Faz-1/Faz-2/Faz-3 Kurumsal Windows 10 İmajı MBR/UEFI - SSD/HDD (Kararlı Sürüm ve +++ özellikler)

Kodla Büyü
Bu imajı indirdim ve etkileşimli tahtaya kurdum, gayet güzel çalışıyor. Ancak bazı ayarları değiştirmeye çalıştığımda yönetici şifresi istiyor. Yönetici şifresi nedir acaba?

Merhaba, bu imajı kurduğum tahtalarda USB 3 bir flash disk ile logitech kablosuz fareyi beraber taktığım zaman farenin çalışmadığını görüyorum. Fare tek başına veya usb 2 flash diskle takılırsa çalışıyor ama usb 3 flash diskle beraber takılırsa çalışmıyor. Bu problemle daha önce karşılaştınızmı.

Merhaba, bu imajı kurduğum tahtalarda USB 3 bir flash disk ile logitech kablosuz fareyi beraber taktığım zaman farenin çalışmadığını görüyorum. Fare tek başına veya usb 2 flash diskle takılırsa çalışıyor ama usb 3 flash diskle beraber takılırsa çalışmıyor. Bu problemle daha önce karşılaştınızmı.
imajla alakalı bir durum değil

Merhabalar, imajı okulumuzdaki bütün bilgisayarlara kurduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Yalnız bir sorun yaşıyoruz. Tahta açılırken usb raptorun açılması 15-20sn kadar sürüyor. Öğrenciler bu arada youtubea girip şarkı açıyorlar. Sonrasında kilitleniyor akıllı tahtalar ama şarkı çalmaya devam ediyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Yardımlarınız için teşekkürler.

Tahta açılırken usb raptorun açılması 15-20sn kadar sürüyo
USB RAPTOR hiç kullanmadım.

Ayarlarında "Kilit ekranında sesi kapat" gibi bir seçenek vardır belki.

ben 3 yıldır bunu kullanıyorum mükemmel.tahta yada pc de programın devreye girme süresini ksıa tutun

Bütün tahtalara kurulu fakat bir tahtamızda şu anda Windows açılmıyor bu yüzden tekrar imaj atmak istiyorum. 2-3 ayrı flash bellek ile denedim ama hepsinde şu hata ile karşılaştım. Nasıl çözebiliriz bilgisi olan var mı acaba?
IMG_20230224_135450.jpg

ATAK programından bıkanlar, kolay ve stabil çalışan kilit programı arayanlar için USB Raptor programını tavsiye ediyorum. İmajla beraber kolayca yüklemek için USB Raptor klasörünün içindeki BeniOku.txt dosyasını okusun. İsteyen, hocamızın videosunu da izleyebilir.(
). Tüm işlemleri yaptıktan sonra 3 dosyayı (more_settings.ini, USBRaptor.maygun, USBRaptorSureAyar.txt) kopyalayıp, "maygun.wim" dosyasının olduğu klasöre atmamız lazım!!! Usb bellekten imaj atacaklar, "MAYGUNimg" klasörünün içine atması gerek. Ben USB Raptor klasörüne atmıştım çalışmadı. Forumu 30 sayfa inceleyerek anladım.:) İmajı kurduktan sonra anında devreye giriyor ve tekrar sıfırlama yapılsa dahi çalışmaya devam ediyormuş. Şimdiden herkese kolay gelsin. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize de teşekkürler. Allah hepsinden razı olsun.

merhaba
bu imajı kurduktan sonra akıllı tahtalarımızda dokunmatik sorunu ortaya çıkmaya başladı. Şöyle ki akıllı tahta açıldığında dokunmatik sorunsuz çalışıyor fakat 5 dakika sonra falan donuyor. Asla algılamıyor. Kalibrasyon dahi yapamıyoruz. Çünkü kalibre et dediğimizde kalibre edilemedi yazıyor direk. Sıfırla kısmı zaten pasif. Ayarlara da asla girilmiyor.
Sorun ne olabilir?

ATAK programından bıkanlar, kolay ve stabil çalışan kilit programı arayanlar için USB Raptor programını tavsiye ediyorum. İmajla beraber kolayca yüklemek için USB Raptor klasörünün içindeki BeniOku.txt dosyasını okusun. İsteyen, hocamızın videosunu da izleyebilir.(
). Tüm işlemleri yaptıktan sonra 3 dosyayı (more_settings.ini, USBRaptor.maygun, USBRaptorSureAyar.txt) kopyalayıp, "maygun.wim" dosyasının olduğu klasöre atmamız lazım!!! Usb bellekten imaj atacaklar, "MAYGUNimg" klasörünün içine atması gerek. Ben USB Raptor klasörüne atmıştım çalışmadı. Forumu 30 sayfa inceleyerek anladım.:) İmajı kurduktan sonra anında devreye giriyor ve tekrar sıfırlama yapılsa dahi çalışmaya devam ediyormuş. Şimdiden herkese kolay gelsin. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize de teşekkürler. Allah hepsinden razı olsun.
Tebrikler hocam. O kadar kolay ve basit olmasına rağmen USB Raptor kullanmaktan kaçınıp da atakla uğraşan o kadar çok ki.

Evet aynen öyle. Tahtayı windows ayarladan sıfırlama yapsanız dahi usb raptor ayarları saklanır ve tekrar o ayarlarla kurularak açılır.

merhaba
bu imajı kurduktan sonra akıllı tahtalarımızda dokunmatik sorunu ortaya çıkmaya başladı. Şöyle ki akıllı tahta açıldığında dokunmatik sorunsuz çalışıyor fakat 5 dakika sonra falan donuyor. Asla algılamıyor. Kalibrasyon dahi yapamıyoruz. Çünkü kalibre et dediğimizde kalibre edilemedi yazıyor direk. Sıfırla kısmı zaten pasif. Ayarlara da asla girilmiyor.
Sorun ne olabilir?
Merhaba son 1 aydır bende bir faz1 tahtada bu sorunu yaşıyorum Bu imaj da değil başka imajlarda da aynen dediğiniz gibi oluyor. Çok ilginç ilk defa böyle bir durumla karşı karşıyayım.

Arkadaşlar 2-3 yık aradan sonra formator olunca insan bazen en basit konuyu bile unutuyor...

Faz 1 şifre nedir... çok mutlu olacağım inanın..

IMG-20230426-WA0003.jpeg

Bağlan uygulamasını çalıştırarak, cep telefonu ekranını akıllı tahtaya yansıtabilen kaç kişi olmuştur?
(Telefonunun SmartView vs kablosuz ekran özelliği ile)
IMG_20230426_100756.jpg

Geri