Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]





Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: TORBA YASADA GEÇİÇİ GÖREVLENDİRME--MEMURUN MUVAFFAKATİ
Mesaj 16 Şub 2011, 15:43 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye



Kayıt: 20 Oca 2008, 04:40
Mesajlar: 714
Konum: Karaman



haliluysal yazdı:
hocam ben "f) Geçici süreli görevlendirmede memurun muvafakati aranır." maddesini itiraz dilekçemde kullandım il milli eğitim de bana cevaben görevlendirme yaparken, vali oluru alarak yaptık itiraz hakkınız yok dedi

ne yani, kanunda belirtilmiş olmasına rağmen valinin oluruna karşı gelinemiyormuymuş?? Kanunlar valiyi bağlamıyor mu yani :o

_________________
Bembeyaz dünyayı kim arzulamaz/Lakin ömrün her an rengi atıyor...


Başa Dön
   
 
  Re: TORBA YASADA GEÇİÇİ GÖREVLENDİRME--MEMURUN MUVAFFAKATİ
Mesaj 16 Şub 2011, 16:17 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye



Kayıt: 21 May 2010, 20:47
Mesajlar: 826



fa.ruk44 yazdı:
bu madde daha çok başka kurumlarda görevlendirme için geçerliymiş...Yine bizimle ilgisi yok sanırım...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmekte olan torba yasa tasarısının 88.maddesi ile 657. Sayılı Devlet Memurları Yasası’nın ‘kurumlar arası geçici süreyle görevlendirme’ maddesinde değişiklik yapıldı. Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre memurlar geçici görevlendirme yapmak isteyen kurumun talebi ve çalıştıkları kurumun izni ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında aşağıdaki şartlarda çalıştırılabilecekler.

a) Yurtdışında görevlendirilen güvenlik görevlileri hariç olmak üzere, memurun görevlendirileceği kurumda göreve ilişkin 4 üncü ve daha yukarı bir dereceden boş bir kadronun bulunması şarttır.

b) Geçici süreli görevlendirilen memurlar, geçici süreli olarak görevlendirildikleri kurumların mevzuatına uymakla yükümlüdür.

c) Geçici süreli olarak görevlendirilen memurlar, yurtdışında görevlendirilen güvenlik görevlileri hariç olmak üzere, aylıkları ile diğer malî ve sosyal haklarını kurumlarından alır. Bu memurların kadroları ile ilişkileri, kendi sınıf ve derecelerindeki terfi ve emeklilik hakları devam eder.

d) Geçici süreli görevlendirme süresi bir yılda altı ayı geçemez. Yurtdışında görevlendirilen güvenlik görevlileri için geçici görevlendirme süresi en çok iki yıldır; gerekli görülmesi hâlinde bu süre bir katına kadar uzatılabilir.

e) Geçici süreli görevlendirmenin, memurların mesleği ile ilgili olması şarttır.

f) Geçici süreli görevlendirmede memurun muvafakati aranır.

MEMUR İSTEMESE DE GİDECEK

Tasarının bu düzenlemesinde memurun kendi isteğiyle başka bir kuruma gidebileceğine hükmediliyor. Ancak maddenin son bölümüne eklenen fıkrayla, bu haller dışında da memurların kamu yararı ve hizmet gerekleri sebebiyle ihtiyaç duyulması halinde diğer kurum ve kuruluşlarda altı aya kadar geçici süreyle görevlendirilebileceğine hükmediliyor. Bu görevlendirme için Devlet Personal Başkanlığından uygun görüş alınması şartı konuluyor.

İşte muhalefet memurun muvaffakiyeti dışında yapılacak bu görevlendirmenin, ‘istenmeyen’ personelin başka kurum ve illere gönderilmesinin önünü açtığını ileri sürerek itiraz etti. Ancak Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, bu ististanın ‘çok önemli’ olduğunu belirterek, “Bunu özellikle istedik. Örneğin ülkenin bir bölgesinde kuş gribi var. Ama doktorlar gitmek istemiyor. Ya da kendi alanımdan örnek vereyim. Habur’da bir soruşturma yapılacak ama müfettiş gitmek istemiyor. İşte bu tür durumlar için düzenledik bu hükmü” diye konuştu.

Memura, ‘zorunlu’ görev veren fıkra ise şöyle:

“Birinci fıkrada belirtilen hâller dışında memurlar, kamu yararı ve hizmet gerekleri sebebiyle ihtiyaç duyulması hâlinde kurumlarınca, Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşü alınarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarında altı aya kadar geçici süreli olarak görevlendirilebilir.”



hocam kendi yazdığınızıdamı anlamadınız :) f maddesinde memurun izni olmalı diye açıkca yazmışlar işte.. formatörlük eğer geçici bir görev ise memurun onayına isteğine bakar iş.. geçici görevlendirmeleri kafalarına göre vermezler merak etmeyin inşallah..

_________________
yazdığım mesajların hakaret ve aşağılayıcı ifade içermemesine özen gösteriyorum. Yazdıklarım sizi kırıyor veya üzüyorsa özel mesaj atın, düzelteyim. Aynı saygı ve özeni sizlerden de bekliyorum.


Başa Dön
   
 
  Re: TORBA YASADA GEÇİÇİ GÖREVLENDİRME--MEMURUN MUVAFFAKATİ
Mesaj 16 Şub 2011, 16:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye



Kayıt: 21 May 2010, 20:47
Mesajlar: 826



formatörlük bilgisayar eğitimiyle mi alakalı bir iş?

_________________
yazdığım mesajların hakaret ve aşağılayıcı ifade içermemesine özen gösteriyorum. Yazdıklarım sizi kırıyor veya üzüyorsa özel mesaj atın, düzelteyim. Aynı saygı ve özeni sizlerden de bekliyorum.


Başa Dön
   
 
  Re: TORBA YASADA GEÇİÇİ GÖREVLENDİRME--MEMURUN MUVAFFAKATİ
Mesaj 16 Şub 2011, 18:30 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye



Kayıt: 18 Ara 2009, 10:06
Mesajlar: 825



tayinci yazdı:
fa.ruk44 yazdı:

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmekte olan torba yasa tasarısının 88.maddesi ile 657. Sayılı Devlet Memurları Yasası’nın ‘kurumlar arası geçici süreyle görevlendirme’ maddesinde değişiklik yapıldı. ”



hocam kendi yazdığınızıdamı anlamadınız :) f maddesinde memurun izni olmalı diye açıkca yazmışlar işte.. formatörlük eğer geçici bir görev ise memurun onayına isteğine bakar iş.. geçici görevlendirmeleri kafalarına göre vermezler merak etmeyin inşallah..


tayinci hocam şu anda alıntı yaptığım yeri okudun mu? KURUMLAR ARASI GEÇİCİ SÜREYLE GÖREVLENDİRME maddesi bu...biz kurumlar arası mı görevlendiriliyoruz, bu maddenin bizimle uzaktan yakından ilgisi yok...Eğer kurumlar arası görevlendirme söz konusu olursa oturur f bendini tartışırız..

Alıntı:
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ek 8’inci maddesi değiştirilerek memurlara kurumlar arasında geçiş yaptırabilecekler. Memurun muvafakati de aranacak ama amir, “kamu yararı ve hizmet gerekleri sebebiyle” diyerekmemurun izni olmasa da geçici görevlendirebilecek. Yeni düzenleme gereğince; “Memurlar, geçici görevlendirme yapmak isteyen kurumun talebi ve çalıştıkları kurumun izniyle diğer kamu kurumve kuruluşlarında aşağıda belirtilen şartlarla geçici süreli olarak görevlendirilebilir:


Alıntı:
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu´nda görüşülmekte olan torba yasa tasarısının 89.maddesi ile 657. Sayılı Devlet Memurları Yasası´nın ´kurumlar arası geçici süreyle görevlendirme´ maddesinde değişiklik yapıldı. Buna göre memurlar geçici görevlendirme yapmak isteyen kurumun talebi ve çalıştıkları kurumun izni ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında aşağıdaki şartlarda çalıştırılabilecekler.


Başa Dön
   
 
  Re: TORBA YASADA GEÇİÇİ GÖREVLENDİRME--MEMURUN MUVAFFAKATİ
Mesaj 17 Şub 2011, 01:07 
Süper Üye
Süper Üye



Kayıt: 17 Şub 2008, 23:36
Mesajlar: 1048



formatör olarak değil bilişim teknolojileri formatör öğretmeni olarak görevlendiriliyoruz, bana sorarsanız elbette formatörlük öğretmenlik değil o bakanlığın tarifi
tayinci yazdı:
formatörlük bilgisayar eğitimiyle mi alakalı bir iş?

_________________
"Bu mesajı bildir" butonunu kullanalım, kullanmayanları uyaralım. Daha seviyeli bir forum için...


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri