1.faz beko pc bt sınıfları yardımlaşma ve dayanışma topiği

Kodla Büyü

hokuspokus2

Site Gezgini
1.faz bt sınıfında ders işleyip kafayı sıyırmayan yoktur sanırım.
herşey problem...

mesela ethernet kartları başlı başına problem, çözümü ben bulamadım, herhalde yeni ethernet kartı almak lazım

hadi diyelim bi şekilde bilgisayarları internete bağlamayı başardık, internet explorer ayrı bir problem, benim bulduğum tek çözüm: adresi yazdınız, boş sayfa geldiği zaman git butonuna basmak :mrgreen: bunun mantıklı bi açıklaması var mı çok merak ediyorum :mrgreen: tamamen deneme yanılma yöntemi :)

usb de ayrı bir problem zaten

bu lanet pc ler için bulduğumuz çözümleri, uygun programları burda paylaşsak???

ilk driver benden olsun bari

geçen gün flash bellek aldım, kingston, yükleyemedim, sitesini inceledim, win98 desteği yoktur diyo :?

ama bi şekilde tanıtılabilir diye uğraştım
bi forum sitesinde çözümü buldum sonunda

ekteki programlardan önce nusb32e.exe yi çalıştırıyoruz, sonra da DTI.exe yi kuruyoruz, yoksa başka türlü olmuyor.

yan etkisi var ama, başlat menüsü ingilizceye dönüyor, olsun artık..

Ekli dosyalar

• flash bellek driver.rar
    1.8 MB · Görüntüleme: 190
atalar' Alıntı:
İE deki sorun için IE yi güncelleyin. Sorun çözülüyor.
mikrosoft 98 den desteği çekti ya, artık doğrudan güncelleme de yapamıyoruz sanırım, geçen gün uğraştım beceremedim, belki de en uygun güncelleme programını/linkini bulamadım, sen burdan paylaşırsan çok sevinirim

hocam ben o makinalarla 3 yıl çalıştım,ALLAH sabır versin,ama bence en iyi yol bir image alıp,her sorun çıktığında onu kurmak daha kolay oluyor

hokuspokus2' Alıntı:
ekteki programlardan önce nusb32e.exe yi çalıştırıyoruz, sonra da DTI.exe yi kuruyoruz, yoksa başka türlü olmuyor.

her tür flaş bellek sürücü için sürücü için;
http://www.technical-assistance.co.uk/kb/usbmsd98.php hocam yeni sürüm çıkmış. bende hala nusb31e kulanıyorum ama 33 çıkmış.

Win 98 se için = http://www.technical-assistance.co.uk/drivers/nusb33e.exe

win 98 fe için = http://www.technical-assistance.co.uk/drivers/nusb320-Eng-98FE.exe

Arkadaşlar flash diskler için bu program çok işime yarayacak teşekkürler, ama internet konusu sıkıntılı. "PCI Ethernet kontroller" eksik dolayısıyla nete bağlanamadım, bir türlü bulamadım bulduklarımda çalışmadı. Eğer elinde bu sorunu çözebileceğim yazılımı barındıran arkadaşlar varsa yollarlarsa sevinirim.

aynı sorunu bende yaşıyorum git demeden girmiyor .bide ileri geri yapabilirsin oda çok işe yarıyor. :D ben 2 tanesine format attım etherneti de tanıttım fakat bağlanamadım Ip yi elle verdim . ama bağlanamadım. neler yapılması gerektiğini yani nereye ne yazılması gerektiğini bilen varsa anlatabilirmi ? sinir geldi artık bu bilgisayarlardan. ya ben bi yanlış yapıyorum ya da lab yanlış... :wink:

hocam, http://www.accton.com/support/driver.htm adresinde driver var. bir deneyin.
burdaki sürücüleri yarın denemeye çalışacağım. sorun çıkmassa haberdar etmeye çalışırım.

Birde win98 de sabit ip bende problem çıkardı. Netsupportta problem çıkarsada :) Forumda bununla ilgili bişeyler vardı ama bulamadım.

Arkadaşlar benim de aynı sorun başımda..1-2 bilg.bu yüzden int.e giremiyo.napmalıyız ki?

http://www.accton.com/support/driver.htm daki sürücüleri denedim.modeline açtım baktım.olabilecek bütün sürücüleri denedim. yine olmadı olmadı...olmuyo...ne zaman gelecek yeni bilg.ler gelsin artık :?

bende denicem
16 bilgisayarın 6 sı internete bağlanmaya başladı. Arada bakarsın hepsi bağlanmış bi bakarsın 6 sııı :shock:

arkadaşlar my driver diye bir proğram var. onunla çalışan bir bilgisayarın driverlerini alın ve diğer bilgisayarlara uygulayın. sonuç tam isabet. özellikle ethernet kartlarında soun olanlar.

Ben şu ana % 80nini hallettim. Geri kalan ise bir internete giriyor, bir girmiyor, hatta bazen açılışta "bu kartı tanımadım sürücü isterim" diyor. Aynı bilgisayar kafasına estiği zaman ise internet mükemmel.... İki olay arasında tek yaptığım bilisayarı yeniden başlat demek. Bilgisayarlarda deep Freeze olduğuna göre.?? :?:

Merhaba arkadaşlar! Etherneti tanınmış durumda fakat internete giremiyorum iki makinede Ip yi el ile giriyorum alt ağ maskesini falan veriyorum.Acaba format atıp sürücüleri tanıttıktan sonra internete bağlanmak için yapılacak adımları tam olarak yazabilirmisiniz rica etsem sinir geldi üstüme valla... bide office 2000 var fakat 2. cd si yok .Bu nedenle publisher yok.Publisher olayını nasııl halledebilirim. masaüstü yayıncılığı anlatmadım o yüzden. Cevap verirseniz çok mutlu olucam.

ben de aynı bilgisayarlar le çalışıyorum. ben 1 tane sistemi tam anlamıyla kurdum. daha sonra bir cd ye ghostunu aldım ve zaman zaman onunla bilgisayarları yenilemeye çalışıyorum. ne yapalım eldekilerle yetinmek lazım

gamzerkan' Alıntı:
Sanırım bana kimse yardımcı olmuycaakkkk :wink: :cry:

Publisher bende de MSWord deneseydin. ben öyle yaptım.

Win 98 lere el ile ip verme. bırak otomatik tanısın. el ile ip verirsen problem çıkıyor. (en azından bende çıktı)

Geri kalan soruna ise pazartesi bakmaya çalışayım. evde malum win98 kullanmıyom... :)

hocam ben geçen şubatta okula geldim benden önce görevlendirmeli bir öğretmen çalışmış 14 bilgisayardan 3 ü açılmıyor, sadece 5 bilgisayarda internet var, onlarda da çoğu siteye girmiyordu(güncellenmememiş). Şimdi hepsini tamir ettim 1'i hariç hepsinde internet var. İnternet sorunu için güncellemek gerekiyor. Ben programı indirmiştim microsoftun sitesine girmeden günceliyorum.Alttaki linkten indirip kurun ie6 güncellenmiş olur.

http://rapidshare.com/files/85061850/ie6.rar.html

Arkadaşlar bu konu tam isabet olmuş.

Benim de bi sorunum var. Bütün parçaları ayrı ayrı denediğimde hepsinin sağlam olduğunu gördüm. Ama bilgisayarın parçalarını biraraya getirince ekrana görüntü gelmiyor. Açılıştaki bip sesi gelmesine rağmen görüntü alamıyorum. RAM leri söküp taktım, ekran kartını ve slotunu statik elektriği boşalsın diye defalarca uğraştım. Ancak görüntü alamıyorum. 4 adet bilgisayarda bu sorun var ama hepsinin bütün parçaları diğer sağlam bilgisayarlara takıldığında çalışıyor. Çok garip bir şekilde ekrana görüntü alamıyorum...

Bir çözümü olan ya da önerisi olan varsa memnun olurum :(

Geri