Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Nasıl Bişi Bu Mitsubishi ( Mitsubishi Kullananlar )
Mesaj 09 Ağu 2012, 22:38 
Aktif Üye
Aktif Üye

Bir arkadaşımla tanıdıktan Mitsubishi Lancer 2004 model araba almayı düşünüyoruz. Bu araç sizce nasıldır? Kullanan arkadaşlar yorum yapabilirlerse çok sevinirim.

Başa Dön

Re: Nasıl Bişi Bu Mitsubishi ( Mitsubishi Kullananlar )
Mesaj 10 Ağu 2012, 04:55 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

İyi arabadırda ....2004ü nasıldır bilmiyorum şahsen.

Başa Dön

Mesaj 10 Ağu 2012, 06:08 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

bir arkadaşımda 2006 modeli var. alalı bir yıl oldu. bir kez periyodik bakım yaptırdı ve hala tıkır tıkır biniyo.. çok sağlam araba.. aracı bir hafta aralıksız kullandım. motor ömrü, konfor, sağlamlık konusunda müthiş. ekonomi konusunda çok ekonomik değil otomatik vitesleri ama otomatikte triptronik özelliği varsa kullanıma göre ekonomik değerler yakalayabiliyorsunuz. düz vitesler nasıl bilmiyorum.. bakımlıysa araç alın derim.

Başa Dön

Mesaj 10 Ağu 2012, 09:45 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Türkiye'de tutmayan alıcı kitlesi sadece bayisi bulunan coğrafya ile sınırlı kalan aslında güzel araçlar. uzun yıllar binilmek üzere alınacak türde araçlardan kısa süreli alınmaz 2elde alıcı kitle az olduğundan zor ve zarar ederek satarsın.
saygılar

Başa Dön

Mesaj 10 Ağu 2012, 10:47 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Sonuçta 8 yaşında bir araba,parça fiyatları çok pahalı olur.Ayrıca kaskocu arkadaşım söylemişti,kaskosu en pahalı arabalardan biridir.Bence alma.

Sakarya Teknik Eğitim Fakültesi 2004 II. Öğretim

Başa Dön

Mesaj 10 Ağu 2012, 16:49 
Süper Üye
Süper Üye

ben de Mitsubishi COLT kullanıcısı olarak aracımı biraz öveceğim ama kendi sınıfın da ki pek çok araçtan her anlamda fersah fersah önde bi araba..motor ömrü 400-500 k larda..periyodik bakımı 15 bin km. de birdir ve yaklaşık 250- 300 civarı tutar...motor teknolojisi olarak da üstün araçlardır...misal 2006 model aracım 1.3 motorla 95 beygiy güç 125 nm tork üretebilmektedir..ülkemiz de çok tutulan bol satılan polo-clio-corsa-punto 4 lüsünün 1.4 leri bu kadar performanslı değildir...olanı da çok yakar..ama 1.3 motor araç ş.için de 6,5 - 7 litre yakarke ş.dışı 5-5.5 litreyle yetiniyor..eğer bulunduğunuz il de yetkili servisi varsa hiç çekinmeden alabilirsiniz MITSUBISHI yi..sonra teşekkür edersiniz..
bu arada hayalimde ki - güncel LANCER
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 716/detay/

zaten hiç düşünmeden alınası çok yakışıklı bir araçtır...))

Başa Dön

Mesaj 10 Ağu 2012, 20:17 
Aktif Üye
Aktif Üye

1986 mitsubishi lancer kulladık.elektrikli ayna ve camları vardı.satılığa çıkardığımızda çok arayan olmuştu.o dönemde gazete ilanıyla sattık..

Başa Dön

Mesaj 23 Ağu 2012, 03:59 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Yeni 1 ay önce 2004 Mitsubishi Carisma aldım.
Bayram tatili nedeniyle Ankara'ya gittim. Bu arada 2 aracı test etme imkanım oldu.Aslında birini daha önce yazmıştım foruma..(AURİS)..

aşağıda yazanları denemeyiniz.Uzun yıllar otoban tecrübeniz dahi olsa...

TEST 1 --- Mitsubishi Carisma 1.6-LPG

Ankara yolunda hem düşük hem yüksek hızlarda test ettim.160 km hızla yorulmadan rahat kullanabiliyorsunuz. Çoğu arabanın 100 km hızda size hissettridiği duyguyu 140 km hızda alıyorsunuz. Bu demektir 140 ile devamlı gitseniz arka koltuktakilerde bundan rahatsız olmaz. Motor sesi 150 den sonra biraz artıyor bu rahatsız edebilir, ondan öncesinde yok denecek kadar az. Yol sesi 140 dan sonra başlıyor. Rahatsız edici. Demekki bu arabada konforlu yolculuk 140 ile oluyor. Viraj hakimiyeti çok hoşuma gitmedi, ama yeterli seviyede. Biraz daha ağır olmalıydı veya yüksek sürat için VSA gibi bir sistem olsa fena olmazdı. En son 210 u test ettim,yol aşağı meyilliydi, bu hızla giderken geçtiğim Passat 2.0 aracın beni tekrar 220 ile geçmesi işin garip tarafıydı. Ama fazla uzun sürdürmedi bende tabi ki yavaşladım. Bu süratte hissettiğim Allah vere önüme birşey çıkmasın olmuştu.Demek ki frenler süper değil. Birazda yoldan kaynaklı.. 2 şeritli hafif virajlı ankara yolu.

Vesselam carisma f/p oranına bakarsanız bence kaçırılmayacak bir araba. Düşünsenize 17 lialık mitsubishi ile, 25 liralık hyundai lere otobanda oyuncak gibi davranıyorsunuz.

TEST 2 ---- AURİS 1.6 LPG (VALVEMATİC)

Ankara çevre yolu 4 şeritli otobanda binme fırsatım oldu. 2009 Auris.. Daha önce zaten denemiştim ancak bu kez carismadan sonra hisstiklerim farklı oldu. Bu arada Abimde 2008 Toyota Corolla 1.4 dizel ile arkamdan geliyordu. Neyse bir ara abim yokuşta hızlandı kısaca dalga geçti. Bende hızlandım felan derken, olan oldu test başladı.

200 km hıza kadar motor sesi ve yol sesi yok. Bu arada bu hızda klima açıktı ve araçta 4 kişi vardı. Zorlanma 190 dan sonra oldu biraz. Direksiyon hakimiyeti gerçekten iyi. Daha önce brodway den sonra biniyordum farkı anlayamıyordum. Ama şuan rahatlıkla diyebilirim yol tutuş harika. Viraj lar fena değil. Carisma daki 140 ile yaşadığım konforu 160 ile yaşadım. 195 km hızla giderken Audi ci terbiyesiz bir amcamın önüme çıkması nedeniyle çok kısa sürede 120 km hıza indim. Bu yönden EBD ve ABS ikilisi süper çalışıyor. Otobanda hazır basmışken deneyim dedim, kendi motor seçeneğinde zorlayabilen olmadı. 1.6 motor seçeneğinde turbo motorlar hariç başka araçlarla kıyasa girmeniz gereksiz. Tüp takılabilen en iyi araç bence budur.

AURİS 37 BİN - CARİSMA 17 BİN ..Eğer şöförlüğün varsa aurisin arkasından gidersin ama o rahat gider sen biraz düşünceli olursun.Biraz daha rahat gideyim diyorsanız Audi A3 olur ama o da pahalı.

vesselam Mitubishi CARİSMA en konforlu memur arabalarından bir tanesidir. Öneririm.

Bu arada bu anlatılanlar sadece birer kere yapıldı bitti. Bundan sonrası 110 ile konforlu yolculuğumuza devam. Bu arada 110 ile giderken iki araç arasında pek fark yok söyleyim. Konforu etkileyen fark auris de çift yönlü dijital klima olması.

Başa Dön

Mesaj 23 Ağu 2012, 11:18 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

@ghost maşallahın var o ne hızlar öyle. :D
Bir araç için 110 km idealdir bunun üzeri büyük risktir. Carisma benim arkadaşta vardı tabi benimde kullanma fırsatım oldu parasına göre çok güzel bir araç eskiden parça sıkıntısı yaşanıyordu ama şimdilerde internet üzerinden bulamayacağın parça yok. Hem konforlu hemde sağlam bir araç.

@alpunal hocam ben olsam biraz daha yüksek model Lancer bakardım bu araçlar konfor ve kalite açısından bir çok aracı ikiye katlar. Gidip yüksek kmli düşük modelli focus alınacağına bu aracı almak daha mantıklı. Tek sorun Türkiye de yetkili servis sayısının az olması onun dışında bir numara bu araçlar.

Başa Dön

Mesaj 23 Ağu 2012, 11:42 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

ghost hocam auris ve carismayı fiyat olarak yanlış kıyaslamışsın aurisin sıfırı 40bin civarı carismanın şimdiki muadili lancer ise 43 binden başlıyor....ikinci elde eşitleniyordur herhalde.
edit lancerın 2011 fiyatıymış yukarıdaki 2012si 50den başlıyor :)

Başa Dön

Mesaj 23 Ağu 2012, 11:48 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Geçen ışıklarda dururken gördüm yeni lancerlardan bir tane görüntü çok iyi ya..

Resim

Başa Dön

Mesaj 23 Ağu 2012, 12:07 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Leon al leon.

Gözler hep üstümde

Başa Dön

Mesaj 23 Ağu 2012, 12:27 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

gunhkn yazdı:
Leon al leon.

Gözler hep üstümde

Biliyoruz hocam:))

Resim

Başa Dön

Mesaj 23 Ağu 2012, 12:38 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam 7 yıl kullandım 2004 model lancerı. Debriyaj olsun gaz pedalını hisssi olsun amortisörlein yumaşaklığı olsun, konforuna diyecek lafım yok, on numara araba. Sadece iç görüntüsü olarak seni tatmin etmeyebilir.

Bakımı da masraflı değil japon malı diye korkma. İnternetten parçalarını sipariş ediyorum ve ustama teslim ediyordum.
0 parasını hak etmeyen ama 2. eli en makul araçtır Mitsubishi.

Şimdi de iş gereği Mitsubishi L200 kullanıyorum. Forever Japan :++:

Başa Dön

Mesaj 23 Ağu 2012, 14:51 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Aşağıda bir kaza dümdüz konya yolunda yapılmış herhalde en fazla 120 falan gidiyormuş... 200le falan yapsaydı lancer bile olsa sağ çıkılmazdı herhalde....... kazada can kaybı yok araba son görevini yapmış ama araba hurdaya gidecek büyük ihtimal
http://forum.donanimhaber.com/m_6491106 ... ey_/tm.htm

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: beyazkan, fatihkultukturkan, hhan, LionKing, mezbele, musara ve 82 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri