Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Etkileyici 10 kasım fotoları
Mesaj 10 Kas 2012, 19:51 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 22 Eki 2009, 16:04
Mesajlar: 1443Resim

Resim

Resim


Başa Dön
   
 
  Re: Etkileyici 10 kasım fotoları
Mesaj 11 Kas 2012, 11:06 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarıKayıt: 26 Ağu 2011, 14:46
Mesajlar: 3578
Konum: TAKSİM GEZİ PARKINDA DEĞİLgerçekten saygı amaçlı böyle davrandıklarını düşünmüyorum. Atatürk'ten nefret eden hiç sevmeyen birçok insan gördüm, sonuç olarak onlarda ayakta dikiliyorlar boş boş. Böyle sürekli zorlamayla 10 Kasım anma törenleri, sürekli istiklal marşını okumalar, sürekli her dersin içinde Atatürkçülükle ilgili konuların geçmesi ve buna benzer her türlü zorla yaptırılan işler sebebiyle insanlar bu uygulamaları ve sonuç olarak Atatürk'ü sevmemeye başladılar. Mesela siz sevdiğiniz bir yemeği hayatınız boyunca zorla her öğünde yemeğe mahkum edilseniz bir müddet sonra o yemekten nefret etmez misiniz. Elbette durum aynen buna benziyor. İlkokuldan başlayıp üniversiteye kadar her sene aynı konuları inkılap tarihi olarak gösterilmekte hemde çok büyük bir tarihimiz olmasına rağmen milletimizin sadece 10 yıllık başarılarını eğitim hayatımız boyunca okumaya çocuklarımıza da okutturmaya mecbur muyuz? 2000 yıllık eşsiz tarihimiz dururken, dünyadaki ilk yazılı bulunan dikili taşların üzerindeki dil Türkçe iken, tüm Avrupayı dize getirmiş bir Selçuklu, dünyayı titreten bir Osmanlı varken, neden sadece 10 yıllık tarihi işliyoruz sürekli. Neden? Ayrıca bu inkılap tarihi derslerinde Atatürk olmasaydı yok olurduk, biterdik gibisinden yaklaşılıyor. Aksine Atatürk'le birlikte birçok kumandan vardı ve birçok zaferler vardı. Atatürk Samsuna padişahın emriyle ve İngiliz vizesiyle gitmedi mi? Atatürk kendisine fikirce karşı olan büyük kumandanların kitaplarını bile basılmadan toplattırıp yaktırmadı mı? İstiklal marşımızın şairi bile sürgüne gönderilmedi mi? Artık ülkemizde tarihteki tüm gerçeklerin ve tüm tarihimizin öğretilmesi gerekmektedir. Bir insanı bu kadar yapmacık biçimde kutsallaştırmak o insana yapılacak en büyük kötülüktür.

_________________
Bu milleti 60'da karanlığa ittiniz, 80'de de ittiniz, hala itsiniz.
M.Yazıcıoğlu

konu-disi-anasayfa-son-konularda-gosterilmez-f265/polis-logosu-eylemi-t113023.html


Başa Dön
   
 
  Re: Etkileyici 10 kasım fotoları
Mesaj 11 Kas 2012, 11:19 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 26 Kas 2007, 19:10
Mesajlar: 1952
Konum: AmisosHocam imzan harika.

_________________
"..dürüst olmayı tercih ettiğiniz her dakika, hareket alanınız biraz daha daralıyor. Çünkü kimsenin sizin gerçeklerinize ayıracak vakti yok."


Başa Dön
   
 
  Re: Etkileyici 10 kasım fotoları
Mesaj 11 Kas 2012, 11:30 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİFKayıt: 07 Eyl 2009, 17:09
Mesajlar: 2437
Konum: Finlandtayinci42 yazdı:
2000 yıllık eşsiz tarihimiz dururken, dünyadaki ilk yazılı bulunan dikili taşların üzerindeki dil Türkçe iken, tüm Avrupayı dize getirmiş bir Selçuklu, dünyayı titreten bir Osmanlı varken, neden sadece 10 yıllık tarihi işliyoruz sürekli. Neden?


Bu memlekette unutulan o kadar çok şey var ki. toplum hafızası 2 haftaya düşmüşken 2000 yıl ?


Başa Dön
   
 
  Re: Etkileyici 10 kasım fotoları
Mesaj 11 Kas 2012, 11:46 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 29 Şub 2012, 21:04
Mesajlar: 709tayinci42 yazdı:
gerçekten saygı amaçlı böyle davrandıklarını düşünmüyorum. Atatürk'ten nefret eden hiç sevmeyen birçok insan gördüm, sonuç olarak onlarda ayakta dikiliyorlar boş boş. Böyle sürekli zorlamayla 10 Kasım anma törenleri, sürekli istiklal marşını okumalar, sürekli her dersin içinde Atatürkçülükle ilgili konuların geçmesi ve buna benzer her türlü zorla yaptırılan işler sebebiyle insanlar bu uygulamaları ve sonuç olarak Atatürk'ü sevmemeye başladılar. Mesela siz sevdiğiniz bir yemeği hayatınız boyunca zorla her öğünde yemeğe mahkum edilseniz bir müddet sonra o yemekten nefret etmez misiniz. Elbette durum aynen buna benziyor. İlkokuldan başlayıp üniversiteye kadar her sene aynı konuları inkılap tarihi olarak gösterilmekte hemde çok büyük bir tarihimiz olmasına rağmen milletimizin sadece 10 yıllık başarılarını eğitim hayatımız boyunca okumaya çocuklarımıza da okutturmaya mecbur muyuz? 2000 yıllık eşsiz tarihimiz dururken, dünyadaki ilk yazılı bulunan dikili taşların üzerindeki dil Türkçe iken, tüm Avrupayı dize getirmiş bir Selçuklu, dünyayı titreten bir Osmanlı varken, neden sadece 10 yıllık tarihi işliyoruz sürekli. Neden? Ayrıca bu inkılap tarihi derslerinde Atatürk olmasaydı yok olurduk, biterdik gibisinden yaklaşılıyor. Aksine Atatürk'le birlikte birçok kumandan vardı ve birçok zaferler vardı. Atatürk Samsuna padişahın emriyle ve İngiliz vizesiyle gitmedi mi? Atatürk kendisine fikirce karşı olan büyük kumandanların kitaplarını bile basılmadan toplattırıp yaktırmadı mı? İstiklal marşımızın şairi bile sürgüne gönderilmedi mi? Artık ülkemizde tarihteki tüm gerçeklerin ve tüm tarihimizin öğretilmesi gerekmektedir. Bir insanı bu kadar yapmacık biçimde kutsallaştırmak o insana yapılacak en büyük kötülüktür.


bkz:
sevr anlaşması
hasta adam
osmanlının gerileme dönemi
inkilap tarihi ders saati
sümerler

Yukarıdaki konuları biraz araştır da sonra tarih dersi ver. Ayrıca kusura bakma ama inşaat işçilerinin zorla saygı duruşunda durduğunu düşünüyorsan art niyetlisin ve aşamadığın fikirler var. bu ülkenin kurucusuna saygın olmadığın gibi gönülden saygı gösterenleri bile karalama çabası içerisindesin.

_________________
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/3 ... aracaoglan


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri