Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

13 Şubat’ta Boykottayız!

Konu, 'Eylemler ve Grup Faaliyetleri' kısmında forumdas tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. forumdas

forumdas Seçkin Üye Seçkin Üye

Ekli Dosyalar:

2. jahr

jahr Aktif Üye

3. forumdas

forumdas Seçkin Üye Seçkin Üye

4. Kürşat_58

Kürşat_58 Seçkin Üye Seçkin Üye

türk eğitimsenin nöbet tutmama eylemini anlarım lakin anadilde eğitim, tek din, tek mezhep bunlar pkk nın istekleri. eğitimsen pkk ya eğitimbirsen hükümete çalışıyor. sendikalar öğretmene çalışsınlar

5. sas7979

sas7979 Seçkin Üye Seçkin Üye

:+1:

6. jahr

jahr Aktif Üye

ırkçılar, faşistler bir insanın en doğal temel hakkı olan anadilde eğitim hakkına söylenecek bir şey bulamıyorlar hemen ezbere bağlıyorlar pkk'ye bağlıyorlar.

7. Kürşat_58

Kürşat_58 Seçkin Üye Seçkin Üye

bu ülkede kimin ırkçı olduğu çok belli. yarın kendi bayrağınızı da istersiniz, kendi marşınızı da istersiniz, bölücülük yapıyorsunuz. bu ülkede ırkçılık yok, mezhepçilik yok, sadece bunları kaşıyan ve bunlardan rant sağlayan kesimler var. ana dil için özel okullar ve kurslar açılmıştır. seçmeli dersler konmuştur ama amaç farklı

eğitim senin başkanı akil insan değilmiydi? akil insan hükümete söylesin akil adamı kıracak değiller ya

8. OZOGUL

OZOGUL Seçkin Üye Seçkin Üye

Nekadar sempatizan, bölücü örgüt yanlısı[tv de, malum parti] gördüysek hepsi pkk pekeke diye telaffuz ediyor.

9. bidene

bidene Süper Üye Süper Üye

değerli hocam benimde dikkatimi(ör: orhan miroğlu) çekti yazmayayım dedim.. hislerime tercüman oldunuz. süper tesbit..

10. dengem

dengem Süper Üye Süper Üye

nöbet işine bir şey diyemem ama ana dil gibi konularda Türk Eğitim Sen'in destek vereceğini sanmıyorum.. hem bu sendikalar bıraksınlar böyle beleş işleri de öğretmen hakları için uğraşsınlar. Bahsettiğiniz olay siyasi olaydır, bu durumları siyasi partiler dile getirir.. Ancak günümüzde maalesef sendikalar siyasi parti şubeleri gibi çalışıyor. İyi ki sendikalı olmadım da böyle basit işlerin peşinde koşmadım..

11. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

ben bu sendika işlerinden anlamam merak ettiğim şöyle bir şey var:acaba bir sendika nöbet konusunda mesela büyük bir okula gidip akşama kadar orada öğretmenlerin yanında kalır mı?Gördüğüm hep sür öğretmeni meydanlara şeklinde oldu.

12. sinan36

sinan36 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

13. sinan36

sinan36 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

14. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

ebs de bugün imza mı toplayıp bakanlığa sundu?

15. doganytu

doganytu Seçkin Üye Seçkin Üye

Demokrasi ve insan haklarını içselleştiremeyen bir eğitimcinin ya da insanın -bırakın nöbet ve benzeri özlük haklarını kazanmayı- yarın öbür gün üzerindeki donu da alınsa alındığı için kendisini avutacak bir sebep bulacaktır...

16. gamer99

gamer99 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

en sonunda 3-4 saat ücret verip
    boş günümüzde okula nöbet tutturmaya getirirler bu gidişle.
    boş gün ölünce bakalım uğraştığımıza değdi - diyecek miyiz ?

17. sahrak

sahrak Seçkin Üye Seçkin Üye

Sen bu insanları tanıyorsan onlara söyleyiver "kullandıkları kaçak elektriğin parasının bir kısmını ben ödedim.Kul hakkına giriyorsunuz haram yiyorsunuz yapmayın de"

18. akdenizkanki

akdenizkanki Seçkin Üye Seçkin Üye

Okulda bugün eylem yapan veya başlıyan varmıy dı? sendikalar nöbet tutmamanın yargı konusunda bir sıkıntı çıkmayacağını söylüyorlar. Fakat, sen nöbet gününde nöbetini tutmadın boykot ettin ve o gün bir öğrencinin başına bişey geldi. Sendikalar öğretmenin arkasında durur mu acaba merak ediyorum?

19. okadda

okadda Seçkin Üye Seçkin Üye

Hurafe dinden derindir. ----- Dini adam akıllı öğretmezsen, din yok olur. Hurafeler ile hareket edersin.
    Şeyh uçmaz, mürit uçurur. ----- Dini adam akıllı öğretmezsen, paçavralar ADAM olur, çevresindekilerde MASKARA olur. Bu nedenlerle din eğitimi her bireye şarttır.

DİN'in olduğu yerde HURAFE
    DİN'in olduğu yerde ŞEYH olmaz.

20. vseckn

vseckn Aktif Üye

Sayın hocam Eğitim-İş üyesi ve aynı zamanda bulunduğum yerde yönetimindeyim. Eğitim-İş 2 yıldan beri nöbetle ilgili kademeli bir şekilde önce 1 hafta kokart takarak nöbet tutma eylemi, sonra 1 hafta nöbet tutmama eylemi, geçen yıl 2013-2014 Mart ayından itibaren 2. dönem sonuna kadar her ayın ilk haftası nöbet tutmama eylemi, 2014-2015 1. döneminde 17 Kasımla başlayan hafta ve 1-12 Aralık 2014 tarihleri arasında nöbet tutmama eylemi ve nihayet 05.01.2015 tarihinden itibaren 2014-2015 sonuna kadar nöbet tutmama eylemi kararları almıştır. Bütün alınan eylem kararlarına bizzat katıldım. Hatta 2013-2014 Mart ayından başlayıp dönem sonuna kadar her ayın ilk haftası nöbet tutmama eyleminde il milli eğitimden müfettiş geldi ve benimle beraber 2 arkadaşımın daha ifadeleri alındı, sonuçta ilden okul müdürlüklerine nöbet eylemi yapanlara cezaları okul müdürleri versin diye yazı geldi. Okul müdürü yazıyı gösterip ceza vermeyeceğini söyledi. (keşke verseydi, amacımız da oydu). Neden veremedi açıklayayım, sendikaların almış olduğu eylem kararları sendikal faaliyet olduğu gibi, 87 nolu ILO sözleşmesinin 2. ve 3. maddeleri, Anayasanın 53/2, 90/5. maddeleri ve Avrupa İnsan Haklari Mahkemesinin ve Danıştay'ın yerleşik kararlarına göre yasal mevzuata da uygundur. 87 no'lu ILO sözleşmesinin 3/2. maddesi uyarınca kamu otoritesi bu hakkı sınırlayacak veya bu hakkın yasaya uygun şekilde kullanılmasına engel olacak şekilde müdahelede bulunamaz. Ayrıca sendikal faaliyetleri engellemek isteyenlere Türk Ceza Kanununun 118. maddesi ne diyor hocam; "Sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi MADDE 118. - (1) Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir sendikanın faaliyetlerinin engellenmesi hâlinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur." bu sebeplerden dolayı okul müdürü ya da milli eğitim müdürlükleri ya da müfettişler ceza veremezler. Yine internette araştırırsan Eğitim-İş'in nöbet eylemi ile ilgili çeşitli illerin maarif müfettişleri başkanlıklarının sendikal faaliyet olduğunu ve ceza verilemeyeceğine dair görüş yazılarına da ulaşabilirsiniz.

Yüklüyor...