Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 70 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  öğrenim özrü...
Mesaj 06 May 2010, 21:16 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

arkadaşlar yüksek lisans yaptığımz yere öğrenim özründen gidebilme gibi bi ihtimalimiz var mı?

Başa Dön

Re: öğrenim özrü...
Mesaj 06 May 2010, 21:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

kimse bilmiyo mu

Başa Dön

Mesaj 06 May 2010, 21:44 
Yeni Üye
Yeni Üye

tabiki var hocam.
Öğrenim durumu özrü
MADDE 38
(2) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden lisansüstü öğrenim hakkı kazananların lisansüstü öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumunun bulunduğu ildeki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atanmayı kabul etmeleri durumunda bunlardan zorunlu çalışma yükümlülüklerini tamamlamış olma şartı aranmaz. Bunların yer değiştirme istekleri atanmak istedikleri yerlerdeki alanlarındaki norm kadro açığı ölçüsünde ağustos ayı içinde değerlendirilir.

Başa Dön

Mesaj 06 May 2010, 22:14 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

agokmen yazdı:
tabiki var hocam.
Öğrenim durumu özrü
MADDE 38
(2) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden lisansüstü öğrenim hakkı kazananların lisansüstü öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumunun bulunduğu ildeki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atanmayı kabul etmeleri durumunda bunlardan zorunlu çalışma yükümlülüklerini tamamlamış olma şartı aranmaz. Bunların yer değiştirme istekleri atanmak istedikleri yerlerdeki alanlarındaki norm kadro açığı ölçüsünde ağustos ayı içinde değerlendirilir.

inşallah hocam. Peki tuhaf olmazsa bir sorum olacak. Öğrenim bitince, mezun olununca bir önceki görev yerine geri dönülüyor mu?

Başa Dön

Mesaj 06 May 2010, 22:51 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Ben de şunu merak ediyorum, üniversiteler genelde eylül veya ocak dönemimde yüksek lisans öğrencisi alıyor ama ağustos ayı içinde değerlendirilecekse bu durumda en geç bir önceki dönem mi başvurmak gerekiyor?Diyelim ki bu ağustosta öğrenim özründen tayin işleminin gerçekleşmesi için 2010 ocak döneminde mi y. lisansa başlamak gerekiyordu?Bu olayı anlamak mümkün olsa bile bizzat gidip gelebilme ihtimalinin çok zor olduğu bir durumda ne olacak?Sonuçta derslere gitmem neredeyse imkansız olacak?

Başa Dön

Mesaj 07 May 2010, 08:06 
Yeni Üye
Yeni Üye

hocam öğrenim bitince zorunlu hizmet yükümlülüğünüz afla kalkmışsa zaten istediğiniz yere tayin istersiniz. Yükümlülüğünüz kalkmadıysa yüksek lisans yaptığınız ilin D ve E bölgelerine gideceğinizden orada tamamlar sonra da atama isteriniz.Benim yorumlayabildiğim bu ama inş.lisansüstü eğitim yapanlara zorluk çıkarmazlar. zaten 1 kademeden başka hiçbir getirisi yok bari en azından yüksek lisans yapan öğretmene tayin kolaylığı olsun. Bilenler bilir ki; Yüksek lisansı kazanmak da okumak da emek ister...

Başa Dön

Mesaj 07 May 2010, 08:17 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

agokmen yazdı:
hocam öğrenim bitince zorunlu hizmet yükümlülüğünüz afla kalkmışsa zaten istediğiniz yere tayin istersiniz. Yükümlülüğünüz kalkmadıysa yüksek lisans yaptığınız ilin D ve E bölgelerine gideceğinizden orada tamamlar sonra da atama isteriniz.Benim yorumlayabildiğim bu ama inş.lisansüstü eğitim yapanlara zorluk çıkarmazlar. zaten 1 kademeden başka hiçbir getirisi yok bari en azından yüksek lisans yapan öğretmene tayin kolaylığı olsun. Bilenler bilir ki; Yüksek lisansı kazanmak da okumak da emek ister...

Peki Hıcam tayin istemezsem yüksek lisansımı yaptığım yerde devam edebilir miyim öğretmenliğe?

Başa Dön

Mesaj 07 May 2010, 08:38 
Site Gezgini
Site Gezgini

Ben de yüksek lisans yapıyorum ancak geçen yıl 1 yıl süreyle kaydımı dondurdum. bu yıl tez aşamasındayım devam ediyorum acaba özür durumundan tayin isteyebilir miyim. Bu öğrenim durumu maddesini tam anlayamadım.
"(3) Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde yüksek lisans öğrenimi hakkı kazananların, özel öğrenci statüsünde lisansüstü eğitim derslerine devam etmekte olanlar ve kayıtlarını bir yıl süreyle dondurmuş olanlar ile lisans düzeyinde bir yükseköğrenim programına kayıt hakkı kazanan öğretmenlerin yer değiştirme istekleri değerlendirmeye alınmaz."

Başa Dön

Mesaj 07 May 2010, 08:59 
Site Gezgini
Site Gezgini

C. ÖĞRENİM DURUMU ÖZRÜ

1.Kimler Başvurabilecek
Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış veya bu yükümlülükten muaf olan
öğretmenler;
1.1. Talim ve Terbiye Kurulunun 119 sayılı kararı eki çizelgede belirtilen
a- Tüm öğretmen olarak atanılacak alanlarda,
b- Aylık karşılığı okutacakları derslerde,
1.2.Eğitim bilimlerinde, yurt içindeki yükseköğretim kurumlarında bilimsel hazırlık,
yabancı dil hazırlık ve tez dönemi dâhil (tezli/tezsiz) yüksek lisans veya doktora
eğitimine devam etmeleri hâlinde
öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumlarının bulunduğu yere (Büyükşehir
kapsamındaki ilçeler arasındakiler hariç) atanmak üzere yer değişikliği isteğinde
bulunabileceklerdir.

2. Öğrenim Özründen Kimler Başvuramaz
1- Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsüne (TODAİE),
2- Ortaöğretime alan öğretmeni yetiştirmeye yönelik Orta Öğretim Alan Öğretmenliği
Tezsiz Yüksek Lisans programına (Pedagojik Formasyona yönelik),
3- Özel öğrenci statüsünde lisansüstü eğitim derslerine
devam etmekte olan,
4- Kayıtlarını dondurmuş olan,
5- Lisans düzeyinde bir yükseköğrenim programına kayıt hakkı kazanan,
6- Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamamış
öğretmenlerin yer değiştirme istekleri değerlendirmeye alınmaz.

Başa Dön

Mesaj 07 May 2010, 09:08 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Eski yönetmelikteki saçmalığı düzeltmişler ama biz 3 yıl bu saçmalığı çektik maalesef, harcadığımız milyarları kim verecek bize, harcadığımız zamanı kim telafi edecek...

Başa Dön

Mesaj 07 May 2010, 09:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

firdevs yazdı:
Ben de yüksek lisans yapıyorum ancak geçen yıl 1 yıl süreyle kaydımı dondurdum. bu yıl tez aşamasındayım devam ediyorum acaba özür durumundan tayin isteyebilir miyim. Bu öğrenim durumu maddesini tam anlayamadım.
"(3) Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde yüksek lisans öğrenimi hakkı kazananların, özel öğrenci statüsünde lisansüstü eğitim derslerine devam etmekte olanlar ve kayıtlarını bir yıl süreyle dondurmuş olanlar ile lisans düzeyinde bir yükseköğrenim programına kayıt hakkı kazanan öğretmenlerin yer değiştirme istekleri değerlendirmeye alınmaz."

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde yüksek lisans yapanlar
Özel üniversitede yüksek lisans yapanlar
Önümüzdeki sene için kayıtlarını dondurmuş olanlar
başka bölüm okuyanların(yükseklisans değil lisans) yer değiştirme isteğinde bulunamayacağı anlamı çıkıyor...

Başa Dön

Mesaj 07 May 2010, 10:18 
Site Gezgini
Site Gezgini

Ben geçen sene dondurdum süresi bitti. şimdi normal kaydım devam ediyor bu tayin istememe engel teşkil etmiyor o zaman doğru alnladıysam

Başa Dön

Mesaj 07 May 2010, 12:58 
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar yüksek lisans yaptığımız üniversiteden "kayıtlı ve halen devam etmekte"ibaresi taşıyan bir öğrenim belgesi alabiliyorsak inş.ağustosta öğrenim özrüyle gidebiliyoruz diye düşünüyorum

Başa Dön

Mesaj 08 May 2010, 11:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Öğrenim özrünü sormak için cuma bakanlığı aradım. Size af çıktı tabiki siz de başvurabilirsiniz dediler. Sonunda şu mecburi hizmeti yapmadık diye tayinimizin öğrenim yaptığımız yere çıkmaması rezilliğinden kurtulduk arkadaşlar. Öğretmenin eğitimine resmen köstek vuruluyordu. Gerçi yeni çıkan yönetmelikte hala mecburi hizmet şartı var. Neden böyle bir şart koyuyorlar anlamıyorum, zaten genel olarak mezun olunca yüksek lisansa girebiliyor insan bilgileri tazeyken, ve ilk atamada da bir yerlere gitmek zorunda kalıyoruz.

Başa Dön

Mesaj 08 May 2010, 11:43 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

@lperen yazdı:
Eski yönetmelikteki saçmalığı düzeltmişler ama biz 3 yıl bu saçmalığı çektik maalesef, harcadığımız milyarları kim verecek bize, harcadığımız zamanı kim telafi edecek...

bilogt55 yazdı:
Öğrenim özrünü sormak için cuma bakanlığı aradım. Size af çıktı tabiki siz de başvurabilirsiniz dediler. Sonunda şu mecburi hizmeti yapmadık diye tayinimizin öğrenim yaptığımız yere çıkmaması rezilliğinden kurtulduk arkadaşlar. Öğretmenin eğitimine resmen köstek vuruluyordu. Gerçi yeni çıkan yönetmelikte hala mecburi hizmet şartı var. Neden böyle bir şart koyuyorlar anlamıyorum, zaten genel olarak mezun olunca yüksek lisansa girebiliyor insan bilgileri tazeyken, ve ilk atamada da bir yerlere gitmek zorunda kalıyoruz.

Hocam zorunlu hizmet tamamen kalkmasın, millet tayin için YL'ye başlamasın tabii ki ama bunlar zorunlu bölgeleri de yasaklamışlardı, asıl saçmalık orada, 3-5 yıl mecburen çakılı kalıyorsun yerinde, bu resmen zulümdü. Ama yapacaklarını yaptılar. Zaten böyle bir durumda eğitim özrü tayini neredeyse imkansızlaşmıştı. Ya üniversite bittikten 3-5 yıl sonra zorunlu hizmetini de tamamlayıp öyle başvuracaksın, ya da çakılı kalacaksın... Neyse şimdikilere hayırlı olur inşaallah, çekmeyen bilmez...

Benim durum aynen üstte yazdığım gibi...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 70 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri