Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 95 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: BÖTE cilere duyurulur...
Mesaj 19 Kas 2015, 10:15 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

işte buyuzden yanlış branşta öğretmeniz..acaba diğer branşlar arası boyle sürtüşmeler varmıdır ki?? öğretmenler kendilerini rakip olarak branştaşlarıyla görüyorsa vay bu mesleğin haline...

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 10:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Mahkeme bir başlangıç yapmış devamını getirsin. Teknik öğretmen ve BÖTE arasındaki sınırları net belirlesin.Teknik mezununun ilköğretimde işi olmamalı. Sadece meslek liselerine atanmalı. Ayrıca Fatih projesi için görevlendirilen öğretmenlerin görev tanımı net yapılmalı.Bundan sonra teknik arızaların hiçbiri BÖTE mezunu önüne getirilmemeli. BTR öğretmeni sadece işlemleri takip etmeli. Zaten meslek lisesinde derse girmek gibi bir talebim yoktu. Ama bir derece ve bu kadar yıpranmamızı karşılayacak ücret farkı olmalıydı.Fatih projesine bir sürü para harcayıp bunun okullarda sorunsuz çalışmasını sağlayacak öğretmenlerden teknik işlemleri yapmaları beklenmemeli.Etkileşimli tahtanın olduğu bir okulda bilgisayar öğretmeni olmadığında o sistemlerin kaç sene çalışır vaziyette kalacağını düşünüyor acaba bu insanlar.

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 10:32 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Düne kadar -Mühendislik fakültesi mezunu olmadığı halde Mühendis ünvanı alabilmek için sayfalarca yazışanlara bakın hele :)
Bir tanesi de bahçe horoz moroz bişeyler saçmalamış, ne yapacağım senin bahçeni git istediğin gibi otlan veya öt.

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 10:51 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Çıraktan Bozma Teknik Öğretmenler Seviyelerine Göre Başlık Açmışlar.

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 11:09 
Aktif Üye
Aktif Üye

seventyseven yazdı:

çekemediğiniz seviyenizi bozmanızdan belli oluyor dostum.Sen gel okuluma sana çıraklığı ustalığı göstereyim..

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 11:21 
Aktif Üye
Aktif Üye

erdal_erdal_0 yazdı:
webtiger yazdı:
Sorun BÖTE li arkadaşların bizim bahçemizde ötme arzudur.Hak mücadelesini verecekseniz bu BTR liiklerle ilgili olmalı, ders sayısıyla ilgili olmalıdır.Siz bilişimcileri ikiye bölerek bizim rızamız olmadan hak arayışına girdiniz ve ağzınızın payını aldınız.Kusuruma bakmayın biraz sert oldu ama Tef mezunlarının haklarını savunan biri olarak bunları yazmam gerekiyordu.Nokta.

kim senin bahçeni napsın!! niye otmek istesin!! hem sen o bahçeyi kimden nasıl aldın!!

abuk subuk mesaj yazmayın kardeşim.

bote mezunuyum. orta okulda kadrom 4 saat dersim var. imam hatip lisesinde btr yim . fatih projesi eğitmeniyim ve hayatımdan gayet memnunum.

meslek lisesinin de kapısından geçmeye niyetim yok

kim iyi bilgisayar öğretmeni konusu da sadece kişiye bağlı tef li olmanız iyi olduğunuz anlamına gelmez ama bunu anlayabilecekler iyi olan tef mezunu arkadaşlar.

ama sırf senin gibi lere cvap verip haddini bildirme ihtiyacı duyuyorum.

Dostum o yüzden mi sağa sola dilekçe verdiniz ? Hakkınız olmayan şeyi isteyip durdunuz.Bu son karar boşuna mı çıktı ? Ben BTR' likte yaptım , meslek lisesinde öğretmenlikte yaptım.Hepsini yapabileceğimiz yeterliliğimiz var çok şükür.Şu anda meslek lisesindeyim ve kafam rahat çünkü bize fakültede verilen derslerden öğrencilerime verme imkanım var. Evet bizim içimizde de çürükler vardır kabul ediyorum ama çoğu tefli arkadaşım neredeyse mühendislik eğitimi alarak bugünlere geldi.Haklı olarak bazı özlük haklarından istifade etmesi de normaldir.Son kararın ise bizle uğraşan arkadaşlara haddini bildirdiğini düşünüyorum.
Sizin meslek liselerine atanmanızı tek şartla kabul ederiz.O da mühendislik tamamlamadaki gibi fark derslerini alırsanız.

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 11:22 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

webtiger yazdı:
seventyseven yazdı:

çekemediğiniz seviyenizi bozmanızdan belli oluyor dostum.Sen gel okuluma sana çıraklığı ustalığı göstereyim..

hocam okuluna gelmesine gerek yok. o kadar yarışmalar oluyor, bir tane Türkiye geneli yada uluslar arası başarılı projenizi örnek verin de yazdığınız ustalığın ne derece olduğunu görelim.

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 11:25 
Aktif Üye
Aktif Üye

voyvoda yazdı:
okuma yazma bilmeyen hayvanları gütmek için bu kadar istekli olmanız şaşırtıcı.

amaç aradaki 90 tl ise ananızın ak sütü gibi helal olsun... işte bu tavrınız sayesinde atama taban puanı 80 in altına hiç bi zaman düşmücek.

sen önce terbiyeni takın. o çocukların bugünkü haline tek yönlü düşünüp bir kelime ile karalayamazsın.Asıl sen dostum, okumuşsun ama dibe vurmuşsun..

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 11:35 
Süper Üye
Süper Üye

Ne meslek lisesinde gözüm var. ne de tazminatınızda. ama sadece istediğim tef mezunlarının da ortaokullara ve meslek lisesi dışına atanamamaları. Zannediyorlar ki meslek liselerinin geleceği parlak. kendi ilçemde meslek lisesi bilgisayar bölümü öğrenci bulamıyor. Ey böteci arkadaşlar gelin birlik olalım şu arkadaşların ortaokul ve düz liselere atanmamaları için herşeyi yapalım.

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 11:55 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Seviyesizleşiyoruz.

:-1: :-1: :-1:

http://www.gormeengelliler60.meb.k12.tr/
braille çev.
http://okuyaneller.info/braille/braille.html

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 12:14 
Yeni Üye
Yeni Üye

hay böteciler kadar kafanıza taş düşsün!!!! arkadaş ne kinmiş ya....

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 14:28 
Site Gezgini
Site Gezgini

webtiger yazdı:
erdal_erdal_0 yazdı:
webtiger yazdı:
Sorun BÖTE li arkadaşların bizim bahçemizde ötme arzudur.Hak mücadelesini verecekseniz bu BTR liiklerle ilgili olmalı, ders sayısıyla ilgili olmalıdır.Siz bilişimcileri ikiye bölerek bizim rızamız olmadan hak arayışına girdiniz ve ağzınızın payını aldınız.Kusuruma bakmayın biraz sert oldu ama Tef mezunlarının haklarını savunan biri olarak bunları yazmam gerekiyordu.Nokta.

kim senin bahçeni napsın!! niye otmek istesin!! hem sen o bahçeyi kimden nasıl aldın!!

abuk subuk mesaj yazmayın kardeşim.

bote mezunuyum. orta okulda kadrom 4 saat dersim var. imam hatip lisesinde btr yim . fatih projesi eğitmeniyim ve hayatımdan gayet memnunum.

meslek lisesinin de kapısından geçmeye niyetim yok

kim iyi bilgisayar öğretmeni konusu da sadece kişiye bağlı tef li olmanız iyi olduğunuz anlamına gelmez ama bunu anlayabilecekler iyi olan tef mezunu arkadaşlar.

ama sırf senin gibi lere cvap verip haddini bildirme ihtiyacı duyuyorum.

Dostum o yüzden mi sağa sola dilekçe verdiniz ? Hakkınız olmayan şeyi isteyip durdunuz.Bu son karar boşuna mı çıktı ? Ben BTR' likte yaptım , meslek lisesinde öğretmenlikte yaptım.Hepsini yapabileceğimiz yeterliliğimiz var çok şükür.Şu anda meslek lisesindeyim ve kafam rahat çünkü bize fakültede verilen derslerden öğrencilerime verme imkanım var. Evet bizim içimizde de çürükler vardır kabul ediyorum ama çoğu tefli arkadaşım neredeyse mühendislik eğitimi alarak bugünlere geldi.Haklı olarak bazı özlük haklarından istifade etmesi de normaldir.Son kararın ise bizle uğraşan arkadaşlara haddini bildirdiğini düşünüyorum.
Sizin meslek liselerine atanmanızı tek şartla kabul ederiz.O da mühendislik tamamlamadaki gibi fark derslerini alırsanız.

Hocam seninle kim neden uğraşsın ortada bir hak var insanlar o hakkı almaya çalışıyor.

Diğer eğitim ders tamamlama meselesine gelincede ... girdiğin derslerin yüzde kaçı programlama yüzde kaçı teknik dersler yada senin deyiminle botecilerin anlatamayacakları dersler?

Dayanağın sağlam olacak hocam konuşurken bilip konuacaksın.

böte de okuyum programlama derslerin alan öğretmen meslek lisesindeki programlama dersine giremiyosa orda sorun vardır.

Ama senin gibiler bunu anlayamıyor nedense!!

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 14:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Allah aşkına biri şu sayfayı silsin forumdan. Bıktırdınız artık yok böte yok tef. Nihayetinde hepimiz öğretmeniz eğitim ille mesleğimiz ile ilgili bilgi paylaşalım. Başka şeyleri yarıştırmayı bırakalım. Branşımızın itibarını yükseltmenin derdine bakalım birbirimizi kötülemenin değil. :verymad:

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 15:14 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

voyvoda yazdı:
okuma yazma bilmeyen hayvanları gütmek için bu kadar istekli olmanız şaşırtıcı.

amaç aradaki 90 tl ise ananızın ak sütü gibi helal olsun... işte bu tavrınız sayesinde atama taban puanı 80 in altına hiç bi zaman düşmücek.

hocam ettiğiniz laf ne kadar ağır farkında mısınız? Sizin öğretmen olduğunuza inanamıyorum. Öğrencilerin kapasitelerinin düşük olması onlara hakaret edebileceğiniz anlamına gelmez. meslek liselerinin hepsi sandığınız kadar vahim durumda da değil, evet bi fen lisesi öğrencisiyle yarışamaz akademik anlamda ama bizim amacımız zaten ara eleman yetiştirmek. Ortalık üniversiteli işsiz dolu, hepsi üniversiteye gitse ne olur.Üniversite kazanmak başarı mı sizce bizim ülkemizde?
yıllar sonra sizin çocuğunuz da meslek lisesine gitmek zorunda kalabilir, malum zeka genetik(!), enjekte edilerek seviyesi yükselmiyor...
pisagorean yazdı:
Değerli arkadaşlar. Malumunuz liselerin kalitesi belli. Bu kaliteyi bizzat devletin kendisi belirliyor. Puana göre en kalifiye öğrenci fen lisesinde. En altta da teknik liseler var doğru mudur? Bu çocukları küçük görmüyorum ama işin gerçeği de bu malesef. Şimdi siz o okullarda canla başla çalışırsınız eyvallah ona sözüm yok ama bir fen lisesinin üniversite başarısını yakalayamazsınız. Çalışıp çabalayana lafım yok ama zaten o çocukların akademik başarısı düşük diye ek ders kasan öğretmenler de var. Ben teknik lisede derse giremiyorum böteliyim. Arkadaşın biri demiş ki öğrencileri iyi yetiştirin de teknik liseye vasıflı öğrenci gelsin demiş. Zaten ortaöğretimde iyi yetişen çocuk senin lisenin bahçesine girmez. Ortaöğretimde iyi yetişen çocuk fen lisesinde kardeşim. Seninki biraz saçmalama olmuş. Her neyse. Vasıfsız öğrencilerin toplandığı teknik liselerde dersinize girin ona laf yok. Teknik lisede de gözümüz yok. Bizim branş türkçe-edebiyat, matematik-ilköğretim matematik vs gibi ayrılmalı. Tef mezunu arkadaşlara teknik liselerde mutluluklar. Zaten o liselerin akıbeti de çok iyi değil gelecekte. Ortaokullarda böte olmalı. Bunun ayrımı yapılmalı bence. Böte teknik lisede hak iddia etmiyor zaten. Triplere girmeye gerek yok.

yukarıda da yazdığım gibi bizim amacımız akademik başarıdan ziyade ara eleman yetiştirmek. Ama çok güzel yerleri kazanan öğrencilerimiz de var. vasıfsız öğrenci tabiri bile çok çirkin hocam

Başa Dön

Mesaj 19 Kas 2015, 16:21 
Aktif Üye
Aktif Üye

BÖTE' ciler talihsiz.Ek puansız ne olduklarını bilmeden yüksek puanlarla (2000 li yıllar için) yerleştiler.
Tüm mesele bu.Ama mesele etmeye değmez 8)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 95 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri