1 bilgisayarı 2 monitörde kullanma

Kodla Büyü

katalan67

Site Gezgini
1 bilgisayarı 2 monitöre bağlayıp 2 ayrı bilgisayar gibi kullanabilirmiyiz.Bu şekilde kullanan var mı ?

2 ayrı bilgisayarı tek monitörle kullanabilirsin.
bilgisayara 2 ekran bağlayıp genişletilmiş olarak kullanabilirisin.
başka türlü olmaz.

2 ayrı bilgisayar derken? Bir bilgisayara 2 farklı monitör bağlayıp farklı görüntüler alınır. Zaten @ogretmen006 bahsetmiş yukarda. Ama tam olarak yapılmak istenen iş nedir?

Okula girişine 2 monitör almayı düşünüyoruz.Bahsettiğim şekilde olursa müdürün bilgisayarına bağlarım.Yoksa ayrı bilgisayar almak gerekecek.Vga çoklayıcı yok şu an elimde onun için deneyemedim henüz.

Hocam yapacağınız işi biraz daha detaylandırırsanız daha net cevaplar verebiliriz. Ama anladığım kadarıyla girişe dijital pano gibi birşey düşünüyorsunuz. Bunun için de hali hazırda kullanılan bir bilgisayarı düşünüyorsunuz. Bu mümkün ama vga çoklayıcı ile sanırım sadece (Müdür Bilgisayarı dediğiniz için onun üzerinden konuşuyorum) müdür bilgisayarının görüntüsünün aynısını monitöre verebilirsiniz. Müdürünüzün bilgisayarı dizüstü ise zaten vga çoklayıcı sormazdınız sanırım. O yüzden masaüstü bir bilgisayardan iki farklı görüntü almak istiyorsanız 2 farklı çıkış veren bir ekran kartınız veya iki farklı ekran kartınız olmalı diye biliyorum.

Aynen dediğin gibi hocam.Dijital pano olarak düşünüyoruz.Ayrı bilgisayar almak yerine müdürün masaüstü bilgisayarına bağlasam diye düşündüm.Şimdi baktım 2 tane çıkış varmış(Kendi bilgisayarım da olmadığı için onda da yoktur diye düşünmüştüm).

O zaman iki farklı çıkışı kullanarak ekranı win+P ile uzat dediğiniz zaman amacınıza ulaşabilirsiniz. :+1:

hocam burada dvi - vga dönüştürücüler var.
ancak kullanacağınız bilgisayarın ekran kartının bunlara uyumlu olması gerekli
bazı dvi girişleri 24+1 bazıları 24+5 şeklinde
mesela benim bilgisayarın üzerindeki harici ekran kartının dvi girişi 24+5
aynı bilgisayarın onboard ekran kartının dvi girişi ise 24+1 pinli.
şayet alacaksanız ekran kartının çıkışına göre seçim yapmalısınız.

aynısını ben yaptım hocam. ama ben hdm ı çıkışlı bir ekrankartı aldım. hem grüntü kalitesi hemde ses iletimi çok iyi oldu. 120 liraya halledebilirsin güzel bir ekran kartı alarak. ayrıca diğer okulumda hdm ı girişli tv var. onuda mecburen vga-hdm ı dönüştürücü alarak (50 tl) öyle hallettim. hem ses hemde görüntü veriyorum dijital pano tv de.

Geri