Öğretmenlerin daha çok çekeceği var - yer değiştirme(YENİ)

Kodla Büyü

omegafi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Konuşuluyordu zaten... Biz daha çok çekeceğiz!

Şuraya dikkat; ...Çıkacak olan yönetmeliğe göre rotasyon çalışılan yere bağlı olarak 3,5 ve 8 yıl olabilecek. ...

Milli Eğitim Bakanlığı iki önemli yönetmeliği yayımlanması üzere Başbakanlığa gönderdi. Taşra teşkilatının yer değiştirmesini ( rotasyon ) sağlayarak olan yönetmelik ve öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği bu hafta içerisinde yayınlanabilir.

MEB Kurmaylarından aldığımız bilgilere göre ; Taşra teşkilatı yer değiştirme yönetmeliği sadece 4 sayfa olup bu yönetmelik atama işlemlerini kapsamıyor.

Çıkacak olan yönetmeliğe göre rotasyon çalışılan yere bağlı olarak 3,5 ve 8 yıl olabilecek. Doğuda en fazla 2 yıl çalışılabilecek ve sirkülasyon olacak. Herkes her bölgede çalışacak. Yöneticiler çalıştığı bölgenin bir altını veya bir üstünü isteyebilecek. Bir başka önemli bilgi de yer değiştirmelerde hizmet puanı dikkate alınmayacak.

Bununla birlikte Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin de hazır olduğu ve Yönetici Yer Değiştirme Yönetmeliğiyle aynı zaman diliminde Başbakanlığa gönderildiği alınan bilgiler arasında. Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 40 sayfa olarak detaylı bir şekilde hazırlandı.

İlçe Müdürü atamalarının mutabakatla yapıldığını, rotasyon öncesinde yetişirse yeni bir ilçe müdürleri atamasının yapılabileceğini, yetişmemesi durumunda ise rotasyondan sonra ilçe müdürleri atamalarının yapılacağı gelen bilgiler arasında…

Öğretmenlerin il içi yer değiştirmeleri ise okulların kurum tiplerinin belirlenmesinin ardından yapılacak. Bu dönemde il içi ve il dışı atamalar gecikebilir.

http://www.kamudanhaber.com/ozel-haber/ ... 95138.html

Bu rotasyon mevzuu yöneticilerle birlikte öğretmenlere de uygulanırsa vay halimize...

kesin çıkar; önce dedikodusunu yayıyorlar, millet tartışıyor, dalga geçiyor, sonra duruma alışıyor, normalmiş gibi geliyor bu noktada adamlar yönetmeliği yayınlayıveriyor.

eskiden danıştaydan dönerdi, artık döner diyemiyorum hükümet ne derse o...

"Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 40 sayfa olarak detaylı bir şekilde hazırlandı."

40 sayfa, neleri değiştirdiler kim bilir. Düşünmek istemiyorum artık, sinir bozucu gerçekten de...

adeministrator' Alıntı:
kesin çıkar; önce dedikodusunu yayıyorlar, millet tartışıyor, dalga geçiyor, sonra duruma alışıyor, normalmiş gibi geliyor bu noktada adamlar yönetmeliği yayınlayıveriyor.
adamların taktiği bu.

benim çolugum çocugu ne olacak o zaman ilkokulu bir bölgede ortaokulu baska bölgede okuyup muhtemelen bu değişimden olumsuz etkilenecek ve basarısız olacak ...kendimi gectim çocuguun egitimi için buna karsıyım...

omegafi' Alıntı:
Konuşuluyordu zaten... Biz daha çok çekeceğiz!

Şuraya dikkat; ...Çıkacak olan yönetmeliğe göre rotasyon çalışılan yere bağlı olarak 3,5 ve 8 yıl olabilecek. ...

Milli Eğitim Bakanlığı iki önemli yönetmeliği yayımlanması üzere Başbakanlığa gönderdi. Taşra teşkilatının yer değiştirmesini ( rotasyon ) sağlayarak olan yönetmelik ve öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği bu hafta içerisinde yayınlanabilir.

Öğretmenlerin il içi yer değiştirmeleri ise okulların kurum tiplerinin belirlenmesinin ardından yapılacak. Bu dönemde il içi ve il dışı atamalar gecikebilir.
ne rotasyonu pat diye ne diyor bunlar ya! yok desteksiz haber diyecem bu bakanlıkan herşeyi beklediğim için moralim sıfır oldu gene. önce bizim şu ildışı yerdeğiştirmeleri bir yapında ne .ok yiyecekseniz yiyin artık gına geldi :x

benim ilsis de mecburi hizmetini tamamladı diye yazıyor. bunu yapacaklarsa önce o şehirde yada okulda bölgede en uzun çalışanlara baksınlar 20-30 yıldır aynı okulda müdür yardımcısı öğretmen varsa onları alsınlar önce.. yada hiç doğu hizmeti yapmayanlar varsa önce onları göndersinler. 6 yıl doğuda görev yaptıp döneli 2 yıl bile olmadı. asla geri gitmem. böyle saçma iş olmaz.

rotasyon olması şart, bir yerde hiç doğu görevi yapmamış öğretmenler var diğer tarafta sürekli olduğu yerde çakılı kalan insanlar....

Geri