Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 20 May 2013, 22:16 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 30 Ağu 2009, 12:40
Mesajlar: 318
Konum: Merkez/Batmanjoomlaci yazdı:
MEMURLAR NETTE Bİ REHBERLİKÇİNİN YORUMU:

bir pdrci olarak bu yaptığınızı kınıyorum. bir rehber öğretmen olabilmek için önce liseden başlayan üst düzey bir çalışma gerekir. üniversite sınavında ilk on-on beş binde olabilmek için her şeyden fedakarlık yapmak gerekir. dershanelerde, kurslarda saatlerini harcamak gerekir. üstün bir çalışma performansından sonra üniversitede durumlar daha da zorlaşır. psikolojik danışman olabilmek için okumadığımız kitap makale kalmaz. üniversiteyi bitirebilmek için sürekli çalışmak gerekir. lisedekinden daha büyük bir performans sergilememiz gerekir. günlerce makaleler yazmak, testler, envanterler uygulamak, okullara, ramlara gitmek, okul dışında düzenlenen kurslarla kişisel gelişimimizi tamamlamak, bu kurslara milyonlar vermek, çalışmayı hayatımızın merkezine koymak gerekir. her şeyden fedakarlık etmek gerekir. sonra zar zor mezun olduktan sonra da bitmez, kpss, ales, yds.. ve siz bir kursla bizim ömrümüzü adadığımız bir mesleği böyle basit bir kurs ile sınırlandırıyorsunuz. bu haksızlık olmasının yanı sıra tamamen rezalet. bizim ömrümüzü adayıp yaptığımız mesleği böyle basitleştirerek topluma da hakaret ediyorsunuz. işi bilmeyen insanları böyle ciddi bir işte çalıştırmak, binlerce mezunumuza da hakaret değil de ne? kişisel olarak ne böyle bir kurs yapanlara ne buna katılıp bikaç ayda onlarca yıllık emeğe sahip olacağını düşünenlere hakkımı helal etmiyorum.

VE BENİM CEVABIM:
bilgisayar öğretmenleri üniversite sınavında sizlerden çok daha fazla puan alıyor. özellikle teknik eğitimdeyse okulu bitirene kadar anasından emdiği süt burnundan geliyo. tezler hazırlıyo almadığı görmediği programlama dili kalmıyo. 4 yıl sonunda mezun olabilirse kpss sınavına giriyo. sizin gibi 20 lerle 30 larla değil 89-90 alması gerekiyo ki en berbat yerlere atanabilsin. atanabilirse ki bu çok düşük bi ihtimal o zaman da atandığı okula gittiğinde kesinlikle norm fazlası oluyo ve okul okul dolaştırılıyo ve herkesin maskarası oluyo. sonra fatih projesi için bilişim teknolojileri rehber öğretmenliği diyerek uyduruktan yarım dönemlik görevlendirmeler veriliyo verilirse tabi. ve meb yine aynen şu anda size yaptığı gibi bi kurs düzenliyo ve herkes bilişim teknolojileri rehber öğretmeni olabiliyo. meb e göre herkes bilgisayar biliyo ve bilişim öğretmeni olabiliyo. madem herkes bilişimci olabiliyo (ki bu mümkün değil-onların bilgisayar bilmeden kastı sadece internetlerde fink atma ve bilgisayarı açma kapama) o zaman bence HERKES REHBER ÖĞRETMEN OLABİLİR...
ya hocam masallah döktürmüşsünüz ama perfect bir cevap olmus


Başa Dön
   
 
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 20 May 2013, 23:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 04 Eyl 2009, 00:32
Mesajlar: 861+1

_________________
Utanmadıktan sonra dilediğini yap. (H.S)


Başa Dön
   
 
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 21 May 2013, 00:23 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 08 Eyl 2007, 13:22
Mesajlar: 285
Konum: Aydın:+1:


Başa Dön
   
 
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 21 May 2013, 00:45 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 11 Ara 2012, 18:46
Mesajlar: 41@1 e katılıyorum ve söylediklerini sonuna kadar destekliyorum. yaptığımız iş belli değil akşama kadar bi oraya koştur bi oraya canımız çıkıyo hala oh ne rahat ders mers yok modundalar tek beklentim inşallah kapatırlar bizim bölümü bizi de sağa sola yamarlar. bu meslek adamı 6 ayda hayattan soğutur. nalet olsun bu bölümü seçtiğim güne! banane lan senin çanağının şifresinden, banane ilçedeki internet kafelerden, banane meb deki yazıcı dan. davranış notu bile veremiyorum ben nasıl öğretmenim. öğrencide farkında dersi dinlesin diye binlerce şaklabanlık yapıyorum yok takar mı adam matematiği dinlemiyo. zaten ders seçmeli idareyle papaz olsan adam senin dersi seçmez (malum öğrenci seçmiyo idare seçiyo ), ondan sonra okul okul dolaş işin gücün yoksa. bakanımız müfredatı değiştirmeyi gerekli görmüyomuş bak hele 3 sene sonra zaten gene değişmek zorunda kalacakmış o yüzden boşvermiş:D:D allahım şaka gibi. müfettiş okula teftişe geldi adam beni unutmuş bak ya en son giderlerken dedim bak beni unuttunuz hani bizde bişeyler yapıyoruz, sonra geldi dosyalara baktı bi metin vardı powerpoint e döktürdü bi de flash ı tarattı tamam oh ne ala. haklısın reis inşallah kapatırlar bizim bölümü ama seneye kuruyorum bilgisayarlara counter ı ne kadar ekmek o kadar köfte beni öldürene 100 vercem sözlü notuna gerçi notta yoktu kurdela falan takarım artık.


Başa Dön
   
 
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 22 May 2013, 21:51 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 30 Ağu 2009, 12:40
Mesajlar: 318
Konum: Merkez/Batmanhalojeans yazdı:
@1 e katılıyorum ve söylediklerini sonuna kadar destekliyorum. yaptığımız iş belli değil akşama kadar bi oraya koştur bi oraya canımız çıkıyo hala oh ne rahat ders mers yok modundalar tek beklentim inşallah kapatırlar bizim bölümü bizi de sağa sola yamarlar. bu meslek adamı 6 ayda hayattan soğutur. nalet olsun bu bölümü seçtiğim güne! banane lan senin çanağının şifresinden, banane ilçedeki internet kafelerden, banane meb deki yazıcı dan. davranış notu bile veremiyorum ben nasıl öğretmenim. öğrencide farkında dersi dinlesin diye binlerce şaklabanlık yapıyorum yok takar mı adam matematiği dinlemiyo. zaten ders seçmeli idareyle papaz olsan adam senin dersi seçmez (malum öğrenci seçmiyo idare seçiyo ), ondan sonra okul okul dolaş işin gücün yoksa. bakanımız müfredatı değiştirmeyi gerekli görmüyomuş bak hele 3 sene sonra zaten gene değişmek zorunda kalacakmış o yüzden boşvermiş:D:D allahım şaka gibi. müfettiş okula teftişe geldi adam beni unutmuş bak ya en son giderlerken dedim bak beni unuttunuz hani bizde bişeyler yapıyoruz, sonra geldi dosyalara baktı bi metin vardı powerpoint e döktürdü bi de flash ı tarattı tamam oh ne ala. haklısın reis inşallah kapatırlar bizim bölümü ama seneye kuruyorum bilgisayarlara counter ı ne kadar ekmek o kadar köfte beni öldürene 100 vercem sözlü notuna gerçi notta yoktu kurdela falan takarım artık.

en doğrusunu yaparsıniz hocam, zaten normkadro guncellemeleri başladı ne bizden ne de MEB'ten BT öğretmenleri için zerre iyileşme yok..artık budakikadan sonra BT öğretmenliğinden ne köy olur ne de kasaba..


Başa Dön
   
 
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 23 May 2013, 00:57 
Yeni Üye
Yeni ÜyeKayıt: 22 Şub 2008, 00:32
Mesajlar: 1MEB 657 sayılı kanun kapsamına alınacak personel içi değil, dershane ve rehabilitasyon merkezlerinde çalıştırılacak kişiler için bu hizmetiçi eğitimi düzenliyor. Bu durumu onaylamamakla birlikte yanlış/eksik bir noktayı vurgulamak istedim. http://www.egitimekrani.com/haber.php?haber_id=43431


Başa Dön
   
 
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 23 May 2013, 08:10 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 12 Şub 2008, 19:56
Mesajlar: 38serkanaytekin yazdı:
Eylem konusunda arkadaş haklı, yine tekrar ediyorum buradan 2013-2014 hiç kimse Btr görevlendirme almasın görelim, ama bizde iş yok, adamlar koyun gibi sagarlar tabi.

sonuna kadar haklısın hocam keşke böyle yapabilsek. bunu başarabilsek herşey çok daha güzel olacak eminim çünkü ağlamayana meme yok diye boşuna dememişler. biz her önümüze gelene tamam dediğimiz için bu haldeyiz.


Başa Dön
   
 
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 23 May 2013, 08:16 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 11 Eyl 2009, 11:16
Mesajlar: 81beyimiz süger olmuş hacı bizim haklısın. 3kuruş maaş yüzünden iyi geliyo bu rezillik.


Başa Dön
   
 
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 23 May 2013, 08:29 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 07 Eyl 2010, 09:21
Mesajlar: 682sonuna kadar destekliyorum!!!! her günümüz ayrı bir hüsranla sonuçlanmasın artık!!!!!


Başa Dön
   
 
  Re: MEB'den Rehber Öğretmen ihtiyacı için Rehberlik Kursu memurl
Mesaj 23 May 2013, 08:49 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarıKayıt: 24 Tem 2007, 22:34
Mesajlar: 4759
Konum: İstanbulhakkaten arkadaşlar değer görmemek çok acı... buradaki kimse boş adam değil başka mesleklerde olsa nerelere gelir bu zümre..
şimdi ise fare gibi kapana kısıldık arkadaşın dediği gibi milletin çanak şifresiyle,telefon güncellemesiyle uğraşıyoruz...
birbirimize kenetlenip hakkımızı arayacağız ya da başka iş tercihlerine yöneleceğiz...

_________________
Mutluluğun ilk adımı "hayır" demesini öğrenmektir.


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri