147 Kampanyası yapalım bu süreçte...

Kodla Büyü

goodielife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar anlaşılan ya yeni müfredatta yokuz ya da sona kaldık dona kaldık...

Öğrencileri de işe katıp gelecek hafta cumaya kadar 147 yi arama kampanyası başlatalım. Ben bugün bir metin hazırlayıp çıktı almayı ve tüm öğrencilere dağıtmayı, bu metin doğrultusunda velilerin de 147 yi aramasını öneriyorum.

Hızlı ve etkili bir hareket yapmalıyız.

MEBe giedecek önerilerin çogunluğunu Bilişim oluşturmalı.

Tam metin hazırladım çıktı alacaktım. İyi Haber Geldi...

147’yi ara Bilişim Dersini İste
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi çocuklara mantıksal düşünmeyi, kendi kendine üretme bilincini kazandırır. Gelişmiş ülkelerde ilkokullardan itibaren zorunlu olarak verilen bu ders Türkiye'de sadece 5. ve 6. sınıflarda veriliyordu. Yeni hazırlanan ve Şubat ayına kadar askıda kalacak müfredatta ise hiç bir sınıfta bilişim dersi verilmemektedir. Ders Kaldırılmaktadır. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi, tüm kademelerde verilmeli ve haftada en az 4 saat olarak uygulanmalıdır. 2 Saati yazılım temelli, 2 saati donanım, dijital okuryazarlık temelli olmalıdır. Gelecekte niteliksiz bir nüfus istemiyorsak, bilişim çağının gereği olan bilişim eğitimini temele alan bir eğitim anlayışı uygulanmalıdır. Gelecekte savaşların bile dijital ortamda yapılacağı düşünüldüğünde vatanımız için ülkemiz için teknolojik kalkınmanın ne kadar önemli olduğu görülüyor.
Tüm bunları göz önüne alıp 147 MEB iletişim hattını arayarak her vatandaş gibi yeni ve eksik müfredatla ilgili görüşlerinizi paylaşmanızı dileriz.

Geri