Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Doğum sonrası için rapor
Mesaj 27 Mar 2012, 23:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 16 Eyl 2007, 21:44
Mesajlar: 390arkadaşlar eşimin doğum izni bitiyor.ama bebeğimiz çok küçük olduğundan rapor almamız gerekiyor.
1. aile hekiminden ne kadar rapor alabiliyoruz.
2.Heyet raporu kaç güne kadar veriliyor?
3.Heyet raporunu şuan izinli olduğu yerden değilde farklı bir şehirden alsak olur mu?

bu konuyla ilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 00:09 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 12 Ara 2011, 21:55
Mesajlar: 76Bi öğretmen arkadaş heyet raporunu memleketten almıştı yanlış hatırlamıyorsam..Aile hekiminizden de anca 2 3 gün alabilirsiniz bi kaç kere... Ben doğum yaptığım doktordan bi 20 gün almıştım, sonra da ücretsiz izin almıştım...


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 00:26 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 22 Eki 2010, 14:31
Mesajlar: 12532 yıl doğum sonrası annenin ücretsiz izin alma hakkı var.

Haksız yere alınan raporun hakkı sorulur elbet...

_________________
Kaspersky Türkiye Onlie Satış Bayisi - Ucuz Antivirüsı


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 00:31 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 16 Eyl 2007, 21:44
Mesajlar: 390asp-php yazdı:
2 yıl doğum sonrası annenin ücretsiz izin alma hakkı var.

Haksız yere alınan raporun hakkı sorulur elbet...


ne demek istiyosun hocam. konu hakkında bilgin varsa yazarsın yoksa haklılığı yada haksızlığı hakkında yorum niye yapıyon


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 00:41 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 22 Eki 2010, 14:31
Mesajlar: 1253Yorum yazmak yasak mı ?

_________________
Kaspersky Türkiye Onlie Satış Bayisi - Ucuz Antivirüsı


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 08:36 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 10 Haz 2010, 20:27
Mesajlar: 301asp-php yazdı:
2 yıl doğum sonrası annenin ücretsiz izin alma hakkı var.

Haksız yere alınan raporun hakkı sorulur elbet...


hocam haklı. ücretsiz izin alın, bebeğinizi de sağlıcakla büyütün.
yoksa boşyere alınan raporla nereye kadar?


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 09:35 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 16 Eyl 2007, 21:44
Mesajlar: 390asp-php yazdı:
Yorum yazmak yasak mı ?

arkadaşım boş yere rapor falan aldığımız yok.En az senin kadar düşünebiliyoruz bu işleri de. Eşim stajyer olduğu için ücretsiz izin alamıyor zaten.bilip bilmeden yorum yazma.


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 09:46 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 13 Eyl 2007, 13:23
Mesajlar: 545
Konum: AntalyaMeb PErsonel İzin yönergesinde yazıyor herşey.. Tek hekimden 20 gün alablirsiniz, sonra da heyet raporu gerekli

BEŞİNCİ BÖLÜM

Hastalık İzni

Madde 19- Memurlara, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 105 inci maddesinde belirtilen süreleri geçmemek kaydıyla hastalık raporlarında gösterilen süre kadar hastalık izni verilir.

Hastalık izin süresinin hesabında tedavi kurumlarında yatarak tedavi görülen süreler, hastalık iznine esas hizmet süresinin hesabında ise 11 inci maddede belirteler süreler dikkate alınır.

Yurt İçinde Memuriyet Yeri Dışında Hastalananların Hasta Sevk İşlemleri

Madde 20- Memurlar, memuriyet veya ikamet ettikleri yer dışında hastalanmaları halinde bulundukları il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvurarak hasta yollama kağıdı düzenlenmesini isteyebilirler. Bu durumda il veya ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkilisine, il veya ilçelerinde bulunmasına gerekçe teşkil eden geçici görev veya izin belgesini ibraz etmekle yükümlüdürler.

Hastalığın beyan edildiği tarihte izinli veya geçici görevli olduğunu belgelendiremeyen memurlar için hasta yollama kağıdı düzenlenmez.

Tek Hekim Raporları ve Bu Raporlara Göre Verilecek Hastalık İzni

Madde 21- Memura tek hekim tarafından, bir defada veya göreve başlamadan kısım kısım olmak üzere toplam yirmi güne kadar hastalık raporu verilebilir.

Bu raporlara göre verilen hastalık izni sonunda hastalığın devamı veya başka bir hastalığa yakalanma nedeniyle görevine başlayamayan memurun müteakip muayene ve tedavileri resmî yataklı tedavi kurumlarınca yapılır ve hastalık raporları adı geçen kurumların sağlık kurullarınca düzenlenir.

Ancak, o yerde resmî tedavi kurumu bulunmaması ve hastanın, tıbbî veya ulaşım imkansızlığı nedeniyle resmî yataklı tedavi kurumu bulunan yere gönderilememesi halinde tek hekimler en çok yirmi gün daha ikinci bir rapor verebilirler. Bu raporun geçerli sayılabilmesi için tıbbî nedenlerin hekimce, ulaşım imkansızlığının da mahalli mülki amirlikten alınan bir yazı ile belgelendirilmesi ve kurumun veya il sağlık müdürlüğünün belirleyeceği sağlık kurullarınca da onaylanması gerekir.

Resmî sağlık kurullarınca düzenlenen veya onaylanan raporlara göre verilen hastalık izinleri hariç, tek hekimlerin değişik tarihlerde düzenledikleri hastalık raporlarında gösterdikleri zorunluluk üzerine, kendilerine yıl içinde toplam 40 gün hastalık izni verilen memurların, o yıl içinde 40 günü aşan ilk ve müteakip bütün hastalık raporlarının geçerli sayılabilmesi için bunların kurumun sağlık kurulunca veya il sağlık müdürlüğünün belirleyeceği resmî sağlık kurullarınca onaylanması gerekir.

Yıllık İzin Kullanmakta İken Hastalık Raporu Verilenler

Madde 22- Yıllık izin kullanmakta iken hastalık raporu verilen memur; hastalık izninin bitiş tarihi yıllık izninin bitiş tarihinden sonraki bir tarihe rastlaması halinde hastalık izninin bittiği, hastalık izninin bitiş tarihi kullanmakta olduğu yıllık iznin bitiş tarihinde veya bu tarihten önce sona ermesi halinde ise yıllık izninin bittiği günü izleyen ilk çalışma gününde görevine başlar.

Yıllık iznini kullanmakta iken hastalık raporu verilen memurun hastalık izni nedeniyle kullanamadığı yıllık izin süresi, 10 uncu madde dikkate alınarak 13 üncü maddeye göre kullandırılır.

Acil Durumlarda Düzenlenen Hastalık Raporları

Madde 23- Acil durumlarda düzenlenen hastalık raporları uyarınca hastalık izni verilebilmesi için raporda, yapılan muayene ve tedavinin acil olduğunun belirtilmiş olması şarttır.

Hastalık izni vermeye yetkili amirler, gerekli gördükleri takdirde hastalık raporunun acil bir durum üzerine düzenlenip düzenlenmediğinin doğrulanmasını memuriyet yerindeki sağlık kurumunun sağlık kurulundan, yoksa en yakın resmî sağlık kurumunun sağlık kurulundan isteyebilirler.

Acil bir durum üzerine düzenlendiği belirtilmeyen raporlar ile resmî sağlık kurullarınca hastalığın aciliyet gerektirmediği belirtilen raporları alan memurlar, hastalık izni kullanıyor sayılmakla beraber, en kısa sürede Devlet Memurlarının Tedavi Yardımı ve Cenaze Giderleri Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre muayeneye gönderilir ve haklarında bu muayene sonucuna göre işlem yapılır.

Yurt Dışından Alınan Hastalık Raporlarına Göre Verilecek Hastalık İzni

Madde 24- Sürekli veya geçici görevle ya da bilgi ve görgülerini artırmak, staj yapmak üzere yurt dışına gönderilenler ile yasal izinlerini yurt dışında kullanan memurlara, bu süre içinde hastalanmaları halinde, yurt dışından alacakları hastalık raporlarına göre hastalık izni verilebilmesi için;

a) Tedavi isteğiyle ilk olarak ilgili misyon şefine başvurulmuş olması,

b) Muayene ve tedavinin misyon şefinin sevk edeceği hekim veya sağlık kuruluşunda yaptırılması,

c) Tedavi sonucu alınan rapor veya belgelerin Türkçe veya yabancı dildeki nüshalarının o ülke mevzuatına uygun olduğu belirtilerek ilgili misyon şefi tarafından onaylanması,

şarttır.

Bu hastalık raporlarının yalnızca Türkçe tercümelerinin yabancı dildeki asıllarına uygun olduğunun misyon şefi tarafından onaylanması, raporun o ülke mevzuatına uygun olduğu anlamına gelmez.

Hastalık Raporlarının İbrazı

Madde 25- Hekim veya sağlık kurullarınca hastalıkları nedeniyle dinlenmeleri gerekli görülen memurlardan; memuriyet yerinde olanlar amirlerine, memuriyet yeri dışında olanlar ise kendisiyle ilişki kurulabilecek adres ve telefon numarasını içeren bir dilekçe ile o yerin millî eğitim müdürlüğüne, en geç 2 gün içinde hastalık raporlarını vermekle yükümlüdürler.

Memuriyet yeri dışından alınmış usulüne uygun hastalık raporları, millî eğitim müdürlüğünce teslim alındığı gün içinde gerekli işlem yapılmak üzere personelin görevli olduğu kuruma en hızlı biçimde gönderilir.

Hastalık raporunun gönderildiği veya teslim edildiği amir veya millî eğitim müdürlüğü yetkilisi, raporun usulüne uygun olup olmadığını inceleyerek, usulüne uygun olmadığı anlaşılan rapor sahibine en kısa zamanda görevine başlamasını bir yazı ile bildirir.

Hastalık İzninin Geçirileceği Yer

Madde 26- Hastalık raporunda veya izin belgesinde aksine bir kayıt bulunmadığı takdirde hastalık izinlerinin memuriyet yerinde geçirilmesi zorunludur.

Hastalık İzni Vermekle Yetkili Amirler

Madde 27- Hastalık izni, merkezde 15 inci maddenin (a) bendinde belirtilen amirler, illerde kurum amirinin teklifi üzerine mülki amirler, yurt dışında misyon şefinin onayı ile verilir.

Mülki amirler hastalık izni verme yetkilerini alt kademelere devredebilir.

Hastalık Raporuna İtiraz

Madde 28- Hastalık raporlarına memurun görevli olduğu kurum tarafından itiraz edilebilir. Bu durumda kurumun itiraz yazısı hastalık raporunun onaylı bir örneği ile birlikte;

a) Tek hekim tarafından düzenlenmiş olan hastalık raporları bakımından en yakın resmî sağlık kurumuna,

b) Kurul raporları bakımından ise yine en yakın başka bir resmî sağlık kuruluna,

gönderilir. Bu sağlık kurumu veya kurulunca düzenlenen raporların ilk raporla aynı olması halinde karar kesinleşir. Çelişki halinde hasta, Sağlık Bakanlığının saptayacağı bir hakem hastaneye gönderilir. Bu hastane sağlık kurulunca verilen kararlar kesindir.

Hastalık İzni Verilmeyecek Haller

Madde 29- a) Memurların Hastalık Raporlarını Verecek Hekim ve Resmî Sağlık Kurulları Hakkında Yönetmelik ve Devlet Memurları Tedavi Yardımı ve Cenaze Giderleri Yönetmeliği ile belirlenen usul ve esaslara uyulmaksızın alınan hastalık raporlarına,

b) Resmî sağlık kurullarınca fenne aykırı olduğu belirtilerek onaylanan hastalık raporlarına,
c) Yurt dışından alınan ancak, o ülke mevzuatına uygun olduğu ilgili misyon şefince onaylanmamış olan hastalık raporlarına,

dayanılarak hastalık izni verilmez.

Bu durumda olan memurlara, 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümleri uyarınca görevlerine başlamaları tebliğ edilir. Kendilerine bu şekilde tebligat yapılan memurlardan memuriyet yerinde olanlar ertesi gün, başka yerde olanlar belli yol süresi içinde görevlerine başlamak zorundadır. Bu süre içinde göreve başlamayanlar izinsiz ve özürsüz olarak görevlerini terketmiş sayılarak haklarında, göreve devam etmedikleri süreler dikkate alınarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 94 veya 125 inci maddelerine göre işlem yapılır.


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 09:51 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 21 Şub 2008, 12:02
Mesajlar: 649hocam aile hekimi ne kadar veriyor bilmiyorum ama uzman hekimler 10+10(kontrol yazarak) verebiliyorlar. heyet raporunun süresi yok. başka ilden alabilirsiniz fakat rapor almadan önce izindeyken doğum iznimi şu ilde şu adreste geçireceğim şeklinde okulunuza dilekçe verirseniz işiniz garanti olur. bebeğiniz hayırlı olsun sağlıcakla büyütün.


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 09:56 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 07 Eyl 2010, 09:21
Mesajlar: 682bazı arkadaşlar hemen neden tartışmaya yol açacak şeyler yazıyor anlamıyorum.... ne var yani herkes rapor alabilir..üstelik minicik bebekleri var.. mecbur olmasa almaz heralde... onun annesinden çok kime ihtiyacı var şu anda? norm fazlası öğretmenlerin işi ne??? boşboş oturup para almak mı???norm fazlası öğretmenler, bu gibi durumlarda görevlendiriliyor zaten okullarda...


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 28 Mar 2012, 10:09 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 10 Haz 2010, 20:27
Mesajlar: 301tartışılacak bir durum yok zaten.
en güzeli çalışan annelerin bebeklerinin yanında en az 1 yıl durabilmesi, sevgisini verebebilmesi.
şimdi durum böyle diye de 1 senelik rapor alınamaz değil mi?
alabileceğiniz rapor 10,20 ya da 40 günlük olacak.
bu yüzden en güzeli ücretsiz izin almak diyorum ben.

ha hocamın dediği de ayrı, stajyer diye ücretsiz izin alamıyorsa o da ayrı bir olay.
keşke bütün anneler için durumlar iyileştirilebilse..


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 29 Ağu 2012, 12:41 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 07 Oca 2012, 22:45
Mesajlar: 1008Tek doktor parça parça 40 güne kadar veremiyor muydu arkadaşlar. Ne zaman değişti gene bu yönetmelik.

_________________
"Özgür olmak, sadece birisinin zincirlerini kırması değildir ancak başkalarının özgürlüğünü artırmak ve başkalarının özgürlüğüne saygı duyacak şekilde yaşamaktır." Nelson Mandela


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 29 Ağu 2012, 12:48 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİFKayıt: 23 Eyl 2007, 23:51
Mesajlar: 5726
Konum: Afyonkarahisartek hekim (uzman) 1 kere de 20 gun rapor verebiliyor mu?


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 29 Ağu 2012, 12:50 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİFKayıt: 23 Eyl 2007, 23:51
Mesajlar: 5726
Konum: AfyonkarahisarMadde 21 de yazıyor verilebiliyor sanırım.


Başa Dön
   
 
  Re: Doğum sonrası için rapor
Mesaj 29 Ağu 2012, 12:50 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 18 Ağu 2011, 23:26
Mesajlar: 1262herkes durumları bilmeden yorum yapıyor.kimin ailesi, çocuğu, ilgilenme süresi kimi ilgilendirirki.arkadaş sadece bir soru sormuş biliyorsanız cevap verirsiniz...rapor için en mantıklısı uzman bir doktor (mümkünse doğum yapılan hastane ya da doktor) ya da heyet rapor en garantilisi...


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri