1 Temmuz'a kadar neden formatörüz?

Kodla Büyü

aslan0706

Süper Üye
Süper Üye
Tamam zorunlu yapıyor çoğumuz şu lanet olası formatörlüğü.Çoğumuzun eli mahkum.Ama haksızlık değil mi.Seminer döneminde millet 12:00 ya da 13:00 dedi mi eve gidecek bu gariban formatörler okulun bekçisi gibi 17:00 ye kadar bekleyecek.Rehber örğetmenleri görüyorum.Ne kadar rahat giriş çıkışları var.Sürekli idareci odasında çay kahve.Reva mı bu biz bilişimcilere.İstifa etsek diyorum.Bunlar daha fazla bizi amele yerine koymadan.
Çoğu zaman idarecileri bile okulda bulamıyorum ama biz formatörler demirbaş gibi saat 17:00 ye kadar okuldayız.Ağırıma gidiyor.Seneye YGS çalışıp başka bir bölüm okumayı düşünüyorum Allah nasip ederse.Yoksa gençliğimi göremeden direk yaşlığa terfi edeceğim. :(

17 olmasa da 16:30 mutlaka geçiriyorum.İdarecinin saat yüzünden bir şey demesi zoruma gidiyor.Sevmiyorum hiç birini.

nasil alistirirsaniz oyle gider sizde agirliginizi koyup 8-15 yapin bir süre sonra kimse bisi demez. rehberlikcilere ne dersen de piskin piskin gülüyorlar elindeki cayla istedigi gibi de girip cikiyorlar.

Hocam ben sene başında anlaştım. Saatte problem çıkarırsanız formatörlük almıyorum, dersime girip çıkarım diye. İdareciler de sorun çıkmaz dediler ve gerçektende çıkmıyor.

İdarecilerin ilçe mem den korkusu var.İşim olursa yine dinlemiyorum da.Sonra bir sürü tantanası oluyor.yok akşama kadar oturuyorsun.Geç gitsen ne olacak diye.

Şimdi 1 Temmuz'a kadar devam edecek miyiz?millet öğlene kadar gelip sonra gidecek.Üvey evlat mı seminer döneminde de?

Jemba hocama katılıyorum. 1 dönem sizin şartlarınızı kabul ettirmenize yeter. Erken çıkın gidin baktınız size laf söylüyorlar tek bir dönem formatör olmazsınız hiçbirşeyede elinizi sürmezsiniz değeriniz anlaşılır. Ben ilk kez bu yıl üstüste 2 dönem formatör oldum. Açıkçası 2 katlı bir ev işine girdim onu sağlama almaya çalışıyorum yoksa yine 2 dönem üstüste bu işi yapmazdım. Hafta sonunda bile halk eğitim kursu veriyordum, bahçede yetişen her meyveyi satıyordum. Kısaca bu yıl benim ticaret yılım oldu ama seneye 1 dönem yine olmayacağım. 5e kadarda kimse bana dur demiyor zaten 5e kadar durur diye bir ibarede yok hiçbir yerde.

bakıyorum da çoğu rahatmış..o yüzden formatörlük yapıyor... bense ikili öğretim yapan bir okuldayım..benden önceki formatör saolsun, herşeyi yaptığı için zamanında, benden de aynı performansı bekliyorlar..çok bunaldım, yok o bunu yapardı, yok o şunu da yapardı..sen de yapacaksın..... aptallarla muhatap olmaktan yoruldum...8-5-5:30 amele gibi çalışmaktan da...

8 hazirandan sonra 5 'e kadar beklemeyin sayın hocam..öğrenci yok sonuçta ne diye bt'de bekleyelim kii..şahsen ben 10 gibi okula gidip..max 12 -1 gibi çıkarım diye düşünüyorum..

idareceilerinde 5'e kadar bekleme zorunluğu yokmu... hocam idareciler çıktıktan sonra hiç beklemeyin.. istediklerini desinler hiç birşey yapamazlar.. Ellerine koz vermemek lazım yoksa hertürlü idari işleride size yaptırırlar...

seminer döneminde diğer öğretmenler gibi takılmıyor muyuz? senelerden beri bir oldumu çıkarım ben okuldan. ek dersimide buna göre alırım

yok kardeşim 9-12 gelir giderim, herkes o saatte gidiyor. kalanlar zaten idareci; onların da odasında internet var! beni akşama kadar orda tutup da ne yapacak ki?

çıkarsa bi arıza gider rapor alırım 1 hafta :) varsın ek ders orda kalsın!

walla ben de bu dönem ilk defa formatör oldum ama 1 de giderim diye düşünüyorum. umarım bir sorun çıkmaz.

içiniz rahat olsun bugün ilde yapılan müdürler toplantısında 1 temmuza kadar tüm öğretmenler 8-5 seminere katılacak denilmiş :)) onlarda kalıcak bizim burada öyle ..ANtalya

lion26' Alıntı:
Tamam zorunlu yapıyor çoğumuz şu lanet olası formatörlüğü.Çoğumuzun eli mahkum.Ama haksızlık değil mi.Seminer döneminde millet 12:00 ya da 13:00 dedi mi eve gidecek bu gariban formatörler okulun bekçisi gibi 17:00 ye kadar bekleyecek.Rehber örğetmenleri görüyorum.Ne kadar rahat giriş çıkışları var.Sürekli idareci odasında çay kahve.Reva mı bu biz bilişimcilere.İstifa etsek diyorum.Bunlar daha fazla bizi amele yerine koymadan.
Çoğu zaman idarecileri bile okulda bulamıyorum ama biz formatörler demirbaş gibi saat 17:00 ye kadar okuldayız.Ağırıma gidiyor.Seneye YGS çalışıp başka bir bölüm okumayı düşünüyorum Allah nasip ederse.Yoksa gençliğimi göremeden direk yaşlığa terfi edeceğim. :(

sayın hocam, seminer döneminde normal öğretmenler gibi 12:30 gibi çıkın. eğer idare çıkamazsın falan derse, formatörlükten istifa et. formatörler haziran ayının sonuna kadar görevlendiriliyorlar.diğer öğretmenlerle aramızda tek fark 24saat ekders ücreti oluyor. bana para lazım diyorsan ona birşey diyemem...

hocam eğer soruna ben idarecimle anlaştım, ben idareme koz vermem gibi yaklaşırsanız hiç bir hak elde edemezsiniz. bilişim öğretmenlerin fazla bir kaybı da olmaz bu ay hep beraber istifa edelim formatörlükten

mamoste celal arkadaş, doğru söylüyor; kimse mücadele etmeden, yorulmadan, çalışmadan haklarını ve saygınlığını alamaz... bakanlık biz birlik olamadığımız için bize her istedigini yaptırıyor istifa ederek bunun böyle devam etmeyeceğini göstermeliyiz....

hocam az önce e-konferansta bakan dinçer tüm görevlendirmeler 15 haziranda sona erecek dedi..bizim içinde geçerli bu uygulama..yani 15hazirandn sonra rahatsınız

mamostecelal' Alıntı:
hocam eğer soruna ben idarecimle anlaştım, ben idareme koz vermem gibi yaklaşırsanız hiç bir hak elde edemezsiniz. bilişim öğretmenlerin fazla bir kaybı da olmaz bu ay hep beraber istifa edelim formatörlükten
Yok idarecilere koz anlamında değil.İşimi yaparım ama onlara da değerli olduğumu bilmek zorunda.Çünkü çok önemli şeyler yapıyoruz yeri geldiğinde.Sadece bu bilinmezlik var ya.O canımı sıkıyor.1 Temmuz'a kadar devam ederse istifa daha iyi olur.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Amin.

nurhayat' Alıntı:
hocam az önce e-konferansta bakan dinçer tüm görevlendirmeler 15 haziranda sona erecek dedi..bizim içinde geçerli bu uygulama..yani 15hazirandn sonra rahatsınız

Hocam bahsedilen görevlendirme genelde belirli bir makam ve kurum dışı görevlendirmeler için bizim görevlendirme bakanın bahsettiği türden değil.

Ya kimse kimseye formatörlük yaptıramaz kardeşim hangi çağdayız. Ne zorunluluğu. İsteyen dilekçe verip yapıyo istemeyende yapmıyo. Bi zorunlu formatörlük lafıdır gidiyo. Ben sanmıyorumki hiçbir formatör zorla formatör yapılmış.Hiç sanmıyorum.Sonuçta bi görevlendirmedir bu.Yani isteğe bağlıdır arkadaşlar.İstemeyen başvurmaz olur biter.

Geri