Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Acil Servis Muayene Ücreti?
Mesaj 07 Nis 2011, 18:53 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar 2 gündür çok halsizdim. Dün gece Devlet Hastahanesine Acil Servis'e gittim. Hastahanede bir antibiyotik iğne yedim. 3 tane de ilaç yazdı.

İlaçları ev sahibim eczacı olduğu için ona aldırdım. İlaçlarım az önce geldi. 5 tl muayene ücreti yazıyor poşetten çıkan kağıtta. 3,5 lira da ilaçlar tutmuş. Yani toplam 8,5 lira.

Oysa geçen ay ayağımda çıkan ufak bir mantar için yine devlet hastahanesine gitmiştim. normal muayene ücreti (acil değil) 2 lira alınmıştı benden eczane.

Merak ettiğim Acil Servisten muayene ücreti alınıyor mu? Alınsa bile bu 5 TL'mi? Yoksa yapılan iğne için filan da mı para alındı?

İnternetten araştırdığım kadarıyla acil servis muayene ücreti almıyor. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Eczaneler kafasına göre mi takılıyor?

Başa Dön

Re: Acil Servis Muayene Ücreti?
Mesaj 07 Nis 2011, 19:01 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam acilden hiçbir şekilde muayene, iğne, serum röntgen vs. den asla para alınmaz. Belki daha önceden muayene olmuş ve ilaç almamışsanız eski borcunuz olabilir. Bende de olmuştu öyle. Bir keklemeye çalışan eczacılar varki onları da Allah'a havale ediyorum :verymad: . Eşim dolayısıyle bu sıralar çok fazla haşır neşir oldum Hastane-Eczane ikilisiyle. Oradan biliyorum. Bazı eczacıları uyarmak gerekiyor acile gittim diye.

Başa Dön

Mesaj 07 Nis 2011, 19:10 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Aslında ödediğimiz borçlar için belgelerin sorulmadan verilmesi lazım sonradan baya borç çıkıyor...

Başa Dön

Mesaj 07 Nis 2011, 19:12 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Sanırım bu eski muayene ücreti imiş. Ama eski muayene ücretini ben ödedimki. Hatta ilaçlarımı dahi almıştım. O zaman muayene ücretim de alınmıştı. Yoksa bu eczaneler alınan muayene ücretini sisteme girmeyi mi unutuyor. :shock:

Başa Dön

Mesaj 07 Nis 2011, 19:18 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam vardır bi (afedersin ama) yamukluk. Belki de kekliyorlar. Bana da 13 tl lik fatura yamışlarıd. İtiraz ettim 5 TL ye düştü. Madem eski muayene ücreti neden 8 lira düşüyorsun. 5 lira düş değil mi.

Başa Dön

Mesaj 07 Nis 2011, 19:23 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

mirayabravci yazdı:
Sanırım bu eski muayene ücreti imiş. Ama eski muayene ücretini ben ödedimki. Hatta ilaçlarımı dahi almıştım. O zaman muayene ücretim de alınmıştı. Yoksa bu eczaneler alınan muayene ücretini sisteme girmeyi mi unutuyor. :shock:

Sisteme girip girmediğini bilemiyoruz ve hakda iddia edemiyoruz ama belgemiz olursa itirazda elimizde belge oldumu sorun kalmaz gibi geliyor bana.

Başa Dön

Mesaj 07 Nis 2011, 19:39 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kruvazör yazdı:

Sisteme girip girmediğini bilemiyoruz ve hakda iddia edemiyoruz ama belgemiz olursa itirazda elimizde belge oldumu sorun kalmaz gibi geliyor bana.

Hocam özellikle küçük şehirlerde her Eczacıya da soramayabiliyorsun bazen. Güvenmiş taklidi yapıyorsun malesef. Malum yüzyüze bakıyorsun.

Başa Dön

Mesaj 07 Nis 2011, 20:03 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Miraycım öncelikle geçmiş olsun. Allah sağlık sistemini bu hale getirenlerin sonunu bizden beter eder inşallah hem sigorta primi kesiliyo hem muayeneden para kesiliyo o zaman kesmeyin prim paramızla muayene olalım yada özel sağlık sigortası yaptıralım :verymad:

Başa Dön

Mesaj 08 Nis 2011, 00:31 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

onurbulut yazdı:
Miraycım öncelikle geçmiş olsun. Allah sağlık sistemini bu hale getirenlerin sonunu bizden beter eder inşallah hem sigorta primi kesiliyo hem muayeneden para kesiliyo o zaman kesmeyin prim paramızla muayene olalım yada özel sağlık sigortası yaptıralım :verymad:

Dostum sağlık sisteminin nesi var anlayamadım. Genelde yapılan uygulamalar halk yararına oldu bu bakanlıkta. Keşke bizim bakanlık da örnek alabilseydi.

Başa Dön

Mesaj 08 Nis 2011, 00:44 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Ben pek almıyorum veya alınıyor mu bilmiyorum verdiğimiz paraya "fiş" falan alabiliyor muyuz? istesek ayıp mı olur, istenir mi :oops:

Bazen 5, bazen 8 tl alınıyor ve bende neye göre alındığını anlamış değilim...

Yükselmek için kanat yetmez, Uçmayı bilmek gerek!

Başa Dön

Mesaj 08 Nis 2011, 08:07 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

muayene payı sisteme geç yansıtabiliyor ama siz tedbir amaçlı her ilaç aldığınızda medula çıktısını isteyin. muayene payını alıp sisteme işlemeyen eczacılar olabilir (sehven de tabi).

Başa Dön

Mesaj 08 Nis 2011, 08:32 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam bu konuda bilgi sahibi sayılırım kardeşimin eczanesi var orada işler sıkışık olduğunda bende medula dan giriş yapıyorum ara ara
hocam oncelikler arkdaşlarında dediği gibi acil hizmeti kesinlikle ücretsiz
bu geçmişe dönük bir borçtur.
sizin hastaneye giriş çıkış yaptırmanız 5 tl eczaneden ilaç da alırsanız 8 tl
hastaneye gittiniz ama ilaç almadı iseniz bu bir sonraki ilaç aldığınızda medula tarafından reçetenize yansıtılmakta
yada daha once gittiğiniz eczane sisteme reçetenizi girmemiş olabilir (ilaçlar ın parası sizden aldıkları muayen parasını karşılırsa bazen üçkağıt yapmaktalar )
geçmiş olsun

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri