0 dan ev düzenler yardımcı olabilir mi ?

Kodla Büyü

zysimsek

Seçkin Üye
Seçkin Üye
evleniyorum ekimde arkadaşlar
halı 2000
perde 2000
klima+şofben 1100
led tv + ses ünitesi 1500
salon 3000
gelinlik 1000
elektrik süpürgesi+mikrodalga+tostmaki+kettle+vb ufak bikaç şey 1000
ıvır+zıvır 1500
mobilyalarımı babam alacak 14.000:)
beyaz eşya kız tarafından tüm mütfak:)
başka var mı alınacak bişe ??? 8) :++:

başlığı açtın konu ile alakalı olanı da alsan hiç fena olmaz çok işe yarıyor evlenince,ee tabi ki düğünlerin olmazsa olmazı altın alınacak gibi bu listenin yanına son olarakta bi balayayı hak ettiniz hocam, onun için de bir bütçe ayırırsanız işlem tamamdır :) hayırlı olsun...

HOCAM BUNLARDAN HARİÇ BİR SÜRÜ IVIR ZIVIR ÇIKACAK EMİN OL BU YÜZDEN ELİNDE NAKİTİN OLURSA İYİ OLUR BEN DE EYLÜLDE EVLENDİM DE HALA EKSİKLER ÇIKIYOR...:)

Hocam borçların bitince ilk işin ev almak olsun :) Fiyatlar günden güne uçuyor

görünürde bişey yok ama emin ol bir sürü ıvır zıvır çıkacak 1500 yetermi bilmem

düğün fotoğrafları içinde en az 300-400 tl ayırın ;) İş sadece gelinlikle bitmiyor, kuaförü de var..

Arkadaş düğünden sonra araba almayı planlıyor olabilir... :)
Düğün sırsaında hesaplamadığınız 1000-2000 tl lik alış veriş ve ev yerleştirme sırasında 2000-3000 tl faladan ihtiyacınız olacak. Denemelerle sabit. 4000-5000 tl nakit cebinizde olsun..

zysimsek' Alıntı:
halı 2000
perde 2000
klima+şofben 1100
led tv + ses ünitesi 1500
salon 3000
gelinlik 1000
elektrik süpürgesi+mikrodalga+tostmaki+kettle+vb ufak bikaç şey 1000
ıvır+zıvır 1500
gidip beğendip alacağın fiyatlar mı yoksa evde kafana göre yaptığın fiyatlar mı? bana evdeki hesap çarşıya uymayacak gibi geldi

Benim öğretmenlik yaptığım ilçe ve çevresinde evlenecek kız ve erkek anlaşsa bile kaçıyorlar düğün masrafı yapmamak için. Yaz aylarında öğrencilerle pikniğe gitmeye korkuyor insan. Gidiyorsun 20 kişi geliyorsun 18 kişi. 2si Kocaya kaçmış.

hocam davulcu ve orkestra parası ve sürekli bahşiş vereceğin yerler olacak.Mesela yeni modalardan yaş pasta getirdi diye garsona da para veriyorsun :D

zysimsek' Alıntı:
hocam şimdiden hayırlı olsun sen masrafların çoğundan kurtulmuşsun zaten gerisi de o kadar önemli değil... Ama altın da baya can yakar tabi...

arabayı satıyorum getz 17,500 :)evim var allaha şükür . . . ama yeri ii değil kiraya veriyorum 4,000 e süleyman demirel bulvarında 6.000 e oturmayı planlıyorum :)
buarada arkadaşlar okulda bi bayan arkadaş ing öğretmeni sağolsun gelinliğini verecek bize sadece bi kez giymiş 7 gelin giyerse o gelinliği cennete gidecekmiş , ilk benden başlıyacak kısmet olursa . gelinlik 3000 tl degerinde müthiş bişey , dışardan kiralasam 800 tl negeregi var dedim yengenizde olumlu baktı sağolsun :)

mümkün olduğunca az eşya almanızı tavsiye ederim. alımlar sadece evlenmeyle kalmıyor. sonrasında da devam ediyor. çocukeşyası vs ev adım atılamaz hale geliyor. insanın hepsini atıveresi geliyor.

Benim şu anki düşüncem çok sade bir ev aksesuar olmayacak. ihtiyaç görecek kadar. evin hanımı da çalışıyrosa eve hizmet etmekten başka birşeye zaman ayıramaz hale geliyor. mümkünse 2+1 kilerli bir ev. oturduğum odada ağırlarım misafirimi. misafir için bir odayı boş tumak hiç mantıklı gelmiyor.
orta sehpa almazdım ki almadım da zaten.
Eğer ki özel güzel mobilya alacaksam da evlenirken değil de çocular büyüdükten sonra alırdım. 5 senelik evliyim. şu anda bile eşyalar yıpranmış durumda çocuklardan. aksesuar dekorasyon malzemelerini gönlünce kullanamıyor kaldrmak durumunda kalıyorsun.

alacağınız mobilyaların ayakları yüksek olursa rahat temizlenebilir.

bunlar da hayatın gerçeklerinden damlalar.

Allah mesut etsin diyorum

Geri