Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 143 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Koordinatörlük Ek Ders Hesaplaması.
Mesaj 21 Eyl 2010, 23:47 
Yeni Üye
Yeni Üye

Arkadaşlar ekdersle ilgili bir sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim.

Okulumda bölüm şefiyim ve 24 saat derse giriyorum.
24 saat in 20 saati zorunlu ders.
4 saat isteğe bağlı ekders
10 saat şeflik
10 saat koordinatörlük
2 saat ders dışı hazırlık (Ders dışı hazırlık 24 saat derse girdiğim için 2 saat olarak hesaplanmaktadır,benim sorumun temelinide burası oluşturuyor. )

Bana 26 saat ekders veriliyor.
Burada bazı arkadaşların 27 saat ekders aldığını gördüm. Kimde hata var ? Bende mi onlarda mı?

Başa Dön

Mesaj 22 Eyl 2010, 17:50 
Yeni Üye
Yeni Üye

ya arkadaşlar bizim okulda tek bilgisayar öğretmeni benim . Benim ders programıma 24 saat işletmelerde beceri eğitimi dersini koymak istiyorlar. öyle olunca ben en fazla 16 saat fiilen derse girebiliyorum. Tek öğretmen olunca böyle mi olmak zorunda ? Ders programımda 24 saat gözüktüğü halde ben 16 saat alabilecekmişim işletmelerde beceri eğitimi dersinden . Yani benim 8 saatim arada kaynıyor. Nasıl düzeltilebilir? yardımcı olursanız sevinirim.

Başa Dön

Mesaj 22 Eyl 2010, 21:16 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

lavinia87 yazdı:
ya arkadaşlar bizim okulda tek bilgisayar öğretmeni benim . Benim ders programıma 24 saat işletmelerde beceri eğitimi dersini koymak istiyorlar. öyle olunca ben en fazla 16 saat fiilen derse girebiliyorum. Tek öğretmen olunca böyle mi olmak zorunda ? Ders programımda 24 saat gözüktüğü halde ben 16 saat alabilecekmişim işletmelerde beceri eğitimi dersinden . Yani benim 8 saatim arada kaynıyor. Nasıl düzeltilebilir? yardımcı olursanız sevinirim.

ilçelerde 24 saat alamazsınız, büyükşehirdeyseniz ve çok işletmeniz varsa ancak 24 alabilirsiniz. siz 16 aldığınıza dua edin çoğu 16 saat alamıyor.

Başa Dön

Mesaj 22 Eyl 2010, 21:18 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

xxfilexx yazdı:
Arkadaşlar ekdersle ilgili bir sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim.

Okulumda bölüm şefiyim ve 24 saat derse giriyorum.
24 saat in 20 saati zorunlu ders.
4 saat isteğe bağlı ekders
10 saat şeflik
10 saat koordinatörlük
2 saat ders dışı hazırlık (Ders dışı hazırlık 24 saat derse girdiğim için 2 saat olarak hesaplanmaktadır,benim sorumun temelinide burası oluşturuyor. )

Bana 26 saat ekders veriliyor.
Burada bazı arkadaşların 27 saat ekders aldığını gördüm. Kimde hata var ? Bende mi onlarda mı?

eğer koordinatörlükten 11 saat alma ihtimaliniz yoksa aldığınız ek ders doğrudur. 10'a bir gelen hazırlık saatleri fiilen derse girilen saatlerden hesaplanır, bu hesaba koordinatörlük veya şeflik görev egzersizi dahil edilemez.

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2010, 17:22 
Yeni Üye
Yeni Üye

Arkadaşlar ekders yönetmeliğinde alınabilecek olan ücret tablosu aşşağıdaki gibidir.

20 Saat: Maaş Karşılığı Zorunlu
20 Saat: Ek ders Zorunllu
4 Saat: Ek ders İsteğe Bağlı
3 Saat: Planlama
2 Saat: Rehberlik veya Klüp çalışması

Bu şartlar altında fiili olarak 30 saate girmeden 27 saat ekders alınabilir mi?

Ben sorunumu üstte belirtmiştim. "cogullu" bey, koordinatörlükte alacağım ücret konusunda sıkıntı yok. 16 saate kadar çıkabilir. Sizin dediğinize göre yine 27 saat alınmasına imkan yok.
20 saat maaş karşılığı
4 saat ekders isteğe bağlı
10 saat şeflik
diyelim ki 11 saat koordinatörlük
2 saat ders dışı hazırlık ( 24 saat derse girdiğim için)
bu durumda 27 nasıl olacak ? Orasını hala anlayabilmiş değilim. Çünkü 20 saat zorunludan + 4 saat isteğe bağlıdan +2 saatte derse hazırlıktan gelir ve 26 saat olur. 27 olması için planlamanın 3 saat olması lazım o da 30 saat derse girerek gerçekleşir.

BU konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2010, 17:47 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

xxfilexx yazdı:
Arkadaşlar ekders yönetmeliğinde alınabilecek olan ücret tablosu aşşağıdaki gibidir.

20 Saat: Maaş Karşılığı Zorunlu
20 Saat: Ek ders Zorunllu
4 Saat: Ek ders İsteğe Bağlı
3 Saat: Planlama
2 Saat: Rehberlik veya Klüp çalışması

Bu şartlar altında fiili olarak 30 saate girmeden 27 saat ekders alınabilir mi?

Ben sorunumu üstte belirtmiştim. "cogullu" bey, koordinatörlükte alacağım ücret konusunda sıkıntı yok. 16 saate kadar çıkabilir. Sizin dediğinize göre yine 27 saat alınmasına imkan yok.
20 saat maaş karşılığı
4 saat ekders isteğe bağlı
10 saat şeflik
diyelim ki 11 saat koordinatörlük
2 saat ders dışı hazırlık ( 24 saat derse girdiğim için)
bu durumda 27 nasıl olacak ? Orasını hala anlayabilmiş değilim. Çünkü 20 saat zorunludan + 4 saat isteğe bağlıdan +2 saatte derse hazırlıktan gelir ve 26 saat olur. 27 olması için planlamanın 3 saat olması lazım o da 30 saat derse girerek gerçekleşir.

BU konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

24 ders : 4 ek ders
10 şeflik : 10 ek ders
10a1 : 2 ek ders
11 koordinatörlük: 11 ek ders
---------------------------------------------
Toplam : 27 saat ek ders.

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2010, 13:34 
Yeni Üye
Yeni Üye

egunay bey öncelikle cevap için teşekkürler fakat yönetmeliği incelerseniz eğer alınabilecek ekdersler 20 saat ekders zorunludan, 4 saat isteğe bağlıdan, 3 saat planlamadan alınarak 27 oluyor. Sizin hesabınızda 4 ekders+10 ekders şeflik+11 ekders koordinatörlük 25 yapar. Bunun maksimumu 24 olması gerek miyor mu?

Başa Dön

Mesaj 27 Eyl 2010, 23:44 
Site Gezgini
Site Gezgini

aynı sıkıntı bendede var. okulumra
maaş karşılığı: 20
koordinatörlük: 20
atölye şeflik : 6
planlama : 2 ( ders dışı hazırlık 20 saat dersten )
-----------
ek ders = 28
Ancak şefler maksimum 27 saat alabiliyor.
fakat bize 26 saat veriyorlar. açıklamada ancak 30 saat derse girersek 27 bulabiliyormuşuz dediler.
bununla ilgili bilgisi ve belgesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2010, 23:54 
Yeni Üye
Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba;

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN HAFTALIK DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN ÇİZELGE
(Değişik : 18/4/2008-2008/13567 B.K.K) ' ye bakacak olursanız ki bu en son çıkandır der ki;

6- Atölye ve laboratuvar öğretmeni ek des yönetmeliğinin 5.6,11. maddelerine göre
Aylık karşılığı: 20 saat
Zorunlu Ekders: 20 saat
İsteğe bağlı ek ders: 4 saat
Rehberlik: 2 saat
Hazırlık ve planlama: 3 saat
toplamda da rehberlik hariç 27 saate kadar rehberlik dahil 29 saate kadar ek ders alabilir der.

Hazırlık ve planlama 10 saate 1 saat verilir, eğer fiili dersiniz 30 saate ulaşmıyorsa o zaman iki saat hazırlık ve planlama alırsınız. Şeflik ve koordinatörlükler fiili dersler hesaplanırken toplama katılmaz.

Örneğin alan şefi olan biri 22 saat fiili derse giriyorsa, 22/10=2 saat hazırlık ve planlama alır. 10 saat şeflik ve 12 saat de koordinatörlüğü varsa
22 ders+10 şeflik+12 koordinatörlük + 2 haz. ve planlama = 46 saat yapar.

Şeflik ve koordinatörlük hariç 30 saat fiili dersiniz yoksa 3 saat hazırlık ve planlama alamazsınız, bu durumda 27 değil ancak 26 saat ücret alabilirsiniz.
ve bunu koordinatörlükle 27 ye tamamlayamazsınız.
Çünkü ek ders yönetmeliği ve ekteki çizelge derki bir atölye lab. öğretmeni 20 saat maaş karşılığı, 20 saat zorunlu ve 4 saat isteğe bağlı olmak üzere toplam 44 saat ders alabilir haftalık ve şeflikle koordinatörlük ek dersten sayıldığı için bu toplama dahildir. Sonuç olarak aylık zorunlu ders, şeflik, koordinatörlük ve fiili ek ders toplamınız 44 ü geçemez. Bunun üzerine de hazırlık ve planlamayı ekleyiniz.

Herkese iyi çalışmalar....

Kaynak : http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html

Eklentiler:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[19.4 KiB]
karar26378_0ek1.zip

141 kere indirildi
Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 00:04 
Yeni Üye
Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba;

Bizim 12. sınıflarda 19 öğrenci var İşletmelerde Beceri eğitimi Dersi için işletmeye giden. MEsleki ve teknik eğitim yönetmeliği ve ek ders yönetmeliğine göre hesap yapıyoruz,

19 öğrenci norm kadro yönetmeliğine göre 2 grup yapar ve ders 24 saat 2*24 = 48 saat ders yükü çıkıyor. Ve Mesleki teknik eğitim yönetmeliği diyor ki, Ders yükünün iki katına kadar koordinatörlük ek ders olarak verilebilir, 48* 2=96 eder. Biz diyoruzki bize 96 saate kadar koordinatörlük verilebilir.4 öğretmeniz; 96/4=24 yapar; İstanbul'da olduğumuz için de 20 saate kadar ek ders alabiliriz koordinatörlükten çünkü işletmelerimiz çok dağınık, farklı ve uzak ilçelerde diye düşündük zümre olarak.

İdare de diyor ki, ben grup uygulaması yapmam 12. sınıflarda, eğer yaparsam 19 kişilik sınıf 2 gruba tekabul eder ve sadece 2 öğretmene koordinatörlük veririm, . O yüzden 24*2=48 saat ek ders alırsınız 48/4= 12 saat yapar. Her öğretmene 12 saat koordinatörlük düşer diyor. (hiç böyle bi uygulama duymadım)

Hangisi doğru acaba ....bi yorum yapar mısınız?

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 00:47 
Süper Üye
Süper Üye

bkml yazdı:
Arkadaşlar merhaba;

Bizim 12. sınıflarda 19 öğrenci var İşletmelerde Beceri eğitimi Dersi için işletmeye giden. MEsleki ve teknik eğitim yönetmeliği ve ek ders yönetmeliğine göre hesap yapıyoruz,

19 öğrenci norm kadro yönetmeliğine göre 2 grup yapar ve ders 24 saat 2*24 = 48 saat ders yükü çıkıyor. Ve Mesleki teknik eğitim yönetmeliği diyor ki, Ders yükünün iki katına kadar koordinatörlük ek ders olarak verilebilir, 48* 2=96 eder. Biz diyoruzki bize 96 saate kadar koordinatörlük verilebilir.4 öğretmeniz; 96/4=24 yapar; İstanbul'da olduğumuz için de 20 saate kadar ek ders alabiliriz koordinatörlükten çünkü işletmelerimiz çok dağınık, farklı ve uzak ilçelerde diye düşündük zümre olarak.

İdare de diyor ki, ben grup uygulaması yapmam 12. sınıflarda, eğer yaparsam 19 kişilik sınıf 2 gruba tekabul eder ve sadece 2 öğretmene koordinatörlük veririm, . O yüzden 24*2=48 saat ek ders alırsınız 48/4= 12 saat yapar. Her öğretmene 12 saat koordinatörlük düşer diyor. (hiç böyle bi uygulama duymadım)

büyükşehirlerde her grup için en fazla 20 saat alınabilir sizde 2 grup var toplam 40 saat işletme dersiniz var. 24 saat dediğiniz okulda işleseydiniz olurdu...bizim okulda böyle uygulanıyor... her okul kafasına göre uyguluyor demekki...

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 02:41 
Yeni Üye
Yeni Üye

Hocam, 20 saat büyükşehirde öğretmene verilebilecek maksimum koordinatörlük ek ders saati, ders saati 24 dür ve ders yükü hesaplanırken derss saati kullanılır yani 24 x 2= 48, ayrıca orda her gruba 1 öğretmen ver demez. 20 kişilik sınıfta her öğrenci ayrı işletmedeyse 10 öğrenciye 1 koordinatör öğretmen mi verilir???

azaz yazdı:
bkml yazdı:
Arkadaşlar merhaba;

büyükşehirlerde her grup için en fazla 20 saat alınabilir sizde 2 grup var toplam 40 saat işletme dersiniz var. 24 saat dediğiniz okulda işleseydiniz olurdu...bizim okulda böyle uygulanıyor... her okul kafasına göre uyguluyor demekki...

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 15:25 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bkml yazdı:
Arkadaşlar merhaba;

Böyle birşey diyemez. DErs yükü Mesleki Teknik Eğitim Yön. md.267ye göre yapılır. grup sayısı*24saat*2katına kadar ücret ödenebilir. Yönetmelikte açıkça yazıyor verilebilecek ücret. Ancak işletmelerin kuruma uzaklığı, yol durumu vb. koşullar göz önüne alınarak belirli bir ücretten fazlasını veremem diyebilir. Okula yakın 5 işletmeye haftada 20 saat ücret ödemesi elbette doğru değil. Ancak istanbul gibi bir şehirde çok dağınık 5 işletmeye 20 saat ücret ödenmeyecekte nerede ödenecek?? Bence yönetmelik maddesini göstererek itiraz edin, 20 saat ücret isteyin. olmadı yukarıdan görüş istemesini belirten bir dilekçe yazın.

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 20:11 
Yeni Üye
Yeni Üye

İşin ilginç yanı bide bi toplantı tutanağı var İBE ile ilgili, burada diyorki şu ilçedeki işletme şu kadar saat örn : avcılar 9 saat, mköy-taksim çağlayan 7 saat , güngören -bevler 5 saat gibi. Bizim herbirimizin bu hesaba göre 30-35 saat yapıyor ve buna rağmen vermiyor. Aynı tutanakta ilçelere saat değerleri verip buna göre hesapla diyor sonrada bizim alanın koordinatörlük yükünü 24*2*2 yerine 24*2 diye hesaplayıp adam başı 12 saat veriyor, ve tutanakta 30 35 saatte gidebileceğimizi kendisinin söylediği işletmlerden her hafta 12 saatte tüm evrakları toplamamızı bekliyor......

egunay yazdı:
bkml yazdı:
Arkadaşlar merhaba;

Böyle birşey diyemez. DErs yükü Mesleki Teknik Eğitim Yön. md.267ye göre yapılır. grup sayısı*24saat*2katına kadar ücret ödenebilir. Yönetmelikte açıkça yazıyor verilebilecek ücret. Ancak işletmelerin kuruma uzaklığı, yol durumu vb. koşullar göz önüne alınarak belirli bir ücretten fazlasını veremem diyebilir. Okula yakın 5 işletmeye haftada 20 saat ücret ödemesi elbette doğru değil. Ancak istanbul gibi bir şehirde çok dağınık 5 işletmeye 20 saat ücret ödenmeyecekte nerede ödenecek?? Bence yönetmelik maddesini göstererek itiraz edin, 20 saat ücret isteyin. olmadı yukarıdan görüş istemesini belirten bir dilekçe yazın.

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 20:25 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

mygold yazdı:
tam gün tam yıl kapsamında olan okullarda hafta içi 27 saat alıp hafta sonu da +10 saat daha alınabiliyor. ayrıca atölye ve bölüm şefleri sınıf öğr. ve kulüp alamadığı için en fazla 27 saat alabilirken şef olmayan meslek öğretmeni 27+2=29 saat hafta içi ve tam gün tam yıl kapsamında +10 saat de hafta sonu alabilir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 143 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: adegirmenci1, sbnky ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri