13 Şubat’ta Boykottayız!

Kodla Büyü
Kürşat_58' Alıntı:
türk eğitimsenin nöbet tutmama eylemini anlarım lakin anadilde eğitim, tek din, tek mezhep bunlar pkk nın istekleri. eğitimsen pkk ya eğitimbirsen hükümete çalışıyor. sendikalar öğretmene çalışsınlar

Tek din tek mezhep PKK'nın talebi değil, hükümetin dayatmasıdır. Bu tarz simge kelimelerle(PKK falan) ucuz siyaset yapmayınız. Sendikamızın fikirlerini beğenmezseniz, bu dayatmalara çanak tutan sendikalara üye olma hakkınız her zaman var.

sas7979' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
türk eğitimsenin nöbet tutmama eylemini anlarım lakin anadilde eğitim, tek din, tek mezhep bunlar pkk nın istekleri. eğitimsen pkk ya eğitimbirsen hükümete çalışıyor. sendikalar öğretmene çalışsınlar

:+1:

Merak ediyorum sendikaya üye misiniz? Ayrıca mevcut sendikaları beğenmiyorsanız, kendiniz bir sendika kurarak doğrusunu uygulayın, yada herhangi bir sendikaya gidip sizin gibi düşünenleri örgütleyerek sendikaların kararlarına yön verin. Sendikasız, sivil toplum örgütsüz toplumlar, kolay güdülmeye müsaitttir.

Kürşat_58' Alıntı:
jahr' Alıntı:
ırkçılar, faşistler bir insanın en doğal temel hakkı olan anadilde eğitim hakkına söylenecek bir şey bulamıyorlar hemen ezbere bağlıyorlar pkk'ye bağlıyorlar.
bu ülkede kimin ırkçı olduğu çok belli. yarın kendi bayrağınızı da istersiniz, kendi marşınızı da istersiniz, bölücülük yapıyorsunuz. bu ülkede ırkçılık yok, mezhepçilik yok, sadece bunları kaşıyan ve bunlardan rant sağlayan kesimler var. ana dil için özel okullar ve kurslar açılmıştır. seçmeli dersler konmuştur ama amaç farklı

eğitim senin başkanı akil insan değilmiydi? akil insan hükümete söylesin akil adamı kıracak değiller ya

Kürt milliyetçiliği Türk milliyetçiliğinin gayrı meşru çocuğudur. Baba rolündeki devlet, bir tarafın milliyetçiliğine öz evlat muamelesi yaparsa, diğer tarfta haklı olarak isyan eder. BU tek mezhep dayatmasında da aynıdır.

okadda' Alıntı:
Hurafe dinden derindir. ----- Dini adam akıllı öğretmezsen, din yok olur. Hurafeler ile hareket edersin.
Şeyh uçmaz, mürit uçurur. ----- Dini adam akıllı öğretmezsen, paçavralar ADAM olur, çevresindekilerde MASKARA olur. Bu nedenlerle din eğitimi her bireye şarttır. Dayatılması gerekir diyorsun yani!

Ya da Almanya'daki Türk müslümanlara da zorla hristıyanlık öğretilsin diyorsun yani?

DİN'in olduğu yerde HURAFE -Bugüne kadar dini eğitim yokmuy du? Bu HURAFELER nereden türedi?
DİN'in olduğu yerde ŞEYH olmaz.
-Bugüne kadar dini eğitim yokmuy du? Bu ŞEYHLER nereden türedi?

vseckn' Alıntı:
akdenizkanki' Alıntı:
forumdas' Alıntı:
Ayrıca,

Taleplerimiz karşılanana kadar nöbet tutmuyoruz.

Not: Türk Eğitim Sendikası'da aynı kararı almıştır.

Eğitim sen için dilekçe örneği: http://www.egitimsen.org.tr/ekler/3e078 ... 8a3_ek.doc
Türk Eğitim Sendikası için dilekçe örneği: http://www.turkegitimsen.org.tr/konsol/ ... 12015.docx

Okulda bugün eylem yapan veya başlıyan varmıy dı? sendikalar nöbet tutmamanın yargı konusunda bir sıkıntı çıkmayacağını söylüyorlar. Fakat, sen nöbet gününde nöbetini tutmadın boykot ettin ve o gün bir öğrencinin başına bişey geldi. Sendikalar öğretmenin arkasında durur mu acaba merak ediyorum?

Sayın hocam Eğitim-İş üyesi ve aynı zamanda bulunduğum yerde yönetimindeyim. Eğitim-İş 2 yıldan beri nöbetle ilgili kademeli bir şekilde önce 1 hafta kokart takarak nöbet tutma eylemi, sonra 1 hafta nöbet tutmama eylemi, geçen yıl 2013-2014 Mart ayından itibaren 2. dönem sonuna kadar her ayın ilk haftası nöbet tutmama eylemi, 2014-2015 1. döneminde 17 Kasımla başlayan hafta ve 1-12 Aralık 2014 tarihleri arasında nöbet tutmama eylemi ve nihayet 05.01.2015 tarihinden itibaren 2014-2015 sonuna kadar nöbet tutmama eylemi kararları almıştır. Bütün alınan eylem kararlarına bizzat katıldım. Hatta 2013-2014 Mart ayından başlayıp dönem sonuna kadar her ayın ilk haftası nöbet tutmama eyleminde il milli eğitimden müfettiş geldi ve benimle beraber 2 arkadaşımın daha ifadeleri alındı, sonuçta ilden okul müdürlüklerine nöbet eylemi yapanlara cezaları okul müdürleri versin diye yazı geldi. Okul müdürü yazıyı gösterip ceza vermeyeceğini söyledi. (keşke verseydi, amacımız da oydu). Neden veremedi açıklayayım, sendikaların almış olduğu eylem kararları sendikal faaliyet olduğu gibi, 87 nolu ILO sözleşmesinin 2. ve 3. maddeleri, Anayasanın 53/2, 90/5. maddeleri ve Avrupa İnsan Haklari Mahkemesinin ve Danıştay'ın yerleşik kararlarına göre yasal mevzuata da uygundur. 87 no'lu ILO sözleşmesinin 3/2. maddesi uyarınca kamu otoritesi bu hakkı sınırlayacak veya bu hakkın yasaya uygun şekilde kullanılmasına engel olacak şekilde müdahelede bulunamaz. Ayrıca sendikal faaliyetleri engellemek isteyenlere Türk Ceza Kanununun 118. maddesi ne diyor hocam; "Sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi MADDE 118. - (1) Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir sendikanın faaliyetlerinin engellenmesi hâlinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur." bu sebeplerden dolayı okul müdürü ya da milli eğitim müdürlükleri ya da müfettişler ceza veremezler. Yine internette araştırırsan Eğitim-İş'in nöbet eylemi ile ilgili çeşitli illerin maarif müfettişleri başkanlıklarının sendikal faaliyet olduğunu ve ceza verilemeyeceğine dair görüş yazılarına da ulaşabilirsiniz.

Haklısınız, bu işi, ilk eylem kararına dönüştüren Eğitim-İş sendikasıdır. Kutluyorum.

imece35' Alıntı:
okadda' Alıntı:
Hurafe dinden derindir. ----- Dini adam akıllı öğretmezsen, din yok olur. Hurafeler ile hareket edersin.
Şeyh uçmaz, mürit uçurur. ----- Dini adam akıllı öğretmezsen, paçavralar ADAM olur, çevresindekilerde MASKARA olur. Bu nedenlerle din eğitimi her bireye şarttır.

DİN'in olduğu yerde HURAFE
DİN'in olduğu yerde ŞEYH olmaz.

Din eğitimi ile bu başlığın ne alakası var çözemedim. Eğer adam olma, maskaralık kavramını dinle örtüştürüyorsanız; din eğitimi alanlar adam olup , maskaralıkta yüksek lisans yapıyorlar şuan.

:++:

hakanotuken' Alıntı:
Anadilde eğitimi tartışırız ama pkk bunu ranta çeviriyor, pkk bu konuyu eğitim sen üzerinden siyasi ranta çeviriyor. Kürtlerin anadilde eğitim dışında eşit yurttaşlık konusunda hiç bir eksiği kalmamıştır. Halk arasında anadilde konuşma konusunda hiçbir sorunda yoktur. Birtek bu anadilde eğitim yüzünden ülkeyi bölmeye çalışmak, iç savaş çıkarmak bence kürtlerin hakkını aramak değil ermenilere ve yahudilere çalışmaktır.

Sizin gibi düşünenler, doğuda Kürtlerin yaşadığı illere gidince sendika değiştirip, EBS'ye geçiyor hernedense!

Eğitim Seni kutluyorum. Bu isteklerin hepsi eğitim ve öğretim talepleridir. Bir insanın neye nasıl inanacağına devlet karar veremez. Din eğitiminin verilebilmesi ise bütün inanç ve dinleri kapsaması ve eşit yaklaşması gerekmektedir. Ayrıca bir dine özgü öğretim ise sadece bireyin isteğine yani seçmeli olması gerekmektedir. Ana dil eğitimini ise PKK veya başka örgüt savunuyor diye değil evrensel bir hak olup olmadığına bakılmalıdır. Çağdaş bir dünyada normlarımızı akıl, bilim ve demokrasi dayatırsak her sorunun çözüleceğine inanıyorum

Zorunlu din derslerine karşı Alevi Bektaşi federasyonları bir araya gelip boykot kararı almışlardır. Eğitim sen bu boykot talebine grev kararı alarak destek vermiştir. Forumdas arkadaşa teşekkürler düşüncelerini yazmış,söylediklerine de katılıyorum :alkis: . Son olarak bu kararı bence eğitmsenden başka bir sendika alamazdı.

forumdas' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Anadilde eğitimi tartışırız ama pkk bunu ranta çeviriyor, pkk bu konuyu eğitim sen üzerinden siyasi ranta çeviriyor. Kürtlerin anadilde eğitim dışında eşit yurttaşlık konusunda hiç bir eksiği kalmamıştır. Halk arasında anadilde konuşma konusunda hiçbir sorunda yoktur. Birtek bu anadilde eğitim yüzünden ülkeyi bölmeye çalışmak, iç savaş çıkarmak bence kürtlerin hakkını aramak değil ermenilere ve yahudilere çalışmaktır.

Sizin gibi düşünenler, doğuda Kürtlerin yaşadığı illere gidince sendika değiştirip, EBS'ye geçiyor hernedense!

Öğretmenin görevi siyaset değil, eğitim-öğretimdir. boykotmuş, gösteriymiş bilmem neymiş....
hiçkimse hiçkimseyi ne dine ne mezhebe hiçbirşeye zorlamıyor. Laiklik, milliyetçilik, ırkçılık birileri ortalığı karıştırmak için öğretmenleri piyon yapıyor.
bütün sendikalar siyaset ve rant peşinde. öğretmen camiası da piyon olma peşinde.
bu kafayla Türkiye bırakın ileri gitmeyi, yerinde saysa iyidir.

mb1984' Alıntı:
forumdas' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

İlgiyi kuramadım hocam biraz aydınlatırmısınız? Belki ben doğuda çalışmışımdır ve o sendikadan tamda o illerde çalıştığım esnada istifa etmişimdir.

asusv' Alıntı:
Öğretmenin görevi siyaset değil, eğitim-öğretimdir. boykotmuş, gösteriymiş bilmem neymiş....
hiçkimse hiçkimseyi ne dine ne mezhebe hiçbirşeye zorlamıyor. Laiklik, milliyetçilik, ırkçılık birileri ortalığı karıştırmak için öğretmenleri piyon yapıyor.
bütün sendikalar siyaset ve rant peşinde. öğretmen camiası da piyon olma peşinde.

Siyaset görevi değil ama oy vermek yöneticisini seçmek görevi.Her bireyin görevidir siyaset tanımı itiariyle herkesi ilgilendirir çünkü.Eğer ormanda tek yaşasaydık elbette siyasete de toplum içindeki olaylara da dolayısıyla tepkisiz kalabilirdik.İş yerimizde seçim hakkı olmayan öğrencilerimizi siyasete görüşlerimize alet etmek onları yönlendirmeye çalışmak elbetteki görevimizde değil haddimiz de değil.Sendikaların muhatabı siyasiler olunca dolayısıyla öğretmende siyasetin içinde oluyor bundan doğal birşeyde yok.İsteklerimizi haklarımızı hükümetten isteyecez elbette.Hak aramaınında yolları yöntemleri var.Bu dünyadada ülkemizdede Gerçekten Sendika olan kurumlar tarafından yapılmakta.Tabi sizler sendika diye etrafınızda hediye tatil kuponu dağıtan derneklerle muhatap olduğunuz için ve haklarınızı savunmaktan ve daha iyi bir hayat için hak talep etmekten çekindiğiniz veya uzak olduğunuz için (bana dokunmayan bin yaşasın veya başkası benim yerimede hakkımı alır zaten) Eğitim Sen e karşı bakışınız elbette olumsuz olur.Bir gün hak aramayı bırakıp iş verenle hükümetle el ele millet vekilliği hayalleri taşıyan veya herkesi kucaklayan değil bizden olmayan gitsin başka yerde yaşasın zihniyetinde hediye kuponu , tatil köyü bileti , Flash bellek dağıtan sendikaya dönüşsünbirgün durmam sendikamdan istifada ederim.İsmi önemli değil sendikanın icraatına bakarım.

asusv' Alıntı:

Eğitim ile ilgili kararların alınmasında eğitim sendikalarının talepte bulunması neden siyaset olsun. Siz bunlara siyaset diyene kadar, peşinden koştuğunuz siyasilerin, oturduğu makamları nasıl kullandıklarına, cumhurbaşkanlığı koltuğundan siyasetçilik, hakimlik, savcılık, polislik yapmasına karşı gösterin bu itirazınızı.

hakanotuken' Alıntı:
mb1984' Alıntı:
forumdas' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

Sizin gibi düşünenler, doğuda Kürtlerin yaşadığı illere gidince sendika değiştirip, EBS'ye geçiyor her nedense!

İlgiyi kuramadım hocam biraz aydınlatırmısınız? Belki ben doğuda çalışmışımdır ve o sendikadan tamda o illerde çalıştığım esnada istifa etmişimdir.

Demek istediğim kendi ülkenizde sağcısınız, Almanya'da sol partilere oy veriyorsunuz. Mesela sorum size, Almanya'da Türklere zorunlu hristiyanlık dersi verilmesini ister miydiniz?

avy' Alıntı:
asusv' Alıntı:

Siyaset görevi değil ama oy vermek yöneticisini seçmek görevi.Her bireyin görevidir siyaset tanımı itiariyle herkesi ilgilendirir çünkü.Eğer ormanda tek yaşasaydık elbette siyasete de toplum içindeki olaylara da dolayısıyla tepkisiz kalabilirdik.İş yerimizde seçim hakkı olmayan öğrencilerimizi siyasete görüşlerimize alet etmek onları yönlendirmeye çalışmak elbetteki görevimizde değil haddimiz de değil.Sendikaların muhatabı siyasiler olunca dolayısıyla öğretmende siyasetin içinde oluyor bundan doğal birşeyde yok.İsteklerimizi haklarımızı hükümetten isteyecez elbette.Hak aramaınında yolları yöntemleri var.Bu dünyadada ülkemizdede Gerçekten Sendika olan kurumlar tarafından yapılmakta.Tabi sizler sendika diye etrafınızda hediye tatil kuponu dağıtan derneklerle muhatap olduğunuz için ve haklarınızı savunmaktan ve daha iyi bir hayat için hak talep etmekten çekindiğiniz veya uzak olduğunuz için (bana dokunmayan bin yaşasın veya başkası benim yerimede hakkımı alır zaten) Eğitim Sen e karşı bakışınız elbette olumsuz olur.Bir gün hak aramayı bırakıp iş verenle hükümetle el ele millet vekilliği hayalleri taşıyan veya herkesi kucaklayan değil bizden olmayan gitsin başka yerde yaşasın zihniyetinde hediye kuponu , tatil köyü bileti , Flash bellek dağıtan sendikaya dönüşsünbirgün durmam sendikamdan istifada ederim.İsmi önemli değil sendikanın icraatına bakarım.

avy :+1:

avy' Alıntı:
asusv' Alıntı:

kardeş ben 10 yıllık öğretmenim. şimdiye kadar hiçbir sendikaya üye olmadım. olmam da. yok tatil yok flash. bu ayakları geç. senin söylemine bakacak olursak senin sendikan 1 numara. geç bu ayakları. bütün sendikalarda binbir türlü fırıldak dönüyor. öğretmenler piyon olarak kullanılıyor. madem sendikaların niyeti iyi. o zaman otursunlar, bir araya gelip, el ele verip yeni bir eğitim öğretim sistemi geliştirsinler. çürük binanın tamiri yerine, baştan sağlam ve kullanışlı bir bina yapılsın. kanun ve yönetmeliklerde bir sürü sıkıntı var. eleştirmek, şikayet etmek kolay üretmek zor.

forumdas' Alıntı:
Laik - Bilimsel, Anadilinde Eğitim ve Demokratik Yaşam İçin 13 Şubat'ta İş Bırakıyoruz!

http://www.egitimsen.org.tr/genel/bizde ... Ni14jSsWuJ

Yaşasın Örgütlü, İnsanlık Onuru İçin Mücadele.

Yaşasın DİN, DİL, RENK, CİNSİYET, ... Farklılıklara Saygı.

Yaşasın Gelecek Nesilleri Düşünerek Yaşayanlar.

Yaşasın Hak, Adalet uğruna Bedel Ödeyenler.

Kahrolsun Çıkarcılar, Yalakalar, Adaletsizler, Korkaklar, İlkesizler, Ahlaksızlar...

asusv' Alıntı:
avy' Alıntı:
asusv' Alıntı:

kardeş ben 10 yıllık öğretmenim. şimdiye kadar hiçbir sendikaya üye olmadım. olmam da. yok tatil yok flash. bu ayakları geç. senin söylemine bakacak olursak senin sendikan 1 numara. geç bu ayakları. bütün sendikalarda binbir türlü fırıldak dönüyor. öğretmenler piyon olarak kullanılıyor. madem sendikaların niyeti iyi. o zaman otursunlar, bir araya gelip, el ele verip yeni bir eğitim öğretim sistemi geliştirsinler. çürük binanın tamiri yerine, baştan sağlam ve kullanışlı bir bina yapılsın. kanun ve yönetmeliklerde bir sürü sıkıntı var. eleştirmek, şikayet etmek kolay üretmek zor.

Bende 10 yıllık öğretmenim ve sendikalıyım.Uzaktan manzarayı izleyenle içinde mücadele verenlerin elbett efarkı olacak.senden anlamanı beklemiyorum zaten..Ağacı silkelemeden meyvesini toplayacağını zanneden zihniyet nasıl eğitim sen i anlasınki.Ancak düşen elmalardan faydalanın veya elmalar dökülmeyince formlarda eleştirin iftira atın bol bol çene yorun.Eğitim öğretim sistemi geliştirmek sendikaların görevi değil bu devlet politikasıdır halkının eşit adilbir şekilde en iyi eğitimi almasını sağlamak bunun için politika üretmek.Elbette öneriler olacaktır farklı farklı görüşlerde olacaktır fakat devletler sistemlerini bilimsel ve akılcı yapmak zorundadır günlük siyasete alet etmelerinin sonucudur günümüzde yaşanan sıkıntıların çoğu.Bence önce sizin bilgi edinmeniz en doğrusu gazete köşelerinden sendika tanımını , taraflı tv lerden eğitim sen i öğrenince algıyı değiştirmek kayayı kırmaktan zor maalesef.Tek eleştri getirin hak savunmada eksiklik konusunda size hak vereyim..Ama nerede haksızlık , adaletsizlik, sömürü karşısında eğitim sen bu kadar.

forumdas' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
mb1984' Alıntı:
forumdas' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

Sizin gibi düşünenler, doğuda Kürtlerin yaşadığı illere gidince sendika değiştirip, EBS'ye geçiyor her nedense!

Demek istediğim kendi ülkenizde sağcısınız, Almanya'da sol partilere oy veriyorsunuz. Mesela sorum size, Almanya'da Türklere zorunlu hristiyanlık dersi verilmesini ister miydiniz?

Hocam kendi ülkemde sağcıysam almanyada doğal olarak solcu olurum, almanyadaki sağcı beni kabullenemez heleki sağı solu yakıp molotof atarsam hiç kabullenemez.
Almanya'da zorunlu hristyanlık dersini kabul etmem çünkü benim dinim değil ama senin varmak istediğin nokta alevilere din dersi konusu ise onu da tartışırız, sen beni pkk yı eleştirdiğim için kafanda belirli kalıplara sokmuşsun, ben alevilere din dersi verilmesini doğru bulmuyorum ayrıca aleviler konusunda alevilere ileri derecede hak veriyorum, herkesten vergi alan devletin sadece sünni imama maaş vermesini yanlış buluyorum ama aleviliği islam dışına çekmeyi düşünenlere de karşıyım.

Konu pkk dan buralara geldi, ilk cümlemde anadilde eğitime karşıyım demedim tartışırız dedim çok katı düşünmüyorum, anadil herkesin kutsalıdır saygı duyuyorum. Benim dikkat çektiğim nokta bu kutsalı pkk nın kendine devşirmesidir. Ben pkk nın kürtlerin temiz duygularını sömürdüğünü düşünüyorum.

Düşüncelerim gayet net, beni kafanda bir şablona oturtmana karşıyım, pkkya karşı olmam kürt hakları konusunda duyarsız olduğumu ifade etmez. Bence kafanızda oluşturduğunuz şablonlar çok yanlış.

Bir müslüman asla zorunlu din dersinden rahatsız olmaz.Ben şahsen olmasından yanayım çünkü çocuklarımın dini eğitim görmesini istiyorum.Unutmamalı bu dünya sonlu öbür dünya sonsuz.

Alevi çocuğuna neden zorla sünnilik dersi verilir Kara Kule 61, bence çok mantıksız... Ben sünniyim, çocuğum 6 yaşında ve onun dini eğitim almasını istiyorum, şimdiden namaz sureleri ve dini bilgileri öğretiyorum, kreşte de öğrendi ve büyüdükçe yazın kura kursuna göndereceğim hatta imamhatibe bile göndermeyi düşünüyorum. Ama alevi birisi bunu istemiyorsa neden zorluyorsun bunu anlayamıyorum.

Din dersi daha çok ahlak konularını içermeli, yalan söylememek, haram yememek, kul hakkına girmemek vb hem alevi hem sünni hatta diğer dinlerin doğrularını içermeli. Seçmeli din dersleri ile daha derin konulara girilebilir. Ayrıca devlet çocuklara din öğretmek zorunda olmamalı, göz bebeğimiz osmanlı bile okul kurup insanlara zorla din öğretmemiştir isteyenlerin medrese ve külliyelerde eğitim almasını sağlamıştır.

Kara Kule 61' Alıntı:
Bir müslüman asla zorunlu din dersinden rahatsız olmaz.Ben şahsen olmasından yanayım çünkü çocuklarımın dini eğitim görmesini istiyorum.Unutmamalı bu dünya sonlu öbür dünya sonsuz.
işte sorun da burada herkesi kendiniz gibi düşünüp empati yapamıyorsunuz. bende çocuğumun din dersi almasını istiyorum ancak benim gibi düşüncede, inançta olmayan insanlar olabilir. nitekim okulun bulunduğu bölgede alevi nüfusta var. ne yapayım onlara da zorla kendi inancımı mı empoze edeyim. onların ibadetleri farklı olabilir. illa gel benim inancımın aynısına inan mı demeliyim. kaş yapacağız derken göz çıkarmamalı öğrenmek isteyen zaten öğrenir. insanları zora koşup iyice soğutmaya gerek yok.
illi benim inancım doğru olacak diye bir şey de yok. zorunlu dersi verip almakla kimse öbür tarafı garanti altına alamaz.

hakanötüken haklı din kültürü derslerinde daha çok ahlak örf ve adetler öğretilebilir..

Kara Kule 61' Alıntı:

Çok güzel yazmışsın. Ben inançlı biri değilim. Nasıl sen çocuklarının senin gibi olup, din eğitimi almasını istiyorsan. Ben ise almasını istemiyorum.Oğlumun en düşük not ortalaması 96 . Bu arada Din Kültürü ve AHLAK Bilgisini "ders" olarak görmediğim için onunda malum notu 44,32 oldu. Burdan Din hocasınada teşekkürlerimi sunuyorum. Aynı okulda olmamızın etkisini oğluma hakkıyla yaşattı.

Geri