%0 kullanılabilir ( Prize takılı Dolmuyor) hatası???

Kodla Büyü

AsilTurk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
%0 kullanılabilir ( Prize takılı Dolmuyor) hatası alıyorum. Biraz araştırdım batarya kendini korumaya almış diyorlar. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardım edebilir mi?

Batarya eğer yeni değilse ömrünü tamamlamış, ya da devrelerinde sorun olmuş olabilir.

Merhaba;

Hocam müşteri hizmetlerini arayın laptop un, Bataryayı test edecek bir program varmı yok mu onu sorun. Size yardımcı olacaklardır. Dilerseniz web sitesinden modeli bularak sizde test edebilirsiniz. Bios üzerinde batarya ile ilgili bölüm varsa onu kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında kalan kısım işletim sistemi veya donanımsal olacaktır. İyi çalışmalar.

Yok hocam alakası yok. Windows 7 ve üstü yapar arada sırada. Prizden çekmeyin. Yeniden başlatınca düzelir. 1. olmazsa 2.de, olmazsa 3.de.

bios falan güncellesem mi acaba ama ben kendimi bildim bileli bios güncellemelerinden çekinirim kaç defa yaptıysam format atmak zorunda kaldım.

bir anda oldu toshiba sattellite 1. yılında daha doğru dürüst bataryayıda kullanmadım.

Hocam kendinize güvenemiyorsanız Bios güncellemekle hiç uğraşmayın. Garantiniz var ise, doğrudan müşteri hizmetlerinden destek alınız. Firma zaten gerekiyorsa Bios güncellemesini yapacaktır. veya bir uyguluma indirmeniz gerekebilir bunun bilgisini verecektir. İyi çalışmalar.

güncelledim ama bişi olmadı yedek almaya başladım format paklar bakalım... oda olmadı müş. hiz. görüşürüm.

hocam formattan önce üretici sitesinden driverleri bulun ve oradan batarya kontrol programı varsa indirin ve kurun derim. İyi çalışmalar.

hocam bende de aynı makinadan var. A350 serisi. bir anda gitti benimde batarya. aynı hatayı veriyor. ancak bi çözüm bende bulamadım. değiştirecez galiba. bi gelişme olursa bizede haber et.

melobady' Alıntı:
hocam bende de aynı makinadan var. A350 serisi. bir anda gitti benimde batarya. aynı hatayı veriyor. ancak bi çözüm bende bulamadım. değiştirecez galiba. bi gelişme olursa bizede haber et.
benimki de a350.

uygun driver yok bios,chipset güncelledim. yarın görüşeyim müş. hiz. ile. bu gece biraz araştırayım.Bazı kişiler

1. adaptörü çıkartın.
2. bilgisayarı kapatın.
3. bataryayı çıkarın.
4. adaptörü takın.
5. bilgisayarı başlatın.
6. sırasıyla: aygıt yöneticisi/piller/microsoft acpı uyumlu denetim yöntemi pili/sağ tıkla/kaldır
7. bilgisayarı kapa (yeniden başlat diyor, tamam deyin)
8. kapanınca adaptörü çıkarın.
9. bataryayı takın.
10. adaptörü takın.
11.bilgisayarı başlatın.

yapmış düzelmiş. melobady hocam sende yap belki seninki düzelir bende işlemedi.

asacan' Alıntı:
melobady' Alıntı:
benimki de a350.

uygun driver yok bios,chipset güncelledim. yarın görüşeyim müş. hiz. ile. bu gece biraz araştırayım.Bazı kişiler

1. adaptörü çıkartın.
2. bilgisayarı kapatın.
3. bataryayı çıkarın.
4. adaptörü takın.
5. bilgisayarı başlatın.
6. sırasıyla: aygıt yöneticisi/piller/microsoft acpı uyumlu denetim yöntemi pili/sağ tıkla/kaldır
7. bilgisayarı kapa (yeniden başlat diyor, tamam deyin)
8. kapanınca adaptörü çıkarın.
9. bataryayı takın.
10. adaptörü takın.
11.bilgisayarı başlatın.

yapmış düzelmiş. melobady hocam sende yap belki seninki düzelir bende işlemedi.
yok hocam benimkine de faydası olmadı. verecez 100 lüğü alacaz yeni bir batarya

Benim laptopta bir özellik var. Pil şarjını durdurabiliyorsun. Elektriğe takılı iken, o özelliği seçmişsen pil dolumu yapmıyor. Yani pili boşu boşuna kullanmıyor. Ve görev çubuğundaki pil simgesine baktığımda "prize takılı dolmuyor" uyarısı var.
Resim ekledim. Seninki de böyle bişey mi acaba?

Ekli dosyalar

• Ads.jpg
    Ads.jpg
    145.9 KB · Görüntüleme: 62,590
mystreous' Alıntı:
Benim laptopta bir özellik var. Pil şarjını durdurabiliyorsun. Elektriğe takılı iken, o özelliği seçmişsen pil dolumu yapmıyor. Yani pili boşu boşuna kullanmıyor. Ve görev çubuğundaki pil simgesine baktığımda "prize takılı dolmuyor" uyarısı var.
bende öyle bişi yok hocam

Ben de bilgisayarı aldıktan kısa bir sure sonra bu sorunu yaşadım. Garantisi devam ediyor olmasına rağmen batarya garanti kapsamında degil dediler. Yenisini satin lamaniz gerekiyor dediler. Ben de kızıp almadim. Rise takılı kullanıyorum

mystreous' Alıntı:

Bende de yok baktım. Bugün garantisi yeni bitmiş. Doğru dürüst kullanmadım bile namussuzu, yanarım yanarım ona yanarım... Ayda bir işini unutmasın diye kullanıp çıkarıyordum... Kalleşlik yaptı resmen bana...

bendede %68 dolmuyor hatası alıyordum.adoptörü çektiğim anda kapanıyordu garantiye verdim.yeni batarya verdiler. şimdi 2 yıla yaklaştı neyse sorun yok.hala 2 saat rahat gidiyor.

Şarj aletine takılı fiş varya 3 yada 4 başlı oluyorlar o kablo sorunlu bende 2 tane var birini taktım %0 dedi diğerini taktım dolmaya başladı kabloyu değiştir yada bir bilgisayarcıya bilgisayarın ve şarj aletinle birlikte git bataryadaysa batarya da der sorun değilse kablodadır kabloda zaten 10-20 tl arası bataryadaysa en uygun miktar 100-170 civarı birşey yada daha yüksek bataryada alabilirsin

Geri