Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Otomobiden Anlayanlar bir bakabilirmi
Mesaj 20 Ara 2016, 12:33 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar Benden 2005 model ford fusion var daha öncede sitede satılık ilanımı paylaşmıştım aracı alırken Giresun ford serviste ekspertiz yaptırarak aldım. araçta bagajda ve sağ çamurluk ta ufak lokal boya olduğunu söylemişlerdi. güvenerek aldım. aracım satışta Ankara dan bir alıcı geldi Tirebolu bosch car servise ekspertiz yaptırdık araçta 5 parça boya çıktı şimdi ben boyatmadığıma göre nasıl oluyor bu iş daha önce başınıza böyle bir şey geldi mi? doğal olarak gelen arkadaş ile anlaşamadık. adama mahcup olduğum gibi ford servisin beni kandırdığını düşünerek sinirlendim.

Başa Dön

Re: Otomobiden Anlayanlar bir bakabilirmi
Mesaj 20 Ara 2016, 12:37 
Süper Üye
Süper Üye

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-m ... uctClicked

yukarıdaki cihazdan alıp birde sen kontrol et bakalım.

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2016, 13:02 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

exper raporun elındeyken ilk 24 saatte ıtıraz hakkın vardı ama gesmıs bı kere .
gelelım dıger konuya
aracı expere goturdugunuzde bakan kişi ıslak mı baktı araç tozlu muydu
fordlarda bu sıfır araclarda bıle olabılıyor basımıza geldı sıfır fıestayı satarken kaportada boya cıktı dedı makına
servıse gıttık kavga ettık olay su fabrıkanın boyası kaportada her yere ayrı degıl ama bazı parcalarda makınanın yuksek gosterebılecegı sekılde okumakta
aracınıza es deger hatasız boyasız bır arac bulun aynı herıflere goturun o araca baktırın dedıgıme gelırsınız.
hem o gıttıgınız fırmanın makınası ne kadar guvenılır.herhangı bır galerıye gıdın bır tane araca musterı olmus gıbı yapın bu aracı verecegım deyın boyalarına onlar bakarlar takas yapcak gıbı.bakalım galerıcılerde aynı seyı dıyeceklermı.
opel zafırada aynı seyı yasadık makınanın boyalı deyıp exper raporunu verdıgı bır arabada sağlam bir usta kalıbımı basarım boya yok dedı.
fiestamı satarken 1.5 parca boyaya aouto kıng 5 parca boya buldu hadi lan dedim.baska bir yere goturduk dedıgımın harıcınde bırsey cıkmadı adamın gonlu razı oldu aldı gıttı.yaptırdıgınız yere dıkkat edın

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2016, 13:25 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

pek farklı yere gitme şansım yok şuan dediğiniz gibi cihazda problem olabilir. neyse yapacak bir şey yok bu aletin satıldığını bilmiyordum 100 lirada ona vermek istemiyorum olmadı aracımı satmayacağım. sabah 100lira exper ücreti verdim zaten

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2016, 13:26 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

vakit ayırıp ta bilgilendirdiğiniz için sağ olun

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2016, 13:37 
Aktif Üye
Aktif Üye

arkadaşım başka yerede göster, nerde boya var öğren ama 5 parça boya varsa bu saatten sonra birşey yapamazsın. alırken boya makinesiyle kendin bakman gerekiyordu yada teyit ettirmek için 2 yere baktıracaktın.

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2016, 14:11 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam geçmiş olsun. Ford servisi eksper raporu vermemiş miydi o zaman?
Hayırlısı allahtan çok da kafanıza takmayın. Etrafınızda düzgün bir kaportacı varsa ona götürüp sorun üç beş liraya bakarlar zaten.

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2016, 14:20 
Süper Üye
Süper Üye

Hocam bu boya makineleri hatalı sonuç çıkarabiliyor en iyisi sanayide bir boyacıya göstermeniz onlar daha iyi anlar en azından gerçekten boya olup olmadığını öğrenirsiniz

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2016, 14:40 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

ford ekspertiz raporu vermiyormuş

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2016, 15:50 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam ford'un yetkili servisi expertiz yapmaz.Siz özel ford servisine götürmüşsünüz sanırım.Expertiz konusunda çok güvenilir önerilen bir yere götürseydiniz keşke ama yapacak bişey yok artık.İsterseniz teyit etmek için iyi bir yerde expertiz yaptırın sonuca göre fiyatı aşağı çekersiniz çekmezsiniz.Olumsuz düşünmeyin.Bazılarımızın başına bir araç kazası geliyor.Bu sefer araca çok daha fazlasını ödediğimiz de oluyor.Ben ilk araçta kaza yaptım mesela 4 5 bin lira ödeyerek yaptırdım.

“O hâlde, emrolunduğun gibi dosdoğru ol!...” (Hûd, 112)

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2016, 15:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

sifir araclarda bile gercekten boya olabiliyor, saga sola surtuyor, yuklerken dusuruyor sonra sifir gibi satiyor bayiler. yani alirken ford servisi yalan soylemiste olabilir, son testi yapan adamlarin cihazi yanlis sonuc vermiste olabilir... gecmis olsun.

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2016, 08:35 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

iambilisimci yazdı:
Hocam ford'un yetkili servisi expertiz yapmaz.Siz özel ford servisine götürmüşsünüz sanırım.Expertiz konusunda çok güvenilir önerilen bir yere götürseydiniz keşke ama yapacak bişey yok artık.İsterseniz teyit etmek için iyi bir yerde expertiz yaptırın sonuca göre fiyatı aşağı çekersiniz çekmezsiniz.Olumsuz düşünmeyin.Bazılarımızın başına bir araç kazası geliyor.Bu sefer araca çok daha fazlasını ödediğimiz de oluyor.Ben ilk araçta kaza yaptım mesela 4 5 bin lira ödeyerek yaptırdım.

hocam Giresun ustalar ford yetkili servis 100 lirda para verdim gerçek servis bu fiyata yapmaz fln diyorlar fordun kendi sitesinden de bakıyorum burası yetkili servis olarak çıkıyor.

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2016, 08:40 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Hocam servis ekspertiz yapmaz yapsada 100 liraya yapmaz en az 250 300 alıyorlar denenmiştir.servis exper yapsa bile sana resmi evrak vermezler.bazen bayiler şunu yapabiliyor.sifir araca ikinci el araba vereceksin ypiyorlar

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2016, 08:58 
Site Gezgini
Site Gezgini

Ford servislerinin yaptığını açıklayayım hocam;
Expertiz yaparız ama, herhangi bir yazılı rapor vermeyiz, ödediğiniz ücret karşılığı fatura da vermeyiz. Yani bunu el altından ve hiçbir kayıt olmadan yapıyoruz daha sonra bize herhangi hak iddia edemezsiniz diyorlar. Dolayısıyla hiç bir markanın servisinde 250-300 liradan aşağı expertiz yaptıramazken, ford da her servis kendi belirlediği fiyat üzerinden yapıyor.

Şimdi sizin olaya gelecek olursak hocam; aynı iş benimde başıma geldi. Abimin 0 aldığı focusu ben ondan aldım. aracın 1 parça boyası var ki biz yaptırdık zaten, satılığa çıkardık alıcı geldi burdaki ford servisi arabada 5 parça boya çıkardı nerdeyse kavgaya tutuştuk ordaki adamlarla. Sonradan öğrendim ki ford otomobillerde boya kalınlığı sabit değil biraz yüksek değerler çıkabiliyor yani makineyle bakan yüksek çıkan her yeri boyalı diyor. Adam gibi bir boya ustası orjinal mi sonradan mı boyandığını anlayabilir....

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2016, 09:43 
Site Gezgini
Site Gezgini

mahkeme ye ver hocam, sonuçta eline imzalı rapor vermişler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 60 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri