Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Kasko/Sigorta
Mesaj 09 Ağu 2012, 01:06 
Süper Üye
Süper Üye

sadece bir arka camın 500 liraya yakın tuttuğunu düşünürsek;bir anı, kapının önünde oyun oynayan , bu oyunda materyal olarak taş kullanlar çocuklar olunca (başıma geldi, g.doğuda) arka camının kırılması ve bunu kasko ile karşılaman kaskonun gerekliğini çok iyi özetledi bana..
komşumuz kaza yaptı kırıklar falan vardı çok şükür ağır değildi araba pert oldu kazadan bir gün önce satmak istese kaskonun teminat bedeline asla satamazdı ama kazadan sonra kaskosu olduğu için bu miktarı adama verdiler adam gitti yeni araba aldı, ben ve ortalama seviyenin ortasında bulunan memur bir arkadaşımın ek bir parası yoksa elindekini avucundakini arabasına yatırmışsa bu konuda ben size katılamayacam sayın unknow... hocam, yağmurdan kaçayım derken doluya tutulmak güven içinde evinde sabahlamaktan daha kötüdür hocam, saygılar :)

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 01:08 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

valla bu kasko sıkıntılı.insan karar veremiyor yaptırsakmı yaptırmasak mı diye.ben 2 yıldır yaptırıyorum.arabam 2001 model olduğu için biraz fazlaya geliyor.geçen sene ağustosta 1 yıl hasarsızlıkla 870 e yaptırmıştım.bu sene muhtemeln yaptırmam.zira yılbaşına doğru satarım arabayı...

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 01:15 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

EynelMefer yazdı:
sadece bir arka camın 500 liraya yakın tuttuğunu düşünürsek;bir anı, kapının önünde oyun oynayan , bu oyunda materyal olarak taş kullanlar çocuklar olunca (başıma geldi, g.doğuda) arka camının kırılması ve bunu kasko ile karşılaman kaskonun gerekliğini çok iyi özetledi bana..
komşumuz kaza yaptı kırıklar falan vardı çok şükür ağır değildi araba pert oldu kazadan bir gün önce satmak istese kaskonun teminat bedeline asla satamazdı ama kazadan sonra kaskosu olduğu için bu miktarı adama verdiler adam gitti yeni araba aldı, ben ve ortalama seviyenin ortasında bulunan memur bir arkadaşımın ek bir parası yoksa elindekini avucundakini arabasına yatırmışsa bu konuda ben size katılamayacam sayın unknow... hocam, yağmurdan kaçayım derken doluya tutulmak güven içinde evinde sabahlamaktan daha kötüdür hocam, saygılar :)

Hocam sitemim düzene; "kasko varsa sigorta niye var, sigorta varsa kasko niye var" diye giriş yapmıştım ya.
Bir de bu kasko olayında nihai karar eksper denilen şahsiyetin iki dudağının arasında. "Evet kasko kapsamında / Hayır kaskonuz bu hasarı karşılamıyor" gibi. Ben bir kaç kez olacak işe olmaz, olmayacak işe olur dediklerine de şahit oldum bunların. Güven telkin etmiyor yani sistem bende.

Bizden kimseye zarar gelmez !
-------
Me UNKNOWNREALMMAN

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 01:17 
Süper Üye
Süper Üye

orası öyle tamam hem fikiriz ama pireye kızıp yorgan yakılmaz :)

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 01:19 
Yeni Üye
Yeni Üye

2001 model golf için bugün ankara sigortadan sigorta + kasko yaptırdık. trafik sigortası 162 TL ve kasko 646 TL (%40 hasarsızlık indirimi var) tuttu. tabiki kaskom full paket...

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 01:23 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

iyilik80 yazdı:
2001 model golf için bugün ankara sigortadan sigorta + kasko yaptırdık. trafik sigortası 162 TL ve kasko 646 TL (%40 hasarsızlık indirimi var) tuttu. tabiki kaskom full paket...

2011 model kia ceed için bugün axa sigortadan tirafik sigortası 162 tl + ışık sigortadan kaskosu 645 tk tuttu. 1 yıllık hasarsızlık indirimi var, araç bedeli 38.500

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 02:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Eski model araçların kasko fiyatları yenilerden daha da çok olabiliyor. Sizi yanıltmasın. Hatta bazı sigortacılar 10 yıl vb üzeri yaştaki araçlara kasko yapmıyor. Ayrıca aracın istanbul plakamı yoksa başka biryer mi olduğuda önemli. İstanbul vb büyükşehir olunca risk çok diye prim çok çıkıyor.

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 08:45 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ben de yil basinda almistim 2007 1.3 multijet linea dynamic aracimi
kasko degeri 21600
kaskoyu en ucuz 1300 TL ye yaptirabildim (en az 10 sirketten teklif aldim hatta internetten de baktirdim sigortam.net 1800-2200 ler ucusuyordu)
cok icim yandi ama mecburen yaptirdim
kaskodaki görevli daha önce sahip oldugum arabamin kazalarinin neden oldugunu söyledi bu fiyata
(araba benimdi ama kazalarin hic birini ben yapmamistim)
arkadaslarin 500-600 e kasko yaptirdigini görünce iskilleniyorum

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 09:00 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Hocam muameleci dediğin sokaktan bir adam mı yoksa bir sigorta şirketinin acenteliğini almış, yeri, yurdu, bürosu olan biryer mi?

Banka da neymiş yahu sigorta yaptırırken, git birkaç aracı şirkete(acenteye) fiyat al en uygunu hangisi ise ona yaptır.

Ha, en uygunu çıkan dandik sigorta şirketlerine yaptırma.

Axa, HDI, Ergo, Anadolu, Güneş vs. şirketlere güvenebilirsin.

Acentelerin seni kazıklama gibi bir imkanları da yok hocam, nereden uyduruyorlar bunları.

Adam sana bilgisayardan fiyat verir, çingenelik yaparsan kendi karından 5-10 lira daha düşer de bence gerek yok, bilgisayardan hangi acenteye gidersen git aynı fiyat çıkar, bilgisayar ekranından gör fiyatı, seni kazıklama şansı yok bilgisayar ekranındaki fiyat ile. Ha kaskoda belki indirim daha fazla olabilir, onda biraz ısrarcı olabilirsin.

Yeri, yurdu olan, bürosu olan hiçbir acente bilgisayardan fiyat verdiği için seni kazıklamaz hocam. Bilgisayardaki fiyatı gör, kaç lira çıkıyor ekranda diye sor, bak, o fiyat tüm acentelerde aynı çıkar dediğim gibi kendi karından 5-10 lira daha düşebilir çingenelik edersen. 10 lira için ben uğraşmam.

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 09:12 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Ha o ekran fiyatı mesela X sigorta şirketinin tüm acentelerinde aynı çıkar,
Y şirketinin fiyatı da Y şirketinin acentelerinde aynı çıkar

X ve Y şirketinin risk hesaplaması farklı olacağından fiyatları çok çok farklı çıkabilir,

Mesela kamyonette X uygun çıkar, otomobilde Y uygun çıkar böyle de olabilir

Bir acentede birden fazla sigortanını acenteliği olabilir, onlar genelde uygun geleni bilirler ama hepsinden baksın,

giderken ruhsatını yanında götür

Ekrandaki fiyatları al değişik sigorta şirketlerinin acentelerinden ekrandaki fiyat ile kazıklanmazsın

Adı sanı bilinmedik, Hür, Euro gibi gibi sigortalara sakın sigorta yaptırma fiyatları çok ucuz çıkar ama kaza yapsan ödemez, karşı tarafla dava açar, sigortan ödemedi diye sana ödetirler. Hele bu şirketlere kasko mu aman aman.

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 18:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Ekranda çıkan fiyat zaten poliçede yazıyormuş, yani ekran fiyatının üzerinde bir fiyat isteyemez, o ekran fiyatı da aynı sigorta şirketinin hangi acentesine gidersen git aynı çıkar.

Başa Dön

Mesaj 09 Ağu 2012, 21:49 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

kaskonun önemini altınızdaki araba 20 bin üstünde değerdeyse anlarsınız altındaysa yaptırmasanızda olur bir şartla şoforlüğünüze güveniyorsanız
ben kaskodan 1300 tl ye hiç belli olmayan fakat hayati önemi olan bir parçayı değiştirtdim. kasko olmasa hayatta yaptırmazdım pahalılığından dolayı.
vede orjinal parça bile bulamazdık yetkili servisinde orjinal parçasını taktılar hiç birşeye karışmadım herşeyi onlar halletti.

Başa Dön

Mesaj 10 Ağu 2012, 02:27 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

unknownrealmman yazdı:
Bu kasko işi çok ***tan bir olay. Her şeyden önce kasko varsa sigorta niye var, sigorta varsa kasko niye var arkadaş. Tamam teorik olarak kasko senin, sigorta karşıdakinin hasarını karşılamak için diyebilirsiniz ama ben bu ikileme karşıyım. 2008 model aracımın da kaskosu yok zaten. Sigorta olması lazım her araçta, evde, işyerinde vs. Sigortadan yanayım her zaman. Ama bu kasko işi tamamen para tuzağı bence. Kasko yaptıracaksınız, iki gün sonra Allah göstermesin ama ufak bir kaza/vuruk/çizik olayıyla karşılaşınca sırf şu hasarsızlık indirimi nedeniyle "kaskoyu deldirmeyelim" muhabbetine gireceksiniz. Derken yıllık verdiğiniz onca paraya mı yanacaksınız, kaskonuz olmasına rağmen aracın işlemlerini cebinizden ödediğinize mi...
Arabanız varsa para harcayacak o kadar çok kapınız oluyor ki, senelik gelirinizin çoğunu arabaya verdiğinizi fark ediyorsunuz. Vergisi, sigortası, trafik cezası, kaskosu, bakımı, muayenesi... Araç yakıt fiyatları ve fiyattaki vergi oranı malum zaten.
Kazasız, cezasız sürüşler dilerim.

Maalesef dediklerin tamamen doğru. Türkiye'de araç lüks kullanım. Bir yere gideceksen çoluk çocuk yürüyeceksin. Ben kasko yaptırdım ilk aracım ve ilk kaskom 1200 tl verdim. 210 da zorunlu trafik sigortası verdik.

Başa Dön

Mesaj 11 Ağu 2012, 01:26 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

EynelMefer yazdı:
az önceki farklı konuda da belirttim oraya bakabilirsiniz ya da buraya...
http://www.sigortam.net/

sonra görüşelim :)

Hocam ben aldıgım arabayı (2011 model peugeot panter tepee premium pack 1.6HDI 110hp 31.000TL) peugeot bayisinde KASKO yaptırmak istedim. Allianze'den FULL 1200 TL ye yaptırdım.
sigortam.net ise bana 1800TL olarak döndü üstelik en ucuzu oymus onlara göre

aracın kasko değeri 32000 gozukmuştu

tarfik de bayide fazla gözüktü... baska bir sigortadan 371TL ye yaptım

Başa Dön

Mesaj 11 Ağu 2012, 01:46 
Süper Üye
Süper Üye

cyln yazdı:
EynelMefer yazdı:
az önceki farklı konuda da belirttim oraya bakabilirsiniz ya da buraya...
http://www.sigortam.net/

sonra görüşelim :)

Hocam ben aldıgım arabayı (2011 model peugeot panter tepee premium pack 1.6HDI 110hp 31.000TL) peugeot bayisinde KASKO yaptırmak istedim. Allianze'den FULL 1200 TL ye yaptırdım.
sigortam.net ise bana 1800TL olarak döndü üstelik en ucuzu oymus onlara göre

aracın kasko değeri 32000 gozukmuştu

tarfik de bayide fazla gözüktü... baska bir sigortadan 371TL ye yaptım

hocam hayırlı olsun aracınız güle güle güzel günlerde kullanın inşaallah :) kaskoya gelince amacımız zaten en uygununu en iyisini araştırıp bulmaktı sanırım bu konuda da içiniz şuan rahat :) ve umarım kaskoya gerek kalmadan aracınızı kullanırsınız..sigorta evet olabilecek en yüksek fiyat çıkmış, ilk aracınız ve sanırım istanbul plakalı oluşu ve diğer etkenler eklenince bu fiyat çıkmıştır :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri