12. Sınıflar işletmeye gidecek mi?

Kodla Büyü

atakom

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Meslek Lisesi 12. Sınıf öğrencileri bu süreçte işletmelere gidecek mi?

15 Ağustos'ta gelen yazıya göre 21 Eylül itibari ile başlayacaklar. O tarihe kadar yeni bir yazı gelebilir tabii.

Çoğu işletme bu sene öğrenci almayı düşünmüyor ,
okullar açılacak mı belli değil ,
Meb bir açıklama yapmadı o yüzden çok bilinmeyenli bir denklem şuan bu konu...

Biz gidecekmiş gibi sözleşmelerini yaptık.yerlerini belirledik. 21 Eylül ilk haftası başlayacakmış gibi hazırladık.

Düne kadar 21 Eylül'den itibaren gidecekler diyorduk soranlara ama dün 21 Eylül'de sadece okul öncesi ve ilkokul 1. sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını açıkladı bakanlık. Muhtemelen bir kaç güne İBE ile ilgili de bir açıklama gelir.

Açıklama gelmese bile İBE de yüz yüze eğitim kapsamında bir faaliyet sayıldığı için 12. sınıflar 21 Eylül'de başlamayacağından dolayı İBE de başlamayacak demektir.

Biz gidecekmiş gibi sözleşmelerini yaptık.yerlerini belirledik. 21 Eylül ilk haftası başlayacakmış gibi hazırladık.

Biz de aynı şekildeyiz. Fakat cumaya kadar yazı gelecektir ve okul öncesi, ilkokul başlayacağı için 21 Eylül'de; İBE'nin de olmayacağını düşünüyorum(z)

Biz de aynı şekildeyiz. Fakat cumaya kadar yazı gelecektir ve okul öncesi, ilkokul başlayacağı için 21 Eylül'de; İBE'nin de olmayacağını düşünüyorum(z)
12 ler başlamayacaksada İbe 'yı bunun dışında bırakabilirler mi acaba? Sonuçta pandemi riski okulda.

İşletmelerde beceri eğitimi çok riskli bu dönemde işyerinde virüs kapma ihtimali yüksek öğrencilerin. Arkadaşında söylediği gibi bazı işletmeler öğrenci istemiyor. Bakalım görelim haftaya bir açıklama olur mutlaka

Bizde işletme bulamayan öğrenci var çok sayıda. Işletmeler almak istemiyor. Devlet kurumları zaten esnek çalışmaya geçiyor ve personeli az getiriyor. Stajer hiç almıyorlar. Durum böyle ne yapacağız bilmiyorum.

Geri