Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Kar nedeniyle okullar tatil peki işletmelerde beceri eğitimi
Mesaj 14 Ara 2016, 18:33 
Site Gezgini
Site Gezgini

arkadaşlar ilimizde okullar tatil yarın programımda işletme stajı yapan öğrencileri kontrol var. oraya gitmem gerekiyor mu?

Başa Dön

Re: Kar nedeniyle okullar tatil peki işletmelerde beceri eğitimi
Mesaj 14 Ara 2016, 19:32 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Gitmeniz gerekir

Başa Dön

Mesaj 14 Ara 2016, 21:34 
Yeni Üye
Yeni Üye

son çıkan yönetmeliğe göre okullar kar tatili olursa işletmelerde beceri eğitimide tatil oluyor.

Başa Dön

Mesaj 14 Ara 2016, 22:00 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

tostos559 yazdı:
son çıkan yönetmeliğe göre okullar kar tatili olursa işletmelerde beceri eğitimide tatil oluyor.

hangi yönetmelik o hocam?

Başa Dön

Mesaj 15 Ara 2016, 00:16 
Yeni Üye
Yeni Üye

Değişikliği takip edememiş miyim yada gözden mi kaçırmışım bilmiyorum bende şaşırdım şimdi ama Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği 73. maddesinde "İşletmelerde mesleki eğitim gören öğrencilerin, kurum müdürlüğü ile işletme arasında yapılan programa göre kurumdaki ve işletmedeki eğitime devamları zorunludur. Herhangi bir nedenle mülki amirliklerce eğitim kurumlarının tatil edildiği tarihte işletmede mesleki eğitime devam etmesi gereken öğrenciler işletmenin koşullarına uyarlar." gibi bir madde vardı. Bu maddeye göre koordinatörlük görevinize gitmeniz gerekiyor, tabii öğrencinin de işletmeye gitmesi gerek çünkü madde açıkca belirtmiş öğrenci işletme koşullarına uyar diye. Yönetmeliğin değiştiğini savunan saygıdeğer hocam bizlere yönetmelik değişikliğinini yapıldığı tarih hakkında daha detaylı bilgi verirse bizde bilgilerimizi güncellemiş, kendisine dua etmiş oluruz.

Başa Dön

Mesaj 15 Ara 2016, 20:52 
Yeni Üye
Yeni Üye

ortaöğretim kurumları yönetmeliği
son cümle yeni eklendi.
Çalışma takvimi
MADDE 15 - (1) Ders yılı iki döneme ayrılır. Ders yılının başlaması, birinci yarıyıl
ikinci yarıyıl ve yaz tatilleriyle ders kesimi tarihleri Bakanlıkça belirlenir. Ders yılının 180 iş
gününden az olmaması esastır. Ancak 180 inci iş gününün hafta arasına rastlaması durumunda
ders yılının bitim tarihi, haftanın son iş gününe kadar uzatılır. Ders yılının süresi, derslerin
başladığı günden kesildiği güne kadar okulun açık bulunduğu günlerle öğrencilerin törenlere
katıldıkları resmî ve mahallî bayram günleri sayılarak hesaplanır. Bu tarihler göz önünde
bulundurularak millî eğitim müdürlüklerince hazırlanacak çalışma takvimi valilik onayı ile
yürürlüğe konur.
(2) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Eğitim ve öğretimi aksatacak nitelikte olağanüstü
durum, sel, deprem, hastalık, havanın aşırı sıcak ve soğuk olması gibi nedenlerle il veya ilçe
hıfzıssıhha kurulunun kararı ile gerekli gördüğü ve mahalli mülkî idare amirinin onayladığı
durumlarda okullarda öğretime ara verilir. Bu gibi durumlarda öğrencilerin derslerinde eksik
kalan konularda yetiştirilmesi için okul yönetimleri ve millî eğitim müdürlüklerince gerekli
önlemler alınır. İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrenciler de bu fıkra kapsamında
değerlendirilir.

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 19:57 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

:idea:

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 20:24 
Yeni Üye
Yeni Üye

tostos559 yazdı:
ortaöğretim kurumları yönetmeliği
son cümle yeni eklendi.
Çalışma takvimi
MADDE 15 - (1) Ders yılı iki döneme ayrılır. Ders yılının başlaması, birinci yarıyıl
ikinci yarıyıl ve yaz tatilleriyle ders kesimi tarihleri Bakanlıkça belirlenir. Ders yılının 180 iş
gününden az olmaması esastır. Ancak 180 inci iş gününün hafta arasına rastlaması durumunda
ders yılının bitim tarihi, haftanın son iş gününe kadar uzatılır. Ders yılının süresi, derslerin
başladığı günden kesildiği güne kadar okulun açık bulunduğu günlerle öğrencilerin törenlere
katıldıkları resmî ve mahallî bayram günleri sayılarak hesaplanır. Bu tarihler göz önünde
bulundurularak millî eğitim müdürlüklerince hazırlanacak çalışma takvimi valilik onayı ile
yürürlüğe konur.
(2) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Eğitim ve öğretimi aksatacak nitelikte olağanüstü
durum, sel, deprem, hastalık, havanın aşırı sıcak ve soğuk olması gibi nedenlerle il veya ilçe
hıfzıssıhha kurulunun kararı ile gerekli gördüğü ve mahalli mülkî idare amirinin onayladığı
durumlarda okullarda öğretime ara verilir. Bu gibi durumlarda öğrencilerin derslerinde eksik
kalan konularda yetiştirilmesi için okul yönetimleri ve millî eğitim müdürlüklerince gerekli
önlemler alınır. İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrenciler de bu fıkra kapsamında
değerlendirilir.

Vakit ayırarak yapmış olduğunuz bilgilendirme için kendi adıma teşekkür ederim. Demek ki gözümüzden kaçmış bu değişiklik maddesi. Çok sağolun

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 13:55 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Sonuç olarak kar tatili olduğu zaman, işletmeye giden öğrencilere de tatil. Koordinatör olarak işletmelere gitmemize gerek yok o günlerde.

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 18:35 
Site Gezgini
Site Gezgini

O güne ait koordinatörlük dersi kesilecek mi ?
Diyelim ki 8 saat yazıldı.Koordinatörlük ek dersten sayılmıyor mu ?
İki günde 16 saat eder. :(

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 20:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hayrabolulu yazdı:
O güne ait koordinatörlük dersi kesilecek mi ?
Diyelim ki 8 saat yazıldı.Koordinatörlük ek dersten sayılmıyor mu ?
İki günde 16 saat eder. :(

hocam toplu sözleşme hükmüne göre ücretini alırsınız
http://www.ogretmenlericin.com/meb/meb-mevzuat/kar-tatili-olan-gunlerde-ogretmene-ek-ders-ucreti-odenir-mi-12380.html

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: gaydors, Google Adsense [Bot] ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri