Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  PROGMATİK -ALFABE- SEÇMELİ DERS DAĞITIM PROGRAMI ÇIKARMIS !
Mesaj 26 Eyl 2012, 11:16 
Yeni Üye
Yeni Üye

Yeni fax geldi okulumuza arkadaşlar,
http://www.alfabe.biz adresinde yayınlanmış. seçmeli ders dağıtım programı oluşturmuşlar arkadaşlar. öğrenci listelerini e-okuldan alabildiğini söylediler...

En son writer tarafından 26 Eyl 2012, 15:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: ALFABE SEÖMELİ DERS DAĞITIM PROGRAMI ÇIKARMIŞ !
Mesaj 26 Eyl 2012, 11:17 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

SEÖMELİ :lol:

teşekkürler bakıyorum

keşke ilk-mat okusaymışım :(

Başa Dön

Re: ALFABE SEÇMELİ DERS DAĞITIM PROGRAMI ÇIKARMIŞ !
Mesaj 26 Eyl 2012, 11:24 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

ya bende indirdim sonra zararlı program die açmadı

Başa Dön

Re: ALFABE SEÇMELİ DERS DAĞITIM PROGRAMI ÇIKARMIŞ !
Mesaj 26 Eyl 2012, 14:58 
Yeni Üye
Yeni Üye

şu an itibariyle 13 seçmeli dersi 12 boş sınıfa yerleştirdik, ne sınıflarda ne de öğrencilerin saatlerinde çakışma yok, ders silme yok :)

Başa Dön

Re: PROGMATİK -ALFABE- SEÇMELİ DERS DAĞITIM PROGRAMI ÇIKARMIS !
Mesaj 26 Eyl 2012, 15:23 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

İndirdim bir inceleyelim bakalım.Teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2012, 15:36 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Çok karışık geldi bana program, ayrıca da e-okuldan bilgileri nasıl aldığınıda bulamadım. Sadece veri al diye bi bölüm var, oda neye göre veri alıyor hangi veriyi alıyor belli değil.

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2012, 15:48 
Süper Üye
Süper Üye

biz kullandık bu naneyi üç sınıf 9 ders 12 öğretmen olunca öğrencileri bölüştüremedik bi türlü bu programı satınaldık sonunda 170 tl program aslen sınava gözetmen dağıtma programı bi iki oynamayla secmeli ders dağıtma programı olmuş yani derslere öğrencileri dağıtıyor derprogramını yapmıyor o size ait
aslında en mantıklısı en başta öğrencilerin seçeceği dersleri sınırlamak böylece öğrenci dağıtma problemi olmaz

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2012, 23:33 
Yeni Üye
Yeni Üye

Haklısınız, program başka bir programdan dönüştürme. bugün 7 sabah, 7 öğlen şubesi olan yaklaşık 200+200 kişilik öğrencilerin tek bir tercihini bile değiştirmeden 13 seçmeli dersi atadık. bunun için öğleden sonra 13, sabah içinse 8 derslikte işimiz çözüldü. programın kullanımı oldukça basit. yapamayanlar ise öğrencileri programa işleyip alfabe yazılıma program içerisinden anında gönderiyor.(bu arada e-okuldan excele döküp oradan veri al ile öğrenci numara ve isimlerini programa aktarabiliyorsunuz). 5 dk içerisinden yerleştirilmiş halde geri gönderiyorlar. yani kısacası program oldukça başarılı. Programı indirip kurduğunuzda şifre isterseniz veriyorlar, sorun yok. Başarılı olduysa parasını ödeyebilirsiniz. Ödediğimizin son kuruşuna kadar değdi. Bu kadar gün boşa sıkıntı çekmişiz!

Başa Dön

Mesaj 28 Eyl 2012, 14:17 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar piyasadan rant sağlamak isteyenler var. Alfabe yazılımın programı zaten indirip görün otomatik dağıtıma zaten girmiyor. 150 tl istiyorlar. ödesenizde bu ücreti program dağıtmıyor. Ders dağıtım programı olan okullarımız neden ayrıca bu modülü satın alsın. İyi bir pazarlıkla bilsa haftalık ders dağıtım programına 300-400 arasında sahip olabilirsiniz. Eğer versiyonunuz yoksa da 150-200 civarında parayla sahip olabilirisniz. Kafanız rahat olur okula yapılmış olan bir yatırımdır bu. Yıllık ücretlerini ödemeyince kapanma derdi yok yıllarca kullanabiliyorsunuz. Ayrı modül olarak da satmıyorlar. Tek bir programda hem ders dağıtım hem de seçmeli ders dağıtım özelliği var bildiğiniz gibi. Bilsanın haftalık ders dağıtım programı 4.0.2 versiyonunu kullanan kurumlar seçmeli dağıtımlarını zaten tamamladılar. Fakat tam anlamıyla ''öğrenci bazlı otomatik dağıtım'' isteyen okullar önümüzdeki hafta çıkacak bilsanın yeni versiyonunu yükleyebilirler. Şu an okulumda yeni versiyonu rica minnet genel müdürlükten test adı altında aldık test ediyoruz, tam anlamıyla otomatik sürece giriyor dağıtım,bu işi çözmüşler gibime geldi, mükemel gibi...Bilsanın aynı zamanda eski bayilerindenim. Benimle sorularınız için iletişime geçebilirsiniz veya detaylı bilgi için bilsa bölge müdürlüklerini veya genel müdürlüklerini arayabilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj 30 Eyl 2012, 09:16 
Yeni Üye
Yeni Üye

evet

Başa Dön

Mesaj 30 Eyl 2012, 09:18 
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden indirdiniz arkadaşlar

Başa Dön

Mesaj 30 Eyl 2012, 09:59 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

ben 160 öğrenciyi 8 seçmeli ders ve 7 sınıf kullanılarak excelle halletim. Şimdiki fikrim eğer beyin egzesizi istiyorsanız programa gerek yok

Başa Dön

Mesaj 30 Eyl 2012, 13:30 
Yeni Üye
Yeni Üye

h333n hocam şu anda bilsanın 4.0.2 sürümünden daha yeni olan sürümü mü kullanıyorsunuz? Bize program yapan okul müdürünün elinde 4.0.2 var ve biraz sıkıntılı. Dağıtımda epey bir kafa yormamıza sebep oldu. Ben şahsen bu versiyonla dağıtımı beceremedim diyebilirim. Progmatike ait yazılımda çok basit.

Başa Dön

Mesaj 02 Eki 2012, 22:23 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

progmatik seçmeli ders programı tamamen aldatmacadır. İstediği kadar sınıf açman gerekiyor sınıfları dağıtması için. excelde elle yaparak çözdük bizde program olmasına ragmen. Sınıfları dağıt dediğinde dengesiz bir şekilde dağıtıyor ve kimi sınıf mevcudu 11 iken diğer grubu 80 kişi yapıyor. Alın siz yapın gönderin dedik. Günde 8 sınıf istedigimizi söylememize rağmen 12 13 sınıf açarak gönderdiler.

Başa Dön

Mesaj 02 Eki 2012, 22:40 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

prentice yazdı:
progmatik seçmeli ders programı tamamen aldatmacadır. İstediği kadar sınıf açman gerekiyor sınıfları dağıtması için. excelde elle yaparak çözdük bizde program olmasına ragmen. Sınıfları dağıt dediğinde dengesiz bir şekilde dağıtıyor ve kimi sınıf mevcudu 11 iken diğer grubu 80 kişi yapıyor. Alın siz yapın gönderin dedik. Günde 8 sınıf istedigimizi söylememize rağmen 12 13 sınıf açarak gönderdiler.

Katılıyorum. Bugün ben de okulumuz ücretli progmatic kullanıyormuş diye adamlarla irtibata geçtim. Yaptıkları program bir sürü gruba bölmüş dersleri. Normalde 9 ders seçildi, program bize 16-17 grup yapmış. O kadar grup açacak öğretmen yok okulda.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri