Faz-1/Faz-2/Faz-3 Kurumsal Windows 10 İmajı MBR/UEFI - SSD/HDD (Kararlı Sürüm ve +++ özellikler)

Kodla Büyü
Hocam öncelikle yeni imaj için elinize emeğinize sağlık. Tam temizlik seçeneği ile kurulum yaptığım bir tahtada kendi özelleştirmelerimi uygulayıp özel imaj oluşturma seçeneği ile maygun.wim dosyasını oluşturdum. Hem usb ile hem ağ ile yaptığım yükleme denemelerinde ekteki hayatı alıyorum. Yüklemeye çalıştığım tahtalarda halihazırda önceki çalışmanız yüklüydü.

Özel imaj oluşturma seçeneği ile yükleme yapan arkadaşlar varsa hangi yolları kullandıklarını paylaşırlarsa sevinirim.

Sorunun kaynağını tespit ettim hocam, düzeltiyorum bitince güncelleyeceğim, denemesini yapıyorum.

Hocam öncelikle yeni imaj için elinize emeğinize sağlık. Tam temizlik seçeneği ile kurulum yaptığım bir tahtada kendi özelleştirmelerimi uygulayıp özel imaj oluşturma seçeneği ile maygun.wim dosyasını oluşturdum. Hem usb ile hem ağ ile yaptığım yükleme denemelerinde ekteki hayatı alıyorum. Yüklemeye çalıştığım tahtalarda halihazırda önceki çalışmanız yüklüydü.

Özel imaj oluşturma seçeneği ile yükleme yapan arkadaşlar varsa hangi yolları kullandıklarını paylaşırlarsa sevinirim.

hocam aynı sorunla ben de karşılaştım bugün. Ben kurulum sırasında en başta menüyü açarak oradaki tercihlerden usb tercihini seçip sonra diski temizle dediğimde usb deki imajı tahtaya atıp kurulumu gerçekleştirdi sorunsuz.

Şu anda özel imaj alıp uygulamada sorun olmaması lazım, güncelledim. Hash bilgilerinide vereceğim.

Son düzenleme:
1703170419_maygun_imajli_onyukleme.iso
CRC32: 7942C350
MD5: F1268688C37561F5A71CB0C0D41F74EF
SHA-1: 032A7413DFE1738E69995F735C58F067CB3AD9DC

1703170419_maygun_mini_onyukleme.iso
CRC32: 3FE78FE3
MD5: D30CF68792D4BEB596F270A9484EF90A
SHA-1: 84D1AF8D4799FC7463636474507FBC22B36DF5FA

Mustafa hocam, bazı ayarları değiştirip -mesela sağ tuş menüsü menü boyutları, birkaç ek program, masaüstü izinleri gibi- bunları özel imaj haline nasıl getirebilirim acaba? Yardımlarınız ve emekleriniz için teşekkürler

Mustafa hocam. Bu imaji hazirlarken EBAAdmin sifresini bir txt dosyasiyla belirleyebilme olanagimiz var mi acaba. Zira internette eba admin yazınca butun sifreler çıkıyor zaten.

Mustafa hocam, bazı ayarları değiştirip -mesela sağ tuş menüsü menü boyutları, birkaç ek program, masaüstü izinleri gibi- bunları özel imaj haline nasıl getirebilirim acaba? Yardımlarınız ve emekleriniz için teşekkürler
Önyükleme oryamı çalıştığında otomatik süreçten m tuşuna basarak çıkın, orda 3 seçenek idi galiba.
Bu özellikte bir sorın vardı düzeltmiştim ama durum ne oldu bilmiyorum. Sorunu yazan arkadaş tekrar geri bildirim vermedi.

Daha önce cevaplandımı görmedim ama neden cevap verilmedi soruma
1 günde nasıl cevap gelsin hocam. Burada öğretmenimiz büyük bir okulda görev yapıyor. İmaj hazırlama haricinde derslere giriyor yada BTR görevlerini yapıyor. İmaj ile uğraşırken burayada zaman oldukça girip bizlere yardımcı oluyor. Her saat başı girip her sorulana anında yanıt mı versin.

1 günde nasıl cevap gelsin hocam. Burada öğretmenimiz büyük bir okulda görev yapıyor. İmaj hazırlama haricinde derslere giriyor yada BTR görevlerini yapıyor. İmaj ile uğraşırken burayada zaman oldukça girip bizlere yardımcı oluyor. Her saat başı girip her sorulana anında yanıt mı versin.
Sayin hocam. Benim sorumdan sonra arkadaşımız bir post gondermis gordugunuz uzere. Bu yüzden görmemiş olması gibi bir durumun olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden tekrar sordum ki konu uzun daha once konuşulup cevap verilmis oldugundan dolayi cevap verilmemis olabilir mi. Yoksa neden cevap vermiyorsun bakimmm diye bir uslup yok. Siz oyle anladiysaniz da kusura bakmayin artik.

Yönetici parolası imaja gömülü ve isteğe bağlı değiştirilemez. İmaj yüklü bilgisayarlarda bir standartın olması için başlangıçta neyse o şekilde devam edildi. Değiştirmeyi düşünmüştüm ama talep gelmedi, gerek de olmadı. Çünkü bu imajda kimse parolayı el ile girmiyor, el ile girmeye çalışılsa bile hata yapma olasılığı fazla ve uğraştırıcı. Yeni parola belirlersem dahi öğrenmek isteyen yine öğrenebilir, hatta birileri yine paylaşabilir. Gerek görümüyorum. Eğer böyle bir gereklilik var ise imaj kurulduktan sonra ebaadmin parolasını manuel olarak değiştirin.

Önyükleme oryamı çalıştığında otomatik süreçten m tuşuna basarak çıkın, orda 3 seçenek idi galiba.
Bu özellikte bir sorın vardı düzeltmiştim ama durum ne oldu bilmiyorum. Sorunu yazan arkadaş tekrar geri bildirim vermedi.

Değerli hocam son güncellemenizden sonra özel imaj oluşturma ve yükleme esnasında herhangi bir sorun yaşamadım. Halen özel imaj üzerinde denemeler yaptığım için dönüt vermemiştim. Şimdilik fark ettiğim bir kaç husus var. Özel imaj ile yükleme yapılırken bilgisayar adı txt dosyası çalışmıyor. Bu beklediğim bir şeydi ama düzeltilebilir mi emin değilim.

Daha önemli gördüğüm sorun ise özel imaj ile yükleme yapılırken winre'nin yüklenmemesi. Daha önce orijinal maygun.wim içeren İSO ile kurulum yaptığım ve üzerine özel imajı yüklediğim tahtada dahi winre içerinde imajı yenile butonu bulunmuyor. Çalışan tahta üzerinde MAYGUN_OnyuklemesizSistemYedegiGuncelleyici.exe ile özel imajı yüklediğimde de sonuç aynı şekilde.

Yardımınız için tekrar teşekkür eder başarılar dilerim.

Hocam, güncel imajı yükledim. Ancak bugün ders işlerken üç defa bu hatayı aldım. Acep nedendir?

Ekli dosyalar

• hata.jpeg
    hata.jpeg
    126.1 KB · Görüntüleme: 74
@alperenyildirim Özel imajda gerekli ayarlamaları yapmasına rağmen bilgisayar adı özelleştirmesi çalışmadığını ben de farkettim. Bu konu iyice irdelemek lazım.

Özel imajda winre nin çalışmaması özel imajın oluşturulduğu bilgisayarda mı, yoksa sadece başka bilgisayarlarda görünen bşr durum mu?

@alidogramaci Mavi ekran hatası imajla alakalı olmayan bir durum.

atak programını kurarken imajaATAKKur ve normal atak_kur lada başarılı kurulum yapamadım. uyumluluk ayarları için tüm kullanıcılar için yönetici olarak çalıştır kısmını c kısmında oluşan klasördeki exeninde flashtaki kur exelerininde yaptım lakin yine çalışmadı. nerede hata yapıyor olabilirim.

atak programını kurarken imajaATAKKur ve normal atak_kur lada başarılı kurulum yapamadım. uyumluluk ayarları için tüm kullanıcılar için yönetici olarak çalıştır kısmını c kısmında oluşan klasördeki exeninde flashtaki kur exelerininde yaptım lakin yine çalışmadı. nerede hata yapıyor olabilirim.
imajaatakkur uygulamasının yönetici olarak çalıştırılmasının yeterli olması lazımdı.

Zaman zaman mavi ekran geliyor ve tahta kendisini otomatik yeniden başlatıyor. Bu can sıkıcı bir durum ancak neyse ki tahta hızlı açılıyor. Çözüm üretirseniz memnun oluruz.

Merhaba hocam, imajı yükledim güncellemeleri kapatmak için hizmetlere girdiğimde pasif durumda işlemler "yerel kullanıcı" girişi yapılmış gözüküyor. Ben de ebaadmin girişi yapmak istiyorum giriş yapamadım. Kullanıcı değiştir yaptığımda ebaadmin şifresini kopyalayıp yapıştırmaya çalıştığımda oturum değiştiğinden hafızasından siliyo şifreyi ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? sürekli tahtalar bundan dolayı donuyor yardımcı olursanız sevinirim

Güncel...
Merhaba hocam, imajı yükledim güncellemeleri kapatmak için hizmetlere girdiğimde pasif durumda işlemler "yerel kullanıcı" girişi yapılmış gözüküyor. Ben de ebaadmin girişi yapmak istiyorum giriş yapamadım. Kullanıcı değiştir yaptığımda ebaadmin şifresini kopyalayıp yapıştırmaya çalıştığımda oturum değiştiğinden hafızasından siliyo şifreyi ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? sürekli tahtalar bundan dolayı donuyor yardımcı olursanız sevinirim

Denemelerde uab raptor ün başlagıçta biraz gecikmeli olarak devreye girdiğini farkettim.

Bir yol biliyorum ama başlangıçta ilk sıraya almanın önerilen daha farklı bir yolu var mıdır acaba? Bu konuda sizlerden tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Paylaşmadan önce bunu halletmem lazım.

Bunu nasıl hallettiğinizi öğrenebilir miyim hocam?

bu söylediklerinizi uygular acronis clonezilla gibi programlarla imaj alırsınız

Geri