1200 MAH'LIK POWERBANK'İN SARJI İÇİN SÜRE

Kodla Büyü

yeekici

Üye
DEĞERLİ ARKADAŞLAR
BENDE 12.000 MAX'LIK (GO MAX) ,10.000 MAH'LIK (DEXİM) VE 10.000 MAH'LIK (GO SMART ) POWEBANKLARİLER VAR. BUNLARIN HEM MİCRO USB HEMDE TYPC GİRİŞİ VAR. BUNLARIN ADEPTÖELERİ DE ELİMDE ÇOK VAR. TAMİNİMCE HEPSİ 1/A KISA ŞARJ KABLOSU ÇOK ÇOK FAZLA VAR UZUN KABLODA 1-2 TANE VAR .AMA BU 12.000 MAX'LIK (GO MAX) BU ADEPTÖRLE VE KABLOLARA TAKTIĞIMDA 16-17 SAATDE ANCAK DOLDURULUYOR.SİZCE NASIL DAHA HIZLI DOLAR? ADEPTÖRÜN VE KABLONUN(TYP-C Mİ? MİCRO USB Mİ? ÖZELLİĞİ NE OLMALI? NASIL DAHA HIZLI DOLAR?

DEĞERLİ ARKADAŞLAR
BENDE 12.000 MAX'LIK (GO MAX) ,10.000 MAH'LIK (DEXİM) VE 10.000 MAH'LIK (GO SMART ) POWEBANKLARİLER VAR. BUNLARIN HEM MİCRO USB HEMDE TYPC GİRİŞİ VAR. BUNLARIN ADEPTÖELERİ DE ELİMDE ÇOK VAR. TAMİNİMCE HEPSİ 1/A KISA ŞARJ KABLOSU ÇOK ÇOK FAZLA VAR UZUN KABLODA 1-2 TANE VAR .AMA BU 12.000 MAX'LIK (GO MAX) BU ADEPTÖRLE VE KABLOLARA TAKTIĞIMDA 16-17 SAATDE ANCAK DOLDURULUYOR.SİZCE NASIL DAHA HIZLI DOLAR? ADEPTÖRÜN VE KABLONUN(TYP-C Mİ? MİCRO USB Mİ? ÖZELLİĞİ NE OLMALI? NASIL DAHA HIZLI DOLAR?
Bende 10.000 mAh'lik xiaomi var. 1.8 Amper LG Adaptörü var onunla 5 saat gibi sürede doluyor. Giriş mikrousb. Eşimin lenovo p2 telefonu hızlı şarj var onun adaptörü ile denedim onda da 2 Amper çekiyor ve yine aynı sürede doluyor. Yeni aldığım Realme 7 pronun adaptörü var onunla denemedim uzun süreli. Bitirince dener yazarım ama ilk aldığımda taktım ölçü aleti ile ondan da 2 amper çekti ama uzun denemedim. Az bir süre denedim. O da ölçü aletine göre 5 saatte dolduracak gibi duruyordu. 2 amper adaptör işinizi görecektir. Bundan evvel geçici çözüm olarak a101 den 7500 lük bir powerbank kullandım 7-8 ay onu da hep 2 amperle doldurdu dediğim adaptörler. Yaklaşık 3-4 saatte doluyordu. Gece takınca sabah hazırdı hep. Süreyi nasıl hesapladın derseniz ölçü aleti anlık çekilen akımı, toplam süreyi ve süre sonunda çekilen toplam akımı yazıyor. Tabi çekilecek akım powerbankın doldurma devresi ile de alakalı. 1 ampere sınırladılarsa işiniz var. Fazla çekmez o ama kahrı siz çekersiniz. Xiaomi de hızlı şarj olma ve hızlı şarj etme özelliği var. Bulursa 2 amperi sonuna kadar çekiyor.

Son düzenleme:
DEĞERLİ ARKADAŞLAR
hocam acipinarli hocamız oldukça açıklayıcı bir cevap yazmış.
"özellikle forum sitelerinde büyük harfle yazma" ile ilgili internette bir araştırma yapmanızda fayda var diye düşünüyorum.

Geri