Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Megane Araba Almayı düşünüyorum...Sizce Hangisi?
Mesaj 02 Şub 2010, 15:27 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Megane II 1.5 dCI tavsiye ederim.yakıt konusunda çok rahat edersin. eğer dizelin 100.000 km'den düşüğünü bulursan al, geçeni bulursan yanına yaklaşma. bilhassa 120binden sonra çok masraf açıyor dizeller..

Başa Dön

Mesaj 02 Şub 2010, 15:29 
Süper Üye
Süper Üye

hocam eski kasa meganlar güzel araba bence tek sorun arabanın fazla eldeğiştirmiş olması ve tüpü yeni taktıran adamın daha işletmeden satmaya çalışması bi kıllık var bence 1 - 2 bin fazla verip ilk elden yada temiz boyasız olanını alın bence

Başa Dön

Mesaj 02 Şub 2010, 15:33 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

hocam 1,4 120.000 değişeni ve bol boyası olan bir renaulttan hayır gelmez. Acele etme o paraya git 2008 hyundai era al temiz olur 1,6 olur

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 00:47 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar diğer arabalardan vazgeçtim.
yeni bi tane var. ancak renginden şüpheliyim. Yeni kasa Megane Sedanlarda kırmızı renkler tutuluyor mu? Fiyat fark ediyor mu diğer renklere göre.

2005, otantik, 1.4, 100 BG, kırmızı(bordoya yakın), 65.000 kmde. 6 hava yastığı, brc tüp, immobilezer, Klima, , Yol Bilgisayarı, abs, Radyo-Kaset Çalar , Hidrolik Direksiyon, Elektrikli Cam özellikleri var. iki kapı çizikten boyalı. fiyat 18.250

sizce nasıl???

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 00:51 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

bence vw :)

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 01:03 
Aktif Üye
Aktif Üye

Hocam değiştir kararını bence.Bende bundan birkaç ay önce megan veya toyota diye çıktım yola opel aldım geldim eve.çok memmunum.amasana tavsiye alabiliyorsan toyota al yoksa ford TDİ al yoksa opel .sonra pişman olma diye yazdım pek yazmam aslında ama dayanamadım. tecrübe....

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 01:11 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hocalarım megane tavsiye edin biraz yavvvv.. kırmızı nasıl tutulur mu. fiyat fark eder mi ???

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 01:57 
Aktif Üye
Aktif Üye

yaa hocam dedik ya oku biraz.....yazılanları zarar etmezsin .dışı seni,içi başkasını yakmasın

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 02:02 
Süper Üye
Süper Üye

Arkadaşım daha 15 dakika önce megane 1 kullandım arkadaşın arabası kendisini garaja bıraktım.Şöyle anlatayım hiç kullandın mı bilmem ama görüşlerimi yazayım.Hyundai accent 7 yıl kullandım 97 modeldi ve megane accentten kullanım olarak sert.Ama tabiki sağlam araba ama kullanımı hoşuma gitmiyor hatta şöyle söyleyeyim şuan 93 model tempram var tempradan bile sert debriyajı gazı kütük gibi geliyor bana.Direksiyonu güzel yumuşak sessizliği iyi motoru güzel benim sürdüğüm 2001 model 1.6 meganın en bu kasadaki en full aracı.Megane 2ye bindim ve iç malzemesindeki tıkırtı sesi beni üzdü megane 1 bu sessizlik konusunda çok önde megane 2 ye göre.Megane araçları beğendiği söylemişsin sanırım megane 2 olanlardan bahsediyorsun ilgilendiğin araçların modellerinden bu anlaşılıyor.Eğer illaki istiyorsan megane 2 nin hblarinin 1.4 motor olanlarını alabilirsin.Ama sedan alacaksan kesinlikle 1.6 olsun.

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 02:24 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

Megane alma hocam git başka birşey al

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 02:27 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Ben son 3 aydır araba arıyorum artık kafayı yiyecem.Araştırdıkça bir şeyler çıkıyor.Senin hoşuna gidiyorsa megane al hocam.Boya mesele değil km az olanı tercih et.Yada arbalara bak hor kullanımamış olanı seç...300-500 fazla olması mesele değil tamirci parası ile aynı yere varır sorunlu araç...

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 02:50 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam merhaba. Arkadaşların çoğu megane taraftarı değiller. Ancak günümüz koşullarında megane çok ekonomik ve güvenli bir araç. Servis ağı ve yedek parça sorununun olmaması ayrı bir avantaj. Benim eniştemde 2007 model 1.5 Dizel modeli var. Araç temiz kullanıldığında çok az yakıyor. Kış koşullarında 5.5 litre 100 km de. Yani ortalama 17 krş gibi bir rakama geliyor km.de.Gazlı araçlarla bile bu değeri çok zor yakalıyorsun. Yazın bu araç 4.5 litre ye kadar düşüyor. Yani 10-12 krş gibi bir rakam. Ayrıca aracın en düşük modeli olan Otantik modelinde Standart güvenlik paketi var. Eğer ayrıntılar önemli ise orta model yada en üst modelini tavsiye ederim. Duyduğum kadarıyla 1.6 benzinli modeli çok fazla yakıyormuş. Dizel araçta 1.5 normal bir kullanıcı için yeterli. Türkiyenin neresinde olursan ol renault servisi bulabilirsin rahatlıkla. Şunuda unutma hocam, dizel araçta 100binin üzerinde biraz problem çıkabilir çünkü dizel motor zorlandıysa sorunları fazla oluyor ve bakımı da pahalı. Aracın koltukları rahat değil ama içi çok geniş. Aile için ideal bir araç.

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 05:03 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

wv bora al fiyatıda düşük benzin çok yakar ama sen tüplüsünü alırsın. Acayip sağlam bir araba. Güvenlik konusunda bence çoğu arabadan iyidir. Tavsiye ederim. Hem tip olarak hiç eskimeyecek bir tipi de var.

Komple Boyalı diyor sahibi sormak lazım neden.
http://www.araba.com/2609846/Volkswagen ... omfortline

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 07:43 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

o baktığın araba tam olarak megan 1.4 auqente modeli yani hiç tutulmayan bir model diyebilirim. ayrıca o kasayıda 1.4 motor kaldırmaz torkuda çok fazla iyi olmadığı için araban hem çok yakıt yakar hemde sürüş keyfi vermez...

Başa Dön

Mesaj 06 Şub 2010, 12:44 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar anladığım kadarıyla megane almam konusunda pek olumlu yaklaşmıyosunuz. Alacaksam da 1,5dizel - 1,6 lpgli , az kilometre yapmış ve dinamik modelini tavsiye ediyorsunuz. Renk konusunda pek sorun yok.
Ancak bu dediğiniz modellerin 2005-2007 si ortalama 20-25 arası gidiyor.

Bu nedenle siz değerli arkadaşlara güvenip araba alma işimi bir başka bahara erteliyorum :):)

Bu arada elimdeki parayla opel, ford, vw gibi araçların düşük modellerini ancak alabildiğim için tercih etmiyorum bu araçları. Birazcık model yüksek olsun istiyorum. Yorumlarınız için teşekkürler...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: bilisim-tef, jumper34 ve 88 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri