1.01.01.08.005 - Bilgisayar Ağlarına Giriş Eğitimi (CCNA 1) Kursu

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Uzaktan eğitimi bu şekilde alan arkadaşlar yardımcı olurlarsa...

Bence meb şu an öğrencilerin uzaktan eğitimine odaklandı, burası biraz unutuldu gibi

Sistem açıldı, bu akşamdan başlayarak pazartesi ve çarşamba günleri 19:30da canlı dersler olacak, katılım zorunlu değil canlı dersler bitince final sınavı olacak

DUYURULAR:

• "CCNA1 - Ağlara Giriş Eğitmen Eğitimi" 5 hafta boyunca Pazartesi ve Çarşamba günü akşamları düzenlenen 10 adet dersten oluşmaktadır. Eğitim 16 Mart Pazartesi akşamı başlayacaktır.
    • 01.Ders: 16 Mart 2020 Pazartesi 19:30
    • 02.Ders: 18 Mart 2020 Çarşamba 19:30
    • 03.Ders: 23 Mart 2020 Pazartesi 19:30
    • 04.Ders: 25 Mart 2020 Çarşamba 19:30
    • 05.Ders: 30 Mart 2020 Pazartesi 19:30
    • 06.Ders: 01 Nisan 2020 Çarşamba 19:30
    • 07.Ders: 06 Nisan 2020 Pazartesi 19:30
    • 08.Ders: 08 Nisan 2020 Çarşamba 19:30
    • 09.Ders: 13 Nisan 2020 Pazartesi 19:30
    • 10.Ders: 15 Nisan 2020 Çarşamba 19:30,

• Türkçe ders sunumları için konum: netacad.com-> Files-> !DERS SUNUMLARI
  • Canlı derslere giremeyenler daha sonradan bu sitede yayınlanacak olan ders videoları linkinden kayıtlı derslere de erişebilecektir.
  • Eğitime kayıt olduktan sonra "netacad.com" sitesine giriş yapıp "NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_CCNA1-ITN-TR" sınıfını seçmeniz yeterlidir. Ders videolarına erişim, ders sunumları ve final sınavı gibi bilgiler bu siteden paylaşılacaktır.
  • Ders Programı önümüzdeki günlerde netacad.com web sitesinde "NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_CCNA1-ITN-TR" sınıfı içerisinde yayınlanacaktır.
  • Dersler Türkçe olarak anlatılacaktır. Ders sonundaki değerlendirme sınavı da Türkçe'dir.
  • Online Canlı Dersler tamamlandıktan sonra kayıtlı Türkçr Ders Videoları ve Ders Sunumları bu sitede yayınlanacaktır.
  • Eğitim sonunda final sınavını başarıyla tamamlayanlara eğitmen eğitimi sertifikalarını ulaştıracağız.
  • Sorularınız için egitim@agyoneticileri.org adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bana da az önce geldi mail
Ama nedense 21 hafta sürecek ve Ağustos’ta bitecekmiş gibi görünüyor:

Ekli dosyalar

• 5CE52D05-FF84-447F-B8D9-053D5FBD8321.jpeg
    5CE52D05-FF84-447F-B8D9-053D5FBD8321.jpeg
    74 KB · Görüntüleme: 103
Yeni mail geldi
Sözlü sınava da girilecekmiş:

1) Canlı Derslere katılım zorunlu mudur?

Canlı Derslere mutlaka katılmaya çalışın. Herhangi bir canlı dersi kaçırmanız durumunda kaçırdığınız ders sonrası mutlaka ders kayıtlarından offline olarak kaydedilmiş eğitimi izleyin. CCNA1 eğitimi çok kapsamlı temel network eğitimi sunmaktadır. Bu eğitimi başarıyla tamamlayıp eğitmen statüsü kazanabilmek için derslere katılım, lab ödevleri, final sınavı ve ek (sözlü/yazılı) sınav gibi toplu bir değerledirmeden geçeceksiniz.

Canlı ders tamamlandıktan sonra ders sunumları ve kayıtlı ders videosu linki netacad.com sitesinde “NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_CCNA1-ITN-TR” anasayfasında paylaşılmaktadır.

2) Canlı Derse nasıl katılabilirim?

Canlı derse katılım için ilgili bağlantı bilgisi netacad.comsitesinde “NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_CCNA1-ITN-TR” anasayfasında paylaşılmaktadır. 16 Mart Pazartesi akşamki derse bağlantı bilgisini aşağıda bulabilirsiniz.

19:10 dan itibaren canlı ders oturumuna bağlanabilirsiniz. Derse 19:30 da başlayacağız. 19:15'den itibaren aralıklı olarak ses testi yapacağız. Webex oturumuna erkenden bağlanıp bağlantınızı test edebilirsiniz. Webex canlı oturumuna bağlantı için ders saatinde bilgisayarınızdaki web tarayıcınızdan (Chrome, Firefox, Edge vb) aşağıdaki linki tıklamanız yeterlidir.

16 Mart 2020 Pazartesi 19:30
1.DERS CANLI OTURUMU
Webex Linki:
https://ciscolearning.webex.com/ciscolearning/k2/j.php?MTID=t2e21caf5ca463b3b306c30f8361ab969

Açılan sayfada aşağıdaki bilgileri doldurun:
- Ad-Soyad:
- Eposta Adresi:
- Oturum Sifresi: ccna20
- "Join Now" butonuna basarak oturumu başlatabilirsiniz.

3) Canlı Derse Mobil cihazlar ile bağlanabilir miyim?

Canlı derse katılım için bilgisayarınızdaki Web Tarayıcıdan Webex linkini tıklamanız yeterlidir. Mobil cihazlardan bağlantı için uygulama mağazasından ücretsiz olan Webex yazılımını yüklemeniz gerekmektedir. Mobil cihaz bağlantılarında oturuma bağlandıktan sonra ses bağlantısı için uygulama üzerinden ses bağlantısını başlatmanız gerekmektedir.

Bazen canlı derse bilgisayar üzerinden bağlananlarda da ses duymama gibi sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda oturumu sonlandırıp yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz. Veya Webex arayüzünde ses bağlantı ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

4) Kayıtlı Ders videolarını nasıl izleyebilirim?

netacad.com sitesine giriş yapıp “NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_CCNA1-ITN-TR” sınıfını seçerseniz ders sunumları, kayıtlı ders videolarının linklerine, canlı derse bağlantı bilgileri ve ders ile ilgili tüm duyurulara erişebilirsiniz.

Kayıtlı ders videosu sadece masaüstü veya dizüstü bilgisayarlardan izlenebilmektedir. Kayıtlı ders videosu mobil cihazlardan izlenememektedir.

Ayrıca kayıtlı ders videoları MEB Internet ağında bulunan Proxy sunucusu engellediği için şu anda izlenememektedir. Bu konuda gereken düzenlemelerin yapılması için MEB ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Evden bilgisayar ortamında ilgili linki tıklayarak kayıtlı ders videosunu izleyebilirsiniz.

5) netacad.com sitesi açılmıyor? Sorun ne olabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bazı bölgelerde MEB Internet ağından netacad.com sitesi açılmamaktadır. Bu konuda gereken düzenlemelerin yapılması için MEB ile görüşmelerimiz devam etmektedir. netacad.com'a mobil cihazınızdan veya MEB ağı dışındaki bir yerden bağlanabilirsiniz.

5) Final Sınavını ne zaman alabilirim?

Eğitimi tamamlayıp eğitmen statüsü kazanabilmek için derslere katılım, lab ödevleri, final sınavı ve ek (sözlü/yazılı) sınav gibi toplu bir değerledirmeden geçeceksiniz. İlgili tamamlama şartlarını önümüzdeki haftalarda sizlerle paylaşacağız.

Eğitimimizde görüşmek dileğiyle,

iyi haftalar

Canlı yayına bağlanan yok mu
Connecting 5 dk dır bağlanmıyor henüz sizde durum?

Baglandim hocam sorun yok... Uygulamadan bağlandım sistemde sali yazdigi icin egitimi yarin baslatacaklar bugunluk bitti

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-03-16-19-22-19.png
    Screenshot_2020-03-16-19-22-19.png
    168.2 KB · Görüntüleme: 102
Eğitmen Eğitimi?
Biraz bilgileneyim diye başvurdum. Eğitmen Eğitimi çıktı. mebbis'te başvururken görmemişim. Nasip..

ozan@agyoneticileri.org
from İsmet Hazar PAPAK to All Attendees:
https://static-course-assets.s3.amazonaws.com/ITN503/tr/index.html
burada dersler var
from ali kılıç to All Attendees:
teşekkür ederim
from Bünyamin özdeş to All Attendees:
HER SALI VE PERŞEMBE SAAT 19.30 - 22.30 SAATLERİNDE CANLI EĞİTİMLER YAPILACAKTIR.
mebbis de bu şekilde bildirildi

ozan@agyoneticileri.org
https://static-course-assets.s3.amazonaws.com/ITN503/tr/index.html
burada dersler var
from ali kılıç to All Attendees:
teşekkür ederim
HER SALI VE PERŞEMBE SAAT 19.30 - 22.30 SAATLERİNDE CANLI EĞİTİMLER YAPILACAKTIR.
mebbis de bu şekilde bildirildi
Kurs için cisco dan gelen maillerde de pazartesi ve çarşamba diye geldi. Kurs daha önce yapılacaktı. O dönemde yapılsaydı salı ve perşembe olacaktı. Ama tarih ertelenince pazartesi çarşamba oldu diye söyledi kursu veren egitici

Bence mail atan eğitmen yanlış yazmış... Mebbis, netecad vs her yerde giriş eğitimi yaziyo. Sadece bilgilendirme mailinde konu olarak eğitmen eğitimi yazılmış
"Eğitim sonunda final sınavını başarıyla tamamlayanlara eğitmen eğitimi sertifikalarını ulaştıracağız." bu ifade de bilgilendirme mailinin içinde geçiyo yarin canli derste sorariz artik hocaya

15 mart tan önce veri erişim iznini vermemiz gerekiyormuş, yeni verdim. kurs içeriğini göremiyorum, "@hotmail.com kullanıcı Canvas üzerinde kayıtlı değil" uyarısı alıyorum.
sizce kiminle bağlantıya geçmem lazım?

15 mart tan önce veri erişim iznini vermemiz gerekiyormuş, yeni verdim. kurs içeriğini göremiyorum, "@hotmail.com kullanıcı Canvas üzerinde kayıtlı değil" uyarısı alıyorum.
sizce kiminle bağlantıya geçmem lazım?
Dün e posta adreslerinin tekrar sistemden çekileceği söylendi . Akşama yetişir.

bende giremiyorum üyelik ile ilgili sıkıntı var. ben de pazartesi sabah onay vermiştim izinlere
iletişim e geçebileceğimiz kimse var mı

Merhaba Arkadaşlar,

CCNA1 - Ağ Yöneticiliğine Giriş Eğitmen Eğitimine kaydınız tamamlandı. Aşağıda eğitim ile ilgili sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

1) Canlı Derslere katılım zorunlu mudur?

Canlı Derslere mutlaka katılmaya çalışın. Herhangi bir canlı dersi kaçırmanız durumunda kaçırdığınız ders sonrası mutlaka ders kayıtlarından offline olarak kaydedilmiş eğitimi izleyin. CCNA1 eğitimi çok kapsamlı temel network eğitimi sunmaktadır. Bu eğitimi başarıyla tamamlayıp eğitmen statüsü kazanabilmek için derslere katılım, lab ödevleri, final sınavı ve ek (sözlü/yazılı) sınav gibi toplu bir değerledirmeden geçeceksiniz.

Canlı ders tamamlandıktan sonra ders sunumları ve kayıtlı ders videosu linki netacad.com sitesinde “NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_CCNA1-ITN-TR” anasayfasında paylaşılmaktadır.

2) Canlı Dersler ne zaman yapılacaktır?

MEB tarafından ders duyurusu Salı günü başlayacak şeklinde yapıldığı için dün akşam (Pazartesi akşamı) Soru/Cevap oturumu düzenledik. Bu hafta dersimizi Salı-Çarşamba günleri yapıyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren Pazartesi-Çarşamba akşamları dersleri gerçekleştireceğiz.

3) Canlı Derse nasıl katılabilirim?

Canlı derse katılım için ilgili bağlantı bilgisi netacad.com sitesinde“NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_CCNA1-ITN-TR” anasayfasında paylaşılmaktadır. 17 Mart Salı akşamki 1. derse bağlantı bilgisini aşağıda bulabilirsiniz.

19:10 dan itibaren canlı ders oturumuna bağlanabilirsiniz. Derse 19:30 da başlayacağız. 19:15'den itibaren aralıklı olarak ses testi yapacağız. Webex oturumuna erkenden bağlanıp bağlantınızı test edebilirsiniz. Webex canlı oturumuna bağlantı için ders saatinde bilgisayarınızdaki web tarayıcınızdan (Chrome, Firefox, Edge vb) aşağıdaki linki tıklamanız yeterlidir.

17 Mart 2020 Salı 19:30
1.DERS CANLI OTURUMU
Webex Linki:
https://ciscolearning.webex.com/ciscolearning/k2/j.php?MTID=tdc915b316f58acf105391b0eaf1e124f

Açılan sayfada aşağıdaki bilgileri doldurun:
- Ad-Soyad:
- Eposta Adresi:
- Oturum Sifresi: ccna20
- "Join Now" butonuna basarak oturumu başlatabilirsiniz.

4) Canlı Derse Mobil cihazlar ile bağlanabilir miyim?

Canlı derse katılım için bilgisayarınızdaki Web Tarayıcıdan Webex linkini tıklamanız yeterlidir. Mobil cihazlardan bağlantı için uygulama mağazasından ücretsiz olan Webex yazılımını yüklemeniz gerekmektedir. Mobil cihaz bağlantılarında oturuma bağlandıktan sonra ses bağlantısı için uygulama üzerinden ses bağlantısını başlatmanız gerekmektedir.

Bazen canlı derse bilgisayar üzerinden bağlananlarda da ses duymama gibi sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda oturumu sonlandırıp yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz. Veya Webex arayüzünde ses bağlantı ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

5) Kayıtlı Ders videolarını nasıl izleyebilirim?

netacad.com sitesine giriş yapıp “NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_CCNA1-ITN-TR” sınıfını seçerseniz ders sunumları, kayıtlı ders videolarının linklerine, canlı derse bağlantı bilgileri ve ders ile ilgili tüm duyurulara erişebilirsiniz.

Kayıtlı ders videosu sadece masaüstü veya dizüstü bilgisayarlardan izlenebilmektedir. Kayıtlı ders videosu mobil cihazlardan izlenememektedir.

Ayrıca kayıtlı ders videoları MEB Internet ağında bulunan Proxy sunucusu engellediği için şu anda izlenememektedir. Bu konuda gereken düzenlemelerin yapılması için MEB ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Evden bilgisayar ortamında ilgili linki tıklayarak kayıtlı ders videosunu izleyebilirsiniz.

6) netacad.com sitesi açılmıyor? Sorun ne olabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bazı bölgelerde MEB Internet ağındannetacad.com sitesi açılmamaktadır. Bu konuda gereken düzenlemelerin yapılması için MEB ile görüşmelerimiz devam etmektedir.netacad.com'a mobil cihazınızdan veya MEB ağı dışındaki bir yerden bağlanabilirsiniz.

7) Final Sınavını ne zaman alabilirim?

5 Haftalık CCNA1 eğitmen eğitimini tamamlayıp eğitmen statüsü kazanabilmek için derslere katılım, lab ödevleri, final sınavı ve ek (sözlü/yazılı) sınav gibi toplu bir değerledirmeden geçeceksiniz. İlgili tamamlama şartlarını önümüzdeki haftalarda sizlerle paylaşacağız

.

Sorularınız için bizeegitim@agyoneticileri.org mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğitimimizde görüşmek dileğiyle,

iyi haftalar

Arkadaşlar ben kişisel veri iznimi yeni onayladım.Canlı derste bu konuyu gndeme getirirmisiniz.benim gibi başka arkadaşlar da var sanırım.

Pyhton egitmeni de meb de kurs acmaniz icin final sinavi yapiyorum dedi bu egitim de egitici egitimi diyor meb zorunlu egitim verdirir diye dusunuyorum ilcede okullarda hizmetiçi egitim şeklinde

Bu eğitimin videoları olacak mı. Siber güvenlik eğitiminde olmuştu ve de çok işime yaramıştı. Arşive de attım ilerde eğitim verirken işime yarar diye. İnşallah bu eğitim de video şeklinde paylaşılabilir.

Pyhton egitmeni de meb de kurs acmaniz icin final sinavi yapiyorum dedi bu egitim de egitici egitimi diyor meb zorunlu egitim verdirir diye dusunuyorum ilcede okullarda hizmetiçi egitim şeklinde
yok hocam Gökhan hoca bunu da açıkladı. herhangi bir zorunluluk yok. istemeyen kurs açmaz dedi

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri