Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

⚙️%100* Faz-1/Faz-2 Kurumsal Windows 10 İmajı (Kararlı Sürüm - Ağdan İmaj alma +++ vs özelliklerle)

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında exelsior tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. aysenur.gokceli

aysenur.gokceli Üye

Hocam ağdan imaj atarken maygun.wim dosyası bulunamadı diyor sebebi neyden kaynaklanıyor olabilir

2. exelsior

exelsior Aktif Üye

Hocam ağ paylaşımınıza başka bir bilgisayardan windows üzerinden erişmeye çalışarak test ediniz. Bakın dosyalar listeleniyor mu?

3. exelsior

exelsior Aktif Üye

@red_d hocam senin uzun zamandan beri takip ettiğini biliyorum. Dediklerinin farkındayım. Bir amacımda şu anda yeni imajın yaygınlaşmasını engellemek, sadece sınırlı sayıda işi yapabilenlerin deneyio tecrübe etöeleri ve geri bildirimde bulunmaları ki öyle de oluyor. Bu hafta bir güncelleme daha yaptım. Bir güncelleme daha yolda. Ama iso dosyasını yayınlamadım, hepsini bir yüklüyeceğim. Sanırsam artık pek pürüz de kalmadı. Böyle devam ederse dediğin şekilde usb den yüklemeyi açacağım.
    O nedenle o şekilde isteyenleri eski imaja yönlendiriyorum.

Ayrıca bir özellik daha eklenecek, bu sayede hiç usb bellek gerekmeden mevcut eski imajın yüklü olduğu windows çalışırken ağdan imaj güncellemesi alınabilecek.

Bunlar bittikten sonra, başka birşey çıkmazsa yayınlayacağım ve mühim bir eksiklik olmadığı sürece artık güncelleme yapmayacağım. Gerçekten yoruldum.
    Böylece tüm Türkiye tam özellikli tek imajı yükleyecek ve sürüm farklılıkları olmayacak.

Sizler gibi değerli katılımcı hocalarımdan istediğim ise burda kullanımların anlaşılması için anlatımlarda bulunmanızdır. Yetişemiyorum.

Saygılarla...

Son düzenleme: 15 Mart 2019
    mas1961, inikat, lover128 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. red_d

red_d Site Gezgini

@exelsior hocam Allah senden razı olsun, yorulduğunun farkındayım. Sistemi tam olarak paylaşmama nedenini şimdi daha iyi anlıyorum. Maksat ileri seviye sistem bilgisine sahip insanların geri bildirimlerini almak ve herkes için sorunsuz bir sistem yayınlamak.

Haklısınız, ben ve benim gibiler bu konularda yeterli bilgiye sahip değiller. Bu son söylediğinizi başta söylemiş olsaydınız emin olun insanlar sistemi neden paylaşmadığınızı tam olarak anlayacak ve size hak vereceklerdi.

Bu mesajlar da anlaşılmanıza vesile olur inşallah.

Emeklerinize ve yardım eden tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Beklemede ve takipteyiz hocam.

inikat ve gazi57 bunu beğendi.
  5. exelsior

exelsior Aktif Üye

Hocam bios boot sıralamanızı kontrol edin, varsayılanlara dönüş yapın.
    Ağdan önyükleme yapmaya çalışıyor.

6. exelsior

exelsior Aktif Üye

Yeni özellikler ve güncellemeler(henüz yayınlanmadı):
    • D: sürücüsü dosya aktarımında sorun vardı, düzeltildi.
    • Usb raptor kilit programına süre ile kapatma eklendi. Bu süre kurulum esnasında değiştirilebiliyor. (Artık ciddi ciddi tüm okulda usb raptor kullanmayı düşünüyorum, kararlı ve işlevsel, uan anahtar oluşturmak çok kolay, kurulun zaten imajla beraber...)
    • Usb bellekten önyükleme yapmadan yerel yada ağ klasöründen imaj güncelleme. Artık f7 ye basma ve klavye kullanmaya da gerek yok. (Sadece daha önce bu imajın yüklü olduğu bilgisayarlar için geçerlidir, artık biosunuza unutulmayacak bir parola koyup kimsenin f7 ile boot seçeneklerine erişmemesini sağlamak güzel bir güvenlik önlemi. Biz zaten artık istersek hiç kullanmayabiliriz.)
    Tüm bunları son güncellemeyle beraber yayınlayacağım.

mas1961 ve red_d bunu beğendi.
  7. mberkdemir

mberkdemir Üye

Hocam yüreğinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş.
    Ağdan imaj yüklemede önce bir kurtarma bölümü oluşturup imaj dosyalarını buraya kopyalayıp sonra restore etmeye başlıyor anladığım kadarıyla, imaj dosyalarını yerel diske kopyalamadan direkt restore yapabilir miyiz? Ağdan.

8. exelsior

exelsior Aktif Üye

Okuldan bilgisayarbilişim.net e girilmiyor mu?
    ImajiDirektUygula.txt ayar dosyasıyla yapabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal