Şimdi şeflik için başvurabilir miyim

Kodla Büyü

sonay67

Aktif Üye
arkadaşlar okul çpl ve ben tek bilgissayarcıyım kadroluyum 3. yılımı çalışıyorum 10 saat dışardan öğrettmen giriyor ve toplam 29 saat dersim var . 2 senedir şef olmak için başvuruyorum ancak 2 sruenedir ders va öğretmen yok diye oyalanıyorum şimdi tekrar atamalar olacak ve ben yeni öğretmen atanmadan şef olmak istiyorum ama mevzu nedir ne zamanlar başvururum bilmiyorum

hocam aynı durumdayım başvurumu 1 ay önce yaptım hala cevap bekliyorum. öğretmen olmaması bahane olamaz sen varsın ve orda bilişim teknolojileri alanı varsa be bt labı ve bt bölümü öğrencileri varsa sana şefliği vermek zorundalar.
eğer sorun idareden kaynaklanıyorsa okuldaki tamir bakım işlerini aksatabilirsin alan şefini görevi ben şef değilim diye eğer ilçe yada ilden kaynaklanıyorsa sendikanla görüş.

hocam yüksek ihtimalle sendikadan kaynaklanıyordur. şayet böte mezunuysanız zaten şef olamıyorsunuz. ayrıca 29 saat derse giriyorum dışardan 10 saat gelen var demişsiniz. tef mezunuysanız haftalık 29 saate kadar ek ders alabilirsiniz. 20 saat maaş karşılığı ve kalan 19 saate ek ders karşılığı girebilirsiniz. ayrıca rehberlik ve kulüp almışsanız 2 saat buradan ve planlamadan 3 saat toplam 19+2+3 haftalık 24 saat ek ders almanız gerekiyor. eğer tef mezunuysanız ve idare size 30 saatten fazla ders vermiyorsa idare bu işi bilmiyor demektir. ek ders yönetmeliğine bakıp idarenize açıklama yaparsınız. şeflik meselesine gelirsek, okulda başka öğretmen olması önemli değil bilişim bölümünün ve en az bir tane lab olması yeterli şeflik alabilmeniz için. tabi bu saydıklarım siz tef mezunuysanız geçerlidir. böte mezunları şeflik alamaz. 15+15 şeklinde ders alabilirler sadece. umarım bu bilgiler işinize yarar.

leventgenc' Alıntı:
hocam yüksek ihtimalle sendikadan kaynaklanıyordur. şayet böte mezunuysanız zaten şef olamıyorsunuz. ayrıca 29 saat derse giriyorum dışardan 10 saat gelen var demişsiniz. tef mezunuysanız haftalık 29 saate kadar ek ders alabilirsiniz. 20 saat maaş karşılığı ve kalan 19 saate ek ders karşılığı girebilirsiniz. ayrıca rehberlik ve kulüp almışsanız 2 saat buradan ve planlamadan 3 saat toplam 19+2+3 haftalık 24 saat ek ders almanız gerekiyor. eğer tef mezunuysanız ve idare size 30 saatten fazla ders vermiyorsa idare bu işi bilmiyor demektir. ek ders yönetmeliğine bakıp idarenize açıklama yaparsınız. şeflik meselesine gelirsek, okulda başka öğretmen olması önemli değil bilişim bölümünün ve en az bir tane lab olması yeterli şeflik alabilmeniz için. tabi bu saydıklarım siz tef mezunuysanız geçerlidir. böte mezunları şeflik alamaz. 15+15 şeklinde ders alabilirler sadece. umarım bu bilgiler işinize yarar.

bölüm başkanı olmak için işlemleri idare mi yapıyor yoksa milli eğitime mi basvurmak gerekiyor?

jolly' Alıntı:
bölüm başkanı olmak için işlemleri idare mi yapıyor yoksa milli eğitime mi basvurmak gerekiyor?
hocam dilekçeni idareye veriyorsun idare ilçeye ilçe ile ilde valiye gönderiyor ayni şekildede geri dönüyor.

benım ek ders problemim yok hocam zaten kordinatorluukte geliyor ama ben şef olmak istiyorum tef mezunuyum.ama sürekli bi oyalama politikaları zaten ek dersimize feci kıl oluyorlar hiç hoşuma gitmiyor bu durum ben haklarımı öğrenmek istiyorum acaba sendikayı mı devreye soksam diye düşünüyorum.

Alan ve dal şeflikleri için idarenin açık ilan etmesi gerekiyor diye biliyorum.
Önce okul ilçeye ilçe ile .... yazarak şeflik kadrosu istiyor.
Kadro geldikten sonra okulda alan öğretmenlerine duyrulup başvurular alınıyor.
başvurularda puan üstünlüğüne bakılarak alan şefi belirleniyor.
Sonra okul ilçeye, ilçe ile yazıyor, vali onaylıyor, il ilçeye, ilçede okula yazıyor ve kadronuz geliyor...

sonay67' Alıntı:
hocam güzel söylüyosun da müdürün istemediği durumlarda napacaz asıl önemli olan bu:))
..
hocam üşenmedim senin için yazdım :)
Kod:
……… TEKNİK ve ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

“Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Mesleki Ve Teknik Eğitim Okul Ve Kurumları Alan/Bölüm, Atölye Ve Laboratuar Şefliklerine İlişkin Yönerge” nin; 
“Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında açılan her alan/bölüm için 1 (bir) alan/bölüm şefliği, standart atölye/laboratuvar donanımı sağlanmış her atölye ve laboratuvar için 1 (bir) atölye ve laboratuvar şefliği, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında faaliyet gösteren uygulama sınıflarında yer alan her şube için 1 (bir) atölye şefliği oluşturulur. “
Şeklindeki 6. maddesi gereğince okulumuzda Bilişim Teknolojileri Alanı için Alan Şefliği kadrosunun var olup olmadığı hakkında tarafıma bilgi verilmesi, şeflik kadrosu var ise ilgili boş kadroya atanmam hususunda gereğini
	Bilgilerinize arz ederim.

[u]EKLER[/u]
1. Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Mesleki Ve Teknik Eğitim Okul Ve Kurumları Alan/Bölüm, Atölye Ve Laboratuar Şefliklerine İlişkin Yönerge
şeklinde bir dilekçe yazarak okul idaresine başvuru yapın. Aşağıda linkini verdiğim yönergeyi de indirirek ekine ekleyin ve sonuçlandırılmasını bekleyin...
..
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2617_0.html
..

anladım hocam nefret ediyorum bu çpl lerden neden eml yazmadım ki sanki kendıme çok kızıyrumbu tarrz problmler olunca

sonay67' Alıntı:
anladım hocam nefret ediyorum bu çpl lerden neden eml yazmadım ki sanki kendıme çok kızıyrumbu tarrz problmler olunca
..
bunun gibi basit bir konuda da olsa hakkınızı aramanız sizin çok olumlu olacaktır. idarecileriniz yönetmelikleri bildiğinizi ve hakınızı aradığınızı gördüğü sürece size gereksiz yere bulaşmaktan kaçınacaklardır...

kolay gelsin

Geri