Faz-1/Faz-2/Faz-3 Kurumsal Windows 10 İmajı MBR/UEFI - SSD/HDD (Kararlı Sürüm ve +++ özellikler)

Kodla Büyü
hocam kurulum aşamasında şifre varmı* az önce hafızoğlu hoca denen kişilerden imajını indirdim şifreyi vermediler boşuna iki saatim gitti adamlarda nasıl bir ego var ayıp,

hocam kurulum aşamasında şifre varmı* az önce hafızoğlu hoca denen kişilerden imajını indirdim şifreyi vermediler boşuna iki saatim gitti adamlarda nasıl bir ego var ayıp,
Tahtalar Faz2 ise gözünüz kapalı kurabilirsiniz, Tahtalar Faz1 ise performans açısından pek tavsiye etmem, Faz1 lere SSD takılacağı haberi dolaşıyor, ola ki takılır o zaman bu sistem her okulun işini fazlasıyla görür.

Hocam merhabalar
Faz1 ler için SSD dağıtıyor bakanlık.
SSD taktıktan sonra bu imaj kullanılır mı acaba

Hocam merhabalar
Faz1 ler için SSD dağıtıyor bakanlık.
SSD taktıktan sonra bu imaj kullanılır mı acaba
Çünkü bu imaj clonezilla, acronics, ghost vb... gibi disk yansıması değildir. Disk boyutuna göre özel kurulum yapar. Bu projeyi hazırlarken de en başta bu şekilde düşünmüştüm, iyi de olmuş, isabetli olmuş.

Merhaba hocam, bugün Faz-2 etkileşimli tahtaya imaj atmaya çalıştım lakin "Windows [specialize] geçişinin unattend yanıt dosyasını ayrıştıramadı veya işleyemedi.Yanıt dosyasında belirtilen ayarlar uygulanamıyor. Hata, [Microsoft-Windows-Shell-Setup] bileşeninin ayarları işlenirken algılandı." şeklinde bir hata alıyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Teşekkür ederim.

Hocam indiremiyoruz, indirme sınırı kotası aşıldı hatası alıyorum.

"Bu dosya için indirme kotası aşıldığından şu anda söz konusu dosyayı indiremezsiniz."

Merhaba hocam, bugün Faz-2 etkileşimli tahtaya imaj atmaya çalıştım lakin "Windows [specialize] geçişinin unattend yanıt dosyasını ayrıştıramadı veya işleyemedi.Yanıt dosyasında belirtilen ayarlar uygulanamıyor. Hata, [Microsoft-Windows-Shell-Setup] bileşeninin ayarları işlenirken algılandı." şeklinde bir hata alıyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Teşekkür ederim.

Bu hatayı flash belleği rufus ile yeniden hazırladıktan sonra imajı tekrar yükleyerek aştım. Hatalı imaj sistemde kayıtlı olduğu için imaj yükleme aşamasında m tuşuna basıp temiz kurulum yaptım.

Hocam elinize sağlık. Faz 1 tahtaların değiştirilen SSD harddiskine kurdum. Sorunsuz çalışıyor. Ancak EBAADMIN şifresini bulamadım.
Bilgiler.pdf de gerekli bilgiler vardı, şifre yazılı olarak mevcut değil.
Hocam SSD faz1 performansı nasıl, Windows 10 mekanik HDD de kasıyordu, sistem hızlı mıdır, biraz bilgi verir misiniz? Zira faz1 SSD kurulumu yapan ilk kişi sizsiniz, deneyimlerinizi öğrenmek isteriz.

Hem faz1 hem faz2 ler için ortak bir standart oluşmaaı için bu ssd dağıtım işi güzel oldu. Farklı tahtalara sahip okullar için de kolaylık oldu. Bilindik işlev ve standartlar her iki platformda da sorunsuz çalışması sevindirici.
İmajı hazırlarken disk boyutu bağımsız kurulum tasarımı ve her iki platformun sürücü paketlerini içermesi şu anki duruma tam isabetli oldu. İmaj hangi platforma kurulduysa sadece gerekli olanları yüklemesi de ayrıca güzel.
Tekrar söylemek istiyorum hep imaj diyoruz ama aslında bu bir kurulum yani windows dağıtımı.

@exelsior hocam aklımdan geçenleri birebir yazmışsın :) eminim sistem ssdlerle birlikte faz1 lerde de hızlı çalışacak ve başka imaj-sistem aramaya gerek kalmayacak. Emeğine sağlık hocam.

Hocam elinize sağlık. Faz 1 tahtaların değiştirilen SSD harddiskine kurdum. Sorunsuz çalışıyor. Ancak EBAADMIN şifresini bulamadım
Evet ben de denedim sorunsuz çalışıyor, gayet performanslı. Zaten faz2 ler SSD olduğu için bu imaj da faz2lerde sorunsuz çalıştığından faz1'lerin SSD lerinde de gayet iyi çalışması çok doğal. Emeğinize sağlık.

faz1 kapsamında gelen ssd diski taktıktan sonra faz1 tahtalara kurulum yapmak istiyorum.Acaba sorun yaşar mıyım ? Forum da baktım doknmatik ve win etkinleştirme problemleri oluyormuş ?

Eba admin şifresini özelden paylaşabilecek biri var mı ?
şimdiden teşekkürler:)

imajın içindeki dosyada varmış teşekkürler

Son düzenleme:
@exelsior hocam, imaj esnasinda ogrenci imleci asagi indrmis...acilista bios geliyor surekli..masaustu gelmiyor bi turlu heralde imaj yarida kaldi..ne yapabilirm?tahta faz 1 yeni ssd taktim..imaji flashtan atiyorm agdan degil.ssd yi tekrardan bicimlendiremedim..yukleme yaptigi icin de tekrardan imaj attgmda kapasite yetersiz diyor

Hocam ben flashtan tam sürüm imajı kullandım ancak Windows etkinleştirilmedi yazıyor ,kmspico programını kullandım.yine etkinlestirmedi çok acil yardımcı olursaniz sevinirim

@exelsior hocam, imaj esnasinda ogrenci imleci asagi indrmis...acilista bios geliyor surekli..masaustu gelmiyor bi turlu heralde imaj yarida kaldi..ne yapabilirm?tahta faz 1 yeni ssd taktim..imaji flashtan atiyorm agdan degil.ssd yi tekrardan bicimlendiremedim..yukleme yaptigi icin de tekrardan imaj attgmda kapasite yetersiz diyor
Flaşınızı mbr olarak yapılandırın, zaten öyle yaptığınızı zannediyorum. Flaşın içindeki "Ayarlar" klasöründe txt dosyaları var, "_TamTemizlik.txt" ve "_ImajYenile.txt" dosyalarının başındaki alt tire işaretini _ kaldırın ve tahtayı tekrar formatlayın.

Hocam atak 2.0 ı kurduktan sonra yeniden baslatilinca eba admin sifresini istiyor giriyorum tekrar baslatilinca atak devreye girmiyor her açılışta eba admin şifresi istiyor

Öncelikle hocam emeğinize sağlık güzel, işe yarar bir çalışma oldu fakat ben deepfreze yükleyemiyorum. Yeniden başlatılınca ortada deepfreze ile alakalı bişey olmuyo sürekli şifre ekranı çıkıyo. Tahtalara sürekli olarak imaj atsamda bir türlü dosyaları gizleme ve kısayol virüsünden kurtulamadım. Sürekli şikayet edip duruyo hocalar evlerindeki pcler hep virüslü taktıkça tahtalara da bulaşıyor acil deepfreze yüklemem gerek. Eğer bu durumu çözen arkadaşlar varsa acil çözüm yöntemi yazarsa sevinirim.
Bir çözüm var mı hocam aynı sorun atak 2.0 da da oluyor

ÇÖZÜM BURADA
Emsile demiş ki:
Atak 2.0 "servistatk yı yönetici olarak çalıştır" bu izni vermeyin kurulumu bitirin, et kullanıcıda sorunsuz çalışacak ama tekrar Ebaadminle oturum açınca yetkisiz kullanıcı deyip 6 saniyede bilgisayarı kapatacak.
Ebaadminde işlem yapabilmek için et kullanıcı üzerinden Yönetici Şifresiyle atagı Manuel yöntemlerle kaldırmak gerekecek.
Ebaadminle işim yok deseniz hiç uğraşmayın uygulayın

Son düzenleme:
Hocam, imajı tek başına rufus ile usb flash a yazdığımda herhangi bir problemle karşılaşmıyorum. Uygun menü aracılığı ile 2 nolu seçenekten kurulumu yapıyorum. Buraya kadar herşey normal.

Ancak, kendime multiboot bir flash hazırladım. İçerisinde farklı ET imajları ve kurtarma araçları olan....
Sizin imajı bu multiboot flash a ekleyip sistemi bu multiboot flash üzerindeki sizin imajdan başlatınca ve Uygun menüye gelip 2 nolu seçeneği seçtiğimde "USB ortamında imaj bulunamadı" " sistemde de mevcut imaj bulunamadı" " tek seçenek olarak ağ paylaşım klasöründen imaj almaya yönlendiriliyorsunuz" uyarılarını alıyorum.

Hem en son versiyon hemde bir önceki imaj versiyonunu da denedim. Hep aynı.
Evet, imajlı önyükleme dosyasını kullanıyorum.
Evet, Bilgiler.pdf dosyasını ziyadesiyle okudum, Eski versiyondaki Ayarlar klasöründeki dosya isimlerini gerekli şekilde değiştirdim, son versiyondaki kök dizinde bulunanları da..... Aklıma gelen olası çözüm yollarını denedim....

Yapmaya çalıştığım, tek usb flash üzerinde farklı versiyon Win 10 ve Win 7 imajları ile Pardus imajını ikame ettirip, kurulumu talep edenin isteği doğrultusunda yapmak...

Diğer İmajlar bir arada sorunsuz çalışıyor.....

Bu arada yaptığınız çalışmayı takdir ediyorum, diğer arkadaşlarınkini de....

Hocam, imajı tek başına rufus ile usb flash a yazdığımda herhangi bir problemle karşılaşmıyorum. Uygun menü aracılığı ile 2 nolu seçenekten kurulumu yapıyorum. Buraya kadar herşey normal.

Ancak, kendime multiboot bir flash hazırladım. İçerisinde farklı ET imajları ve kurtarma araçları olan....
Sizin imajı bu multiboot flash a ekleyip sistemi bu multiboot flash üzerindeki sizin imajdan başlatınca ve Uygun menüye gelip 2 nolu seçeneği seçtiğimde "USB ortamında imaj bulunamadı" " sistemde de mevcut imaj bulunamadı" " tek seçenek olarak ağ paylaşım klasöründen imaj almaya yönlendiriliyorsunuz" uyarılarını alıyorum.

Hem en son versiyon hemde bir önceki imaj versiyonunu da denedim. Hep aynı.
Evet, imajlı önyükleme dosyasını kullanıyorum.
Evet, Bilgiler.pdf dosyasını ziyadesiyle okudum, Eski versiyondaki Ayarlar klasöründeki dosya isimlerini gerekli şekilde değiştirdim, son versiyondaki kök dizinde bulunanları da..... Aklıma gelen olası çözüm yollarını denedim....

Yapmaya çalıştığım, tek usb flash üzerinde farklı versiyon Win 10 ve Win 7 imajları ile Pardus imajını ikame ettirip, kurulumu talep edenin isteği doğrultusunda yapmak...

Diğer İmajlar bir arada sorunsuz çalışıyor.....

Bu arada yaptığınız çalışmayı takdir ediyorum, diğer arkadaşlarınkini de....
Bu imaj clonezilla imajı değil, multiboottan başlatılamıyor, orjinal windows imajı gibi de değil, özelleştirmelerden dolayı. yani tek flaşa rufus ile yazdırın.

Geri