100000 TL civarı sıfır araç alsanız ne alırdınız?

Kodla Büyü

muran

Site Gezgini
Bir haftadır bu değerdeki araçları inceliyorum.4 kişilik bir aile olarak kriterler: 1600 cc altı olacak, yakıtı ekonomik ve bagajıda geniş olacak. Otomatik vites olmasıda artık günümüzde olması gerekenler arasında.

ben olsam toyota avensis, ford mondeo, renault talisman, vw passat, honda accord gibi araçları inceler test sürüşlerine çıkardım hocam.. Fiyat olarak avensis yada talisman makul bir seçim olur. Konfor ise mondeo yada passat.. Passat ve mondeo nun otomatik şanzımanlarını(powershift/dsg) düzeltmedilerse biraz sıkıntılı olduğunu okumuştum.

Arkadaşlar D segmenti araçların ikinci eli ülkemizde sıkıntılı olduğu ve fiyatları söylediğim rakamları aştığı için c segmenti araçları inceledim. Scoda Octavya dizel DSG ilk tercihim oldu. Yalnız DSG yorumları beni tereddüte soktu. Kia Cetato dizel otomatik sürüşü çok keyifli yalnız malesef ülkemizde onunda ikinci eli sıkıntılı. Astra sedan dizel otomatik, focus dizel otomatikde güzel. Honda yeni kasayı beklemek gerekiyor. Toyota dizel otomatik vites geçişleri çok kötü, yeni megane hb de eledim. Audi a3 ancak donanım olarak en alt versiyon olabiliyor. Onda kararsız kaldım. Birde s60 T3 motor benzinli 2015 model buldum. Aslında gönlüm benzinli olmasına rağmen ondan yana siz ne dersiniz? Yorumlarınız ne olur?

skoda octavia 1.6 tdi dsg style paket. 94.000 TL.

yol tutuşu, yakıt, donanıım, kalite, konfor... Neredeyse her konuda kusursuz bir araç.
Aile aracı olarak mükemmel tercih, hem iç hacim oldukça ferah hem de 570 lt liftback bagajı ile dünyayı içine alır.
Tek soru işareti ise dsg şanzıman kullanması. Son zamanlarda bu şanzımanla ilgili epeyce olumsuz eleştiri var. Bu eleştirilerin ne kadar haklı olduğu ise muamma.

Reklam yapıyormuşum gibi oldu ama almayı istediğim fakat param yetmediği için alamadığım bir araç, birazcık içimde kaldı :lol:

giryan' Alıntı:
skoda octavia 1.6 tdi dsg style paket. 94.000 TL.

yol tutuşu, yakıt, donanıım, kalite, konfor... Neredeyse her konuda kusursuz bir araç.
Aile aracı olarak mükemmel tercih, hem iç hacim oldukça ferah hem de 570 lt liftback bagajı ile dünyayı içine alır.
Tek soru işareti ise dsg şanzıman kullanması. Son zamanlarda bu şanzımanla ilgili epeyce olumsuz eleştiri var. Bu eleştirilerin ne kadar haklı olduğu ise muamma.

Reklam yapıyormuşum gibi oldu ama almayı istediğim fakat param yetmediği için alamadığım bir araç, birazcık içimde kaldı :lol:

:+1: Skoda şu an aldı başını gidiyor hocam, ileride bizlere de nasip olur inşallah :)

Hocam
1000 tl vergi mecbur
1500-2000 tl kaskoya gerekli
500-1000 tl sigorta

yani ayda 300 tl durduğu yerde para gerektiriyor. sıfır alacaksın en ufak bir kazasında boyanacak 3-5-10 bin değer düşümü olacak. Sıfır arabayı aldığın anda 3-5-10 bin ikinci el olduğundan dolayı değeri düşecek. Garanti kapsamından çıkmasın diye 700 tl ye serviste bakım yaptıracaksın.

bütün bunların yanına "az yaksın ekonomik olsun" uymuyor. Bırakın çok yaksın. yılda kaç lira fazladan yakacak. 3 yaşında, düşük kilometreli, 2.0 motor ve üstü güçlü ve lüks bir araba alın. sıkoda totoyo vosvos renot vb. almayın derim.

mevzuat' Alıntı:
Hocam
1000 tl vergi mecbur
1500-2000 tl kaskoya gerekli
500-1000 tl sigorta

yani ayda 300 tl durduğu yerde para gerektiriyor. sıfır alacaksın en ufak bir kazasında boyanacak 3-5-10 bin değer düşümü olacak. Sıfır arabayı aldığın anda 3-5-10 bin ikinci el olduğundan dolayı değeri düşecek. Garanti kapsamından çıkmasın diye 700 tl ye serviste bakım yaptıracaksın.

bütün bunların yanına "az yaksın ekonomik olsun" uymuyor. Bırakın çok yaksın. yılda kaç lira fazladan yakacak. 3 yaşında, düşük kilometreli, 2.0 motor ve üstü güçlü ve lüks bir araba alın. sıkoda totoyo vosvos renot vb. almayın derim.
mantıklı :+1:

togius' Alıntı:
Sen devlet memuru musun arkadaşım?
Anasından babasından para kalmıştır ya da ek iş olarak öğretmenlik yapiyordur. Soru sormuş arkadaş konu hakkinda bilgimiz varsa yorum yapalım yoksa konuyu dagitmanin bir anlamı yok bence

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yılda kaç km yapılacak. Eğer 20bin km altında yapıyorsan benzinli düşünebilirsin. Yılda 25-30bin km görüyorsan kesinlikle dizel.

C sınıfı araçların dizel otomatik ve dolu olanları 100 civarlarında.
D sınıfı araçların ise benzinli otomatik ve dolu(c sınıfının en dolusu kadar) 100 civarlarında. Passat Comfortline 125 DSG 110bin, superb style 150 DSG 102bin.

Re: Ynt: 100000 TL civarı sıfır araç alsanız ne alırdınız?

Dalga geçme;
Ne Öğretmen maaşı ile alınması.
Bunun bir yıllık garajda durma masrafı bile, 1 aylık öğretmen maaşını fazlası ile geçiyor.
Bir yerden Ek olarak ciddi miktarda para gelmeden bu segmentte araç almak öğretmenin neyine?
Ne yer ne içer bu öğretmen?

Arkadaşlar, para konusunda eleştiren ve ikinci el araç tavsiye eden arkadaşlar 1600 motor olacak ve sıfır olacak. Bu konuda yorum yaparsanız daha faydalı olur. Örneğin Scoda Octavya otomatik vites sunrooflu Gül'ler donanımlı yerine Vw passat dizel manuel trendine baz donanımlıyı tercih ederim gibi. Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler...

Mazda 3 dizeli henüz gelmemişti. Benzinlisini ve cx3 diZel 4x4 test ettim. Güzel arabalar cx3 bagaj küçük kalıyor. Ses sistemi harika...Subaru hangi modelini kastettiniz. Dizelleri 2000 motor.

Geri