Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Toshıba mı Hp mi?
Mesaj 14 Nis 2010, 08:18 
Yeni Üye
Yeni Üye

Merhaba Arkadaslar

Laptop almayı düsünüyorum.

Hangi marka almalıyım (toshıba ,Hp) ? ısınma sorunu olan markalar hangıleri ?

Limit 1500 Tl bana bir sistem önerecek olan var mi?

I5 lere baktım 1600 1500 civarı bu konuda bilgisı olan arkadaslar bana bir sistem önerebilirmi acil yardım pls , ...

Başa Dön

Re: Toshıba mı Hp mi?
Mesaj 14 Nis 2010, 08:27 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

hocam bundan 1-2 ay önce bi haber okumuştum. notebook markaları arasında en az arıza çıkaran ile en çok arıza çıkaranı grafik olarak sunmuşlardı.bunu hazırlayanda amerikanın en yaygın teknik sevis merkeziydi.bu grafiğe göre en az arıza çıkaran toshiba ile asus. en çok arıza çıkaran ise hp. çevremde de hp olupta sorun yaşamayan pek görmedim. ben kendim toshiba kullanıyorum çok şükür 3 yıldır hiç bir donanım sorunu yaşamadım.
Dünyanın en büyük bağımsız teknik servis firmalarından SquareTrade 3 yıllık verilerini açıkladı.
Bu açıklama ile verilen rakamlara göre en güvenilirvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları en az arıza yapan notebook markası Asus ikenvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları en çok arıza yapan marka Hp olarak belirtildi.

Orjinaline buradan ulaşabileceğiniz raporun detaylarını bu incelememizde paylaşacağız.
Bu rapor Amerika’da son 3 yılda “SquareTrade Laptop Garantisi” ile satılan 30.000 den fazla notebook arıza durumlarına dayanılarak hazırlanmıştır.
Rapordan Önemli Başlıklar

- Rapora göre en az oranda arıza çıkaran marka Asusvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları en çok oranda arıza çıkaran marka ise Hp.
- Notebook kullanıcılarının %31′i 3 yıl içinde arıza şikayeti ile servise başvurdu. Tüketicilerin %20.4′ü üretici kaynaklı arızalardan servise gelirkenvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları %10virgul Laptop Tamiri Arıza Oranları6 kaza sonucu oluşan arızalardan servisin yolunu tutmuş.
- Netbook’lar notebooklara göre %20 daha fazla donanımsal sorun çıkarıyor.
-Notebook&Netbook’ların üçte biri ilk üç yıl içinde teknik servisin yolunu tutuyor.

Aşağıda grafik ile de görebileceğiniz gibi satılan netbook/notebookların üçte biri 3 yıl içinde servisin yolunu tutuyor.
Grafikte yeşil çizgi kullanıcı kaynaklı arızalarıvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları kırmızı çizgi üretici kaynaklı arızalarıvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları mavi çizgi ise toplamı gösteriyor.

Notebooknetbookservisbilgileri ab2eec1943 Laptop Tamiri Arıza Oranları
Rapora göre Notebook&netbook’ların %5 i ilk yıl içindevirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları %8′i ikinci yıl içinde arızalanıyor.
Netbook’lar Premium notebooklara göre ilk yıl içinde %20 daha fazla arızalanıyor.
Firma satış fiyatı 1000 Dolardan fazla olan notebookları premium notebook olarak adlandırıyor. 1000usd den ucuz notebookları ise entry level (giriş seviyesi) olarak isimlendirmişler.
Bu tanımlamalara göre aşağıdaki gibi bir tablo oluşturulmuş. Sizinde görebileceğiniz gibi netbook’lar premium notebooklara göre ilk sene içinde %20 daha fazla arızalanıyor.

Laptop Tamiri Arıza Oranları

En güvenilir notebook markası ASUS
Son 3 yılın rakamlarına göre en güvenilir notebook markası Asus.

Aklınızdan acaba hangisi daha çok sattıvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları çok satan tabiki daha çok servise gelir diye düşünüyor olabilirsiniz. Şunu hatırlatmak isterizki bu rapor adete göre değil orana göre hazırlanmıştır. Örneğin Her satılan 1000 asus notebooktan 156 tanesi ilk üç yıl içinde servise dönüyor. Oysa aynı zaman içinde her satılan 1000 hp notebooktan 256 adeti servisin yolunu tutuyor.
Bu tablonun görselini biraz büyük tutuyorum. Üzerine tıklayarak daha büyük şekilde görebilirsiniz.
Mavi şeritler 2 yıl içindeki arıza oranınıvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları kırmızı şeritler ise 3 yıl içindeki arıza oranını gösteriyor.

Eklentiler:
1.jpg
1.jpg [ 58.16 KiB | 2977 kere görüntülendi ]

Mesaj 14 Nis 2010, 15:18 

hp den uzak dur hocam. tabiki toshiba

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 15:25 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hocam bence toshiba

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 15:27 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

tabiki toshiba. hp inanılmaz ısınıyor. bacaklarının üstüne koyamayacak derecede ısınıyor.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 15:42 
Site Gezgini
Site Gezgini

halihazırda hp notebook iade davasında olan bir öğretmenim birde ilçe mem.de memur arkadaş var. Her ikisi de ürün iadesi ile geri alacakları paralarının hesabını yapıp hp den ne kadar uzak durmalarının gerektiği hesabını yapıyorlar, çevresindekilerin konu ile ilgili kafalarını yiyorlar. 1 dert 1000 ah. 1 müsibet 1000 nasihat. Son karar senin hocam. Bende sony vardı. 2 yıl garanti bitince 1 ay kalmadı arıza yaptı. Toshiba benimde favorim.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 16:15 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Ben olsam HP'nin bütün ürünlerinden uzak dururdum, sanırım yaşadıklarımdan ötürü... Ve bütün çevremi de uzak durmaları konusunda uyarıyorum...

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 16:22 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Tabiki thoshiba model olarakta en çok paran hangisine yatiyorsa onu al. Kampanyaları takip edersen bazen güzel leptoplar düşüyor.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 16:48 
Site Gezgini
Site Gezgini

al toshiba aldanma

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 17:14 
Yeni Üye
Yeni Üye

tesekjlkurler cok tesekurkler

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 18:03 
Site Gezgini
Site Gezgini

Bence de Toshiba.Hocam Toshiba bilgisayarım var ben de memnunum.Isınma sorunu olmuyor ses çıkarmıyor fazla dizaynı desen mükemmel.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 18:35 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

toshiba a 350- 233 kullanıyorum t9550 işlemcili memnunum tavsiye ederim.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 18:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

buradan almıştım 150 lira kadar indirim olmuş...
http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/1085 ... 0-233.aspx

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 22:52 
Aktif Üye
Aktif Üye

hp nin tek iyi yaptığı şeyi gördüm o da hp 1020 yazıcı

Laptopta samsung iyidir.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 23:45 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Toshiba. Ben de kullanıyorum, ve ne ısınma ne ses var. HP kullanan arakadaşlarım bir kere servis yüzü görmüştür:)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri