1. sınıf Çocuğunu okula göndermeme

Kodla Büyü

serserised

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 1. sınıfda okuyan bir çocuğum var okul açıldığından itibaren okula gidiyor. bugün öğrendimki öğretmen hergün ve her tenefüs çocuğun kafasına kitapla vuruyor ve kulağını çekiyormuş. ben de çocuğumu okula göndermeme kararı aldım bunu okul idaresine sözlü bildirdim. şimdi çocuğum 20 - 21 gün okula gitmeyince ne olacak.

serserised' Alıntı:
arkadaşlar 1. sınıfda okuyan bir çocuğum var okul açıldığından itibaren okula gidiyor. bugün öğrendimki öğretmen hergün ve her tenefüs çocuğun kafasına kitapla vuruyor ve kulağını çekiyormuş. ben de çocuğumu okula göndermeme kararı aldım bunu okul idaresine sözlü bildirdim. şimdi çocuğum 20 - 21 gün okula gitmeyince ne olacak.
çocuğunuz kaç aylık?

o okuldan al çocuğu başka okula yada öğretmene ver. artık ikametgahın yanında iş yerine en yakın okulada gönderebiliyorsun çocuğu. iş yerine yakın okulda varsa iyi bildik sınıf öğretmeni oraya ver. ama eğer eksikleri varsada çocuğun evde de ilgilenilmesi gerekir.

Okula git müdürün odasına gir şikayette bulun, ilgilenmezse de onun bir üstündeki ilçe milli eğitim müdürüne git. O olmazsa kaymakama, o da olmazsa valiye kadar yolu var. Baktın hiç olmuyor direk bakanlığa şikayet edebilirsin.

o yaştaki çocuğu okula göndermezseniz seneye sınıfında kilerden 2-3 yaş büyük olacak. hiç iyi olmaz bence.
başka okula ya da başka öğretmene verin. 1. sınıfta devamsızlık çok önemli hemen değiştirin ki devam edebilsin, geri kalmasın

çocuğunu hergün öğretmeni dövüyor sen bide kendi çocuğunu cezalandır okuldan al...bu nasıl bişeydir... biz nasıl bişey yazalım şimdi.......

Öğretmen psikopat mı her gün her teneffüs çocuğu dövüyor? Sizin çocuğunuza özel ilgisi mi var? Bana mantık dışı geldi.

Aklı başında bir öğretmenin bu devirde 1. sınıfa giden çocuğa böyle davranacağını düşünmüyorum. Öncelikle sağlam kaynaklardan bu olayın gerçekliğini teyit ettirdiniz mi ? O öğretmenle daha önceden tanışmışlığınız ya da aranızda bir sıkıntı var mı ?
Olay gerçekse diğer velilerle ve idarecilerle bir görüşün. Diğer çocuklara da aynı şekilde davranıyorsa ortak hareket edin. Her velinin ve her öğrencinin söylediğine iyice araştırmadan inanmamak lazım.

Srebrenitsa' Alıntı:
Öğretmen psikopat mı her gün her teneffüs çocuğu dövüyor? Sizin çocuğunuza özel ilgisi mi var? Bana mantık dışı geldi.

Cidden öğretmenin psikopat olması lazım daha 1.sınıfa giden çocuğu dövmesi için, hele de hergün... biz bile lise de en az 2-3 ay dayanıyoruz öğrencilere ondan sonra aşırı gidenlere kızmaya başlıyoruz... çocuğunuzu almayın seneye çok küçük kalır, öğretmenle konuşun veya sınıftaki birkaç çocukla, bazen yanlış anlamayın ama çocuklar da yalan söylüyorlar, okula gitmemek için.. benim ikiz yeğenlerimden biri de benzer bir yola başvurmuştu... Allah tan ikizlerde diğeri çok memnundu öğretmeninden,öğretmenle konuşulup sorun çözüldü...

öncelikle teşekkürler daha okuldan almadım çocuğumu gönderip göndermemede karasızım.

Durum abartılı aktarılmış.

Her tenefüs, her ders vuruyor ne demek? Birisi çetele mi tutmuş.

Öğretmensiniz hocam, olayı aktarırken biraz düzgün aktarın.

Deyin ki dün 1 kere vurmuş, ondan 3 gün evvel de vurmuşmuş.

Yahu her tenefüs, her ders kafasına kitap vurup, kulağını çekmek ne demek? Her tenefüs, her ders!

Bir olayı aktarırken, özellikle böyle bir olayı aktarırken yanlış anlaşılmaya mahal vermeyecek şekilde aktarmalısınız.

Ha, çocuk size aktarırken böyle aktarmış olabilir, ama o çocuk. Onun aktarırken böyle bir hata yapabileceğini düşünüp, aslında olayın aslı nedir diye sizin düşünmeniz lazım.

Her ders kafama vuruyor derken neyi kastettiğini öğrenmeye çalışın çocuğun.

Bence olay sizin açınızdan da net değil, önce olayı net öğrenin ona göre tavsiye isteyin.

Ama gelecek tavsiye de öğretmeni değiştirinden başka birşey olamaz, okula göndermemeniz yanlış olur. 60 aylık çocuklar başladı artık, seneye sizin çocuk 80 küsur aylık olacak 60 aylık çocuklarla olur mu? Her ne kadar yanlış desek de başladı bu uygulama. Mecbur uymak zorundayız artık.

çocuğunuz okula göndermeme çözüm değil. öğretmenin ders alması lazım bence. sonuçta sizinki olmaz başkasının çocuğuna da yapar. öğretmenle önce düzgün bir dille konuşun. olmazsa müdürle konuşun. sonra bir üst makamla. bakanlık bu konularda cok hassas. benim çocuğuma yapılsa yıkarım okulu.

Bir öğretmen bile birebir şahit olmadığı bir olay hakkında -miş, -muş lardandan yola çıkarak ve her gün her tenefüse kadar işi indirip öğretmenini bu kadar ayaklar altına alabiliyor ve canım öğretmenlerimde sende git öğretmeni döv diye akıl veriyorsa okuma yazması olmayan velilerimizin ellerinden öpüyorum...

hocam öğretmenle gidin konuşun böyle mış mişlerle olmaz bu iş. burada konuyu açacağınız yerde öğretmenle sorun hakkında konuşmanız daha hayırlı olur. çocuğu göndermem ne demek 7 yaşında tam yaşı bence. Öğretmeniz sonuçta sorunları mış mişlerle anlatmamak gerek gidip konuşun sıkıntı varsa çözmeye çalışın olmadı sınıfını değiştirin.

bu olayı önce 3 arkadaşından duydum sonra çocuğum söyledi. daha sonra aynı durumda olan bir veliye haklısın bidaha olmaz diyen yine kendisi. her ders diyorum çünkü ders başayınca bizim olana sus diyor ve susmayıncada vuruyor -muş.

serserised' Alıntı:
bu olayı önce 3 arkadaşından duydum sonra çocuğum söyledi. daha sonra aynı durumda olan bir veliye haklısın bidaha olmaz diyen yine kendisi. her ders diyorum çünkü ders başayınca bizim olana sus diyor ve susmayıncada vuruyor -muş.

ön yargılı olmak her iki taraf açısından da yanlıştır arkadaşlar önce sizin açınızdan bakmışlar sonra öğretmenin açısından ancak bu şekilde emin olduğunuzu siz başta yazsaydınız daha da iyi olurdu... Yapılabilecek en iyi çözüm kesinlikle eminseniz ki 3 öğrencinin şahitliği yeter de artar bile bence... bütün velilerle ortak hareket edip öğretmen konusunda bir çalışma yapsanız çok daha iyi olur ben her öğretmeni kesinlikle savunmam, hiçbirine de kefil değilim, 1.sınıf öğrencisine de her teneffüs değil daha okulun ilk 20 gününde günde 1 defa bile vuruyorsa ben onun öğretmenliğine de öğretmenlik demem... eğitim sistemimiz zaten öğütücü bir sistem, uymayanı eliyorlar... bu eleme işi daha 1.sınıfın başında başladıysa vay halimize

Geri