Faz-1/Faz-2/Faz-3 Kurumsal Windows 10 İmajı MBR/UEFI - SSD/HDD (Kararlı Sürüm ve +++ özellikler)

Kodla Büyü
hocam elinize sağlık. okulumuzda faz ssd ler çoğu tahtaya takıldı. sorum şu: ssd takılmayan tahtalara da bu imajı atabilir miyiz?
imaj ssd olmayan faz1 lerde ağır çalışıyor, forumda win7 imajları var onları deneyin. ssd takılan faz1 lerde bu imajı kullanabilirsiniz.

flaşı faz2 için hazırladıysanız muhtemelen uefi olarak hazırlamışsınızdır, faz1 için flaşı mbr olarak hazırlayıp tekrar deneyin, faz1 lerde uefi desteği yok.

Hocam dediğiniz gibi flaşı faz1 için mbr olarak hazırladım.
Tam bitecekken yüklemeyi geri alıp orijinal İmaj kullanın uyarısı veriyor

Hocam dediğiniz gibi flaşı faz1 için mbr olarak hazırladım.
Tam bitecekken yüklemeyi geri alıp orijinal İmaj kullanın uyarısı veriyor
faz2 lerde de başıma gelmişti, hdd bozuk çıkmıştı, tabi başka bir nedeni de olabilir emin olmadan yorum yapmayayım. Sağlam bir tahtadan hddyi söküp sorunlu olanla değiştirin, eğer sistem açılıyorsa sorun hdd den kaynaklıdır.

faz2 lerde de başıma gelmişti, hdd bozuk çıkmıştı, tabi başka bir nedeni de olabilir emin olmadan yorum yapmayayım. Sağlam bir tahtadan hddyi söküp sorunlu olanla değiştirin, eğer sistem açılıyorsa sorun hdd den kaynaklıdır.

Bir değil birkaç tahtada oldu. Ayrıca tahtalar SSD takılmış faz 1 tahtaları. SSD taktıktan sonra tahtalar aynı İmajı yükledim. Problem yoktu. Sonra 2 tahtada ses sorunu oluştu. Sesi dışarı vermiyor. 1 tahtada da dokunmatik devre dışı. İmajı Mustafa hocanın belirttiği yerden yeniden indirip güncel halini yükleyeyim dedim. Yukarıda belirttiğim durumlar ortaya çıktı

IMG_20200207_093158.jpg bu sayfadan sonra ilerlemiyor hocam. Ne yapabiliriz?

Elimizdeki flash da bir sorun olabilir, aktarım hızı çok düşük olabilir ya da hatalı kayıt yapıyor olabilir. Kaliteli bir flash bellek ile tekrar deneyiniz.

maygun_imajli_onyukleme.iso dosyasındaki atatk programını kurdum. Ancak bunu kaldırmam gerekli. Gerekli adımları yazabilir misiniz?

maygun_imajli_onyukleme.iso dosyasındaki atatk programını kurdum. Ancak bunu kaldırmam gerekli. Gerekli adımları yazabilir misiniz?
Atak ı kaldırmak için, kaldırma flashı hazırlamak gerekiyordu galiba.

Isterseniz windows kurtarmayı kullanarak imaj yedeğinden imajı tekrar yükleyin. Daha garanti olur.

merhaba arkadaşlar ben bu imajı kurduktan sonra bilgisayarlardan birini hiç açamıyorum direkt boot ekranına giriyor harddiski görmüyor

Hocam teşekkür ederim, okulumdaki bütün bilgisayarlara kurdum kullanıyoruz ama atak programı devre dışı kalıyor. Bilgisayar flash olmadan açılıyor.

Bir arkadaş faz1 tahtaların windows 10a geçince arkadaki ürün anahtarını kullanarak bir kısmının etkinleştiğini, bir kısmının etkinleşmediğini belirtti.

Ben de microsoftla görüşmelerini önermiştim. Genelde aman boşver denip aranmıyor ama arkadaş aramış. Kendisi bilgisayar öğretmeni de değil.

Görüşmüşler ve sorun çözülmüş. Şöyle ki o tahtaları win 7 ye geri çevirmişler ve Microsoft dan onay anahtarı almışlar. Win 7 etkinleşince windows 10 a geçip arkadaki ürün anahahtarını girince sorunsuz etkinleşmiş.

Biraz emek verilerek bu tür sorunlar çözülebiliyor.

merhabalar arkadaşlar 17 tahtada ssd değişimi yapılmış bir okuldan sesleniyorum .bazı tahtalrda hiçbir sorunla karşılaşmadım ama bazı tahtalarda ise """""""""""""""""""CRITICAL PROCESS DİED """""""""""""""" SORUNUYLA ÇOK SIK KARŞILAŞIYORUM .Çözüm önerisi olan var mı arkadaşlar ACİLL.
NOT: Dönemin başında tüm tahtaların imajlarını yeniledim dediğim gibi tahtaların bazılarında sorun sürekli bazılarında ise hiçbir problem yok .

şuan tahtalarda w8.1 yüklü hiç w10 kurmadım hocam. bu imajı yüklediğimde otomatik etkinleştirme yapar değil mi? Bir de w8.1 gibi stabil çalışıyor mu w10. Kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Teşekkürler

hocam google drıve ındırme kotası uyarısı verıyor çDosyayı ındıremedım sıze zahmet ama lınkı yenıleyebılır mısınız:

Merhaba hocam, görev yöneticisini nasıl açabilirim, çalışan bir programı durdurup, program kurmam lazim ? Şimdiden teşekkürler

Faz 2 tahtaya
Bu imajı yükledim D yi silmez diyordu açıklamada D yi sildi.
Birde sürekli USB aygıti tanınmadi hatası veriyor.

Windows etkinlestirilmedi m.ofis yok yeni imaj indirecez tüm dosyaları sildi bide

Hocam tahtayı söktük arka tarafında Windows 7 key var onu girdik o kadar o daha sonra win10 etkinlestirdi ama ben denemek için 1 makinada yaptım diğer makinaları denemedim şimdi kendi okulumda formatorum diğer okulda ne yaptılar bilmiyorum msjda şöyle de biseyde yazmışlar tüm makinalarda etkinleştirilmesi sağlanamamış bu yöntemle sanirim

merhaba öncelikle emeğiniz için teşekkürler. İso dosyalarının md5 hash değerlerini ekleyebililir misiniz? Zira indirdiğim isonun tam inip inmediğini anlayamıyorum.

Merhaba bir türlü indiremedim. Meb hattında 403 yetki yok hatası veriyor. Şahsi internetimde ise bir yere kadar indiriyor indirme başarısız diyor. İdm gibi programlarlada indirmiyor. Başka bir kaynağa da yükleyebilir misiniz?

FAZ-2 tahtalarda kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Güzel bir çalışma olmuş. Hocama emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Geri