10. Sınıf ve 11. Sınıfların SGK Çıkışı Yapılmayacak.

Kodla Büyü

MaviAteş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
MAÖL web sayfasında soru cevap şeklinde hazırlanmış bir kılavuz var. Orada yazdığına göre bu sene SGK işe girişlerini yaptığımız öğrencilerin yaz tatilinde işten çıkışını yapmayacağız.

http://maol.meb.gov.tr/kitap_kilavuz/sss_6764.pdf

8.
Yaz tatilinde öğrencilerin sigorta çıkışı yapılacak mı?

Yaz tatilinde de SGK çıkış işlemleri kesinlikle yapılmayacaktır, eksik gün bildirimi yapılacaktır. Yaz tatilinde Haziran ve Eylül aylarında alan eğitimi yapıldığından bu aylarda nedeni belirtilerek eksik
gün bildiriminde bulunulacaktır.
Temmuz ve Ağustos aylarında eğer alan eğitimi ya da staj çalışması yoksa 0 gün 0 kazanç olarak bildirim yapılacaktır.

(Örneğin, öğrencinin yaz tatilinin 18 Haziran’da başlayıp 16 Eylül’de bittiği ve yaz tatilinde herhangi bir alan eğitimi ve staj uygulaması olmadığı düşünüldüğünde;
Haziran ayı için 12 gün, Eylül ayında ise 16 gün eksik gün bildiriminde bulunulacaktır. Temmuz ve Ağustos aylarında ise 0 gün 0 kazanç olarak bildirim yapılacaktır.)

Doğrudur hocam, eksik gün olarak girilecek. Çıkış yapılmayacak. Çıkışlar sadece mezunlar ve sürekli devamsızlar yada örgün dışına çıkanlar için.

Sürekli devamsızlar için de eğer öğrenim hakkını doldurmamışsa sigortaları devam edecek, eksik gün şeklinde gösterilmeye devam edilecekmiş.

yakuphan' Alıntı:
Sürekli devamsızlar için de eğer öğrenim hakkını doldurmamışsa sigortaları devam edecek, eksik gün şeklinde gösterilmeye devam edilecekmiş.

Öğrenim hakkını dolduranların çıkışını yaptım. Diğerlerine 0 kazanç ve 30 eksik gün olarak devam ediyoruz.

vay hocalarım ne güzel de açıklamışsınız.. Mesleki Eğitim Merkezine Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilecektim ama SGK işlerinden korkup istememiştim.. Oysa siz baya bi hakimsiniz.. tebrikler..

Geri