Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Direksiyonun hidrolik pompası bozulursa...
Mesaj 09 Ara 2010, 13:38 
Süper Üye
Süper Üye

Herkese iyi günler...
Aracımızla seyir halinde iken, herhangi bir nedenle hidrolik direksiyonun pompası arızalanırsa ya da yağı boşalırsa ne olur ?...
İlgilenip cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön

Re: Direksiyonun hidrolik pompası bozulursa...
Mesaj 09 Ara 2010, 13:56 
Süper Üye
Süper Üye

Benim focus da olmuştu bir keresinde..
Sorunun ne olduğunu bilmiyordum - motorun sesi inanılmaz değişmişti -motorda bir arıza olduğunu düşündüğüm için arabayı hareket ettirmeyip - çekici çağırıp- servise götürmüştüm. 250 - 300 tl gibi ödemiştim.

Kendin de gelebilirdin demişlerdi o zaman - yani bir süre gitsede bir şey olmazmış - ama motor sesi inanılmaz değiştiği için insan korkuyor - ne olduğunu da bilmiyoruz

Başa Dön

Mesaj 09 Ara 2010, 14:24 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

benimde bozuk ve ses giderek artıyor. :cry: baya da pahalı sordum soruşturdum.

ama tamirci çok büyük bir sorun olmaz dedi. en fazla direksiyon sertleşir be hocam. Aracın stop etmesi en tehlikeli durum ama sırf oradaki yağ boşaldı ve pompa arızası yüzünden stop etmez kanımca.

saygılar

Başa Dön

Mesaj 09 Ara 2010, 14:54 
Aktif Üye
Aktif Üye

büyük soruna neden olmaz. Direksiyon sertleşir. Ama en kısa sürede tamir ettirin

Başa Dön

Mesaj 09 Ara 2010, 15:00 
Süper Üye
Süper Üye

kafkas yazdı:
benimde bozuk ve ses giderek artıyor. :cry: baya da pahalı sordum soruşturdum.

ama tamirci çok büyük bir sorun olmaz dedi. en fazla direksiyon sertleşir be hocam. Aracın stop etmesi en tehlikeli durum ama sırf oradaki yağ boşaldı ve pompa arızası yüzünden stop etmez kanımca.

saygılar

İşte benim sorunumda bu şekilde ford focus aracım araç çalıştıktan sonra ince bir sine vızıltısı gibi ses geliyor pompadan kaynaklandığını söylediler. Kullanmamı ve bir sorun teşkil etmeyeceğini söylediler. En sonunda illaki direksiyon pompası değişecekmiş.

Bende tam da yolculuk esnasında pompa arıza çıkartırsa diye merak ediyorum direksiyon kitlenmesi gibi bir durum olur mu?

Başa Dön

Mesaj 10 Ara 2010, 09:04 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

direksiyon sertleşir. Ondanda bir sıkıntı olmaz benim eski vectramda direksiyon pompası arızası vardı direksiyonu çevirdiğimde çok ötüyordu. Değiştirdim. 250 tl ancak orjinali çook pahalıydı. Yani korkulacak birşey olmaz sadece klasik direksiyon moduna döner ağırlaşır.

http://www.phpbilgisi.net
http://www.phphakkinda.net
http://www.phpegitim.net

Başa Dön

Mesaj 10 Ara 2010, 15:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hocam doğan kartal gibi ABS si olmayan arabalarda olduğu gibi direksion sertleşir o kadar.

Başa Dön

Mesaj 10 Ara 2010, 15:48 
Süper Üye
Süper Üye

sağolun hocam arızalı halde fazla kullanma niyetinde değilim ama insan sürerken ya kitlenirse direksiyon diye düşünmüyor değil.

Başa Dön

Mesaj 11 Ara 2010, 02:14 
Site Gezgini
Site Gezgini

arkadaşlar benim başıma böyle bir durum geldi.palio arabamın hidrolik direksiyon pompası bozuldu.servis o zamanki fiyatla( tahminen 2007 idi yıl yanlış hatırlamıyorsam) 450 milyon gibi bir fiyat verdi.iyiki yaptırmamışım.sanayiye gittim pompayı söküp keçelerini değiştirdiler 60 milyona işi bitirdik ama ustanın dediğine göre yaptırmayıp binse idim keçelerde kurtarmayıp içindeki bıçak denilen parçalarda bozulacakmış hatta içini bana gösterdi tatmin oldum dediklerinden.dolayısıyla eğer pompadan sese geliyorsa hemen keçelerini değiştirin .bozuk şekilde binmeyin yoksa masrafınız artar.bu arada yolda giderken pompa bozulursa diğer arkadaşların dediği gibi direksiyon sertleşiyor öyle istop etme veya kilitlenme olmuyor.yani tamirciye kadar gidebilirsiniz.ama yaptırmayı ihmal etmeyin.yoksa ucuza kapatamazsınız birde hemen servise gidip sıfır parça almayın dediğimi gibi arızanın başında hemen müdahale ederseniz ucuza işi bitirirsiniz.Bu durum tarafımca yaşanmıştır kafadan atmıyorum.ilgilenenlere duyurulur.saygılar

Başa Dön

Mesaj 11 Ara 2010, 13:32 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bu arıza genellikle direksiyonun en sonuna kadar çevirilip sonda dayalı tutulmasından çıkar, direksiyonu sonuna kadar çevirdikten sonra hafifçe serbest bırakmak bu sorunu önlemek için oldukça etkilidir

Başa Dön

Mesaj 13 Ara 2010, 10:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

pompa ister elektirikli olsun isterse kayışla motora bağlı olsun sorun olmaz. gitti yere kadar gitsin.
sadece sertleşir, oda problem değil. ben bu şekilde 2 aydır biniyorum. :)

Başa Dön

Mesaj 13 Ara 2010, 11:45 
Süper Üye
Süper Üye

Bende bugün sorunumla ilgili servise gittim. Bende ki ses çok aşırı değildi. Hocam bu sesle hiçbirşey olmaz göünl rahatlığıyla binin dediler. Rahatladım valla.

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2012, 23:45 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hgx2 yazdı:
bu arıza genellikle direksiyonun en sonuna kadar çevirilip sonda dayalı tutulmasından çıkar, direksiyonu sonuna kadar çevirdikten sonra hafifçe serbest bırakmak bu sorunu önlemek için oldukça etkilidir

hakkaten mi hocam bu aralar el freni çekmediğm için direksiyonu hep sağa veya sola dayıyordum , düzlük olan park yeride yok el freni de donuyor

Başa Dön

Mesaj 20 Oca 2013, 13:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Benim de başıma geldi. Direksiyon kara düzene geri döndü, servise götürene kadar zorlandım. Aracın marka modeline göre parça fiyatı değişiyor. Eğer full elektronik bir aracınız varsa vay haline. 1000tl den aşağıya yaptıramazsınız...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ercrah, wswswq ve 60 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri