Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: İl dışı evli çiftlerin tercih fantazileri yüzünden mağdurlar
Mesaj 25 Haz 2011, 23:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Eşler ayrı ayrı tercih yapıyor
Ama
daha sonra eynı yerde birleşiyor.
Neden başkaları mağdur olsun.Tek dilekçe olsun İki tane evrak-İki katı tercih-boş yerlerin geçici doldurulması(eşinin yanına ikince kez tayin isteme olayı)-Öğrenci mağduriyeti.
Kısa yol varken uzun ve zor olana ne gerek var?

|☾✫|

Başa Dön

Mesaj 26 Haz 2011, 00:01 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

oguzhanc hocam haklı bence... kontenjanlar boşuna gitti.. özellikle batıdaki illlerde...

Başa Dön

Mesaj 26 Haz 2011, 23:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

oguzhanc yazdı:
amaç sende yaz bende yazayım hangisi güzel olursa oraya gideriz eh buraya kadar anladım da nasıl oluyoda amcam anyayı teyzem konyayı istiyor yazın aksarayı ortaya karışık yapalım çok masum değiller arkadaşlar tamamen art niyet şimdi kimse kendini savunmasın her çift 1 mağduriyet az bir rakam değil 720.000 öğretmeni hesaba katınca bu bi nevi son 3 yılda 1 sözleşmeli atanıyo 6 ay sona kadrolu açıklama 2 öğretmen aldık lakin alınan tek :)
burda da 2 eş 2 tain sonrada 1 i diğerinin yanına gidiyor tain sayısı 3 lakin yer değiştirme 2 1 kişi il dışı yapamıyor buda alenen haksızlık
bekara avrat boşamaya gelince
bekarların, eşi çalışmayanların
eşi ssk bağkur vs olanların
a) erkekse başı kelmi
b) bayansa bahtı mı bağlı

evli eşide öğretmen olanların
a) babaları muhtarmı
b) kadir gecesimi doğdular

eskiden ağlıyorlardı bir araya gelemiyoruz diye şimdilerdede birilerinin hakkını gasp etmek için alakası bollama şehir yazıyorlar e pes yani

Birincisi, ben kendimi savunmadım (bulunduğum yere eş durumundan geldiğim için zaten tayin isteyemedim af çıkmasına rağmen, şimdi eşime çıktı yine eş durumundan gideceğim Ağustosta), babam muhtar değil, Kadir Gecesi de doğmadım.

Yok fantezi, yok eskiden ağlıyorlardı gibi laflar gerçekten hiç yakışmıyor, size tayin çıkmadıysa üzülürüm ki Allah (c.c) herkese istediği yerde çalışmayı nasip etsin. Ama bu siteminiz öğretmenlere olmamalı MEB e olmalı neden hala sorunun asıl kaynağını suçlamak yerine o sorun içinde zorla ikisine birden tercih yaptırılanlara kızıyorsunuz anlayamıyorum.

Şöyle bir öneride bulunsanız herkes hak verir size: Meb bu durumda eşlerden iptal ettirilenin yerine tekrar sıra çalıştırır ve o okulu isteyen bir sonraki aday (hak eden) o okula atanır. Bu en adil çözümdür. Oğuzhanpc ye hak veren arkadaşlara da soruyorum sizce de en iyisi bu değil mi? Ama hala da öğretmenleri suçlarsanız Meb e bir laf dokunduramayan aciz bir feryat olarak kalır sizinkisi...Ve pek delikanlıca olmaz.

Sözleşmeliler kadroya geçirilir, tayin isteyecek olan bir kısım kadrolu öğretmenlerimiz isyan eder şimdi onlar da tayin isteyecek diye (sanki onlar insan değil),
Eşler çok sıkıntı yaşadıkları yerlerden kurtulmak için hiç bilmedikleri yerleri yazarlar iki eşe de ayrı okulların çıkması daha önce de açıkladığım gibi gayet normal, fantezi yapıyorlar diye hakarete maruz kalırlar. Tekrar açıklıyorum:Erkeğin 100 puanı bayanın 99 puanı olsun her ikisi de tercih yaptığına göre (bakanlık yapmak zorundasınız diyor) aynı okulları aynı sırayla yazsalar dahi diyelim erkek 8. tercihine Trabzona kadın da 12. tercihine Adanaya gayet normal bir şekilde atanabilir. Bunu anlamamak için bir sorununuz olduğunu sanmıyorum.

Hayatı iki kişi yaşıyorken, zorluklara iki kişi göğüs geriyorken, neden sıkıntıdan kurtulmak için ellerinde olan şansı sadece birisinin kullanmasını istiyorsunuz ki? Hele bir de sürünsün demek bana göre ne öğretmenliğe ne de yetişkin bir insana yakışmaz. Yani MEBin hatası-eksiği yüzünden siz tayin olmadınız diye evli olan çiftlere bu şekilde sözler sarf etmemeniz gerekir. Ayıptır.

Bu yanlışın belki farkında değildir belki de bilerek yapıyordur MEB ama yanlış kişileri suçlamak yerine bu soruna çözüm bulmak için çaba sarf etseniz (Abbas GÜÇLÜ'ye email atmak gibi) daha mantıklı ve gerekli olur. Aksi halde burada söyleyeceğiniz her bir söz lüzumsuzdur, saygısızlıktır hatta hakarettir.

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2011, 20:09 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

silindi..

En son rustuarslan tarafından 01 Tem 2011, 01:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2011, 20:12 
Aktif Üye
Aktif Üye

millet tercih yaparken size mi soracak

Başa Dön

Mesaj 30 Haz 2011, 13:07 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Sayı:B.08.0PGM.0.09.01.01/42424 24.06.2011
Konu: 2011 Yılı Öğretmenlerin Yer Değiştirmeleri

(Kararnamelerle Birlikte Tüm Valiliklere,İl İlçe MEMlerine)

3.Madde: Her ikisi de Öğretmen olan eşlerden aynı illeri tercih etmelerine rağmen aynı ilin farklı yerleşim yerlerine atanan öğretmenler ise göreve başladıktan sonra eşlerden birisi eşinin bulunduğu yerleşim yerine eş özründen yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri