Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 52 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
  Re: Arabama süt döküldü.
Mesaj 30 Oca 2017, 15:15 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar sorunu şöyle çözdüm.
Aracı önce döşemeciye götürdüm döşemeyi komple söküp çıkardı. Süt dökülen sağ ön ve arka kısımların keçelerini kesip attı. Aracı bir tabure koyarak sürdüm oto yıkamaya götürdüm döşemesi sökülü aracın içini ilaçlı su ile yıkattım, kuruttum. Döşemeyi de ayrıca ilaçlı su ile yıkattırıp kuruttum(Buna rağmen döşeme kuruduğunda hala hafif koku vardı) Dt.Mat ile döşemenin altını üstünü iyice ilaçladım. Döşemeciye gittim yeni keçeleri takıp döşemeyi serdi. Çok şükür koku yok artık. İnşallah ta olmaz. Yaklaşık maliyet 500 TL. civarı oldu.

Başa Dön

Mesaj 30 Oca 2017, 16:36 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

sevindim hallettiğinize.

Başa Dön

Mesaj 30 Oca 2017, 18:42 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Geçmiş olsun hocam.

Başa Dön

Mesaj 30 Oca 2017, 19:13 
Aktif Üye
Aktif Üye

benim de başıma geldi. Yaklaşık 2 litre süt sağ paspaslara döküldü. Bilmediğim için sadece süpürge ile çektim. Sonra koku yapmaya başlayınca olayın vahametini anladım. Yağmurlu bir gün oto yıkamacıya gittim, o da bugün bir şey yapamayız, sen buna iki litre de sirke dök bakteri oluşmasını ve kokusunu engellesin dedi. Döktüm. Bu sefer de sirke kokusu oluştu. Bugün de oto yıkamada halı yıkama makinesi ile paspasları yıkattım. Sanki koku geçti ama hiç binmemiş biri binince gerçek sonuç ortaya çıkar ne de olsa ben alıştım kokuya :D. Eğer geçmişse maliyet iki litre sirke ve 50 tl.

Başa Dön

Mesaj 31 Oca 2017, 09:48 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

S_RD_R yazdı:
benim de başıma geldi. Yaklaşık 2 litre süt sağ paspaslara döküldü. Bilmediğim için sadece süpürge ile çektim. Sonra koku yapmaya başlayınca olayın vahametini anladım. Yağmurlu bir gün oto yıkamacıya gittim, o da bugün bir şey yapamayız, sen buna iki litre de sirke dök bakteri oluşmasını ve kokusunu engellesin dedi. Döktüm. Bu sefer de sirke kokusu oluştu. Bugün de oto yıkamada halı yıkama makinesi ile paspasları yıkattım. Sanki koku geçti ama hiç binmemiş biri binince gerçek sonuç ortaya çıkar ne de olsa ben alıştım kokuya :D. Eğer geçmişse maliyet iki litre sirke ve 50 tl.

İnşallah geçer hocam havalar ısınsın sonucu yazarsınız buradan. Çözüm oluyorsa başına gelen olacaktır mutlaka benim kadar masraf yapmamış olur.

Başa Dön

Mesaj 31 Oca 2017, 10:23 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

arkadaş anti bakteriyel ile silince çıkmıştı

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Mesaj 19 May 2017, 17:25 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

5 litre koyun sütü döküldü. 7.kişilik araç arka koltuk tamamen emmiş hatta alt döşemelere kadar bolca sızmış. arka koltuklar söküldü. ilaçla yıkandı. henüz taktırmadım. arka tarafın döşemesi kaldırıldı. ulaşabildiğim kadar keçelerini ben koparıp attım. 1 haftadır fena kokuyor. 120 tl döşemeci ve yıkamacıya para harcadım. birde drmat sipariş verdim. pazar günü orta koltukları kendim sökeceğim. sirke dökerim önce. kahvede deneyeceğim. drmatıda sonradan üstüne dökerim. ama döşemeciler yıkamacılar bu süt arabanın alt kanallarına dolmuşsa tamamen sökmek gerek diyor. 500 tl buluyor fiyatı. inat ettim ama kendim elim boşa çıkınca sökeceğim keçenin m2 si 15 tl. birde yapışkanlı kağuçuk süngerler var onlardan alacağım. bir tanıdığımda sadece kahve ile hiçbir yıkama vb. yapılmadan 5 litre sütün kokusunu geçirmişler. ben genelde koyun sütü peynirini küflü peynir vb. severim beni çok koku etkilemiyor ama arabaya başkası binince duramıyor.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 52 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri