Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  İşletmelerde Beceri Eğitimi Sınavı
Mesaj 23 May 2010, 11:28 
Aktif Üye
Aktif Üye

arkadaşlar bu yıl ilk defa işletmeye öğrenci gönderdik haziranda beceri sınavı yapacağız daha önceki yıllarda bu sınavı hazırlayan arkadaşlar nasıl sorular sorulduğunu paylaşırlar mı örnek sınav sorularını paylaşabilirler mi?

Başa Dön

Re: İşletmelerde Beceri Eğitimi Sınavı
Mesaj 23 May 2010, 12:00 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Elimde örnek sorular yok. ancak bilgilendirebilirim. Hangi daldan gireceklerini yazmamışsınız.
Beceri sınavı mutlaka uygulamalı olmalıdır. Mesleki ve Teknik Eğ. yönetmeliğinde yazar. Ama isterseniz hem teorik hem uygulamalı da yapabilirsiniz. Sorular Beceri eğitim müfredatını kapsayacak şekilde sorulmalıdır. Normalde her ders için ayrı sınav yapmak gerekir ama zor olacağı için her dersten 1 soru olacak şekilde yaptım geçen yıl. Bu yıl da öyle yapıcam. Örneğin Web dalında DreamWeaver, Firewoks, Flash, Asp, php, Btt, Paket P. , derslerinden 1 er soru sordum uygulamalı olarak.
Öğrenciler staj dosyasını sınava girerken getirmeliler. Staj dosyasının %20 i + beceri sınavının %80 i beceri sınav notunu belirler. Enaz 45 almak zorunludur. Alamayan işletmeden aldıkları not ne olursa olsun kalır.

Başa Dön

Mesaj 23 May 2010, 12:13 
Aktif Üye
Aktif Üye

alpozturk2002 yazdı:
Elimde örnek sorular yok. ancak bilgilendirebilirim. Hangi daldan gireceklerini yazmamışsınız.
Beceri sınavı mutlaka uygulamalı olmalıdır. Mesleki ve Teknik Eğ. yönetmeliğinde yazar. Ama isterseniz hem teorik hem uygulamalı da yapabilirsiniz. Sorular Beceri eğitim müfredatını kapsayacak şekilde sorulmalıdır. Normalde her ders için ayrı sınav yapmak gerekir ama zor olacağı için her dersten 1 soru olacak şekilde yaptım geçen yıl. Bu yıl da öyle yapıcam. Örneğin Web dalında DreamWeaver, Firewoks, Flash, Asp, php, Btt, Paket P. , derslerinden 1 er soru sordum uygulamalı olarak.
Öğrenciler staj dosyasını sınava girerken getirmeliler. Staj dosyasının %20 i + beceri sınavının %80 i beceri sınav notunu belirler. Enaz 45 almak zorunludur. Alamayan işletmeden aldıkları not ne olursa olsun kalır.

web programcılığı dalı

Başa Dön

Mesaj 23 May 2010, 12:37 
Aktif Üye
Aktif Üye

Hocam sınavı uygulamalı veya uygulamalı+teorik yapabilirsiniz, sadece teorik olmaz.
Soru sayısı size kalmıştır, ancak biz yaparken 10. sınıf derslerinden teorik, 11'den ve 12'den genelde uygulamalı soruyoruz.
Meslek resim, mesleki gelişim ve elektronikten pek sormuyoruz
Değerlendirmede sınavın %80'i, dosyanın %20'si dikkate alınır. Öğrencilerin geçmek zorunda oldukları bir sınavdır.
Önceki yıllarda sorduğunuz çok zaman almayacak genel bilgi ve beceriyi ölçen soruları bu sınavda sorabilirsiniz.
Örnek dağılım şöyle verilebilir:

Uygulamalı Sorular:
1-PHP
1-ASP.NET-VB.NET
1-HTML-CSS
1 veya 2 Grafik Animasyon (Flash+Fireworks ya da sadece biri olabilir)

Teorik Sorular (Genelde test soruyoruz, soru sayısı size kalmış):
Donanım, İşletim Sistemi,
Algoritma (klasik olabilir)
Pardus, Ağ Temelleri, Paket Prg,

Başa Dön

Mesaj 23 May 2010, 12:50 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

veritabanı dalı için de bilgi verebilirmisiniz?

Bugüne kadar en çok 2006 kişi 21 Ağu 2010, 23:55 tarihinde çevrimiçi oldu

Başa Dön

Mesaj 23 May 2010, 17:24 
Aktif Üye
Aktif Üye

thegardener yazdı:

Hocam orada da web prg. farklı olarak veritabanı, görsel programlama ve nesne tabanlı programlama var,
PHP yerine Nesne Tabanlı Programlama,
Web Tasarımı dersi soruları yerine görsel programlama,
Grafik ve Animasyon soruları yerine Veritabanı dersi için sorular ekleyebilirsiniz,
Dİğer dersler zaten hemen hemen aynı (başka bir seçim yapmadıysanız)...

Başa Dön

Mesaj 23 May 2010, 19:19 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Kurtkaya yazdı:
thegardener yazdı:

Hocam orada da web prg. farklı olarak veritabanı, görsel programlama ve nesne tabanlı programlama var,
Grafik ve Animasyon soruları yerine Veritabanı dersi için sorular ekleyebilirsiniz,

hocam seçmeli ders olarak internet programciligi(PHP) verildi. bu dersten de soru hazirlama zorunlulugu var mı?

Bugüne kadar en çok 2006 kişi 21 Ağu 2010, 23:55 tarihinde çevrimiçi oldu

Başa Dön

Mesaj 23 May 2010, 20:05 
Aktif Üye
Aktif Üye

thegardener yazdı:
Kurtkaya yazdı:
thegardener yazdı:

hocam seçmeli ders olarak internet programciligi(PHP) verildi. bu dersten de soru hazirlama zorunlulugu var mı?

Hocam işletmelerde beceri eğitimi planında derse ait konulara yer verdi iseniz sorabilirsiniz,
ki vermemiş olmanız daha mantıklı geliyor bana.
planda yoksa gerek yok...

Başa Dön

Mesaj 24 May 2010, 23:56 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocalarım geçen sene beceri eğitimi sınavını sadece teorik yaptık. teknik servis dalıydı.
bu sene web programcılığı. bu konudan sorumlu müdür yardımcımıza sınavı uygulama yapmam gerekmiyormu diye sordum. gerek yok dedi.
yönetmeliği okudum. uygulamalı veya hem uygulamalı hem yazılı ve/veya sözlü olarak yapılır diye yazıyor. sadece teorik yapsam sorun çıkarmı?

Başa Dön

Mesaj 25 May 2010, 18:03 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

en_nomad yazdı:
hocalarım geçen sene beceri eğitimi sınavını sadece teorik yaptık. teknik servis dalıydı.
bu sene web programcılığı. bu konudan sorumlu müdür yardımcımıza sınavı uygulama yapmam gerekmiyormu diye sordum. gerek yok dedi.
yönetmeliği okudum. uygulamalı veya hem uygulamalı hem yazılı ve/veya sözlü olarak yapılır diye yazıyor. sadece teorik yapsam sorun çıkarmı?

Müfettiş gelip denetlerse sorun çıkabiblir. Sen de topu idareye atarsın.

Başa Dön

Mesaj 26 May 2010, 00:28 
Aktif Üye
Aktif Üye

en_nomad yazdı:

hocam lisan-ı münasip ile idarecilere yönetmeliği anlatın, sonuçta sınavı yapacak sizsiniz, okuyacak sizsiniz,
idare için bir angarya da söz konusu değil,
çok önemli değil belki, müfettişler gelmezse sorun da olmaz, ki hangi ildesiniz bilmiyorum ama bu sene de gelmezler artık.
ama göz göre göre yanlış yapmanın gereği yok derim...

Başa Dön

Mesaj 26 May 2010, 23:00 
Aktif Üye
Aktif Üye

yeni teftiş geçirdik. geçen sene kağıt üzerinde sınav yaptık. teknik servis dalıydı. bi uyarıda bulunmadılar. bu sene web olunca gerekli diye düşünüyorum ama ben bi türlü müdür yardımcımıza uygulama gerektiğini anlatamadım. oda istediğini yap dedi. kağıt üzerinde olması benimde işime gelir.

bide merak ettiğim başka bişey var. öğrencilerini işletmeye gönderen bütün okulların son 1 ay telafi eğitimi yapması zorunlumu. 21 mayısta stajları bitti. istense okul kapanana kadar işletmeye gidebilirler miydi. başka okullarda nasıl uygulandığını merak ediyorum.

Başa Dön

Mesaj 08 Haz 2010, 11:54 
Yeni Üye
Yeni Üye

uygulama sınavı yaptığımız zaman öğrenici için tutanak yada evrak hazırlıyormuyuz ne sorduğumuza dair.

Başa Dön

Mesaj 09 Haz 2010, 16:50 
Yeni Üye
Yeni Üye

benim bildiğim gelişim tablosundaki konuların %80 i olması gerekiyor.
her dersten soru sormadık

Başa Dön

Mesaj 05 Haz 2011, 15:25 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar Ağ işletmenliği dalı için uygulamalı sınav soruları elinde mevcut olan varmı acaba???

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: asenol01, erbaa83, serdemli ve 29 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri