13 Şubat’ta Boykottayız!

Kodla Büyü
forumcu86' Alıntı:
sonsuzartibir' Alıntı:
Zorunlu din dersi darbe yasasından çıkmış. Darbeci olmamak lazım.

Gelin sivil anayasa çıkaralım deyince, olmaz diyorlar ama. 2016 da çıkacak, uzlaşılacak adam değil bunlar, halk onaylasın yeter.
darbe anayasayısı mı kaldı nerdeyse bütün maddeleri değişti. lakin amaç başkanlık sistemi değinde bizde bilelim. bunuda anlamak mümkün değil cumhurbaşkanı zaten fiilen başkanlık sistemine geçti. herşeye müdahil oluyor daha ne istiyorsunuz anlamadık. tek müdahele edemediğiniz yer merkez bankası...

din dersinin zorunlu olması bence de sıkıntılı bir durum.Neticede hiç kimseye zorla birşey öğretemezsiniz bir inancı benimsetemezsiniz.Hakkı anlatayım derken haksızlık etmiş olursunuz.Dersler seçmeli olmalıdır.Anadilde eğitim gibi meseleler de bireysel özgürlük ve haklar kapsamında çözülmelidir.Ancak eğitim-sen li olmama rağmen şu nöbet meselesini yersiz buluyorum.Sebebini söyleyeyim.Bir öğretmen haftada çok çok iki gün nöbet tutsa her gün 1 saatten haftada 2 saat olur.Ücretli öğretmenler kadroluyla aynı işi 3 te bir oranında bir ücrete yapıyorlar.Nöbet de tutuyorlar vazifeleri olmadığı halde.Bir başka örnekte de polislere bizden çok daha fazla çalışmalarına rağmen birsürü angarya iş yaptırıyorlar.Üstelik saatlerle süren bu görev dışı işleri tek kuruş ödemeden yaptırıyorlar ve en önemlisi sendika kurdurmuyorlar.Zaten sendika kursalar o kadar angarya işi yaptıramayacaklarını iyi biliyorlar.Bu örnekler çoğaltılabilir.Elbette nöbet ücreti istenebilir ancak milli eğitimin çok daha öncelikli problemleri olduğunu düşünüyorum.Örnekleyeyim ciddi bir trafik kazası geçirmiş bireyin önce solunumunu kontrol ederseniz onu halletmeden ayağındaki kanamayı durdurmak manasız olur.Ben de eskiden sendikaların fazla siyasi ve ortamı geren kuruluşlar olduğunu düşünürdüm ancak; özellikle polis arkadaşlarımın çektikleri sıkıntıları görünce bu kanaatim değişti ve sendikalı oldum.Yani kısacası hak verilmezmiş alınırmış.

forumcu86' Alıntı:
sonsuzartibir' Alıntı:
Zorunlu din dersi darbe yasasından çıkmış. Darbeci olmamak lazım.

Gelin sivil anayasa çıkaralım deyince, olmaz diyorlar ama. 2016 da çıkacak, uzlaşılacak adam değil bunlar, halk onaylasın yeter.

Komediye gel, akparti mi anayasa yapmak istiyor :) istese öyle yada böyle herşeye rağmen yapardı zaten, bu anayasa işine geliyor, daha özgürlükçe bir anayasa işine gelmez, eğer bir anayasa yapacak olursa da o diktatörlük anayasası olur.

Laiklik en büyük şirktir..Allah'ı hayatın dışına itmek,uzak tanrı inancıyla birlikte laiklik denilen dinsizliği ortaya çıkarmıştır..
Tövbe,haşa:"Rabbim sen devlet işlerimize karışma,bizim kurallarımız bize yeter" demektir.
Boşuna bu öğretiyi savunup müslümanım demeyin,müslümanlık bir söylem değil duruştur,hayatın her köşesinde Allah'ın kurallarının uygulanmasıdır..Bu durumu görmezden gelip din, kişi ile yaratan arasında deyip ,yaratanı uzağa atmak, kusura bakmayın ama Allah'ı takmamaktır..

Not:Tabi burada bahsettiğim din cübbelinin,kainat imamının,mevlananın,yunus emrenin,barla efendisinin,gavs,geylaninin dini değil,zaten bunlar dini anlatıyorlarsa ben müslüman değilim,asıl din Kuran-ı Kerim üzerindeki saf ve duru dindir..Peygamberimiz bir ümmi iken tüm dini buradan öğrenmiştir..Başka kaynak yoktur..

idril42' Alıntı:
Laiklik en büyük şirktir..Allah'ı hayatın dışına itmek,uzak tanrı inancıyla birlikte laiklik denilen dinsizliği ortaya çıkarmıştır..
Tövbe,haşa:"Rabbim sen devlet işlerimize karışma,bizim kurallarımız bize yeter" demektir.
Boşuna bu öğretiyi savunup müslümanım demeyin,müslümanlık bir söylem değil duruştur,hayatın her köşesinde Allah'ın kurallarının uygulanmasıdır..Bu durumu görmezden gelip din, kişi ile yaratan arasında deyip ,yaratanı uzağa atmak, kusura bakmayın ama Allah'ı takmamaktır..

Not:Tabi burada bahsettiğim din cübbelinin,kainat imamının,mevlananın,yunus emrenin,barla efendisinin,gavs,geylaninin dini değil,zaten bunlar dini anlatıyorlarsa ben müslüman değilim,asıl din Kuran-ı Kerim üzerindeki saf ve duru dindir..Peygamberimiz bir ümmi iken tüm dini buradan öğrenmiştir..Başka kaynak yoktur..
tayyip erdoğanı unutmuşsun. tayyip Erdoğan mısırda darbe yapılınca oraya gitmişti ve siz laikliğe geçin demişti. mısır anayasası şeriatla yönetilmektedir.

Kürşat_58' Alıntı:
idril42' Alıntı:

tayyip erdoğanı unutmuşsun. tayyip Erdoğan mısırda darbe yapılınca oraya gitmişti ve siz laikliğe geçin demişti. mısır anayasası şeriatla yönetilmektedir.
Tayyip Erdoğan in ne dediği umrumda değil ben Allah'ın dediğine bakarım.

idril42' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
idril42' Alıntı:

Tayyip Erdoğan in ne dediği umrumda değil ben Allah'ın dediğine bakarım.
herkes öyle diyor ama icraatta hiç de öyle değil. her cemaat kendine islam türetiyorsa ve bunu kendi menfaatlerine siyasi olarak kullanıyorsa bu halkta o siyasileri destekliyorsa boşuna kimin ne dediği önemli değil demeyeceksin. sen şimdi ben hiç akp ye oy vermedim diyorsan tamam sana helal olsun derim lakin oy verdiysen ona buna çamur atmanında alemi yok

Geri