Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Mesleki Yabancı Dil Dersi
Mesaj 10 Haz 2011, 17:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar seneye 10. sınıflarda 3 saat seçmeli olarak bu dersi vermeyi düşünüyoruz. Kesinlikle gerekli bir ders ve çok yararlı olacağı kanısındayım. Fakat kafamızda bazı soru işaretleri var:

1- TTKB çizelgesine göre alan ve dal derslerini biz veriyoruz. Bu ders de çerçeve programda alan dersi olarak geçtiğine göre biz vermeliyiz. Fakat aynı zamanda ingilizce öğretmenlerinin verebildiği dersler içerisinde de görünüyor. Bu durumda ingilizce öğretmeni gelip bize bu ders benim diye hak iddia edebilir mi?
2- Modüller hazır değil sanırım. Fakat ders bilgi formu da yok ortalıkta..?
3- Eğer olmazsa 10. sınıfa uygun 3 saate sığabilecek alternatif bir alan dersi de yok gibi. Bu durumda siz ne seçtirmeyi düşünüyorsunuz?

Teşekkürler.

Edit: Ders bilgi formu bulunmuştur.

En son Parhelion tarafından 11 Haz 2011, 10:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: Mesleki Yabancı Dil Dersi
Mesaj 10 Haz 2011, 17:21 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Benim de aklımda var ama modülü bırak ders bilgi formu da olmadığı için sıkıntılı olacaktır. Ayrıca ingilizce öğretmenleri kesin biz girelim diye atlayacaklardır derse...

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 17:31 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Valla kim ne derse desin bu ders her ingilizce öğretmeninin verebileceği bir ders değil. Bir arkadaş data bus ifadesini veri otobüsü diye çeviren bir ingilizce öğretmeninden bahsetmişti :?

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 17:41 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Ben de RAM denildiğini duyunca koçlarla bilgisayarın arasındaki bağlantıyı merak edenini görmüştüm.

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 17:52 
Site Gezgini
Site Gezgini

3 saat çok olur bence 2 saat yeterli bir de 11. sınıfta bu dersi vermek daha işe yarar gibi çünkü daha çok 11. sınıfta programları kullanırken yabancı komutlarla karşılaşıyorlar. 11. sınıflarda 2 saat daha yararlı olur kanısındayım :++:

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 18:19 
Site Gezgini
Site Gezgini

Hem Mesleki Yabancı Dil hem de diğer alan derslerine ait Ders Bilgi Formlarına www.megepbilisim.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

------------------------------------
www.megepbilisim.com

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 18:32 
Site Gezgini
Site Gezgini

hakanbabac; o sitede web programcılığı dalı için mesleki ingilizce diye bi ders yok. gösterilmeyecek mi o ders sizin hazırladığınız plana göre...

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 18:47 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

hakanbabac yazdı:
Hem Mesleki Yabancı Dil hem de diğer alan derslerine ait Ders Bilgi Formlarına http://www.megepbilisim.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

------------------------------------
http://www.megepbilisim.com

Hakan hocam teşekkürler baktım şimdi :+1:

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 18:48 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

monay yazdı:
hakanbabac; o sitede web programcılığı dalı için mesleki ingilizce diye bi ders yok. gösterilmeyecek mi o ders sizin hazırladığınız plana göre...

Ortak Alan'da var hocam dikkatli bakmadınız sanırım....

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 18:58 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Merhabalar arkadaşlar,

Hakan Babaç hocamın da söylediği gibi ders bilgi formları www.megepbilisim.com da alan ortak derslerinin içerisindedir.

Bu dersi seçip seçmemek tamamen zümre kararıyla sizin bileceğiniz bir iş. Tavsiyemiz bu dersin anlatımında 2 saatin yeterli olacağıdır.

Derse girecek öğretmen hususuna gelince, bu ders neticede alan dersidir ve meslek öğretmeninin girmesi tavsiye edilir. Ama İngilizce öğretmenleri de bu derse girebilir. O kısım artık okulda idare-bölüm arasında çözümlenebilir. Bence bu hususta kafasında soru işareti olan arkadaşlar dersi seçmeden önce okul idaresiyle bu konuyu konuşup karara bağlayabilirler.

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 19:02 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

rtyucel yazdı:
Merhabalar arkadaşlar,

Hakan Babaç hocamın da söylediği gibi ders bilgi formları http://www.megepbilisim.com da alan ortak derslerinin içerisindedir.

Bu dersi seçip seçmemek tamamen zümre kararıyla sizin bileceğiniz bir iş. Tavsiyemiz bu dersin anlatımında 2 saatin yeterli olacağıdır.

Derse girecek öğretmen hususuna gelince, bu ders neticede alan dersidir ve meslek öğretmeninin girmesi tavsiye edilir. Ama İngilizce öğretmenleri de bu derse girebilir. O kısım artık okulda idare-bölüm arasında çözümlenebilir. Bence bu hususta kafasında soru işareti olan arkadaşlar dersi seçmeden önce okul idaresiyle bu konuyu konuşup karara bağlayabilirler.

Ben de 10.sınıfa gidecek olan öğrenciler için 2 saat mesleki yabancı dil dersinin yeterli olacağı kanaatindeyim. Modül yazımı ne aşamada acaba?

Bu arada mesleki yabancı dil dersi 11. sınıflar için mi 10.sınıflar için mi?

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 19:20 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar ünv. mezuniyet transkripte ingilizce hazırlık okuduğunuz yazıyorsa.. yada ingilizce sınavlarından başarılı olduğunuzu belirten belge varsa.... o dersi sizden alamazlar..

eğer ingilizceniz yoksa.. ve ispatınız yoksa ... ingilizce yeterli bilgisi yoktur diye dersi seçtirmeyebilir. yada başkasına verebilirler.

buradaki öncelik dersin alan dersi olduğudur.

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 20:58 
Süper Üye
Süper Üye

Esef mezunları bilir, 2, 3 ve 4. sınıfta her dönem 3'er kredilik toplam 18 kredilik mesleki yabancı dil dersi aldık. Mesleki yabancı dilin gelmesi çok yerinde olmuş. İngilizce öğretmeninin yerine mesleki terimleri daha iyi bilmesi gereken "bilişim teknolojileri" öğretmeninin bu dersi vermesi daha uygun ve iyidir diye düşünüyorum.

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 20:59 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Ben hala 10.sınıf mı 11. sınıf mı anlayamadım...

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2011, 21:48 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

DaMieN yazdı:
Ben hala 10.sınıf mı 11. sınıf mı anlayamadım...

11 veya 12.sınıflarda verilebilir. 10.sınıfların dersleri belli. çerçeve öğretim programı içerisindeki çizelgeleri inceleyiniz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: murat_erg ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri