10 parmak kullanımı

Kodla Büyü

mcclane

Seçkin Üye
Seçkin Üye
:!: arkadaşlar 10 parmak programının kullanımı konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz, 10 parmakta malum 100 ders var hepsini yazdırmak imkansız. uyguladığınız yöntemler veya özellikle üzerinde durduğunuz dersler etkinlikler var mı?

hocam ben bilgisayarların durumu iyi ise 10 parmak programı kuruyorum orada elllerini nasıl yerleştirmesi gerektirdiği yaptıgı hataları bahsediyorum sonra kıtapda o unitede 2 tane parca var onu yazdırıyorm arada gene 10 parmak programı kullanark alıstırma yapabılecegını soyluyorum

hocam forumda bir arkadaşın paylaştığı bir program vardı onu kullanabilirsiniz. Bir de diğer etkinliklerden artan zamanlarda 10 parmak çalıştırabilirsiniz bence. Ben öyle yapıyorum.

hocalarım ben müfredattaki bir çok konuyu atlıyorum o derslerde 10 parmak çalıştırıyorum. 6-7-8lerin tümünde 10 parmak çalıştırıyorum. ordaki bir çok gereksiz konudan daha iyi çalışıyor öğrenciler ve seviyorlar.

bazı bilgisayarlarda 10 parmak programı kurdum. formatöre dedim hepsine kur diye ama daha kurmadı.

neyse; şimdilik 10 parmak olmayan bilgisayarlarda öğrencilere http://cygm.meb.gov.tr/modulerprogramla ... lavye1.pdf
adresindeki modülden sırayla kelimeleri yazdırıyorum elleri alışsın diye. ayrıca öğrenci çalışma kitaplarındaki her uygulamayı wordde yazdırıyorum. mesela 6.basamakta gelecekteki bilişim teknolojileri etkinliğini wordde yazdırdım. bilgisayar dersinde kitaba yazdırmak bana mantıksız geliyor. böyle her kitaba yazılacak uygulamayı wordde yazdırıyorum.

tek sorunum okulda f, evde q klavye var öğrencilerin. neden F klavye ile yazıyoruz dediklerine benle tartışmaya geçiyorlar hemen.
bende fatih projesinden onlara lisede tablet pc dağıtalacağından bahsediyorum. f klavyeye alışmaları iyi olacağını söyledim.

Geri