08509001375 numarasına dikkat ediniz

Kodla Büyü

xorcistforyou

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün beni bu numaradan aradılar. Nette bişi bulamadım ama dolandırıcılık kokuyor gibi.

Senaryo:
Türk telekomdan arıyoruz. Kimlik fotokopiniz eksik, netten başvuru yaptınız. Kimlik fotokopinizi faks ile gönderin. Vb...

bende göndermem dedim. Telekom bölge müdürlüğüyle konuşurum dedim. Kapatıverdim telefonu.

Dolandırıcı da olsa yüzüne kapatman hoş olmamış.Bizler örnek olması gereken insanlarız.

benide tedaştan diye aradılar. %25 indirim kazandınız. Kredi kartı bilgilerini istedi. Bende vermem dedim iyi günler dedi kapattı. Dikkatli olmak gerekiyor.

bende bankalardan bıktım.... kredi kartı vermek istiyorlar hayır dedikçe arıyorlar .... sinir ederler insanı

banka aradı beni size kredi verelim kız anlattı anlattı anlattı sonra dedim ki:
-Peki bunu size geri ödeyecek miyiz?
.... kapattılar

benzer numara 08504808667 sabahtan beri ikinci kez aradı... Telesekreterle açıyorum telefonu sonra bilmem ne için 1e basın diyor basmadan bekliyorum kapanıyor :) Keyifli oluyor :mrgreen:

Buzkırıcı' Alıntı:
banka aradı beni size kredi verelim kız anlattı anlattı anlattı sonra dedim ki:
-Peki bunu size geri ödeyecek miyiz?
.... kapattılar

bu güzelmiş :++:

benide böyle bir numara arayıp duruyor... geçen sene ocak ayında ferdi kaza sigortası yaptırmışsınız. ilk senesi ücretsizdi. ikinci sene için onayınm gerekiyormuş... Onay vermezsem geçen seneki faydalandığım bedavayı ödemem gerekiyormuşta felanda filanda.. Yaptırmadığım bir sigortanın neyini ödeceğim diyorum. ses kayıtları var diyorlar.. Okadar çok arıyorlarki herdefasında tersleyip kapattım.. başınıza böyle bişey geldimi???

duyu80' Alıntı:
Dolandırıcı da olsa yüzüne kapatman hoş olmamış.Bizler örnek olması gereken insanlarız.

dolandırıcı kokusunu aldıysa hocam zaten tam örnek bi hareket yapmış. ona buna verdiğimiz tavizlerden şımarmadı şuanki şerefsizler
...

bankalardan beni de durmadan arıyorlardı kredi kartı verelim diye bıkmıştım artık en sonunda Yapı Krediden aradılar kredi kartı verelim diye. Tabi alıyım dedim ne iş yaparsınız sigortanız var mı dediler yok bankalardan aldığım kredi kartlarıyla harcama yapar bankaları sömürürüm sabahtan akşama kadar kahvede oyun oynarım dedim kartım ne zaman gelecek dedim kız iyi günler dileyip pat diye telefonu kapattı. Tavsiye ederim zevkli oluyor :puhaha:

kily' Alıntı:
duyu80' Alıntı:

dolandırıcı kokusunu aldıysa hocam zaten tam örnek bi hareket yapmış. ona buna verdiğimiz tavizlerden şımarmadı şuanki şerefsizler
...
En doğrusu dolandırıcılık hissettiğiniz anda direk kapatmak. Konuşma ne kadar uzarsa kelime oyunları ile dolandırılma ihtimalimiz daha fazla. Telefonu açan bay ya da bayan zaten bu işin profesyoneli ses tonumuzdan, nefes alma aralığımızdan o an ne düşündüğümüzü anlayabiliyorlar.

duyu80' Alıntı:

şu cümleyi de ciddiye alanlar olmuş ya :lol: Bence dolandırılma potansiyeli çok yüksek bu üyelerin.

0850 ve herhangi bir banka vs. Müşt. Hizm. aradığında NO tuşu işimi görüyor. hepsi vakit kaybı...

duyu80' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:
duyu80' Alıntı:
yılın malı :+1: (kusura bakma yazmazsam çatlardım)

Yılın malıyım ama espilerin sonuna gülücük koymazsam espri olduğunu anlamayan bir sığırla aynı forumda takıldım için malım. (kusura bakma yemini vermesem çatlardım)
of of of laflara bakın yav...sanırsınız domino oynuyoruz...arkadaşlar, birbirinize neden kırıcı konuşuyorsunuz...by_katliam hocam size hiç yakışmadı, ya sana ne demeli duyu80 hocam, örnek olmalıyız diyorsun, katliam hocama alet oluyorsun...uzatmayın artık laf dalaşını bakın keyfinize....zaten uykum kaçmış, bir de siz kaçırmayın :roll:

duyu80' Alıntı:

Yahu resmen dolandırıcı oldukları belli kapatmayıp da ne yapacaksınız. Az bile

emniyetten bu konuda açıklama geldi;
eğer bu şekilde sizi arayan olursa çok fazla konuşturmadan ağzınızı açın gözünüzü yumun
not: bu bilgi yalan değildir.

nedendir bilmiyorum ama benide hep sigara bırakma hattında arıyorlarlar. tmm diyip adresi vereyim iki paket bıkakın diyesin geliyor ama maalesef ses kaydı :)

geçen beni bi bayan aradı istanbul hatlı,neymiş efendim adresime tanıtım için bi saç bakım ürünü yollamışlar ve ben sadece kargo parası verecekmişim30 tl:)
sen kimsin?numaramı nerden aldın?yollamadan bana sordun mu? tanıdım ürünleri ücretsiz olmaz mı? gibi sorularla kadını mahvettim,sonra ağzıma ne geldiyse,bize yakışmadı amaa olsun :)))))))

Geri