Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  nASIL bİLGİSAYAR öĞRETMENİ oLUNUR
Mesaj 10 Nis 2007, 12:30 
Yeni Üye
Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar ben işletmenlik ve programcılık sertifikaları aldım tabiki bilgim bunlar ile sınırlı değil 11 yaşımdan beri günde 8 saat bilgisayar başında kendimi geliştiriyorum ben bilgisayar öğretmeni olmak istiyorum ne ne yapmam gerekiyor hangi okulu okumalıyım Konyadayım Selçuk Üniversitesinin Puanları çok yüksek 2 yıllık okulları okuyarak öğretmen olunabilir mi bi yol gösterebilecek varsa memnun olurum

ahmetbircan82@gmail.com msn adresim

Başa Dön

Mesaj 10 Nis 2007, 13:01 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

kardeşim 2 yıllık okuyarak bilgisayr öğretmeni olamazsın ama yakında bu gidişle 75 saatlik sertifikan varsa senide formatör yaparlar herhalde. Bilgisayr öğretmenliği okumak gibi bir yanlışı kensinlikle yapma gez eğlen layylay lom ünv. oku projelerle sunalrla bunlarla kendinni yaşlandırma git herhangi bir tırıvırıdan olda olsa 4 yılllık oku sonra devletin atamasını bekle nasıl olsa hiçbişey olamasan formatör olursun bir gün.

Başa Dön

Mesaj 10 Nis 2007, 13:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

2 yıllıkları öğretmen yapmıyorlar artık. biraz sözleşmeli var, onalrda 6-7 ay sonra sözleşmeleri bitince tekrar alınmayacak. yani günde 16 saat bilgisayar çalışsan da bunun bilinçli eğitimini alınmadan öğretmen olunmuyor, olsanda öğretmenliği yaptığını sanırsın sadece..
Bir de öğretmenliği artık bu kadar basite almayalım. yıllarca dershaneye gidip, gece gündüz öss ye çalışıp, 4 sene öğretmenlik okuyup, kpss lere çalışıp atanamayıp hala boşta olan diğer bıranşların öğretmenlerini düşünelim. ondan sonra kendimizce yaptığımız çalışmalar öğretmen olmamıza yetiyor muymuş onu düşünelim.
Öğretmen olmayı gerçekten istemek eğitim fakültesini kazanıp, bitirmektir :)

Başa Dön

Mesaj 10 Nis 2007, 19:03 
Aktif Üye
Aktif Üye

zaffhan sen daha yolun başındayken puanlar çok yüksek diyip kendine basit ve kestirme bir yol arıyorsun. Öğretmenlik emek gerektiren sabır gerektiren bir meslek. Sen bu zihniyetteysen vazgeç arkadaşım. Yazık yetiştireceğin geleceğe...

Başa Dön

Mesaj 10 Nis 2007, 21:04 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Öğretmen olabilmen için eğitim fakültesi bitirmen gerekiyor. DGS ile bilgisayar öğretmenliğine geçiş yapabilirsin. Çok mu basit oldu. :)

Yanlız farkedeceğin gibi diğer öğretmenlerin onlarca katı problemle karşılaşıyoruz. Valla tercih senin.

Başa Dön

Mesaj 10 Nis 2007, 22:50 
Yeni Üye
Yeni Üye

Bilgisayar öğretmeni olmak istemen bence yanlış bir şey.Bilgisayara karşı ilgin varsa bilgisayar alanı bir derya deniz açıl açılabildiğin kadar.

Anadolu Meslek Lisesi bilgisayarbölümü okurken sınav sistemi değişimi kurbanıyım.Mühendis olma hayallerimi yıktılar.Hiç de hesaba katmadan.Ancak bilgisayar öğretmeni olabilirsin dedi devletim.Ben de oldum. seçim hakkımı engellediler.

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2007, 10:35 
Yeni Üye
Yeni Üye

Tamam anlıyorum sizinde kendinize göre sıkıntılarınız var , yaptığınız yorumlar üzdü beni , 2 yıllık okuyarak öğretmen olunurmu sorusunu sormamın sebebi bu şekilde öğretmen olunduğunu duydum olunabiliyorsa ne ala ama o zman 4 yıl okumanın anlamı ne kafam karıştı ondan sordum ,

alixsaglam arkadasım ben yazdıklarım ile bilgisayar üzerinde ne denli bilgim olduğunu anlatmaya çalıştım senin üni.hazırlık için çalıştığın dersler ile gittiğin dershanelerde öğrendiklerin ile bilgisayar dersinde öğrencilerine verdiğin çok farklı şeyler ayrıca puanların yüksek olması kontenjanların kısıtlı olması vs. bunlar ülkenin genel sorunları illaki öğretmen olacaksam çalışır kazanırım Sayın Hayat merak etmeyin ben daha önce 1 i açık öğretim 2 tane 4 yıllık bitirdim .
Ben size benden daha fazla bilginiz olduğunu düşündüğüm için ve siz bu işin içinde olduğunuz için sordum sorularımı bi dövmediğiniz kaldı :) sakin olun biraz ne bu tepki.

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2007, 11:48 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

ZAFFAN yazımı daha dikkatli okursan. kendi gittiğim derhanelerden, ünv den bahsetmedim. öyle uğraşıp da bir türlü atanamayan öğretmenlerden bahsettim. Sorunla ilgili cevabı verdiğimi sanıyorum. 2 yıllık okuyup da sözleşmeli öğretmenler hakkında yazmıştım. Bunun dışında kendi yorumlarımı da eklemiştim. Senlik bişey yok yani.. Tamam özür dilerim. bir daha sadece soruna cevap veririm :)

Başa Dön

Mesaj 19 Ağu 2008, 23:17 
Yeni Üye
Yeni Üye

alixsaglam kardeşim niye özür dilemişsin anlıyamadım, bu işin prosedürü belli biz nasıl dirsek çürüttük okullarda herkes çürütcek kardeşim kısa yoldan öğretmen olmak diye bişey yok yane, madem bilgisayar öğretmeni olcaktın o iki üiversiteyi okuyana kadar bir tane blg öğrt. ği okusaydın ZAFFHAN kardeşim... bu işler böle... :x

Başa Dön

Mesaj 19 Ağu 2008, 23:40 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

arkadaşım 2 yıl programlama oku ordanda DGS sınavına gir. şimdi benim dönemde 6 arkadaşımız DGS sıınavı ile geldiler..ama 2 yıl programcılık okuyup kendinide geliştirirsen bence öğrt likten daha çok para kazanırsın..

ama dediğim gibi eğer kendini geliştirirsen

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2008, 00:17 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

Hayat yazdı:
zaffhan sen daha yolun başındayken puanlar çok yüksek diyip kendine basit ve kestirme bir yol arıyorsun. Öğretmenlik emek gerektiren sabır gerektiren bir meslek. Sen bu zihniyetteysen vazgeç arkadaşım. Yazık yetiştireceğin geleceğe...

:+1: sonuna kadar katılıyorum...

Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği
http://www.bte.org.tr

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2008, 08:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

bence bilgisayar dünyasını bu kadar seviyorsan öğretmen olmadan da kendini geliştirebilir ve çok daha önemli işler yapabilirsin.ayrıca daha çok para kazanırsın.
sorduğun soruya gelince, 2 yıllık mezunları ancak ve ancak ücretli öğretmen olabilir tabi öğretmen açığı olduğu sürece. yalnız bu sandığın gibi iyi bişey değil. yani kadron olmadığı sürece öğretmen sayılmazsın. eğer istersen 2 yıllık bir programdan DGS ile 4 yıılık fakülteye geçebilirsin. onun da dezavantajları olabilir onuda iyi düşün derim.
bazı arkadaşlarım senin 'kısa yoldan öğretmen olma' fikrini eleştirmişler. bence de sonuna kadar haklılar.öğretmenlik çok daha fazla emek gerektiren bir meslek.artık eskisi kadar kolay değil öğretmen olmak.senin bu düşüncen açıkçası bizi kırdı. çünkü çok fazla emek dökerek geldik bu günlere. sana tavsiyem illaki bilgisayar öğretmeni olmak istiyorsan zorluklara göğüs ger, eğitim fakültesini bitir ve atan. ondan sonra sana 'kısa yoldan nasıl bilg. öğretmeni olunur?' sorusunu soranlara gerekn cevabı verirsin.

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2008, 09:19 
Aktif Üye
Aktif Üye

ZAFFHAN yazdı:
ben yazdıklarım ile bilgisayar üzerinde ne denli bilgim olduğunu anlatmaya çalıştım senin üni.hazırlık için çalıştığın dersler ile gittiğin dershanelerde öğrendiklerin ile bilgisayar dersinde öğrencilerine verdiğin çok farklı şeyler.

Öğretmenlik; bilmekten ziyade, bildiğini öğretebilmektir. Eğitim fakültesiyle mühendislik fakültesi arasındaki fark da budur sanırım. Bilgisayar öğretmenlerinden daha donanımlı olan birçok bilgisayarcı vardır piyasada. Ama iş ö ğrencilerin karşısına çıkmaya, o engin dediğiniz bilginizi karşınızıdakine aktarmaya geldiğinde işler değişir.Olayın öğretim haricinde bir de eğitim boyutu var ki bu olaya hiç girmeyeceğim.
Arkadaşlar da sanırım bunu ifade etmeye çalışmışlar ve çok da haklılar. Kısa yoldan doktor olmayı kimse düşünmez. Neden? Çünkü orada insan hayatı söz konusu derler. İnanın öğretmenlik mesleğinde de insan hayatı, aile hayatı, çevre hayatı ve bir çocuğun önündeki uzun yıllar, geleceği söz konusu. Yani canı dışındaki her şey söz konusu.
Ama tabi öğretmen olmayanlara bu söylediklerim çok manasız ve abartılı gelebilir. O yüzden umarım ki öğretmen olabilirsiniz ve evet gün gelir böyle bir soruya siz de cevap verirsiniz. Saygılar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: xxltc ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri