1.01.01.06.008 - Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Uzaktan Eğitim Kursu

Kodla Büyü
company name kısmı sorun değil hocam finish diyebilirsiniz.

hocam peki flutter i kurdum ancak ilk etapta altta kurulum gerçekleşiyordu uzun sürüyordu ben o pencereleri kapatmıştım şimdi o ayarları tekrar yapamıyorum.
1

sistem geri yükleme yapıp programı tekrar kurup ayarlamaları yapmak istedim acnak yine aynı şekilde geliyor.

hocam peki flutter i kurdum ancak ilk etapta altta kurulum gerçekleşiyordu uzun sürüyordu ben o pencereleri kapatmıştım şimdi o ayarları tekrar yapamıyorum.
1

sistem geri yükleme yapıp programı tekrar kurup ayarlamaları yapmak istedim acnak yine aynı şekilde geliyor.
Plugins kısmından flutter ve dart eklentileri yüklü olsun.

bende de no device yazmaya devam ediyor. Yardım edebilecek var mı

Intel HAXM is required to run this AVD.
Your CPU does not support VT-x.

Unfortunately, your computer does not support hardware accelerated virtualization.
Here are some of your options:
1) Use a physical device for testing
2) Develop on a Windows/OSX computer with an Intel processor that supports VT-x and NX
3) Develop on a Linux computer that supports VT-x or SVM
4) Use an Android Virtual Device based on an ARM system image
(This is 10x slower than hardware accelerated virtualization)

Arkadaşlar merhaba bende de no device yazıyordu tool adk dan bir emulator indirdim ilk kodları çalıştırmaya çalışıyorum ama şimdide
Launching lib\main.dart on AOSP on IA Emulator in debug mode...
Running Gradle task 'assembleDebug'...
bu şekilde hiç yanıt vermeden devam ediyor

Arkadaşlar merhaba bende de no device yazıyordu tool adk dan bir emulator indirdim ilk kodları çalıştırmaya çalışıyorum ama şimdide
Launching lib\main.dart on AOSP on IA Emulator in debug mode...
Running Gradle task 'assembleDebug'...
bu şekilde hiç yanıt vermeden devam ediyor
Eger bir Android cihazınız varsa geliştirici seçenekleri için derleme numarasına ard ardına 3 ya d 5 olması lazım bu şekilde açın. Sonrasında Usb debugging enable olarak gelmiş olması lazım. Bu şekilde and. Studio telefonunuzu görecektir.

Son düzenleme:
Hocam emulatorde deniyorum şu an çalıştırdım ama yine başka bir hata aldım
emulator: ERROR: Running multiple emulators with the same AVD is an experimental feature. Please use -read-only flag to enable this feature.

Hocam emulatorde deniyorum şu an çalıştırdım ama yine başka bir hata aldım
emulator: ERROR: Running multiple emulators with the same AVD is an experimental feature. Please use -read-only flag to enable this feature.

Intel dışında bir işlemci sıkıntı çıkarabilir. Emulator ve telefonda sumule ediyorum. Yine de telefonda kullanıyorum. Sebebi sistem kaynaklarını tüketmiyor.

bende de no device yazmaya devam ediyor. Yardım edebilecek var mı

Intel HAXM is required to run this AVD.
Your CPU does not support VT-x.

Unfortunately, your computer does not support hardware accelerated virtualization.
Here are some of your options:
1) Use a physical device for testing
2) Develop on a Windows/OSX computer with an Intel processor that supports VT-x and NX
3) Develop on a Linux computer that supports VT-x or SVM
4) Use an Android Virtual Device based on an ARM system image
(This is 10x slower than hardware accelerated virtualization)
AMD işlemciniz var ise HAXM yi değil aynı yerdeki AMD ile ilgili SDK TOOL u yüklemeniz lazım ve blgisayrınızda Hyper-V yi aktif hale getirmelisiniz.

FAILURE: Build failed with an exception. Hatası alıyorum bende, ayrıca; License for package Android SDK Build-Tools 28.0.3 not accepted uyarısını veriyor. Android cihaza kurduğum android ile ilgili sanırım 2-3 saattir deniyorum olmuyor.
Ayrıca branşım Fen Bilimleri bilgim pek fazla yok, İntel Core i5,8.nesil 1TB hafıza + 256 SSD takılı 8 GB ram var bu iş için uygun mudur? İşlemleri çok uzun sürede yapmıyor gayet normal ancak ilerisi için soruyorum

FAILURE: Build failed with an exception. Hatası alıyorum bende, ayrıca; License for package Android SDK Build-Tools 28.0.3 not accepted uyarısını veriyor. Android cihaza kurduğum android ile ilgili sanırım 2-3 saattir deniyorum olmuyor.
Ayrıca branşım Fen Bilimleri bilgim pek fazla yok, İntel Core i5,8.nesil 1TB hafıza + 256 SSD takılı 8 GB ram var bu iş için uygun mudur? İşlemleri çok uzun sürede yapmıyor gayet normal ancak ilerisi için soruyorum
Android'i 29 indirince düzeldi.

Çok uğraşmışsınız hocam. Ben bir önceki sayfada çözümünü paylaşmıştım. Neyseki sorunuzu çözmüşsünüz.
Ben de karşılaştığım sorunu ve çözümünü yazayım.
android studio License for package Android SDK Platform 28 not accepted. hatası alıyordum. Çözümünü de bu sayfada
aiqinxuancai kullanıcının iletisinde buldum: https://github.com/flutter/flutter/issues/26832#issuecomment-455966973

Biraz bakındım Kotlin ile Flutter arasındaki farklara da;
Kotlin ile sadece Android sistemler için, Flutter ile ise hem Android hem iOS sistemler için uygulamalar tasarlayabiliyormuşuz.
Kotlin'e kabul edilmiş olsam da aklım Flutter'da kaldı.

AMD işlemciniz var ise HAXM yi değil aynı yerdeki AMD ile ilgili SDK TOOL u yüklemeniz lazım ve blgisayrınızda Hyper-V yi aktif hale getirmelisiniz.
Aynı sorunu ben de yaşıyorum ve bu başlığı görmediğim için yeni konu olarak açıp yardım istedim, affedin. Bahsettiğiniz şekilde AMD işlemciler için emülatör halihazırda yüklü durumda fakat hala no device yazıyor. AVD managerdan cihaz ekliyorum, imajını da yükledim fakat son ekranda çalıştırabilmek için yine HAXM istiyor. yükle deyince de does not support uyarısı veriyor. Hyper-V yi aktifleştirirken hyper-v ye ait bütün ayarlar biri haricinde aktif fakat Hyper-V Platformu altındaki Hyper-V Hypervisor seçeneği pasif ve aktifleştirilemiyor. Bir hiper yöneticisi zaten çalışıyor uyarısı gözüküyor.

Adsız.png
buradan bi kontrol edin hocam, aktif gözükmüyorsa Hyper-V devreye girmiyor demektir. Sanırım işletim sisteminizle alakalı. windows 10 home'da Hyper-V desteği yok nasıl bir yükleme yaptınız tam bilemiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 65917
buradan bi kontrol edin hocam, aktif gözükmüyorsa Hyper-V devreye girmiyor demektir. Sanırım işletim sisteminizle alakalı. windows 10 home'da Hyper-V desteği yok nasıl bir yükleme yaptınız tam bilemiyorum.

Hocam görev yöneticisinde sanallaştırma aktif olarak görünüyor.
Home versiyona Hyper-V özelliği yüklemek için de şu yolu izledim. Metin dosyasına aşağıdaki kodları ekleyip cmd dosyası olarak kaydederek bir komut dosyası oluşturdum. (Hyper-V.cmd) Yönetici olarak çalıştırdığımda C:/Windows/servicing/Packages klasörüne gerekli dosyaları yükleyen cmd ekranı geldi ve 8-10 dk yükleme yaptıktan sonra onay için Y basıp bilgisayarı yeniden başlattım. Windows özelliklerini aç veya kapat ekranından kontrol ettiğimde daha önce görünmeyen Hyper-V seçeneği görünür hale geldi. 4 alt başlığa sahip olan bu bölğmde 3 başlığı aktif yapabilirken sadece Hyper-V Hypervisor kısmını aktifleştiremiyorum.

Komut dosyası için kullandığım kodlar şöyle:
Kod:
pushd "%~dp0"

dir /b %SystemRoot%\servicing\Packages\*Hyper-V*.mum >hyper-v.txt

for /f %%i in ('findstr /i . hyper-v.txt 2^>nul') do dism /online /norestart /add-package:"%SystemRoot%\servicing\Packages\%%i"

del hyper-v.txt

Dism /online /enable-feature /featurename:Microsoft-Hyper-V-All /LimitAccess /ALL

Clipboard01.jpg Clipboard02.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu AVD managerdan hemen hemen sürümleri indirip denememe rağmen sanallaştırma açılmıyrdu. Telefon açılıyor, transparan olarak arka tarafta olan biteni gösteriyordu. 3. gün 2 bigisayar ile uğraşım neticesinde, bu problemi çözdüm.

android studio-tools-avd manager ekranında, sağ taraftaki ACTIONS altındaki kaleme tıklayarak Emulated Performance seçeneğini SOFTWARE yaparsanız nu problem çözülüyor.

IyUMv.png

xCfVf.png

G57zW.png

Arkadaşlar bu AVD managerdan hemen hemen sürümleri indirip denememe rağmen sanallaştırma açılmıyrdu. Telefon açılıyor, transparan olarak arka tarafta olan biteni gösteriyordu. 3. gün 2 bigisayar ile uğraşım neticesinde, bu problemi çözdüm.

android studio-tools-avd manager ekranında, sağ taraftaki ACTIONS altındaki kaleme tıklayarak Emulated Performance seçeneğini SOFTWARE yaparsanız nu problem çözülüyor.

IyUMv.png

xCfVf.png

G57zW.png
Teşekkürler

IyUMv.png

xCfVf.png

G57zW.png
Bende Graphics kısmı pasif halde hocam. Sizde hepsi aktif miydi.

ARKADAŞLAR GEREKLİ LİNK VE BİLGİLERİ DERLEMEYE ÇALIŞTIM...

Kurslar youtube üzerinden takip edilecek hocam, 24 Nisanda da eba üzerinden sınav yapılacak 19 - 23 saatleri aradında

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ulama-gelistirme-uzaktan-egitim-kursu.173137/

FLUTTER ÖZEL KURS

http://ogretmen.meb.gov.tr/dosyalar/google/flutter-kurulum-dokumani.pdf flutter klavuz, İNDİRME LİNKİ KLAVUZ İÇERİSİNDEDİR

flutter video

KOTLİN VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=pY4EXs0aqwE&t=27s KOTLİN VİDEO

https://www.udemy.com/course/sifirdan-flutter-ile-android-ve-ios-apps-development/

İçeriğini az çok tahmin ediyorum. Herkes bu kursa ulasamayacaktir. O yüzden düşüncesi olan arkadaşlara udemy üzerinde emre altunbilek in Flutter kursunu almaları tavsiye ederim.

https://www.udemy.com/courses/search/?q=kotlin android&src=sac&kw=kotlin KOTLİN ÖZEL KURS

Arkadaşlar merhaba kodlarda hata alıyorum şu ana kadar yapılan kısımda e ticaret uygulamasıyla ilgili kodları benimle paylaşabilir misiniz? Kodları eşleştirerek hatayı bulmaya çalışacağım.
E/SQLiteLog(23134): (1) near "form": syntax error hata türü

Geri