Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: fen bilgisi öğretmenliği mi yoksa bötemi?
Mesaj 30 Ağu 2015, 00:43 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

öğretmen olma hocam.. kafan rahat olur.. :mrgreen:

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 21:49 
Yeni Üye
Yeni Üye

neden bence öğretmenlerin kafası rahat

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 22:07 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam ben 2007 yılında Fen bilgisini bırakıp BOTE ye geçtim. O zaman fen atamadı iyi değildi BOTE nin çok iyiydi. Ama ben 2010 da okulu bitirene kadar aynı duruma geldi. Ben yine de yetecek puanı aldım ve atandım. Eger bölüm değiştirmesem Fen de de atanırdım puanımla. Yani ikisinde de aynı sonucu alan biri olarak yine de BOTE ci olmaktan memnunum. Hala gözlemlerimden çıkardığım sonuç BOTE bana daha uygun. 5 senedir Hiç pişman olmadım. Yine 5 senedir de hep bi öğretmenin göreceği saygıyı gördüm. Daha fazlasını maalesef ki bizim ülkemizde bir öğretmen göremiyor zaten. Bundan sonra ne olur orasını tabii ki Allah bilir. inşallah pişman olmam

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 22:25 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

DarkSynergy yazdı:
ernestososa yazdı:
bilgisayar öğretmeni olursan öğretmen olmayacaksın atansan bile ortalıkta hiç bir sıfatı olmayan bir nesne olarak dolaşacaksın

böte okurken yazılımda kasmayı düşünüyorum sene yaş 21 geç değildir umarım ilerde 2019 gibi yazılım dersi gelecek diyorlar maaşıda iyi öğretmenliğin sıkıntı yok nesne olarak dolaşsakda nesne 3000 alıyor

Nesne programlamayı herkes bilmez mesala web programlamada php class yapısı önemlidir çabuk kavrayan pek çok işi az komutla halleder..
Ancak emin ol böte bölümünün 12-13 yıllık meb yapılanmasındaki çarpıklık ve değersizleştirme politikası başka hiç bir branşta ve mezun alanında bu denli yoğun yaşanmıştır. illa bilgisayar programlamak istiyorum diyorsan eğitim fakülteleri yerine mühendislik fakültelerini tercih etmek daha akılcı bir yaklaşım olacaktır. Öğretmenlik yapmada da bir engel yok, en azından klasın olur..

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 22:32 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bence fen oku derim. mezun olup atandıktan sonra tekrar böteyi oku derim. bu sene 2 yıllık okumak için ilk sınava girdim 10 senenin ardından. 10 sene önce neredeyse türkiyedeki bötelerin ancak yarısına girebiliyorken, geçen seneki puanlara göre 78 üniversitenin 76 sına girebilecek puanı aldım (belki de hepsine girecek puanı da almış olabilirim bilemiyorum). fen bilgisi öğretmeni ol sonra da böte oku derim bir de muaf olacağından eğitim ve ortak derslerden yapabilirsen 2-3 senede de bitirebilirsin...

Başa Dön

Mesaj 02 Eyl 2015, 17:17 
Yeni Üye
Yeni Üye

ferdison yazdı:
bence fen oku derim. mezun olup atandıktan sonra tekrar böteyi oku derim. bu sene 2 yıllık okumak için ilk sınava girdim 10 senenin ardından. 10 sene önce neredeyse türkiyedeki bötelerin ancak yarısına girebiliyorken, geçen seneki puanlara göre 78 üniversitenin 76 sına girebilecek puanı aldım (belki de hepsine girecek puanı da almış olabilirim bilemiyorum). fen bilgisi öğretmeni ol sonra da böte oku derim bir de muaf olacağından eğitim ve ortak derslerden yapabilirsen 2-3 senede de bitirebilirsin...

yıldız böte nasıl?

Başa Dön

Mesaj 06 Eyl 2015, 17:31 
Yeni Üye
Yeni Üye

erakcora yazdı:
Din kültürü hocası ol, arkana bakma bir daha.

çok kararsız kaldım bu iki bölümden biri olucak artık sene kaybı istemiyorum zaten yeni bir alan ben mf ci olduğum için ikisinide yapabilmişdim.bötelere mühendislik tamamlama çıkdımı? fen bilgisi öğretmenliği mi yoksa bötemi daha avantajlı sizce?böte kpss atama puanları ne civarda? böte hocaları hangi alan bölümüne giriyorlar kpssde? geleceği açılırmı bu kodlama dersleri ile sizce lisede bilişim tek okudugum için bilgisayar dersine yatkınım.mat fizik seviyorum kimyada yaparım ama biyoloji sevmiyorum ve fen öğretmenleri alan sınavlarına giriyor fizik kimya biyodan.. çalışırsam yaparmıyım bilemem.yıldız böte yada uludağ böte-uludağ fen düşünüyorum kararsız kaldım.yıldız böte iyimidir sizce

Başa Dön

Mesaj 06 Eyl 2015, 18:29 
Yeni Üye
Yeni Üye

Atama işi şans işi yarın bi gün bilgisayar derslerini kaldırırlar hiç atama olmaz kodlama dersi çıkar çok olur ama ben ce eskisi gibi 50 planlarla bilisimci aranmaz artık fen desen ortalama bi ataması ana ders olduğundan hep olur

Öğretmenlik açısından ikisi de aynı maaş desen ham maaşlar da aynı

Ekders var ayiran Bilisimci btr olursa ful ekders alır ama kafası hiç bi zaman rahat değildir bir rehberlik gibi değil bu dönem görevlendirme var belki diğer dönem yok belki bir karar çıkar artık hiç olmaz ek ders hiç alamazsınız Dersimiz genelde azdır. Fen öğretmeni her zaman ful Ekders almasa da benim gördüğüm çoğu zaman ful e yakın alır kaygisi yoktur durumu genelde bellidir.

Atama da alan sınavını takma

Saygınlık öğrencinin gözünde değer konusunda fen daha iyi anlattığını dinlerken lazım oluyo ama sen de de bi baskı yapar Bu ana ders sonuçta. Bilişimi öğrenci takmaz mudur veli takmaz ama seninde sınavlara öğrenci hazirlama kaygı olmaz

Atama ikisinde aynı alan sınavı yapılır bence

Bilgisayarda ders dışı sürekli sorular ve sorunlarla karsilasirsin zor olur hayat fen de ders iyi anlat yeter

Fen de daha kolay kurs açar ek ders alırsın

Fen de özel ders verebilirsin

Bilişimi seviyorsan yap bence

Başa Dön

Mesaj 06 Eyl 2015, 20:57 
Yeni Üye
Yeni Üye

almirah yazdı:
Atama işi şans işi yarın bi gün bilgisayar derslerini kaldırırlar hiç atama olmaz kodlama dersi çıkar çok olur ama ben ce eskisi gibi 50 planlarla bilisimci aranmaz artık fen desen ortalama bi ataması ana ders olduğundan hep olur

Öğretmenlik açısından ikisi de aynı maaş desen ham maaşlar da aynı

Ekders var ayiran Bilisimci btr olursa ful ekders alır ama kafası hiç bi zaman rahat değildir bir rehberlik gibi değil bu dönem görevlendirme var belki diğer dönem yok belki bir karar çıkar artık hiç olmaz ek ders hiç alamazsınız Dersimiz genelde azdır. Fen öğretmeni her zaman ful Ekders almasa da benim gördüğüm çoğu zaman ful e yakın alır kaygisi yoktur durumu genelde bellidir.

Atama da alan sınavını takma

Saygınlık öğrencinin gözünde değer konusunda fen daha iyi anlattığını dinlerken lazım oluyo ama sen de de bi baskı yapar Bu ana ders sonuçta. Bilişimi öğrenci takmaz mudur veli takmaz ama seninde sınavlara öğrenci hazirlama kaygı olmaz

Atama ikisinde aynı alan sınavı yapılır bence

Bilgisayarda ders dışı sürekli sorular ve sorunlarla karsilasirsin zor olur hayat fen de ders iyi anlat yeter

Fen de daha kolay kurs açar ek ders alırsın

Fen de özel ders verebilirsin

Bilişimi seviyorsan yap bence

böteye mühendislik tamamlama geldimi peki

Başa Dön

Mesaj 06 Eyl 2015, 22:04 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

etkinliklerimiz-ve-eylemlerimiz-f263/850-kusur-nedir-ya-yazik-gunah-bolum-bitikleri-oynuyor-t144387-30.html
fikir edinebilirsin...

Fen Bilgisi iyidir..

Başa Dön

Mesaj 06 Eyl 2015, 22:32 
Yeni Üye
Yeni Üye

Bote mühendislik tamamlama yok
Teknik öğretmen sayılmıyor
Sayılsin diye ugrasiyoruz belki olur belki olmaz bu alanın herseyi belki li dir net değildir her şey güzelken bi yönetmelik bi yeni atanan yetkili ile her şey değişir zaten en büyük sorunumuz bu

Bir de 100 saatlik kurslarla adamlar ben de bilgisayar öğretmeni oldum diye karşına dikilir 4 sene ben ne okudum o zaman diye kala kalırsın

Bilgisayara özel ilgin yoksa ilgin öğrencilere öğretmenliğöğretmenliğe ise fen i seç öğretmenlik yaparsın ne olduğun kim olduğun belli olur

Başa Dön

Mesaj 12 Eyl 2015, 18:39 
Yeni Üye
Yeni Üye

almirah yazdı:
Sayılsin diye ugrasiyoruz belki olur belki olmaz bu alanın herseyi belki li dir net değildir her şey güzelken bi yönetmelik bi yeni atanan yetkili ile her şey değişir zaten en büyük sorunumuz bu

Bir de 100 saatlik kurslarla adamlar ben de bilgisayar öğretmeni oldum diye karşına dikilir 4 sene ben ne okudum o zaman diye kala kalırsın

Bilgisayara özel ilgin yoksa ilgin öğrencilere öğretmenliğöğretmenliğe ise fen i seç öğretmenlik yaparsın ne olduğun kim olduğun belli olur

yazılımcı olunmuyormu bitirilince

Başa Dön

Mesaj 12 Eyl 2015, 19:03 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

bence fen bilgisini seç hocam atanma durumlarını arkadaşlar yazmışlar zaten pek fark yok gibi.
mesleki doyum açısından böteyi kesinlikle önermiyorum. 8. yılıma girdim. denk gelen 1 öğrencim dışında mesleki doyum yaşadığımı söyleyemem.
fen bilgisi öğretmeni olursan okulda değerin olur. bikaç öğrenciye de sınav falan kazandırdığın zaman hah dersin işte bu.
kursun olur özel dersin olur egzersizin olur. yaparsın ve idare gözünün içine bakmaz. bilgisayardan kurs açınca sırf para için açmışsın gibi bakılıyor. ama fen açınca sınava öğrenci hazırlamak için oluyor. onlar para almıyorlar ya..
çalışmayan yazıcıların modemlerin switchlerin içinde kalırsın. fi tarihinden kalma bilgisayarlar 32 ram 8 gb harddiskli bilgisayarlarla öğrencilere ders anlatmak zorunda kalırsın. tabi okulun labı kapatılmamışsa.
usbden format atamassın cd romlar cdlerini okumaz bi kasadan çıkarıp diğerine takarak format atarsın.
okulda düzeltilemeyen her tablo, indirilmiş hazır yazılı kağıtları, aranan her resim müzik film sonunda seni bulur.
öğretmen arkadaşların bitmek bilmeyen isteklerini de unutmamak lazım.
bugün bir imkan olsa fen bilgisi öğretmenliğine geçerim.

Başa Dön

Mesaj 12 Eyl 2015, 20:06 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

DarkSynergy yazdı:
almirah yazdı:

yazılımcı olunmuyormu bitirilince

Okul yazılımcı yapmıyor ama sen istersen olursun.
Her yerde uzaktan eğitim dahil böte açılınca durum bu.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri