1.2TDI Polo mu 1.4TDCI Fiesta mı?

Kodla Büyü

egeli_09

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar düz vites hatchback araba bakıyorum 45-50 arası bütçem var.Maksimum 50-60'000 de olsun istiyorum.Diğer önerilere de açığım.En önemli kıstasım alacağım araba yağ değişimi hariç sanayiye uğramasıno_O

cam suyu dışında kaput açtırmayan, bir tek marka var bildiğim: TOYOTA :)

ford: dizellleri 80 bin km sonra cortlar

wolkswagen: dizelleri elektronik olarak sınırlandırılmış, motor bloğu bile patlar zorlarsan.

multijet: (opel ve fiat) zaten turboyla ayakta :)

toyota dizel: adamlar iddia ediyor, basın basa bildiğinize patlatamazsınız :) yakıt 100 km hız ile 4 litrenin altında.

wolkswagen: dizelleri elektronik olarak sınırlandırılmış, motor bloğu bile patlar zorlarsan.

toyota dizel: adamlar iddia ediyor, basın basa bildiğinize patlatamazsınız :) yakıt 100 km hız ile 4 litrenin altında.
hocam toyota'dan ne önerirsin benim bütçeye göre?

hocam 6 yıldır toyota corolla 1.4 dizel kullanıyorum. tabiki kul yapısı ama istatistik diye bir şey var. ben henüz 10 bin bakımı ve cam suyu dışında kaput açmadım.
2009 veya onun makyajlısı 2010 toyota corolla veya auris tavsiye ederim.

peşinen söyleyim, multimode kullanıyorum, tam otomatik değil, otomatik zevkini vermez. ama performans ve ekonomi ye bakınca hiç de değiştiresim gelmiyor.

hele ki yoğun trafikte uzun süre kalma durumun çok oluyorsa zaten otomatiğinde şanzıman koruması var, bir süre sonra ötüp duruyor.
yoğun trafik durumu yoksa otomatik tavsiye ederim.

Bakış açısına göre değişir beklentilerine göre karar ver hocam. Alman arabaları konfor üzerine konumlanmıştır,ford performans,toyota sağlamlık. Şu iyidir bu kötüdür diyenlere fazla takılma. Bana da mesela toyota okadar konforsuz geliyor ki hareket eden kütüğün üzerinde gidiyormuşum hissi uyandırıyor. Bir alman arabasıyla ve bir japon arabasıyla 4-5 saat aralıksız yol yapan biri ne demek istediğimi çok net anlayacaktır

1.2 tdi mi 1.4 tdci mi derseniz fiesta 1.2 tdi 3 silindirli . 1.6tdi 1.4 tdci mi derseniz polo. Yalniz polo daha dar ben o paralara bi iki arabayi da almazdim ama c sınifi bakardim. Tercih sizin.

ford dizeller 80 bin sonrası cortlar mı? :D:D:D hiç güleceğim yoktu

Burdan Fordun dizel motorları 80.000 de cortlar diyen arkadaşa sesleniyorum. 1.4 TDCI fiesta aracımın 161.000 km de sana selamı var. :D:D

son zamanlarda gördüğüm, arabalar için yapılmış en boş yorumlarından biri. sadece toyota kullanıp diğerlerini öldürmek de neyin nesi ? Fahri Toyota elçisi misiniz ?

Hocam o bütçelere çıkıyorsan B segment değil de C segment araçlara bakmanı tavsiye ederim. Sürüç keyfin daha da artar. keza güvenliğin de öyle. Periyodik olarak bakımı yapılan arabalar, kronik bir sorunu yoksa sanayiye götürmez zaten adamı.

Arkadaşın dediği gibi ford'un dizeli 80binden sonra falan patlamaz.
wv için yaptığı yoruma sadece güldüm.

İlla HB alacaksanız focus hb veya astra hb alın. Ki ben hb de tavsiye etmiyorum.
Bunu 3 yıl fiesta kullanan biri olarak söylüyorum :)

ee bizim ford 113binde. ne oldu mort mu bizim araba şimdi? o zaman piyasadaki arabaların yarısı mort. ama dışarda büssürü araba var?aklıma bir deyim geldi=işkembeden sallamak

hele ki yoğun trafikte uzun süre kalma durumun çok oluyorsa zaten otomatiğinde şanzıman koruması var, bir süre sonra ötüp duruyor.
yoğun trafik durumu yoksa otomatik tavsiye ederim.

hocam burada ne demek istediniz. Yoğun trafik varsa MMT mi tercih edilmeli tam otomatik mi? Biz de babama almayı düşünüyoruz ama MMT olması düşündürüyor. Bir de 40000Tl bütçeyle alacağımız araçlar 200bin km ye yakın olduğu için babam dizel yerine LPG li olmasında ısrar ediyor. LPG de de seçenek azalıyor. Çoğunlukla 4d satılıyor.

80bin de motor cortlar abartılı olmuş. Sanırım arakadaş turboyu söylemek istedi. 100bin km sonrası turbo arızası fordda yoğun yaşanan bir durum. onun da maliyeti 1500tl civarıdır. Motor cort demek abartı olur.

Bir astra kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki konfor ve performans olarak C sınıfında lider. 1,6 dizel 136 beygir lik astra. 2014 model ve üzerinde var. Expertiz yaptır. gönül rahatlığıyla al kullan.

Toyota rahat bir araba değil diyen arkadaşlar siz en son kaç model toyota ya bindiniz? Ben 2011 sonrası çok opeli test ettim, 2016 astra dizel otomatik, skoda octavia dizel otomatik vs. hepsinin test sürüşlerine giderim.

opel türkiye de en fazla servis arıza veren araç, araştırın.

toyota türkiyede en az servis arızası veren araç yine araştırın.

skoda octavia ve jetta dahil, yüksek hızda dizel araçlarının başına gelenleri gidin servislerden öğrenin:)

ama hakkını teslim etmeliyim, dizel otomatikte volkswagen çok iyi. toyota dizelin ise en berbat özelliği ise yarı otomatik mmt si. tam otomatik tadında araba kullanmak isteyen toyota dizel otomatik almamalı.

bana toyota elçisi diyen arkadaşa teşekkür ederim, henüz toyota üç kuruş indirim yapmış değil, ama 6 yıldır tek bir sorun yaşatmadı. yine araba alacak olsam ya toyota alırım, ya da bana göre konforu çok iyi olan octavia alırım, motora baskı yapmadan kullanırım

volkswagen grubunun termostat sorunlarını da unutmayın bu arada:) yav kendimi canan karatay gibi hissettim.

hocam burada ne demek istediniz. Yoğun trafik varsa MMT mi tercih edilmeli tam otomatik mi? Biz de babama almayı düşünüyoruz ama MMT olması düşündürüyor. Bir de 40000Tl bütçeyle alacağımız araçlar 200bin km ye yakın olduğu için babam dizel yerine LPG li olmasında ısrar ediyor. LPG de de seçenek azalıyor. Çoğunlukla 4d satılıyor.

hocam demek istediğim şu: toyota mmt tam otomatik tadı vermez. toyotanın eksik tarafı bu. şansızamanı ise yoğun trafikte ısınır uyarı verir. o yüzden yoğun trafikte çok sık araba kullanıyorum diyen arkadaş toyota alacaksa manuel vites almaya mecbur. ya da tam otomatiği iyi çalışan edc veya dsg li araçlar mecburen. benim yoğun trafik derdim yok, öyle olunca mmt nin bu kötü özelliğinden etkilenmiyorum.

hem mtv avantajı sebebiyle hemde biraz daha yüksek tork avantajı sebebiyle polo 1.2 tdi derim.

Son düzenleme:
opeli kötüleyen arkadaşlar 1,6 dizel motor 136 beygir, 320 torkluk modelini araştırın, deneyin, gaza bastığınız gibi sırtınız koltuğa nasıl yapışıyor , nasıl hızlanıyor görün, sonra konuşun.

toyota benzinli otomatiklerinde yeni modellerinde cvt kullanıyor. dizel otomatiklerinde mmt. Herkes kendi aracını över bu normaldir. Ayrıca sanayi işi biraz sans işidir ve sizden önce nasıl kullanildigina bağlıdır.

1.Araçtan ne istiyorsun? Konfor mu? Performans mı?
2.Aracı ne sıklıkla kullanıyorsun?Mesela uzun yola çıkıyor musun ya da Her gün mü yoksa benim gibi hafta sonları mı?
3.Yaşadığın yerde trafik ne durumda.Örneğin istanbul da dizel araç almakla benzinli araç almanın bi farkı yok.2.vites maksimum 3 vites dolasırsın. Bu tarz yerlerde 1.2 benzinli işini görür.Hemde vergiden tasarruf edersin.Boşuna dizele 5 bin fazla verme.
4.Ailen kalabalık mı?Bagaj lazım mı? 4 kişilik bir aileye B segment idare eder ama ilerisini idare etmez.
Bu dört soruya vereceğin cevaba göre araç seçmelisin.Şahsen 1.5 tdı fieasta kullanıcısıyım.Canavar gibi.Ama konfor pek bekleme :) ford serisinden konforsa wolsvagen kesin ve net!

son zamanlarda gördüğüm, arabalar için yapılmış en boş yorumlarından biri. sadece toyota kullanıp diğerlerini öldürmek de neyin nesi ? Fahri Toyota elçisi misiniz ?

Hocam o bütçelere çıkıyorsan B segment değil de C segment araçlara bakmanı tavsiye ederim. Sürüç keyfin daha da artar. keza güvenliğin de öyle. Periyodik olarak bakımı yapılan arabalar, kronik bir sorunu yoksa sanayiye götürmez zaten adamı.

Arkadaşın dediği gibi ford'un dizeli 80binden sonra falan patlamaz.
wv için yaptığı yoruma sadece güldüm.

İlla HB alacaksanız focus hb veya astra hb alın. Ki ben hb de tavsiye etmiyorum.
Bunu 3 yıl fiesta kullanan biri olarak söylüyorum :)
hocam fiesta nasıl dizelini almayı düşünmüştüm ben de.Kronik sıkıntısı mı var.?

Geri