10 Kasıma katılmak zorunlu mu?

Kodla Büyü

halk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bizde 10 kasım ile ilgili her hangi bir yazı tebliğ edilmedi ama herkesin zaten cumartesi gelip katılmak zorunda olduğu söylendi. Gerçekten öyle mi? Gitmesek mevzuata uymamış olur muyuz?

(Atatürk vs. tartışması çıkarmak için yazmadım. Lütfen Atatürk üzerinden kimse çemkirmesin. 8) )

istemeyenin katılmaması daha uygun olur bence. öğretmen nerde acaba diye soran öğrenci olursa "uyuyor" denilir...

Ben gitmeyeceğim şehir dışına çıkmam gerekiyordu, imza sirküsünü de imzalamadım

beni bir sürü angarya iş için cağırdılar zamanında bir kere 10 kasım için giderim ama zorunlu olması çoğu kişi için kötü oldu.... keşke isteyen olsaydı ve il çaplı anma olsaydı...

Accipiter' Alıntı:
istemeyenin katılmaması daha uygun olur bence. öğretmen nerde acaba diye soran öğrenci olursa "uyuyor" denilir...

Nefis cevap. Tebrik ederim :+1:

halk hocam istediğin kadar çemkirme deyiver, mutlaka çemkiren olacaktır. Senin sorduğun soru ne verilen cevaplara bak. Adam resmi cevap istiyor, hissi değil. Bende dün gece öğrendim gelineceğini, şimdi bekliyoruz okulda.

biz de gittik katılmayan öğretmen vardı ama çok azdı. yağmurun altında ıslandık geldik:D

katılmak zorunlu sanırım

Accipiter' Alıntı:

:alkis: :alkis: :alkis: Bunun üzerine söylenecek bir şey yok.

serkanaytekin' Alıntı:
halk hocam istediğin kadar çemkirme deyiver, mutlaka çemkiren olacaktır. Senin sorduğun soru ne verilen cevaplara bak. Adam resmi cevap istiyor, hissi değil. Bende dün gece öğrendim gelineceğini, şimdi bekliyoruz okulda.

Henüz böyle bir resmi cevap yok ama sabredin. Bu yıl törene katılmayan Başbakan seneye mevzuata ekler zaten.

657 sayılı memur olan kişi tüm resmi anma törenleri ve bayramlara katılmak zorundadır. bunun için özel imzaya gerek yoktur. sözlü yada imza karşılığı tören şu saatte yapılacak diye duyurudur yapılan. imza karşılığı olması duymadım deme diyedir. lakin duymadım gelmedim zaten olmaz çünkü özel günlerde mutlaka tören yapılır. buda mazaret edeğildir.

kutlu_han' Alıntı:
657 sayılı memur olan kişi tüm resmi anma törenleri ve bayramlara katılmak zorundadır. bunun için özel imzaya gerek yoktur. sözlü yada imza karşılığı tören şu saatte yapılacak diye duyurudur yapılan. imza karşılığı olması duymadım deme diyedir. lakin duymadım gelmedim zaten olmaz çünkü özel günlerde mutlaka tören yapılır. buda mazaret edeğildir.

Nette buna dair bir şey bulamadım yalnız.

Böyle günlerde katılımın zorunluluğu değil sorumluluğu vardır. Ayrıca üslup olarak da "çemkirmek" tabirini kullanmak hiç şık olmamış.

ne biçim öğretmenler var ülkemde yazık. savaş çıksa ülkeden kaçacak millet. kanda sorun var.
öğretmenlik iyice ayağa düştü.

halk' Alıntı:
kutlu_han' Alıntı:

Nette buna dair bir şey bulamadım yalnız.

TÜRKİYEDEKİ TÜM MEMURLAR ÖĞRETMENLERMİYDİ.

ben buna kızgınım. ne kadar anma tören vb varsa hep biz görevliyiz.

kardeşim hastaneler kapalı, ptt kapalı, tüm devletim aklınıza gelebilecek her kurumu kapalı bizler görevliyiz.. olacak iş değil..

kutlu_han' Alıntı:

Hangi maddede geçiyor?
19 Mayıs, 23 Nisan vs birçok defa stadda güneşin altında saatlerce bekleyen ben, hiç bir şekilde belediyede, sgk da, bayındırılıkta, sosyal hizmetlerde ,... çalışan hiç bir arkadaşımı göremedim. Genelde ya piknikteler, ya da TV başında tören seyrediyorlar.
Hani meraktan, yoksa Valilikler sadece bizi mi gençliğin ve cumhuriyetin koruyucusu olarak görüyor da, onlara "kanun gereği zorunlusunuz ama sadece öğretmenleri alacak yerimiz var" diye yazı mı gönderiyor.?????

hasan' Alıntı:
kutlu_han' Alıntı:

Hangi maddede geçiyor?
19 Mayıs, 23 Nisan vs birçok defa stadda güneşin altında saatlerce bekleyen ben, hiç bir şekilde belediyede, sgk da, bayındırılıkta, sosyal hizmetlerde ,... çalışan hiç bir arkadaşımı göremedim. Genelde ya piknikteler, ya da TV başında tören seyrediyorlar.
Hani meraktan, yoksa Valilikler sadece bizi mi gençliğin ve cumhuriyetin koruyucusu olarak görüyor da, onlara "kanun gereği zorunlusunuz ama sadece öğretmenleri alacak yerimiz var" diye yazı mı gönderiyor.?????

bana ne kızıyosun arkadaşım sen memurluk kursu almadın mı? ben uygulamada ki aksaklıklardan bahsetmiyorum sana. dediklerinin doğru elbette lakin işin görünür kısmı sensin ve Atatürk düşmanı olarak suçlayacakları kişi sen olacaksın.

ben bişeyler değiştireceğim diyosan, git gerekli mercilere bu adamlar tören yapmadı diye şikayette bulun, gerekli hukuk maddeleri ile dava aç.

ne yaparsan yap ama bana karşı üslubuna da dikkat et.

vkgz' Alıntı:
ne biçim öğretmenler var ülkemde yazık. savaş çıksa ülkeden kaçacak millet. kanda sorun var.

:+1: :alkis:

Atatürk hayatını ortaya koymuş bu vatanı düşmanlardan temizlemek için, ama içimizden bazılar bir cumartesisini bile ortaya koyamıyor, onların bu vatanda rahat huzurlu yaşamasının mimarı olan Atamız için... Çok düşündürücü... Bu şahıslarında öğretmen olmuş olması ayrıca düşündürücü...

vkgz' Alıntı:

Senin kanında olduğu süphesiz, terbiyesizlik yapma. Kanunda yeri nedir diye soruyor arkadaş, biliyorsan cevap ver, bilmiyorsan sus. Bir arkadaşta çemkirmek hoş olmamış yazmış, adam işe kanı katıyor, bu çemkirmenin en hafif tabiridir. Soruyu nerenden anladın merak ediyorum.

hocam sen ve senin gibiler katılmasınlar sizin başbakanınız da aynı terbiyesizliği yapıp katılmadı..
bizler katılır atamızı bir de dahi olsa sonuna kadar gururla ve özlemle anar, öğrencilerimize de örnek olur geliriz..
kaç kaç , yat yat nereye kadar..
ayıptır yaaa

serkanaytekin' Alıntı:
vkgz' Alıntı:

Senin kanında olduğu süphesiz, terbiyesizlik yapma. Kanunda yeri nedir diye soruyor arkadaş, biliyorsan cevap ver, bilmiyorsan sus. Bir arkadaşta çemkirmek hoş olmamış yazmış, adam işe kanı katıyor, bu çemkirmenin en hafif tabiridir. Soruyu nerenden anladın merak ediyorum.

Soruyu soran arkadaşta sorun yok merak etmiş sormuş ancak inanıyorumki sende ciddi anlamda sorun var Atatürkle ilgili. Şimdi laga luga yapacaksın ama benim gözlemlediğim o. İçinize sindirmeye çalışın onu daha çok yaşatacağız.

pneuma_ex' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
vkgz' Alıntı:

Soruyu soran arkadaşta sorun yok merak etmiş sormuş ancak inanıyorumki sende ciddi anlamda sorun var Atatürkle ilgili. Şimdi laga luga yapacaksın ama benim gözlemlediğim o. İçinize sindirmeye çalışın onu daha çok yaşatacağız.

Benim Atatürk le hiç bir sorunum yok merak etme, lagalugayı yapan sizsiniz? meseleyi nereye çekiyorsunuz. Soruya cevabın varsa cevap ver yoksa sus, Atatürk hayatta olsa ilk ben Atatürkçüyüm deyipte bir ton nane yiyenlere hesap sorardı. Bu şiiri okuda gerçekten anlamak istiorsan anla.

http://www.kultur.gov.tr/TR,25359/atatu ... ioglu.html

halk' Alıntı:
Arkadaşlar bizde 10 kasım ile ilgili her hangi bir yazı tebliğ edilmedi ama herkesin zaten cumartesi gelip katılmak zorunda olduğu söylendi. Gerçekten öyle mi? Gitmesek mevzuata uymamış olur muyuz?

(Atatürk vs. tartışması çıkarmak için yazmadım. Lütfen Atatürk üzerinden kimse çemkirmesin. 8) )
10 kasım törenine katılmak zorunluluk değil vicdani sorumluluktur bana göre. Böyle hassas bir konuda insanların tartışma yapmamasını bekliyorsunuz ve bunu da "çemkirmek" gibi iğrenç bir kelimeyle ifade ediyorsunuz. Madem tartışma istemiyorsunuz ozaman 2 hafta daha sabredip konuyu 24 kasım için acsaydınız. Oda cumartesi günü.

zaten gelmeme zihniyetinde birisinin gelmemesi çok iyi olur herhalde.Kimse bunların gelmesine meraklı değil zaten

Geri