Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 169 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki
Yazar Mesaj
  MÜDÜR UYARI CEZASI VERDİ ŞİMDİ NE YAPMALIYIM
Mesaj 14 May 2007, 20:01 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Değerli Arkadaslar Bugun Bana Verilen Uyarı Cezası Aynen Şöyle:
"
[align=center]OKULUMUZ PERSONELİNE[/align]
Okulumuz formatör öğretmen olarak göreve başladığımdan buyana giriş - çıkış mesai saatlerine (08:00 - 17:00) uymanız gerektiği, zaman zaman kendisine sözlü olarak hatırlatılmasına rağmen halen bu uyumsuzluğu sürdüğünüz görülmektedir.

Ayrıca okul içerisindeki sosyal etkinliklerle ilgili sizden branşınızla ilgili yardım isteğinde benim görevim değil diyerek arkadaşlarını geri çevirdiğini okulda sürekli yakınmalara neden olmuştur.

Bu durumun tekrarı vuku bulmaması için tedbirinizi almanız, aksi takdirde savunmanızın alınarak soruşturma açılaçağı tebliğ ve rica olunur.

Formartör ve Aynızamanda Bilgisayar Öğretmeni Okul Müdürü

"

Bu uyarı cezasını alma nedenim arkadasların yani öğretmenlerin şahsi işlerini yapmam hem formatörlük yaptım hemde bilgisayar dersine girdim her işi yaparsan iyisi ama olduya anasınıfı öğretmenine mp 3 cdsi hazırlamazsan müdürünüz hakkınızda bu şekilde uyarı verir. Ben saat 16:00 kadar bekledim işim yoksa 17:00 beklerim hem derse gir hemde o saate kadar ne yazık ki beklemek hakkım değil . Bu ceza hakkım değildiye müdürle konuştuktan sonra ilce milli eğitime gittim. Bütün sorun benmişim her işi yapacakmışım stajerimya sırf ondan hava attılar zoruma gitti bu sene askere falan gitmeyecem su stajerliğim çıksın insallah giderim Siz olsanız bu durum karşında ne yapardınız!
Simdiden Değerli Arkadaşlarıma Teşşekkur Ediyorum.....

DEĞERLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM STAJERLİĞİM KENDİME GÖRE ÇOK ÇALIŞMAMA RAĞMEN UYGULAMA NOTUMA 76 PUAN VEREREK STAJERLİĞİM KALKTI ARTIK VASAT BİR ÖĞRETMEN OLARAK MEB GÖREVİME DEVAM EDECEM STAJER ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM KENDİNİZİ ÇOK FAZLA YORMAYIN HER ŞEYİ ZAMAN BIRAKIN LAF GELDİMİ SAKIN ALTTA KALMAYIN YOKSA İŞİNİZ ÇOK ZOR

En son **** tarafından 24 Eki 2007, 13:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 14 May 2007, 20:36 
Aktif Üye
Aktif Üye

ne yapabileçeğimi bilmiyorum ama ben bu formatörlük işlerine sinir olmaya başlatım her etkinlikte benden sinevizyon,müzik.v.s. istemeleri.Tüm öğretmenler sadece bir etkinlikte görev alırken ben hepsinde görev alıyorum,birde üstüne derslere giriyorum, diğer işleri sıralamama gerek yok galiba..... :!:

Başa Dön

Mesaj 14 May 2007, 22:28 
Aktif Üye
Aktif Üye

slm hocam öncelikle geçmiş olsun.duruma üzüldüm.koordinatörünüzle görüştünüzmü?
sizin okula giriş-çıkış saatlerine dair yazılı birşey varmı?yani giriş-çıkışa uyduğunuza dair.bence yoksa bundan sonra belgelendirin.görevlerinizi yazılı olarak çıkartın ve sürekli üzerinizde bulundurun.gerekli durumlarda bunu gereken kişilere gösterirsiniz.anladığım kadarıyla adaylık durumunuzdan dolayı sizi şıkıştırıyorlar.maalesef adaylık durumu varken insanı daha fazla üsteliyorlar.eğer görevleri yapmaktan bahsediyorlarsa ve yapmadığınız öne sürüyorlarsa uygun bir dille derse girme zorunluluğunuz olmadığı halde girdiğinizi belirtin.eğer etkinlikler için sizdende yardım istiyorlarsa görevleriniz haricinde bunu size yazı ile bildirmelerini isteyin.yada diğer öğretmenlere nasıl görevlendirme onayı alınıyorsa aynı talepte sizde bulunun.yani aslında size geri adım atmayın diyeceğim ama adaylık durumundan dolayı cok fazlda diretemezsiniz ki en kötüsü ilçe milli eğitimde okul müd.destekler konuşmuş.bence siz giriş-çıkışa riayet edin görevlerinizi takip edin.ve bunları sürekli belgelendirin.anladığım kadarıyla bu uyarı cezası değil sadece uyarı.yoksa kafasına göre uyarı cezası veremez size sadece kendince ayağını denk al demiş.eğer uyarı cezası vermek isterse ilk önce soruşturma açması gerekir ve sizden savunma istenir bunun sonucunda ilçe milli eğitimle birlikte karar verilir.(yanlış biliyor olabilirm ama bu şekildedir diye düşünüyorum :oops: )ilçe size destek vermiyorsa koordinatörünüzle görüşün ve onlardan yardım isteyin.Allah yardımcınız olsun...

Başa Dön

Mesaj 14 May 2007, 22:45 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam Allah yardımcınız olsun. Hocam formatörlerin derse girmek zorunda değil!
Sbil hocamın dediği gibi! Bu meselede sadece il koordinatörün yardımcı olabilir!

Benzer bi şekilde; 4.sınıf öğretmeni beni idareye şikayet etti. Derslerine girmediğim için.
Ben de idareye formatör olduğumdan dolayı derslere girmek zorunda değilim dedim. Ve girmedim.
Ama maalesef Stajer öğretmenler için iş biraz daha çetrefilli..
Çünkü müdür isterse size idare işlerini verip 17:00'e kadar tutabilir!!

Başa Dön

Mesaj 14 May 2007, 23:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

sayın hocam sakın korkma adaylığı kaldırılmamış öğretmenlere cezai işlem uygulanamaz. bu sadece senin gözünü korkutmak için yapılmış bir harekettir.

Başa Dön

Mesaj 14 May 2007, 23:55 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

hocam korkma hiç bir halt yiyemezler. Biz onun bunun amelesi değiliz. :P

Başa Dön

Mesaj 15 May 2007, 01:39 
Yeni Üye
Yeni Üye

Kardeş ben seni tanıdığımdan sen görevini aksatmayacak birisin,bilirim.yaptıkları bence yanlış .en güzel cevap yapılan yanlışa karşı iyiliktir.sen iyi ol ,onlar senden iyiyi öğrensinler.Allah her zaman doğruların yanındadır...

Başa Dön

Mesaj 15 May 2007, 02:05 
Site Gezgini
Site Gezgini

Küçücük şefaatlide bile her işi bilgisayar ögretmenleri yapıyor.Nereye gitsem heryerde zaten bilgisayar ögretmenleri var halk egitime giderim bir konuşma yapılacak ama bilgisayar ögretmeni ile tamamen alakası olmayan bir konuda orda o insan görev yapıyor. Ne yazıkki Bilgisayar açmasını kapamasını bilmeyenler uyarı cezası veriyor. Bence bu haksızlıktır. :x :x :x

Başa Dön

Mesaj 15 May 2007, 09:17 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam korkma sen stjersin ve bişey bilmiyorsun eğer müdür sana soruşturma açarsa önce kendisi soruşturma geçirir.Bunu da hiçbir müdür göze almaz.Ama formetörlükle ilgili mevzuatı iyi oku haklarını bil ki kendini savunabilesin.

Başa Dön

Mesaj 15 May 2007, 09:30 
Aktif Üye
Aktif Üye

Benzer durumlarla karşılaştım...hakkımı savunduğum için,olması gerekeni söylediğim için ben kötü oldum..savunmamı istediler verdim.Ve öğrendim ki malesef idarecilerin çoğunluğu haklarımızı savunmamızın taraftarı değiller.En azından o idareciden kurtulana dek daha dikkatli olmanı öneririm seizma.Çünkü sen her ne kadar haklı olduğunu düşünsende söylediklerin sadece karşıdakinin anladığıyla kalıyor..benimkisi gibi acı bir tecrübeyle bunu öğrenmeni istemem.

Başa Dön

Mesaj 15 May 2007, 10:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam size tebliğ edilen metin sbil in de dediği gibi Uyarı. Stajer öğretmenlere (Bkn. Aday Öğretmenlerin Yetiştirlmesi ile ilgili Yönetmelik) uyarı ve kınama cezası verilmemekte bunun yerine rehberlik yapılmaktadır ki yukarıda sizin göreviniz olmayan işlerden bahsedilmiştir. Sonuçta siz haklısınız ama haddim olmadan size tavsiyem tatlı dil ve güler yüzle yaklaşmanız.
Ben bilgisayar öğretmeniyim. Stajerim. İlçedeki her işe (Okul,Belediye,Kaymakamlık,Mem) koşmama rağmen en ufak bi durumda sözle uyarılıyorum. Son olarak Mem in kaymakamlığa vereceği kurum brifingi ile ilgili sunuyla ilgilenmessem resmi yazı ile 08:00 -17:00 görevlendirileceğim söylendi. Bende sineye çekip boş derslerimde gidip Mem e görünüp geliyorum ve yaptığım işlerle ilgili devamlı Mem Müdürünü "Şunu şöyle yaptım bunu buraya koydum" deyip bilgilendiriyorum.

Size kolay gelsin, Allah sabır versin.

Başa Dön

Mesaj 15 May 2007, 10:04 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kardeşim stajerlik yönetmeligini ögren :)

stajer ögretmene sorusturma acamaz hangi yönetmeligin hangi maddesine göre sorusturma acacakmıs onu bir yazsın lütfen.

stajer ögretmen kadar rahat ögretmen yoktur emin olun. stajer ögretmen işi bilmeyen ögretmendir egitime muhtaç kişidir. idarecinin onu egitmesi gerekir. egitemiyorsa kendisinde bir sorun vardır.

stajer ögretmenin ya adaylıgını kaldırmazsın yada kaldırırsın. ara degeri yoktur. sorusturma vs. acılamaz. eger sorusturma acmayı düsünüyorsa suç işliyordur siz onun hakkında sikayetci olabilirsiniz.

senin staherligini kaldırmayı düşünmüuyorsa o ayrı. böyle bir hakı var ancak bir ögretmenin (özellikle senin gibi saglıklık) stajerliginin kaldırılmaması demek okula bakanlık müfettisinin gelemsi demek. bunu da isteyecek hiç bir idareci tanımıyorum. sıkıyosa istesin. :)

daha olmadı görev yeri degisikligi isteyin. fazla takmayacaksın kardesim olayların üstüne de gitmeyeceksin gittikce büyür...

adam daha yazı yazmayı bile bilmiyo ki... devrik cümlelerle seni uyarmıski o hiç biey yapamaz... puhahahaa :)

Başa Dön

Mesaj 15 May 2007, 10:12 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Değerli Arkadaşlar Gerçekten Beni Yanlız Bırakmadınız Suan Çok Duygulanmadım.
Önemli Olan Bu Dayanışmayı Gösterdiğiniz İçin Teşşekkur Ediyorum..
Artık Ses Etmeyecem Hiç Bir Seyi Anlamayan Beceriksiz Bir Bilgisayar Öğretmenini Oynayacam Okul İçin 08:00 - 17 :00 çalışırım mesaim Bittimi Ceker Giderim...
Bu Okuldan Gitme Vaktinin Geldiğini Anladım
Artık Hiç Bir Şeyi Takmıyorum Her seyi Bosverdim.....
:)

Başa Dön

Mesaj 15 May 2007, 10:18 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Müdürlerin stajerliği kaldırmaması pek görülmüş şey değildir.
Çünkü; böyle bir şeye kalkıştığı taktirde, direkt müdürün kendisine soruşturma açılır!

Başa Dön

Mesaj 15 May 2007, 10:22 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Mümkün olan ilk fırsatta Okulunu değiştireceğini müdüre hissettir,
Görürsün müdürün nasıl 180 derece dönüyor. Eğer okuldaki tek bilgisayarcı sensen, Tüm okul sana muhtaçtır zaten. Seni kaybetmeyi göze alacaklarını sanmıyorum.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 169 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: orangemelike, sezginozturk ve 33 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri